Smrt bez příčiny?

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

tenskytarou
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 2. 2010 20.43

Re: Smrt bez příčiny?

Příspěvek od tenskytarou »

Arto píše:
tenskytarou píše: Na ostrově byl s námi Thuldur Amelie, dvakrát zemřel (jednou dokonce za přítomnosti DM), protože dělal blbosti, DM jej vskřísil, pojali jsme to jako hru, potřetí zase blbnul v noci se zvířaty a zase umřel a tak jsme svorně usoudili, že už si to zasloužil a bude muset jít podsvětím a hodili jeho tělo do moře.
Martin
Velmi zajímavé!!!

Nebyl jsem u toho, a pokud vím, tak ani jiné DM... Vzkřísil jsem toho hráče, protože se mi dušoval Skurkaa, že to byla omylem vražda ukliknutím. Vaše verze nesedí a tudíž budu nucen z toho vyvodit důsledky...
Vážený pane Arto,

o té první Thuldurově smrti Vám řekne víc Deadrok, který se Thuldurovi omlouval, ale to nepopírá fakt, že Thul dělal blbosti se zvířátky, Deadrok měl pokud vím zapnutý nějaký mód "naplocho", ale nevím jestli ho vypnul, ještě nezapnul, či co.
U druhé smrti byl DM, který tam ovládal žraloka, měli jsme se držet na ostrově, ale Thul vlezl zraněný do moře a žralok ho zabil, z toho pak byla hra s přišíváním nohy a krvavými skvrnami v písku, atd.
Třetí Thulova smrt už byla v noci úplně čistě jeho práce, zabila ho jeho vlastní zvířata.

Nevidím žádný nesoulad a navíc řešíme něco, co není k řešení, co je vyřešeno.

Vlastně se tu popsaly stránky textu a moje prosba je ve skutečnosti jednoduchá a prostá: <b>Mohl by se někdo podívat do server logu, z jaké IP adresy se připojil mezi 3 a 11 hodinou hráč MartinTSK a v kolik to přesně bylo?</b>. Tato informace mi/vám nejen ujasní celou záležitost, ale umožní z ní teprve vyvodit Vámi zmíněné důsledky. Napadají mne pouze 3 verze:
1) V té době se nepřipojil nikdo -> celá smrt mé postavičky byl výsledek nějakého bugu -> řešení žádné a nebo třeba - tu máš pár expů že jsi od 11 do 19 hodin koukal střídavě na obrazovku o smrti a střídavě psal na foru, místo aby sis užil hezkou hru s ostatními na ostrově.
2) V té době se připojil někdo jiný z jiné IP než se připojuji já -> kdopak to byl, s jakým účtem normálně hraje? -> tu máš ban či napomenutí ty syčáku, že kazíš jiným hru.
3) V té době se připojil hráč ze stejné IP adresy -> byl to 12letý syn, který tu přísahá, že vůbec nezapnul počítač a tak nyní čelí obvinění -> ten výprask co schytá si nedovedete představit.

Jak vidíte, Vaše malé podívání je pro mne principiálně důležité, postavička už žije, ztraceného času je škoda, ale kolik ho ještě ztratíme, ale ta nedůvěra je hrozná. Byl na vinně jen technický problém, nebo cizí či blízký člověk? To je to co mě opravdu trápí - nejvíc ta poslední možnost - jestli máte děti, pochopíte to.

Mimochodem, zapnul jsem si dle odkázaného návodu logování, už to loguje, prima pro příště, ale jak říkám, při vypnutém počítači by to stejně nepomohlo.

