Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Je zabíjení banditů zlý skutek ke zhoršení přesvědčení?

Ano
9
23%
Ne
31
78%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale ….

Příspěvek od Skurkaa »

Hnutí přesvědčení po zabijení "zlých" ale přesto zákonem chráněných bytostí.
Zdravím hráči, právě po debatě s DM, jsem se dostali do sporu a proto chci vědět co je podle vás správné. Hnutí s přesvědčením pokud zabíjíte zlé bytosti? Mám na mysli právě NPC bytosti jako jsou Banditi, zlotřilci a všechno co můžete potkat. Chtěl bych vidět tady vaše názory, žádný FLAME, kdyžtak přispěte hlasem v hlasování.
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

No zabil jsi člověka, ale co když jsi se pouze bránil a nebylo jiné možnosti?
Podle mě je jedno, když je jdeš vyvraždit do jejich tábora a druhé, když je zabiješ při přepadení na cestě.
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Já si myslím že kdyby to tak bylo, tak jsou ti největší hrdinové v historii Eq zákonné zlo.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Blbost...
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Příspěvek od Ogar »

Blbost.. kdo tohle .. vymyslel *kroutí hlavou*
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jesper »

Vem si, že určité procento postav dělá podobné věci v sebeobraně. I těm bys dal postih na přesvědčení?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Obyvatelé šerých skal jsou zákonem chránění obyvatele Tirínského království. Je to totéž, jako by nedaleko osady cikánů ve středověku, kde se občas někdo stratí nebo někoho oberou či zamordujou, někdo přišel, a tu osadu vyvraždil.

Moc lidem by to asi nevadilo, zákon by nad tím asi přivřel oči, ale ten, kdo to udělal, šel, a chladnokrevně pozabíjel živé lidi, z nichž zdaleka ne všichni jsou zlí (ve smyslu přesvědčení), což je podle mě rozhodně zlý skutek.

Bacha, nepleťte si to se sebeobranou, jít k banditům znamená je napadnout.

Ještě bych rád dodal, že Skurkaa v souvislosti s tím prohlásil "Banditi jsou podle mě mobové nezajímají mě nad nimi morální hodnoty, morální hodnoty mohu mít mezi živímy a inteligentními postavami nebo spíše řečeno hráči". Toto je podle mě s EQ zcela neslučitelný názor... a nebo jsem úplně mimo já od prvního dne, co tady hraji.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Myslim ze bandity sel vyvrazdit snad kazdy.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Nu a když se na ně vztahuje zákon království a ty tam pudeš bezezbraně se projit po šerých skalách a oni tě napadnou tak je to taky sebeobrana
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jesper »

Aefar píše:Obyvatelé šerých skal jsou zákonem chránění obyvatele Tirínského království. Je to totéž, jako by nedaleko osady cikánů ve středověku, kde se občas někdo stratí nebo někoho oberou či zamordujou, někdo přišel, a tu osadu vyvraždil.

Moc lidem by to asi nevadilo, zákon by nad tím asi přivřel oči, ale ten, kdo to udělal, šel, a chladnokrevně pozabíjel živé lidi, což je podle mě rozhodně zlý skutek.

Bacha, nepleťte si to se sebeobranou, jít k banditům znamená je napadnout.
Nu, pokud vím, objevují se tito bandité v noci cestou na Amfiberai, to byl onen příklad sebeobrany.

Ale srovnávat středověké cikány a osadu banditů v šerých skalách je podle mě úplně zcestné. Proč to raději nesrovnat s bandity ve středověku? Na ty se vypisovaly odměny, protože to byly, stejně jako tirinští bandité (a obyvatelé mezizemí) lupiči a rabiáti (Vzpomeňme například na ony útoky na sochu Ajris, které se děly v létě). Ti Equilibriiští se navíc hlásí k uctívání Harguda.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

V tomto až je to docela pro mě překvapivé docela souhlasím s Aefarem. Je to velkej rozdíl a protože je jasně řečeno že NPC jsou bráni jako živí obyvatelé, takže by se k nim mělo chovat jako k hráčům tak je snad výsledek jasnej.

To že to udělal "každej" jak říkáš (mimochodem vím o několika co prokazatelně ne) neznamená že je to správně ne?

EDIT: k příspěvku výše, na tom něco taky je.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Banditi v šerých skalách jsou chráněni zákonem??
To slyším prvně toto.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Zlofas píše:Nu a když se na ně vztahuje zákon království a ty tam pudeš bezezbraně se projit po šerých skalách a oni tě napadnou tak je to taky sebeobrana
Ano, tuhle výmluvu už jsem slyšel. Když se půjdeš beze zbraně a dovolení projít do královských komnat a stráže tě napadnou, tak je to jen sebeobrana?

