Překážky pro hru na EQ

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Shaman88

Re: Překážky pro hru na EQ

Příspěvek od Shaman88 »

Týmu EQ:

Je mi strašně líto to co se tady děje. Přiznávám že můj první příspěvek, který jsem tady dal bylo v podstatě jen prachsprosté píchnutí do vosího hnízda.
Aby se to trošku rozhýbalo.

Mě je osobně líto komunity jako takové. Česká nwn scéna je prakticky o tom že hráči dost migrují mezi světy a ztráta funčnosti jednoho světa se negativně podepíše na celé komunitě.…. Standardně to funguje tak že hráči se prostě rozhodnou a přejdou na jiný svět. Pokud by EQ umřela tak hráči co Thalii opustí nebudou mít kam jít/co vyzkoušet (pokud neumí hrát anglicky) a odejdou z nwn.… a návrat pak je hodně složitý.

Trošku mě děsí prohlášení o nových změnách a novinkách co chystáte, co tady sepsal Jah/Ogar. Od doby co jste to převzali to průběžně po očku sleduju a všechny novinky, co jste ohlásili a přidali jsou jedno/dvoj-řádkové úpravy kódu (tedy za předpokladu že labir byl takový guru co se týká skriptování a to si myslím že byl) a časově nenáročné úpravy lokaci - tedy žádný velký komplexní systém. Tedy prakticky časově nenáročné úpravy (v kontextu času co obětovalo do hry vyhozené DX je to až zarážející). Nyní tady máte plány, ale nevidím moc kde vezmete kapacity na to je realizovat, kor když veřejně prohlašujete že kromě tvorby taky sami hrajete.….
Jen vás chci varovat, plány neodpovídající kapacitám vývoje jsou cesta do pekel - sám jsem se o tom přesvědčil při skoro megalomanských plánech při vývoji "Nové Thalie".

Ale to hlavní co chci říct tímto příspěvkem je něco jiného. Možná se mýlím, ale aktuálně nevěřím v to, že Thalie dokáže zabavit hráče Equilibrie (kvůli jejich rozdílnému pojetí hry) dlouhodobě. Krátkodobě ano, v kontextu aktuálních změn, kterých ještě bude hodně to krátkodobě může být v řádu větších jednotek měsíců, ale myslím si že postupně se budou objevovat třecí plochy a minimálně část hráčů bude hledat to co mají rádi.…
Takže zapracujte, přistupte k tomu jako my. Udělejte si vaši vlastní vizi, né tu kterou jste podědili ale přímo vaší vlastní, ale takovou kterou v rozumném čase dokážete realizovat a vraťte EQ její zašlou slávu.

Lassair

Příspěvek od Lassair »

Můj osobní názor je ten, že Thalie nemá za úkol nás bavit...Tím, že nás přešlo víc, tak máme větší šanci se zabavit sami.
Děkuji Shamanne (a nejen tobě) za to, že jsme měli pro začátek kam přejít, děkuji i za to, že jste nás přivítali. Děkuji taky za pěkné hry, které jsem tam za tu chvilku zažila. Jak to bude dál se mnou na Thalce netuším a netroufám si hádat, co ale vím jistě, že pokud bude tady tento Tým, opravdu nemám zájem se sem vracet.
Co se týče třecích ploch, tak to beru tak, že jsem tam nové dítě v ulici a je na mně, abych se přizpůsobila životu v ulici, nemohu čekat, že se celá ulice přizpůsobí mě a je to tak samozřejmě v pořádku. Snažím se brát cíleně věci jak jdou a jsou, a neřešit co bude za... nevím kdy, a rozhodla jsem se tím nedeptat. Tohle tady je na tři tečky dost.…
Béééé...

