CvC kill provedený přítelíčkem bez zapnutí odporu.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

CvC kill provedený přítelíčkem bez zapnutí odporu.

Příspěvek od Paklic »

Tak a už toho mám dost (a myslím si, že oprávněně)! Včera při výpravě se mi stala zase príma věc, tři postavy v podzemí a jedna bojuje s potvorama, a druhá stojí za mnoou, tudíž, když vidím, že přítelíček nepomáhá, dám mu příkaz napadnout nejbližšího, koukám, že se nic neděje a pak najednou je po všem. Příteliček u bestií ale za mnou mrtvolka postavy, když se tellem zeptám, co postava blbne, tak dostanu odpověď, že ho sundal můj přítelíček. Což vůbec nechápu, protože postava byla v partě a ani (podle logu) na přítelíčka nezaútočila. Mno, samozřejmě vše bez odporu a mojí postavě zčernala aura takovým způsobem, že se divim, že ji ještě pustěj do města.


Dá se s tim něco dělat? Aby se taková chyba nestávala, protože nic užitečnýho ani pro jednu postavu to nenese. A byl bych rád, kdyby se mi DM podíval na auru, nebo aspoň napsal, co a jak. Díky.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Je možné, že mezi přítelíčkem a potvorou stála ona postava a přítelíček tedy bojoval přes postavu a ubližoval postavě, která mu bránila v cestě a boji. Stalo se to kdysi u pantera a nepovažovali jsme to za chybu. Prostě postava stála v cestě a tak to i schytala.
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Nene, právě že v cestě za mnou stala jen postava a za ní nic nebylo, žádnej nepřítel. Proto jsem mu tellem psal, co blbne. Kdyby tam něco bylo, tak by mě to po jeho zabití hned napadlo.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Jednalo se předpokládám o pantera, který nemá area attack...?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Přítelíčci jsou poměrně inteligentní (no jak kdy). Stačí na ně provést omylem útok, nebo mohou částečně zvlčit když dostanou velkou ránu a vztek si vybít na tom co je poblíž, mohou reagovat na plošné útoky a vůbec mít svou hlavu.

Jako v realitě - pokud je vaše postava slabá, tak nemá blízko bojujícího přítelíčka (a boje vůbec) co dělat nebo nějakou pecku může schytat.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no tak to polně chápu ale problém je pak v tom že teda jak psal pán víše postavě zčerná aura aniž by za to mohla, protože systémově zabila nezbednou postavu co neměla být boji ona
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Tak dle logu, co mám zatim uchovanej v hlavě, tak na přítelíčka nezaútočilo nic a prostě jen po postavě vyjel a prostě zákeřný útoky poslaly postavu do kytek. Jinak přítelíček nedostal žádnou ránu, aby vyjel po tom nejbližším co u něj momentálně stálo.

Jinak ano, jedná se o panter
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Hm, je to holt asi dost velká shoda náhod a smůla, ale může se to stát. Kdysi na jiném PW jsem se s panterem nahrál a navztekal mnoho hodin a stalo se mi plno podobných a zvláštních případů. Těžko říct, kolik z toho je bug a kolik vlastnost, ale všechny se dají celkem dobře IC vysvětlit (viz labir). V kontextu EQ navíc nejsou ani normální summoni 100% jistota, takže o to víc to zapadá. Holt když chceš používat mocného pantera v boji, je to vývážený rizikem, že se jednou naštve a udělá něco "neuváženého".

Stržení aury je logické, protože ač nechtěně, panter je vždy na tvou odpovědnost - ty jsi ten, kdo ho volá a udílí příkazy. Když někoho omylem přejedeš autem, protože tě na ledu neposlouchalo, taky máš sankci.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Tak mi přišel email, s částečným výpisem z logu a je z něj patrné, že Kosta zaútočil na moji postavu, ovšem v tu chvíli na něj žádnej útok provedenej nebyl. Útok nastal až ve chvíli, kdy jsem dal přítelíčkovi příkaz napadnout nejbližšího, čož bylo po době delší než 5 minut.
Patrné z obrázku:

Obrázek
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

No tak tím je to jasné. Přítelíček si totiž vše pamatuje ale když má příkaz stát nebo neútočit tak holt neútočí. Když může zaútočit, tak si nejprve vyřídí účty a pak se zařídí podle příkazu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Tak ok, to mi jako konečné stanovisko stačí. Nicméně s tou aurou se budu muset asi vypořádat sám. :ermm:
Odpovědět