Na tohle jsem slyšel další výmluvu: Mají šeré skály předány do vlastnictví?

Ovšem král si také vše jen vzal.

Podívej se, že si někdo střeží území, kde žije, proti nezvaným hostům, je normální. Ty víš, že tam žijí a víš, že jim lezeš na území. Pokud tam půjdeš a vyvraždíš je, nemůžeš se před svědomím vymlouvat na to, že oni si začli, protože brání místo, kde žijí. Zlý skutek zůstane zlým skutkem.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 529
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Příspěvek od hemendo »

TT píše:
Aefar píše:Obyvatelé šerých skal jsou zákonem chránění obyvatele Tirínského království. Je to totéž, jako by nedaleko osady cikánů ve středověku, kde se občas někdo stratí nebo někoho oberou či zamordujou, někdo přišel, a tu osadu vyvraždil.

Moc lidem by to asi nevadilo, zákon by nad tím asi přivřel oči, ale ten, kdo to udělal, šel, a chladnokrevně pozabíjel živé lidi, což je podle mě rozhodně zlý skutek.

Bacha, nepleťte si to se sebeobranou, jít k banditům znamená je napadnout.
Nu, pokud vím, objevují se tito bandité v noci cestou na Amfiberai, to byl onen příklad sebeobrany.

Ale srovnávat středověké cikány a osadu banditů v šerých skalách je podle mě úplně zcestné. Proč to raději nesrovnat s bandity ve středověku? Na ty se vypisovaly odměny, protože to byly, stejně jako tirinští bandité (a obyvatelé mezizemí) lupiči a rabiáti (Vzpomeňme například na ony útoky na sochu Ajris, které se děly v létě). Ti Equilibriiští se navíc hlásí k uctívání Harguda.
To že se to ve středověku dělo ještě neznamená, že ti co to dělali byli svatoušci.
Pořád ale jdeš a zabiješ člověka, kdyby tě dnes v ČR přepadla skupina 3 extremistů, zbila do krve a okradla. Taky nejdeš a nepostřílíš je všechny. Máš nějaký morální kodex ne? A řekl bych, že to přirovnání docela sedí.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Sebeobrana = bez ztráty přesvědčení
A jak vypadá? Jdete si tak po cestě do Amfi, v noci, i přes všechna varování a přepadne vás bandita, kterého po té, co zaútočí jako první, pošlete na Druhou stranu. Líp to asi bez DM nejde.

Je otázka, pokud někdo chodí opakovaně po cestě, co vlastně dělá? Chce vraždit? Chce vyhledat všechny bandity a chránit před nimi jiné poutníky? Toť otázka.


Vybíjení = ztráta placosu a při opakování další DM postihy, např. ztráta přesvědčení za chladnokrevné vraždění?
Přeplout na druhý břeh, bez toho aby DM předtím IC projevilo nějaké větší útoky ze strany banditů, je chladnokrevná loupežná výprava za ziskem. A co je na tom správného, pokud nejdete pak do Tiru a neodehrajete odevzdání lupu mezi přeživší oběti? Hm?

Aefare ale co bys chtěl po hráči, který je SH, ale kterému byla zároveň zastavena DM podpora?
Naposledy upravil(a) Nalk dne 2. 1. 2012 23.43, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

1) Banditi v šerých skalách jsou lidé a hobiti. Všichni lidé a hobiti na území království jsou zákonem chráněné osoby.
2) Kde jste přišli na to, že banditi v šerých skalách se hlásí k Hargudovi? Mají tam snad chrám? Kněze? Hargud na EQ nahrazuje čerta a hláška Hargud aby to spral je obdoba našeho Čert aby to spral. Někteří možná věří, možná ne, ale jak jste to vy jako postavy zjistili?

Poznámka: Mám za povinnosti vás jako DS upozornit, že výklad zákonně chráněných osob a zaklení "Hargud aby to spral" je můj osobní názor a není to stanovisko týmu, dokud tento názor nepotvrdí DM.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jesper »

hemendo píše: To že se to ve středověku dělo ještě neznamená, že ti co to dělali byli svatoušci.
Pořád ale jdeš a zabiješ člověka, kdyby tě dnes v ČR přepadla skupina 3 extremistů, zbila do krve a okradla. Taky nejdeš a nepostřílíš je všechny. Máš nějaký morální kodex ne? A řekl bych, že to přirovnání docela sedí.
To je něco úplně jiného. Když tě přepadne skupina extrémistů, ohlásíš to na policii a policie se s tím pokusí něco udělat. Popřípadě vezmeš skupinu kamarádů a extrémistům to oplatíš stejnou mincí. Zákon "oko za oko, zub za zub" je zakořeněný snad v každém člověku. Hlavní rozdíl je ten, že extrémisté narozdíl od banditů obvykle nezabijejí. Navíc, my máme víceméně fungující soudy, které podobné věci řeší. V Tirianu se pokud vím napadení banditů nikdy příliš neřešily. Navíc, nezapomeň, že na desce se na smrt pohlíží jinak než v realném světě.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Tak ono hodně záleží na situaci asi že.
Proč je jdete vybít atp.