Fryn

Příspěvek od Fryn »

Lassair píše:
5. 6. 2020 11.39
...MOhla jsem to napsat taky asi i jinak... Ale nebudu říkat jak to tam před lety bylo super, když se mi tam prostě nelíbilo.
Byla jsem přijemně nyní překvapená a zahrála si jak s hráči tak s DM a mám z toho radost.
Respektuju tvou zkušenost, u každého může být jiná. Ale napsat jinak si to asi mohla, protože přesně k tomu směřovala má výtka. Nevypadalo to, že bys komentovala zrovna minulost a tak to chtě nechtě vyznělo povýšeně (v podstatě jako bys říkala, "je to tam pod mou úroveň, ale nějak to snáším …").
Každopádně pokud chceš, můžem pokračovat v této diskuzi po PM (nejlíp přes Thalijské fórum).
Shaman88 píše:
5. 6. 2020 13.12

Ale to hlavní co chci říct tímto příspěvkem je něco jiného. Možná se mýlím, ale aktuálně nevěřím v to, že Thalie dokáže zabavit hráče Equilibrie (kvůli jejich rozdílnému pojetí hry) dlouhodobě. Krátkodobě ano, v kontextu aktuálních změn, kterých ještě bude hodně to krátkodobě může být v řádu větších jednotek měsíců, ale myslím si že postupně se budou objevovat třecí plochy a minimálně část hráčů bude hledat to co mají rádi.…
Takže zapracujte, přistupte k tomu jako my. Udělejte si vaši vlastní vizi, né tu kterou jste podědili ale přímo vaší vlastní, ale takovou kterou v rozumném čase dokážete realizovat a vraťte EQ její zašlou slávu.
Dovolím si nesouhlasit. Není to ani tak o "hráčích z Equilibrie", ale o typu hráče. Nevidím překážky, proč by hra na Thalii neměla lidi co odešli z EQ bavit a mně samotnému (přiznám, že u některých možná trochu překvapivě) je tento fakt potvrzován od nich samotných.

Dokud bude Thalie podporovat RP (nebo se neobjeví lepší alternativa), bude ho s kým hrát, tak si udrží hráče co tento styl hraní vyhledávají.

On je ten problém tady trochu složitější, tým má nějakou svou vizi, kterou už několikrát jasně prezentoval a to výustilo k odchodu těch několika málo zarytých zastánců EQ, co se tady pokoušeli hrát, i když k tomu byly stále obtížnější podmínky. Bude dost těžké sehnat novou hráčskou základnu, když tu nevydrželi ani ti, co tento svět měli fakt ze srdce rádi a byli schopni leccos překousnout (jak psal Mourisson v jednom z předchozích příspěvků).

Z mého pohledu už není u EQ co vracet, svou slávu měla a teď je ve stavu v jakém je. Za svou slávu vděčila především lidem co na ní hráli, protože bez hráčů může být svět a tým sebelepší (horší), ale je to k ničemu.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher

Lassair

Příspěvek od Lassair »

Fryne myslím že už moc není co objasňovat, jak jsem to myslela a co jsem tím myslela jsem napsala:) A své nynější dojmy jsem pospala dostatečně taky...
Se zbytkem naprosto souhlasím.
Béééé...

Arto

Příspěvek od Arto »

Padlo zde spousta názorů, rad i kritiky. Chápu hořkost a pachuť na obou stranách. Situace zde je velmi špatná ale snažíme se najít dobré a konstruktivní řešení. Nesedíme a nedloubeme se v nose i když to tak možná působí. :coffee:

Díky všem za jejich názory a prosím, aby se zde dále v této debatě nepokračovalo. Co kdo chtěl veřejně říci, to řekl.

EDIT: Pokud bude mít potřebu mi někdo něco důležitého sdělit, tak PM.
Errors are red
My screen is blue
I think I deleted
System 32

George
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nezlob se na mě, Arto, ale "zamykáš" diskuzi 15 minut po posledním příspěvku s tím, že "Co kdo chtěl veřejně říci, to řekl"? Myslíš to vážně?
Podívej se na časy postování posledních příspěvků a sám sebe se zeptej, jestli ta diskuze reálně skončila, nebo ji jen utínáš (jak to tady na fóru EQ bývá zvykem).
A pokaždý. POKAŽDÝ to zatím dopadlo tak, že to ten problém jen odsunulo o pár měsíců dál (kdy se ozve a otevře to znovu nějakej odvážlivec typu Pipin, zdech nebo popíchne Shaman) a jen to ten problém zhoršilo.

Nedostatek komunikace na EQ (nebo kdekoliv, for that matter) ještě nikdy. NIKDY! Nic nevyřešil. Já nechápu, co na tom někdo nechápe?
Vždyť když team řekne "Hele, soráč, fakt to nedáváme, těm skriptům nerozumíme, nemáme na to ani moc čas a nevíme, jak to uchopit, tak nám dejte důvěru a čas a kdyby měl někdo třeba nějaký nápady na zlepšení, tak jsme jedno ucho.", hráči to převážně pochopí. Musíme spolu ale komunikovat jako lidi. Ne, že team doslova rozbil EQ napadrť (kde eliminace 95% aktivity teamu vyhozením Alquista byla jen jedna z příčin) a nechal jí hnít čtvrt roku (čtvrt roku, kdy měla být aktivita výrazně nadprůměrná vzhledem ke koronaviru). A teď komunikace prakticky chybí, jsou tu náznaky sebekritiky od některých, ale zbytek to přechází buďto s arogancí nebo prostě bez komentáře.

Po tom všem, Arto, proč by se hráči měli spokojit s "Nesedíme a nedloubeme se v nose"?

Já vím, že teamu za to nikdo neplatí. Ale pokud si team nechce nechat těch pár mega modulu EQ a databází, kde se budou procházet jen NPC, tak je na čase to řešit teď.
!

Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Arto píše:
5. 6. 2020 14.00
Situace zde je velmi špatná ale snažíme se najít dobré a konstruktivní řešení. Nesedíme a nedloubeme se v nose i když to tak možná působí. :coffee:
Uběhl měsíc, co nějaké novinky? Podařilo se najít nějaké řešení? Díky.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai

Arto

Příspěvek od Arto »

V úvaze je několik možností. Jakmile se tým na nějaké variantě shodne, tak se to veřejně napíše.

Trošku nám to komplikuje léto, takže díky za pochopení :clover:
Errors are red
My screen is blue
I think I deleted
System 32

Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Díky za info, ale nestálo by za to, těch několik zvažovaných variant hodit do placu i mezi širší veřejnost?
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz

Lassair

Příspěvek od Lassair »

Ono je fajn, že tým to hodí do placu, ale tak nějak upřímně pochybuji, že by se lidé s tímto týmem měli chuť vrátit... Ale jako jo, klidně hoďte do placu, až dorokujete, k čemu jste došli. Docela ráda si to přečtu.
Béééé...

Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Lassair píše:
11. 7. 2020 9.11
Tohle je tak trochu zbytecny prispevek... Ja osobne to vidim tak, ze pokud se team nejak interne rozhodne o nejake jedne variante, tak to bud bude jackpot, fail a nebo neco mezi tim.

Kdyby se to hodilo do placu, tak si z toho lze vzit nejakou zpetnou vazbu a treba tomu i nejak vyslednou variantu uzpusobit.

Vicemene jak psal George, komunikace je zaklad.

camelie

Příspěvek od camelie »

A proč si myslíš, Woxo, že když celou dobu team nekomunikuje, že začne zrovna teď? :biggrin:
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea

Lassair

Příspěvek od Lassair »

Woxo, máš právo na svůj názor, ale posuzování toho, co já považuji za zbytečné či nepovažuji, vzhledem k mým zkušenostem, nech prosím na mě:) Děkuji. Ano komunikace je základ, jenže ta nefungovala a pochybuji, že bude...
Béééé...

George
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Mě by zajímaly třeba i jen lehce nastíněné možnosti. Není třeba zabíhat do detailů, ale držet to uplně v tajnosti? Důvěru v team to uplně nebudí, abych pravdu řekl.
!

Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Asi jsem si prostě pořád někde v hloubi uchovával nějakou tu naivitu a zrnko naděje... :)
Ale asi fakt nezbývá nic jiného než čekat a doufat v nejlepší. Neznámo na co a jak dlouho. MEH...

Niko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Ono to není tak jednoduchý, jak to může vypadat. Zvlášť teď uprostřed léta. Zatim to vypadá, že první body představíme v průběhu příštího týdne.

Odpovědět