útočná pavéza

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

útočná pavéza

Příspěvek od xondik »

Vzal jsem feat "zaměření na zbraň" , má postava má zbraň s vylepšením +1 , a k tomu útočnou pavezu.
základní AB postavy je +15/+10
Teď nastává problém.
Když si postava vezme zbraň na kterou je zaměřena tak se zvedne AB na +17/+12
(+1 vylepšení ,+1 zamření) a když si vezme jěště útočnou pavez tak se nic nestane.
Čím je to způsobeno?
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: útočná pavéza

Příspěvek od kokosak »

xondik píše:Vzal jsem feat "zaměření na zbraň" , má postava má zbraň s vylepšením +1 , a k tomu útočnou pavezu.
základní AB postavy je +15/+10
Teď nastává problém.
Když si postava vezme zbraň na kterou je zaměřena tak se zvedne AB na +17/+12
(+1 vylepšení ,+1 zamření) a když si vezme jěště útočnou pavez tak se nic nestane.
Čím je to způsobeno?
No, problém asi bude se stackováním bonusů. Zbraň ti dá +1 do útoku. Útočná pavéza ti (podle mě) dá vlastně taky +1 do útoku. A protože jsou ty modifikátory stejné, tak se nesčítají, ale platí ten větší z nich (v tomto případě jeden z nich). Zkus co se stane, když vezmeš do ruky obyčejnou zbraň a útočnou pavézu.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Mrknu na to , díky za tip :smile:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

tak ozkoušeno , útočná pavéza nepřidá +1 k útoku ani když vezme obyč zbraň, ani když vezme zbraň na kterou neni postava zaměřená.
Takže to asi nebude featem ani vylepšením zbraně *svěsí hlavu do dlaní*
jsem v koncích , asi mě útočný pavezy mě nemáj rády :biggrin:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Co vím, tak někdo říkal že je Útočná pavéza je zabugovaná a nefunguje.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Pokud vím, tak mi taky nefunguje - prostě se nevyplatí. Jenomže vypadá tak dobře, co? :biggrin: :clover:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Akruo píše:Pokud vím, tak mi taky nefunguje - prostě se nevyplatí. Jenomže vypadá tak dobře, co? :biggrin: :clover:
Podle mě je dobrá i bez toh obonusu. Dává +3 OČ ne? To je pěkný.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

"nevyplatí"….


Schoval bych vám ta čísla úplně, nevděčníci! :)

EDIT: upraveno pro (nevýstižnou) korektnost
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 19. 9. 2010 12.14, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

The_Balrog píše:"nevyplatí"….


Schoval bych vám ta čísla úplně, šmejdi! :)
Jen jsem upozorňoval na problém , pořád ji mám a ne kvuli tomu tomu ,jestli se vyplatí nebo ne ,ale kvuli tomu že se k mojí postavě hodí...vic PM
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

The_Balrog píše:"nevyplatí"….


Schoval bych vám ta čísla úplně, šmejdi! :)
Ano, nevyplatí se a říkej si co chceš. Vzhled je perfektní to ano, ale jestliže jde postavě o kvalitu - tj. vyzná se v tom, tak je pro ni vzhled až vedlejší. A takové OČ má i obyčejná pavéza, co stojí o mnoho méně a nemá žádné "neexistující vylepšovací" vlastnosti. Celkově vzato si myslím, že ta věta: "Schoval bych vám ta čísla úplně,…….." - je celkem kravina, protože takovou pavézu si ve velké většině případů pořídí právě někdo, kdo ji i "potřebuje", někdo znalý boje a mechanik, tj. někdo, kdo ocení to, že se s ní dá účinněji bojovat atd. - a v případě, že hráč zjistí, že je pavéza sice pěkná, ale díky bugu nefunguje, tak se jemu i postavě OPRAVDU NEVYPLATÍ!
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Myslím, že pokud bys měl schovaná všechna čísla a mohl se orientovat jen podle toho, jak ti s tím jde boj proti cvičnému panákovi (počet zásahů, skore), nebo proti potforám (testování na skřetech atp.. :D), tak rozdíl v +0 a +1 pozná jen opravdu málokdo.

Asi jako když si vybíráš pohorky na chození. Prohlídneš si je, několik narychle vyzkoušíš, žádná na sobě nemá napsáno, o kolik procent ti sníží únavu (:D), maximálně si přečteš reklamní visačky, co na nich jsou, zjistíš z nich, že tahle a tamta má podrážku z vibramu a přináší "excellent hiking experience", a podle tohohle všeho si ty boty nějak vybereš. nikde nemáš zaručeno, že sis opravdu vybral ty nejlepší a nakombil si ta čísla tak, že to líp nejde.

A stejně tak by to probíhalo, kdyby ses orientoval jen podle popisků (pokud by byly všechny dobře a výstižně napsaný) a zkušeností postavy - ne podle čísel v logu a character sheetu :)

(Btw například kvůli "výhodnosti" chodí většina válčníků v žoldácký zbroji, s hargolskou pavézou, elfím dalekonosným lukem a křídlatou helmou. Nebo co to je za vybavení.. já se v tom jako válečník bez brnění moc neorientuju :)) Rozhodně některé výpravy/screeny vypadají vtipně.

Samozřejmě, že nejlepší by bylo, kdyby byly zbraně nastaveny tak, že by neexistovalo jediné optimální řešení, ale vybavení se dalo postavit různě... a třeba se to jednou povede .))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

no já boty vybírám hlavně podle pohodlí a podle účelu, nekoupím si pohorky ve kterých mi upadnou palce nehledně na to jakej tuning podrážka má - ale to těžko zažiješ, pokud se budeš orientovat virtuálně kde se holt musíš orientovat podle čísel - tahle má +5, je od trpaslíků... hmm, mistři v tomhle oboru, tak přece nesáhnu po ničem jiným, když tu prostě nic jinýho není? fajn, chci lepší AB... ale jak, když to je buglý - fajn, elfové asi nesáhnou po trpoších... ti ale maj alespon pěknou +4 pavézu a s tou se dá vyjít... a věř mi - ten 1 bodík potažmo 2 sou sakra znát až budeš utíkat s 1 hp před skřetama ;)

Takže musím projednou s Akruem souhlasit, prostě se nevyplatí ani kvůli vzhledu... nastavení světa to prostě nepodporuje, protože tu je pouze jedna nebo dvě ultimátní pavézy které jsou volně přístupné - a pak se každej diví, že maj všichni tu samou :) mít větší škálu vzhledů a nebuglých bonusů je zřejmě to, po čem voláš... ale to není

a kdo se s tím nechce lidově řečeno sířit, bude používat obouruční zbraně :D
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

The_Balrog píše:-…….-
1)No jak psal Street, ač to třeba není to co by většina chtěla, tak o čísla jde bohužel až moc...

2)Ano je hrozné, že mají všichni "Stejný set" - ale co s tím, když prostě chcou postavy a hráčí kvalitu a v nabídce je jedna jediná "kvalitní" tak si ji pořídí, když na to mají. Samozřejmě oceňuji takové, kteří kvůli vyjímečnosti apod. nepohrdnou ani jinými, ale potom jsou zase penalizováni světem, který se neřídí tím, jestli mají žoldáckou zbroj, nebo nějakou roztrhanou půlorčí (a že jsem s ní s půlorkem dost dlouhou dobu chodil. Jestli si někdo pamatuje Dhuna, tak ten třeba nechodil s nějak propracovanou výbavou právě kvůli RP) - prostě je to "trošku" vynucené systémem, a tak ti kdo nejsou určitým způsobem "maxovaní" mají vždy proti ostatním nevýhodu...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

(Btw například kvůli "výhodnosti" chodí většina válčníků v žoldácký zbroji, s hargolskou pavézou, elfím dalekonosným lukem a křídlatou helmou. Nebo co to je za vybavení.. já se v tom jako válečník bez brnění moc neorientuju :)) Rozhodně některé výpravy/screeny vypadají vtipně.