Pokud se má brát v potaz zabití člověka, jako snížení přesvědčení, pak by se měli snižovat i u stráže a u krále, jelikož ti už několikrát nechali popravit kdekoho.
Tady je to tedy jiné, pokud jsou skutečně badniti chráněni zákonem.
(To mi přijde s prominutím jako veliký nesmysl. Pokud banditi zabíjejí a přepadají na cestách a Tirian je ještě bude chránit zákonem)
Ale to jsou i ti popravený. Koneckonců jsou popraveni za to, že udělali nějakou špatnou věc - to banditi dělají pořád. Vzhledem k tomu, že ještě uctívají harguda a dost lidí ví, jaké rituály a obětiny to obnáší.

Pokud to snížení přesvědčení ale mělo padnout za vyvraždění celého tábora bez jediného živáčka, pak možná ano. Ale chce to znát skutečný příběh a skutečná fakta, která se odehrála před a během.
Příčinu toho vyvraždění atp. Zrkátka zvažoval bych. Nebral bych to jako jasný fakt - vyvraždils tábor? - přesvědčení máš dole.

EDIT: Dobře, to s tím Hargudem tedy neberu jako duvod.
Naposledy upravil(a) Wolf dne 2. 1. 2012 22.23, celkem upraveno 3 x.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Ehm...
on se na ně vztahuje zákon? Tak počkat počkat...já jen abych to chápala dobře.

Jedná se o zavedení postihu do přesvědčení v případě, že zabiješ banditu/zlotřilce etc. neb se jedná dle papírů dejme tomu o obyvatele šerých skal ok?

V tom případě mám asi tuto hlavní otázku : Jak poznáte, kdy to byla sebeobrana a kdy napadení?
Podle logu - kdo dal prní ránu? To může být zavádějící. Popřípadě tedy bude nutno aby hráč posílal report, protože se jedná o zabití člověka?
Nějak to nepobírám... zlotřilce, bandity a tak jsem vždy brala jako osoby, které jsou vyvrhnuty ze společnosti a nevztahuje se na ně tedy ochrana zákona. A tím myslím osoby nebezpečné, osoby zapletené do zákonem neschválených praktik a prostě kohokoliv kdo nemůže zůstat ve městě pod ochranou zákona či to odmítá a připojil se k této "tlupě" dobrovolně za účelem obohacování se tím, že přepadají lidi, vraždí, škodí nebo tak.

Pokud by daný hráč vyvraždil nějakou osadu modrých postav, pak to beru tak, že se ano jednalo o NPC jež spadají pod ochranu zákona či nejsou primárně agresivní a jedná se o lidi/elfy/trpaslíky/bla bla a tudíž je to trestné.

Pokud vím hlavní omezení je- nebrat zákon do vlastních rukou (nebudu rozvádět neb Q to často nutí to dělat), tedy neměl bys primárně chodit vybíjet bandity jako sport. Pokud však kolem procházíš, je nad slunce jasné, že tě asi napadnou takže nastane obrana. A jsme zase u toho - neměla jsem tudy prostě chodit a je to můj problém a aura jde dolu nebo to byla sebeobrana a aura dolu nejde.
Další bod - pokud se to nesmí zábíjet (je to trestné), nevadí že oni mohou zabíjet nás? Resp, že s tím stráže nic neudělají a nezjedná se tam pořádek, vzhledem k tomu, že se jedná o opakující se činnost?

No...pokud něco nechápu nebo jsem pochopila zle, omlouvám se...a prosím o osvětlení situace a představy.


EDIT: Uhm koukám že než sjem to dopsala, tak jste to už začali řešit..no tak enbudu to měnit a jdu pročíst co jste psali
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Osobně vidím rozdíl mezi např: Unesli mi dceru do tábora a pak ji chtějí odvézt na ostrov a Jéé banditi prachy.. jde se tam. Problém tady je ten, že tohle vše (a plno jiných věcí) bude na rozumu hráče a jeho RP takže nakonec se stejně vyřeší víte co..obávám se
Odpovědět