Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Je zabíjení banditů zlý skutek ke zhoršení přesvědčení?

Ano
9
23%
Ne
31
78%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Pipin_
Příspěvky: 29
Registrován: 14. 8. 2020 11.59

Re: Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Příspěvek od Pipin_ »

S automatickým (systémovým) posunem přesvědčení jsem se nikdy na EQ nikdy nesetkal. Pokud něco takového existuje, tak jsem spíš proti.
Co se týče šoupnutí přesvědčení o 1 bod od DM v závislosti na odehrané hře. Tak to mi přijde asi v pohodě. Respektive jsem se s tím setkal jen u her s Alquistem. Na jakoukoliv jeho změnu přesvědčení jsem nemohl říct ani ".". Jakákoliv změna naprosto odpovídala odehrané hře (nedalo se to zpochybnit) a pokud by do toho mluvili i ti nezúčastnění, tak by to mohlo být podle mého názoru spíš ke škodě. Pač tu hru prožít a odehrát je něco jiného než si jí nechat převyprávět. To už nemá tokovou váhu.
Bofur syn Balika
Uživatelský avatar
Pipin_
Příspěvky: 29
Registrován: 14. 8. 2020 11.59

Re: Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Příspěvek od Pipin_ »

Na anketu v tomhle případě ani nebudu reagovat. Moc černobílý bez rozlišovací schopnosti, okolností a pohnutkách.
Bofur syn Balika
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Příspěvek od Niko »

Stalker19 píše: 12. 10. 2020 14.12 Myslím, že posun přesvědčení postav by se neměl nikdy dít automaticky a jeho změnu jakýmkoliv směrem by měl zvažovat celý team a ne ho podle své vůle měnit jedno DMko.
Každé DX má právo postavě na základě hry drobně změnit přesvědčení. Děje se většinou v rozmezí 1 - 3 body a zcela určitě ti žádné DX přesvědčení nezmění o 50 bodů. Tento zásah se extra reportuje pro ostatní členy týmu vč. zdůvodnění, takže přehled je.

Osobně, když s přesvědčením pohnu, tak i hráče informuju proč to tak dělám a nikdy jsem se nesetkal s negativní reakcí.
Stalker19
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 10. 2020 17.41

Re: Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Příspěvek od Stalker19 »

To v podstatě odpovídá mému návrhu.
Odpovědět