Samozřejmě, že nejlepší by bylo, kdyby byly zbraně nastaveny tak, že by neexistovalo jediné optimální řešení, ale vybavení se dalo postavit různě... a třeba se to jednou povede .))[/quote] Naprosto souhlasím.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Pipi_CZ píše:(Btw například kvůli "výhodnosti" chodí většina válčníků v žoldácký zbroji, s hargolskou pavézou, elfím dalekonosným lukem a křídlatou helmou. Nebo co to je za vybavení.. já se v tom jako válečník bez brnění moc neorientuju :)) Rozhodně některé výpravy/screeny vypadají vtipně.

Samozřejmě, že nejlepší by bylo, kdyby byly zbraně nastaveny tak, že by neexistovalo jediné optimální řešení, ale vybavení se dalo postavit různě... a třeba se to jednou povede .))
Helmice spíš těžká než křídlatá :)
Naposledy upravil(a) Skurkaa dne 19. 9. 2010 14.50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Akruo píše:
The_Balrog píše:-…….-
1)No jak psal Street, ač to třeba není to co by většina chtěla, tak o čísla jde bohužel až moc...

2)Ano je hrozné, že mají všichni "Stejný set" - ale co s tím, když prostě chcou postavy a hráčí kvalitu a v nabídce je jedna jediná "kvalitní" tak si ji pořídí, když na to mají. Samozřejmě oceňuji takové, kteří kvůli vyjímečnosti apod. nepohrdnou ani jinými, ale potom jsou zase penalizováni světem, který se neřídí tím, jestli mají žoldáckou zbroj, nebo nějakou roztrhanou půlorčí
No a nebo si seženou do party nějakou další postavu, co jim dokáže třeba to AC podpořit. Nebo se pokusí postupovat tak, aby jim stačilo to AC z tý "horší" výbavy (tj. třeba opatrněji a pomaleji).

Ano, svět se vás snaží penalizovat (nejlépe dopenalizovat až k penalizaci ze smrti), ale když umřít, tak při tom aspoň budu hezkej :smile: a přece jenom žoldácká zbroj není jediná s AC10, jenom ostatní mají trošičku postihy do obratnosti (nic co by nespravil lektvar)

(už mám podvědomej odpor k žoldáckejm zbrojím, trpasličím pavézám a těm strašnejm okřídlenejm hlemám, ať žije variabilita, ale co, první dvě aspoň zvedaj tržbu v Hagu :biggrin: )
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

zbroje se daj vyřešit přehozy... pavézy ale ne (a helmy se dají vyhrát :D)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

No tedy k útočné pavéze - je tedy buglá a vlastnost napsaná nefunguje, že? :clover: (to už je myslím celkem jasné, ale jestli s tím máte zkušenosti i ostatní)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

The_Balrog píše:
1) tak promiň, že hlásíme chybu - že se nepřišítá, co se přičíst má
2) ideální by bylo kdyby bylo víc itemů se stejnými čísly, aby lidi nevypadali stejně...ale to ovlivní jen a pouze WB
3) kdybys v bitvě o Tvrz něco s Alky dělal, tak bys věděl, že těch pár bodů v oč navíc, dokáže zachránit život (aneb močálová psiska s Ki Zraněním bo co to tam vyskakovalo)

Akruo: Ano - nefunguje, nepřičítá se a už je tomu víc jak rok kdy to Spája (Armio) řešil
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

"Od pavézy k pohorkám (přes křídlatý helmy , elfí luky) a zase zpět."

Mno trochu začínam litovat ,že jsem se o tom zmínil :blink:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Odpovědět