Díky za pochopení
S přátelským pozdravem
Martin,
ten s kytarou
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

1. Jak tu bylo řečeno několikrát dříve, máš-li alespoň trochu možnost, zapni si ISA ochranu účtu.
2. Ještě je možné, že jsi NWN ukončil nějak špatně a tvá postavička zůstala ve světě natolik dlouho (max. jednotky minut), aby ji něco stihlo zabít dřív než si server uvědomil, že už nehraješ.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Smrti z rukou PC a modrych NPC se loguji na serveru zvlast, vcetne svedku: ve hre je proto zaznam smrti tve postavy ze dne 5.9.1129 11:17 (IC casu), kdy tvoji postavu zabilo NPC vul, svedkove byli jen 9x ovce (to ale asi neni zminovany pripad). Dalsi smrt je logovana k datu 9.9.1129 19:38, ta musela byt z rukou cerveneho NPC, takze te velmi pravdepodobne na ostrove zabila nejaka potvora.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Ok, už to chápu. Blbě jsem to pochopil, myslel jsem že píšeš o něčem jiným. Moje chyba.

Tady je dosti možné, že se stalo to co píše Drake. Odlognul si se normálně, nebo ti třeba spadla hra?
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Arto píše:Ok, už to chápu. Blbě jsem to pochopil, myslel jsem že píšeš o něčem jiným. Moje chyba.

Tady je dosti možné, že se stalo to co píše Drake. Odlognul si se normálně, nebo ti třeba spadla hra?
Je třeba pak ještě nějaké mé vysvětlení ohledně jeho smrti? Nebo je to vše v pořádku?
tenskytarou
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 2. 2010 20.43

Příspěvek od tenskytarou »

cybermisa píše:Smrti z rukou PC a modrych NPC se loguji na serveru zvlast, vcetne svedku: ve hre je proto zaznam smrti tve postavy ze dne 5.9.1129 11:17 (IC casu), kdy tvoji postavu zabilo NPC vul, svedkove byli jen 9x ovce (to ale asi neni zminovany pripad). Dalsi smrt je logovana k datu 9.9.1129 19:38, ta musela byt z rukou cerveneho NPC, takze te velmi pravdepodobne na ostrove zabila nejaka potvora.
Pak to tedy vše nasvědčuje o nějakém bugu, protože včerejší smrt na ostrově by musela odpovídat datu 28.9.1129 a o této smrti není v logu zmínka. Poslední smrt z 9.9. byl bandita v noci ve stanu.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

V každém případě si zapni ISA ochranu a pěkně se bav. Pokud budeš přítomen u počítače, samovolně neumřeš. Pokud půjdeš pryč a nejsi vyloženě na bezpečném místě, je lepší se řádně odpojit, mnohdy i jen na chvíli. Před odpojením doporučuji zvolit bezpečné místo a uložit postavu (přes pokročilé ovládání postavy).

Jednou jsem si odběhl na půl minuty, když někdo zazvonil - a našel jsem "obrazovku smrti", protože se prostě objevil jezevec. Slyšel jsem i o případech "spáčů", kteří neustále dokola používali spacák... a věnovali se něčemu jinému až umřeli hlady (protože ve spánku se tyto hlášky nevypisují). A že tě jednou za půl roku zabije lag, to se prostě stát může... reklamace nejsou povoleny, ale i přesto hra na EQ stojí za to :bigwink:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Aefar píše:V každém případě si zapni ISA ochranu a pěkně se bav. Pokud budeš přítomen u počítače, samovolně neumřeš. Pokud půjdeš pryč a nejsi vyloženě na bezpečném místě, je lepší se řádně odpojit, mnohdy i jen na chvíli. Před odpojením doporučuji zvolit bezpečné místo a uložit postavu (přes pokročilé ovládání postavy).

Jednou jsem si odběhl na půl minuty, když někdo zazvonil - a našel jsem "obrazovku smrti", protože se prostě objevil jezevec. Slyšel jsem i o případech "spáčů", kteří neustále dokola používali spacák... a věnovali se něčemu jinému až umřeli hlady (protože ve spánku se tyto hlášky nevypisují). A že tě jednou za půl roku zabije lag, to se prostě stát může... reklamace nejsou povoleny, ale i přesto hra na EQ stojí za to :bigwink:
jj.. používat spacák nedoporučuji, to když už chcete déle spát , tak si to hrejte pěkně Rp +gesta a emoce :-D málem mi postavička zemřela...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět