NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Terdsa
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od Terdsa »

Čus, je mě blbý zakládat nový vlákno, asi i zbytečný .. tak to píšu sem:
Trochu tápu ve hraní, pokud to je moc OOC tak se omlouvám a pošlete mě kamsi a já se nějak probojuju Ingame …. ale momentálně ve hře tápu, mám zatim lvl 3, uznávám že moc nehraju, není na to vzhledem k rodině takovej čas, jak bych si přál, ale když sem ve hře tak nevím jak pokračovat: Furt těžit a vydělávat je naprd, momentálně mám ±peněz kolik bych asi potřeboval a na dotlačení pár minciček postačí pár minutek, ale co dál? Na nějaký dobrodružství nemám lvl, na studium na univerzitě jsem nepochopil jak se přihlásit. Momentálně nevim jak prostě hru "nakopnout" a nasměrovat se k nějakýmu cíli, jako chápu že to není o nabušený postavě a nejvyšším levelu …. ale prostě nevím jaký sou možnosti tohodle serveru a dle toho nevím jaký mužu míst cíle. Pokud to je někde napsaný tak se omlouvám, že píšu z cesty. :)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od kokosak »

Inu, cílům se meze nekladou. Můžeš chtít rozvrátit království, zasednout trůn, zničit magii na Desce, nebo Desku samotnou, vybudovat si vlastní říši v zemi nikoho, napravit všechny piráty.…. nebo nemusíš mít cíl žádný a nechat svou postavu unášet tam, kde se jí to momentálně bude líbit.

Nicméně, z těch reálnějších cílů - máme hráče, co učí na Muni, co se chytli u (místo)královského dvora, kariérní vojáky, farmáře, hostinské, tajné a supertajné kultisty šířící moc svých tajných a supertajných božstev, ne jednu, ale hned dvě hráčsky vytvořené pevnosti, nějakýho toho šlechtice, jednu princeznu... takže možnosti jsou. Osobně bych ti ale doporučoval cíl, kde nebudeš přímo závislý na spolupráci s DM, je to o moc praktičtější, když dokážeš dělat postup pomocí autoquestů, než když potřebuješ udělat jednu věc, všechno máš připravený a pak musíš čekat blíže nespecifikovatelnou dobu na to, až se ti bude někdo věnovat.
Naposledy upravil(a) kokosak dne 3. 4. 2013 9.36, celkem upraveno 1 x.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od Pavel Urban »

K tomu, co píše kokosak, jen dodám, že postava může mít dlouhodobé i krátkodobé cíle, a ani jedny nemusí plnit sama. Kdy na to bude víc postav, tak to půjde lépe (nemusejí být všichni stejně zaměření ani mít stejný cíl, ale třeba za to, že tobě pomohou oni teď, ty pomůžeš jindy jinde jim). Zkus někoho přimět, aby se k tobě přidal, zkus si někoho najmout, zkus se k někomu přidat, nechat se najmout.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Terdsa
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od Terdsa »

Super super, díky moc za rady. Každopádně lze asi zkombinovat cokoli. Jen bych poprosil, ty autoquesty jde sehnat kde? To je u jednotlivých NPC, nebo na tabuli poblíž náměstí (Trilian). Každopádně parta bodne, je lepší quest táhnout ve dvou, sice možná míň expů a menší výdělek, ale proti zážitku s hraním s kolegou/kolegyní je to nepodstatný.
Každopádně nějaký "větší cíl" v budoucnu bude, něco se i rýsuje v hlavě, ale to se vyvine ze situace a možností, potřebuji prostě nějaký základ na kterém stavět :) Díky moc za rady, ty autoquesty zkusím a co bude dál, to se vyvine z IC hry … plánovat budoucnost zatím nemá cenu, přece jenom 18letá postava stejně neví co od světa chce :).
PS: hmm, předem se omlouvám esli to někde na main stránkách je, ale …. jak to napsat … info na nich je výborné, historie, pravidla, jak se chovat … ale chybí mě tam právě trochu tento popis … Třeba pokračování příběhu toho onoho nováčka který honil slečnu s mečem v ruce … třeba že se uchytil jako nájemný žoldák karavany, později se z něj stal rytíř a nějak popsat možnosti hry bez DM a jaký mají možnosti s DM, prostě aby věděl že má hra zpočátku nějaký směr a jaká je budoucnost, nevim esli sem to napsal nějak pochopitelně. Jako to že sem plaval a stále trochu plavu v RP hraní a ovládání postavy je můj problém a pracuju na nápravě, ale cíl a možnosti hry mě prostě chybí no.
Doufám že tímto nejsem za problematickýho stěžovatele. Hraju to pro zábavu a je mi milejší si dobře zahrát a pobavit, než abych byl za nabušence lámajícího NPC moby, to by mě hra celkem brzo přestala bavit. Fakt mi nejde o expy a o mamon (i když kdo by byl nerad králem světa že :)), ale o zábavu.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od kokosak »

Terdsa píše:Super super, díky moc za rady. Každopádně lze asi zkombinovat cokoli. Jen bych poprosil, ty autoquesty jde sehnat kde? To je u jednotlivých NPC, nebo na tabuli poblíž náměstí (Trilian).
Autoquesty (AQ) jsou věci, co si vymýšlí hráči sami, pro sebe a pro ostatní. Celkem oblíbený typ AQ byl jednu dobu "mám nemocnou/posednutou postavu" s tím, že hráč hvězdičkuje příznaky, *zdají* se mu sny, nebo má nějakou informaci o léku, na který je nutno sehnat komponenty (jed mantikory, žraločí zub, živou tmu) a pak jde, ať už sám,nebo s jinými hráči a řeší si. Před chvilkou byla třeba "karavana", kdy se dopravovalo zboží, které by si dotyčný mohl přepravit systémově mnohem jednodušeji sám. Místo toho si sehnal žoldáky, rozdělil úlohy a šlo se. AQ ale můžou být i velmi propracované, kde hráč používá víc vlastních postav... a z lidí, co takových AQ dělají hodně, se stávají postupně starší hráči, hostitelé... a DM ;)
Terdsa píše: Každopádně parta bodne, je lepší quest táhnout ve dvou, sice možná míň expů a menší výdělek, ale proti zážitku s hraním s kolegou/kolegyní je to nepodstatný.
Dobrá zpráva pro tebe v tomhle ohledu je, že na EQ dostáváš v partě víc lootu (jakože PODSTATNĚ), spawn není tak zabijáckej a PGR ti neklesá tak rychle. Takže chodit v partě se ti vyplatí i systémově.
Terdsa píše:PS: hmm, předem se omlouvám esli to někde na main stránkách je, ale …. jak to napsat … info na nich je výborné, historie, pravidla, jak se chovat … ale chybí mě tam právě trochu tento popis … Třeba pokračování příběhu toho onoho nováčka který honil slečnu s mečem v ruce … třeba že se uchytil jako nájemný žoldák karavany, později se z něj stal rytíř a nějak popsat možnosti hry bez DM a jaký mají možnosti s DM, prostě aby věděl že má hra zpočátku nějaký směr a jaká je budoucnost, nevim esli sem to napsal nějak pochopitelně. Jako to že sem plaval a stále trochu plavu v RP hraní a ovládání postavy je můj problém a pracuju na nápravě, ale cíl a možnosti hry mě prostě chybí no.
Obecně bys měl vždycky hrát tak, jako by tam u toho byl DM. To samý platí i s cíli.

Terdsa píše:Doufám že tímto nejsem za problematickýho stěžovatele. Hraju to pro zábavu a je mi milejší si dobře zahrát a pobavit, než abych byl za nabušence lámajícího NPC moby, to by mě hra celkem brzo přestala bavit. Fakt mi nejde o expy a o mamon (i když kdo by byl nerad králem světa že :)), ale o zábavu.
Myslím, že je naopak super, že se ptáš a snažíš se zlepšit :) A s tímhle nastavením tě jistě čeká zapojení do některého z příběhů rozvíjejících se na Desce.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Terdsa
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od Terdsa »

Super, díky moc. Takže mít oči otevřené a snažit se …. no pomalu do toho vplouvám a začínám se bavit …. jako v jednu dobu sem byl dost rozčarovanej, aspoň v době kdy sem nevěděl co dělat a ještě sem byl zlikvidován slepicí na louce za Trilianem.
Ještě jednou díky za rady, tohle info sem přesně nějak potřeboval, snad to někam dotáhnu, nemám na to až tak čas vzhledem k tomu že s dcerou jezdíme pomalu týdně do fakultky, ale nevypadá to zas tak časově náročně, což sem docela rád.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od placidity »

A co se neznalosti světa nebo dění týče, nejjednodušší je zastavit ve hře nějakou postavu a poptat se na poslední dění. Jen pozor na otázky typu "co se děje?", protože na ně některé postavy mají tendence reagovat stylem "vlastně nic" a dozvíš se prd :)

Lepší je ptát se konkrétněji na témata, která tě zajímají. Imho se pak dobeřeš klidně i překvapivých výsledků.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Terdsa
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od Terdsa »

Tak jasný že se ptám, ale postava kerá běhá po městě a ptá se každýho na potkání je divná. Ale už pár kontaktů mám a je to přece jenom lepší se poptat přímo ve hře, za prvý se situace pak nějak i vyvine a druhak se získávají i kontakty do budoucna :).
Kdoví, třeba potkám boha převtělenýho do obyčejného člověka a za odměnu získám superničící, ružově svítící hůl +150 proti skřetům :)) Ale to už je moc OT, díky moc ještě jednou.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od kokosak »

Terdsa píše:Super, díky moc. Takže mít oči otevřené a snažit se …. no pomalu do toho vplouvám a začínám se bavit …. jako v jednu dobu sem byl dost rozčarovanej, aspoň v době kdy sem nevěděl co dělat a ještě sem byl zlikvidován slepicí na louce za Trilianem.
V Tirianu je nuda, musíš jet do říše ;)
Terdsa píše:Ještě jednou díky za rady, tohle info sem přesně nějak potřeboval, snad to někam dotáhnu, nemám na to až tak čas vzhledem k tomu že s dcerou jezdíme pomalu týdně do fakultky, ale nevypadá to zas tak časově náročně, což sem docela rád.
Dcerce držím palce.

Chtěl bych tě upozornit, že v momentu, co se ti povede dostat se na nějaké odpovědné místo, tak můžeš pociťovat mnohem větší tlak a časové nároky - např. strážný to ještě nemá tak špatné, ale takový velitel stráže už musí vlastně pořád jen něco řešit a chvilenku si neodpočine ;) Takže i s přihlédnutím k tomu dpoporučuju si nastavit cíle.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Terdsa
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od Terdsa »

No nuda … adekvátní k mýmu levelu asi, nechci se potloukat někde kde maj levly 12 a kde se potloukaj po lesích a likvidují skřety po stovkách, časem určitě, ale teď ne …. malá vesnička pro začátky hraní a slabou postavičku dobrá.
Díky za držení palců .), je to boj ….
A to o budoucnosti postavy, zapřemýšlím nad tim. Spíš by se hodila kariéra nezávislýho škodiče/hrdinného pomocníka v nouzi nejvyšší, než nějaký postavy na "vysokém místě".
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od xondik »

Terdsa píše:Ještě jednou díky za rady, tohle info sem přesně nějak potřeboval, snad to někam dotáhnu, nemám na to až tak čas vzhledem k tomu že s dcerou jezdíme pomalu týdně do fakultky, ale nevypadá to zas tak časově náročně, což sem docela rád.
EQ je největší žrout času jakej jsem kdy viděl. A jestli nemáš moc času jako já , tak jsem to vyřešil tak, že se nehrnu do nějakejch odpovědnejch pozic (stráž, sekerník,dolobrana atd.). Spíš nějak vydělám pár zlatek a zařídím nějakou akcičku pro hráče kolem mě. (hraji trpaslíka, tak jich poslední dobou moc nebylo) Proto preferuju rychlý miniQ , který nepřestanou bavit a když je člověk trochu kreativní, tak ani neomrzí.

Ať už miniturnájek o sud piva, pivní slavnosti, lov na medvěda, skřety ukradenej sud piva atd atd. takovýhle mini AQ si můžeš sázet každej den.

Dneska je Berta celkem vážená trpaslice s pěknou historií a rodinou. Takže i s nedostatkem ostatních hráčů a času se dá pěkně zahrát
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od kokosak »

Terdsa píše:No nuda … adekvátní k mýmu levelu asi, nechci se potloukat někde kde maj levly 12 a kde se potloukaj po lesích a likvidují skřety po stovkách, časem určitě, ale teď ne …. malá vesnička pro začátky hraní a slabou postavičku dobrá.
Tirian je naopak největší město na Desce. A nevim, možná je to mnou, ale říše mi prostě přijde mnohem víc dobrodružnější. Nezávisle na levelu. V království je jen Tir, Amfi.… no nic, odběhli sem od tématu.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět