NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Zřejmě myslí to že pro prozkoumání mapy se ti zobrazí na minimapě, ale po nějaké době (konkrétně myslím po restartu) se ti minimapa vymaže
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 43
Registrován: 11. 8. 2012 22.46
Bydliště: Brno

MiniMapy

Příspěvek od Marek »

Mapy zmizí do druhého dne (asi po restartu server). Je to škoda, protože když si udělám "poznámku" do minimapy, tak oni přijdu.
Markus Brunus, trochu "blázen", který chce pomáhat a občas na to doplatí
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: MiniMapy

Příspěvek od Olymar »

Marek píše:Mapy zmizí do druhého dne (asi po restartu server). Je to škoda, protože když si udělám "poznámku" do minimapy, tak oni přijdu.
Toto se skutečně neukládá, jediné, kam si můžeš psát poznámky a zůstanou ti do dalšího dne, je deník postavy (i ten však zůstává vždy na daném konkrétním počítači, ze kterého hraješ).
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Mě osobně se na poznámky výborně osvědčil papír a tužka :smile:
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Re: NEDOSTATKY SVĚTA - RADA/STÍŽNOST/ŽÁDOST

Příspěvek od xondik »

Pet1nkO píše: Třetí věc na vytknutí je popis postav. Ve většině případů chybí popis postav. Popis NPC jako takových. Chcete abychom si povídali s NPC? tak je popište a nejlépe každou jinak. Např "muž ma dlouhý zamaštěný fous" apod Ať u ní můžu stát a třeba si rýpnout. ---> další důvod ke konverzaci. Já osobně si prohlížím i NPC i hráče a u těch npc je to strašné.
Petr :smile:
Proč to?
Vždyť když tam bude pořád dokola jedna a ta samá postava, tak je to nuda. Takhle si můžeš za tu postavu dosadit kohokoli a pokecat o čemkoli.

Že ti neodpovídá?
To přece vůbec nevadí. Z odpovědí jedné postavy se dá odvodit o čem se baví. Umaštěný fous, roztržené kalhoty, vyhaslou dýmku, podřimujícího starce... cokoli můžeš dosadit a podle toho s nimi jednat.
Takhel to aspoň dělám já, že v hospodě potkám starého známeho atd.

Např - vleze brach do hospody, vybere si jednoho samotnýho bracha u stolu a začne...
Durmin pomáhaj brachu , tož jak válčíš?
*zasměje se* heh tož stará ti takej nedá pokoje?
Eště že sa možem po šichtě na chvilec ulejt tadě u rundára na pivec.
*pozvedne k němu krobel* Tož ať slůží
*vytáhne fajku a napěchuje si jí tabéčkem*
*mazlí se s tim jak s hroudou zlata*
*koukne na bracha na proti* Tož jasné enem si napěchuj , ani sa neptej.
RUNDÁRU *houkne od stolu* doval nám sem dvě vostrý sekéry prosim ťa. Potřebujem hudělat pořádné základ na večeřu a dostat sa do nálady , páč za chvilec mosim za starů.

Pokaždý můžeš mluvit s někym jinym a to je fajn. Kdybych měl pokaždý rejpat do umaštěnýho plnovousu, tak mi z toho asi praskně šiška. :smile:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Terdsa
Příspěvky: 22
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terdsa »

Čus, vim že to už není moc aktuální, ale téma je založeno tak nějak obecně, takže proč ne.
Taky sem začal hrát, je to pár dní zpátky a problém s npc nevidím. Nevím přesně jak to tu je nastaveno atd. ale já osobně to cítím tak, že mám hrát tak abych se bavil já i ostatní. Tudíž když není nikdo z hráčů kolem tak si stráží a NPC nevšímám a dělám co potřebuji, kupuji atd. Když jsem s někým tak proč se nebavit s NPC a nějak to nezaobalit? Jde o zábavu ne nějaký drill. Osobně jsem našel chápavou spoluhráčku prakticky hned a ta mě vysvětlila po IC jak to tu běží (tímto děkuji Míše, ona ví :)) Uznávám že moje hraní je zatím kostrbaté, ale snažím se a bavím se. Nechci běhat po městě a honit se za úkoly za každý mrzký peníz a pár expíků, chci zkoumat svět a bavit sebe i spoluhráče a mám dojem že o tom tenhle svět i je a na to je nastaven dobře.
Co mě překvapilo je to, že ačkoli tuhle hru hraje docela málo lidí tak pořád sme někoho potkávali, nutno podotknout, že skoro celý včerejšek byl jako z hororu. Samá divná setkání :)
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Příspěvek od DarckDewy »

Terdsa píše:Čus, vim že to už není moc aktuální, ale téma je založeno tak nějak obecně, takže proč ne.
Taky sem začal hrát, je to pár dní zpátky a problém s npc nevidím. Nevím přesně jak to tu je nastaveno atd. ale já osobně to cítím tak, že mám hrát tak abych se bavil já i ostatní. Tudíž když není nikdo z hráčů kolem tak si stráží a NPC nevšímám a dělám co potřebuji, kupuji atd. Když jsem s někým tak proč se nebavit s NPC a nějak to nezaobalit? Jde o zábavu ne nějaký drill. Osobně jsem našel chápavou spoluhráčku prakticky hned a ta mě vysvětlila po IC jak to tu běží (tímto děkuji Míše, ona ví :)) Uznávám že moje hraní je zatím kostrbaté, ale snažím se a bavím se. Nechci běhat po městě a honit se za úkoly za každý mrzký peníz a pár expíků, chci zkoumat svět a bavit sebe i spoluhráče a mám dojem že o tom tenhle svět i je a na to je nastaven dobře.
Co mě překvapilo je to, že ačkoli tuhle hru hraje docela málo lidí tak pořád sme někoho potkávali, nutno podotknout, že skoro celý včerejšek byl jako z hororu. Samá divná setkání :)
Tak.. Tahle jsem to hrál když jsem začínal.. Ale pak již si zvykneš že máš s Obchodníky mluvit.. :) Potulným na cestě alespoň kývnout.. :)
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

DarckDewy píše:
Terdsa píše:Čus, vim že to už není moc aktuální, ale téma je založeno tak nějak obecně, takže proč ne.
Taky sem začal hrát, je to pár dní zpátky a problém s npc nevidím. Nevím přesně jak to tu je nastaveno atd. ale já osobně to cítím tak, že mám hrát tak abych se bavil já i ostatní. Tudíž když není nikdo z hráčů kolem tak si stráží a NPC nevšímám a dělám co potřebuji, kupuji atd. Když jsem s někým tak proč se nebavit s NPC a nějak to nezaobalit? Jde o zábavu ne nějaký drill. Osobně jsem našel chápavou spoluhráčku prakticky hned a ta mě vysvětlila po IC jak to tu běží (tímto děkuji Míše, ona ví :)) Uznávám že moje hraní je zatím kostrbaté, ale snažím se a bavím se. Nechci běhat po městě a honit se za úkoly za každý mrzký peníz a pár expíků, chci zkoumat svět a bavit sebe i spoluhráče a mám dojem že o tom tenhle svět i je a na to je nastaven dobře.
Co mě překvapilo je to, že ačkoli tuhle hru hraje docela málo lidí tak pořád sme někoho potkávali, nutno podotknout, že skoro celý včerejšek byl jako z hororu. Samá divná setkání :)
Tak.. Tahle jsem to hrál když jsem začínal.. Ale pak již si zvykneš že máš s Obchodníky mluvit.. :) Potulným na cestě alespoň kývnout.. :)
Potulným na cestě kývnout? To je právě to, co se mi moc nelíbí. Ty zdravíš lidi, které neznáš?

Na EQ mi přijde nejvíce škoda, že málokdo se umí vžít do historické doby a vnímá a hraje postavy s dnešním vnímání sociálního cítění. Spravedlnost atp... plivání na ulici atd...
Terdsa
Příspěvky: 22
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terdsa »

No drápe, je to přece jen hra a spousta lidí jí hraje tak jak jim to přijde "normální" a tak je to baví. Někdo hraje přátelskou postavu která každého zdraví, jiní ne. To je to samé jako na vesnici, někde se zdraví na potkání, někde na sebe jen podezíravě okouní (zažil jsem takovou vesnici :)) Osobně jsem včera někoho neznámého pozdravil, ačkoliv jsem si to pak vyčítal … pochopil jsem že to nebylo uplně RP a uznávám, že se musím trochu kontrolovat, ale i tak je prostě příjemné ve hře narazit na přátelskou postavu, než aby na sebe všichni jen vejrali.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Terdsa píše:No drápe, je to přece jen hra a spousta lidí jí hraje tak jak jim to přijde "normální" a tak je to baví. Někdo hraje přátelskou postavu která každého zdraví, jiní ne. To je to samé jako na vesnici, někde se zdraví na potkání, někde na sebe jen podezíravě okouní (zažil jsem takovou vesnici :)) Osobně jsem včera někoho neznámého pozdravil, ačkoliv jsem si to pak vyčítal … pochopil jsem že to nebylo uplně RP a uznávám, že se musím trochu kontrolovat, ale i tak je prostě příjemné ve hře narazit na přátelskou postavu, než aby na sebe všichni jen vejrali.
Ale přátelská postava přeci může být i ta, co cizího nepozdraví, nebo podle tebe ne?

Já nikomu přeci nenutím a neříkám jak má hrát, jen popisuji co se mi příliš nelíbí. Ono, když hraješ hrubiána, který plive na zem a 90% PC postav je z toho znechucených a dává ti to těžce znát, přijde ti to, jak když nehraješ RP v daném prostředí, ale spíše v prostředí z dnešní doby, kdy je plivání trochu méně žádoucí a stejně tak, spíše ti to dají ti jedinci na jevo ve hře, ale v reálu by si jen něco pomysleli.

Ale pardon za OT, už mlčím. :shades:
Naposledy upravil(a) dráp dne 28. 3. 2013 12.41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

dráp píše:..
A také se neuvěřitelně zkratkovitě vyrábějí emoce - hráči jsou často zvyklí na průzračně vyjádřené rozpoložení postav a pokud někdo chce hrát něco složitějšího, bývá nepochopen.… (a to ani nemluvím o případu, kdy - Trpaslík X: *mračí se*, na což hráč postavy Y telluje: //Co jsem zas udělal? Proč se na mne furt mračíš?! - ale to je už OT, vypovídající o schopnosti RP a odlišení OOC a IC).
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Teda zrovna to zdravení je takový ošemetný. A jak už psal Terdsa, tak i dnes jsou vesnice, kde je nepsaným pravidlem, že zdraví každý každého. A dříve to byla praxe zcela běžná úplně všude, zvlášť na těch cestách, alespoň co vím z vyprávění mých (pra)babiček a (pra)dědečků.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Akruo píše:
dráp píše:..
A také se neuvěřitelně zkratkovitě vyrábějí emoce - hráči jsou často zvyklí na průzračně vyjádřené rozpoložení postav a pokud někdo chce hrát něco složitějšího, bývá nepochopen.… (a to ani nemluvím o případu, kdy - Trpaslík X: *mračí se*, na což hráč postavy Y telluje: //Co jsem zas udělal? Proč se na mne furt mračíš?! - ale to je už OT, vypovídající o schopnosti RP a odlišení OOC a IC).
Jo, to je další velký problém, mám opět pocit, že 80% hráčů hrajicích postav si bere věci ze hry příliš osobně a uráží se. Existují však vyjímky.

Kupříkladu příklady :)

Postava X přepadne postavu Y a hráč postavy Y ihned začne telovat hráči X, že si ho v reálu podá, že si ho najde, že je *censored.…..*

*hráč X dá kvůli zvláštní situaci hráči Y odpor, i když se nemusí jednat o napadení, hráč Y ihned napadne hráče X, aby nepromarnil šanci vyhnout se své vlastní smrti, ačkoliv mělo jít o jinou hru a né o CvC kontakt*

myslím si a což zde není a je to velká škoda, že když postava X zakroutí krkem postavě Y, měli by v reálu hráč X a Y být v pohodě a jít spolu třeba na pívo. Bohumžel, hráč Y mnohdy pomlouvá v reálu hráče X a ve hře se mu vyhýbá a kuje na něj pikle, ačkoliv nemá důvod.

Kupříkladu jsem se mnohokrát setkal s tím, že někteří hráči nemusí mě a mou hru, že telují jiným hráčům, kteří se mnou hrají a žvástají o mě nesmysly, varují, nadávají a pomlouvají jak to jen jde. Nejvtipnější na tom pak je, když mi takto obtěžovaný hráč pošle screen s tímto varováním.

Co mě také zaráží, když hráč prosí jiného hráče, aby zabil toho třetího, který mi pije krev, ačkoliv IC k tomu nemám důvod. A sám na to nemám, a tak poprosím hráče, co má vysoký lvl, nebo hraje něco, čímž dokáže někoho ihned usmrtit bez problémů.

Raději nebudu jmenovat dotyčné, kteří toto dělali a dělají. Měli by si ale nafackovat a uvědomit si, co je a není košér.


Ups.. jsem úplně OT, to víte, nuda v práci jako v brně a už dlouho jsem si do ničeho nerýpl.
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Příspěvek od Alquist »

+ 1 !


:smile:
RIP
Terdsa
Příspěvky: 22
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terdsa »

Jo jo, taky se nudim v práci. Tak předně by si hráč měl uvědomit že hraje. Člověk musí brát s rezervou to jak ostatní hrají své postavy, kdyby byl každý příjemný na potkání tak je to nuda. včera jsem jednoho takovýho pruďase potkal a bylo to … zajímavé. Osobně mě ani nezajímal nick kdo ho hraje, prostě to pro mě byla postava a tečka, proč to tahat do osobní roviny, hraju to pro zábavu :)
K tomu zdravení, někdo zdraví, někdo ne. Upřímně když mě ráno někdo popřeje v reálu "dobré ranko" tak bych ho nejradši zabil, ne vždy je zdravení k užitku :)
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Joo plivanec....to si pamatuju jak jsem plivp princeznu a pak si mě odvedl Tonny. Možná proto nemaj rádi v Říši plivance :bleh:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Lomylith píše:Joo plivanec....to si pamatuju jak jsem plivp princeznu a pak si mě odvedl Tonny. Možná proto nemaj rádi v Říši plivance :bleh:
No jasně, kdyby to bylo takhle vysvětleno a byla by vyhláška, že nikdo nesmí být spatřen plivat v podhradí a v pevnosti, tak by to bylo naopak super. Reakce světa na takovou drobnost. Princezna byla zhnusená a má to jako otřesný zážitek - reakce jejího milovaného? Zakáže pod trestem dejme tomu pranýřování nebo pokuty.…
Ale pokud vím, tak to tak není...
Elfové a "smetánka" z řad lidí má samozřejmě svoje zažité standardy, ale většina podle mne nemá zas takové chování na úrovni. (A vzhledem k elfímu plevelu, který se rozmohl, nemají zřejmě ani běžní elfové zachované nějaké kulturní/sociální standardy - aspoň co jsem měl tu možnost vidět, když jsem ještě hrával).
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Terdsa: Líbí se mi tvůj přístup! :good:

Co se týče zdravení NPC, já bych to viděl tak, že spíš, než zdravit na potkání a mluvit s každým, jak kdyby to byl hráč.. tak spíš se snažit hrát tak, aby se přistupovalo k hráčům i k NPC stejně. Ehm.. to jsem řekl špatně...
Pokud hraju za postavu, za kterou zdravím všechny pocestné hráče, pozdravím za ní i pocestného NPC.
Jinak se samozřejmě s NPC nevybavuju tolik, jako s hráčema.. proč taky? Obvykle ale zdravím obchodníky a kněze, případně poděkuju v chrámu(v některých rozhovorech je poděkování zahrnuto, v tom případě neděkuju). To je ale můj přístup a každej ho může mít jinej - ne nutně špatnej.
Třeba Balrog se vybavuje s každým NPC jak kdyby to byl hráč, působí to hezky... já bych to takhle ale nedokázal hrát. Představím si tu scénu, ale pokud nevidím okolo žádnýho hráče, příjde mi zbytečný to psát. (Dělám to jen v případě nutnosti nebo jednoduchosti... například je nutný poděkovat za vyléčení v chrámu, protože mezi poděkováním a nepoděkováním je velkej rozdíl... a je jednoduchý když třeba kývnete stráži nebo pocestnému, do složitějších zbytných rozhovorů se s NPC nepouštím).


CRY:
Zásadní je, aby hráč nerozlišoval rozdíl mezi NPC a PC (v rámci možností).
Další zásadní věcí je, aby hráč rozlišoval rozdíl mezi OOC a IC. Je smutnou pravdou, že na EQ se často stává, že hráči uplně špatně snáší konflikt. Je extrémně demotivující pro všechny konfliktní postavy, že je ostatní hráči nemají OOC rádi (nebo třeba jen to, že těm hráčům zhorší náladu - což je špatně, napadený hráč by měl ocenit tu hru ať je pro jeho postavu dobrá, nebo špatná).

Je téměř nemožný zahrát například zrádce, pokud si nechcete naštvat všechny ty hráče, se kterýma jste hráli... škoda.

Co se týče vyrábění emocí, o kterým mluvil Akruo.. souhlasím, je to škoda... opět.. ničí to možnost hrát pokročilejší RP už v zárodku.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Příspěvek od DarckDewy »

Terdsa píše:Jo jo, taky se nudim v práci. Tak předně by si hráč měl uvědomit že hraje. Člověk musí brát s rezervou to jak ostatní hrají své postavy, kdyby byl každý příjemný na potkání tak je to nuda. včera jsem jednoho takovýho pruďase potkal a bylo to … zajímavé. Osobně mě ani nezajímal nick kdo ho hraje, prostě to pro mě byla postava a tečka, proč to tahat do osobní roviny, hraju to pro zábavu :)
K tomu zdravení, někdo zdraví, někdo ne. Upřímně když mě ráno někdo popřeje v reálu "dobré ranko" tak bych ho nejradši zabil, ne vždy je zdravení k užitku :)
Ano.. :) Má postava nezdravý jako zdravý.. Většinou jen kývne.. Což se mi zdá takové neutrální aby to nemohlo být něco jako to "dobré ránko"..

PS: Proč se mi zdá že ten pruďas večer jsem byl já se svou postavou.. ? xDD
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Terdsa
Příspěvky: 22
Registrován: 27. 5. 2010 21.08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Terdsa »

Jo, taky mám takovej dojem, ale mám takovou paměť na jména, že vubec nevim jaký měla jméno, to je moje nevýhoda občas, nepamatuju si tváře, jména … totální skleroza. No navíc mám dojem že si mě i kousek sledoval :) sice nechápu účel, ale postava musela mít pěkný bobky :)
Odpovědět