Ostrov Vyvrženců

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Co se bankovnictví týká, na ostrově banka být nemůže, s tím souhlasím, ale mohl by tam být lichvář, který peníze za větší úrok, či poplatek schová. Přecijen, proč nedělat takto výdělečnou činnost. Už jsem to navrhoval i do Mamonínu.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Když se to vezme kolem a kolem, tak takovou službu může poskytovat i PC.
Sice to má jistá ale, ale na druhou stranu proč ne.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Woxa píše:Když se to vezme kolem a kolem, tak takovou službu může poskytovat i PC.
Sice to má jistá ale, ale na druhou stranu proč ne.
:blush: Přepadnou ho tam... okradou... a co? Navíc, kdo by tam komu věřil?
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
ven
Příspěvky: 425
Registrován: 3. 1. 2012 23.25
Bydliště: Krásná Lípa, Praha

Příspěvek od ven »

Na ostrově bych nic neměnila (Snad jen trochu více lokací třeba), už vůbec bych tam nedávala domy k pronajmutí. To by nebyl ostrov...
Ven - Milé a kamarádské děvče z venkova
Nemesis - Provede ty, co to nečekají
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Woxa píše:Když se to vezme kolem a kolem, tak takovou službu může poskytovat i PC.
Sice to má jistá ale, ale na druhou stranu proč ne.
Když se to veme kolem a kolem, PC může dělat kde co, ale prostředky na to nemá, jelikož nejsou domy k pronajmutí a nosit platinky u sebe je nesmysl. Nastavení světa to také příliš nedovoluje.

Vzhledem k tomu, že tam málokdo hraje, je jasné, že ti, kteří tam nehrají, nevyrůstali tam a nenahráli tam třeba 15 lvlů, jako jiné postavy, jsou rádi za takové nastavení ostrova, protože tam hrát nemusí, nechtějí a vybrali si místo, kde mají všechen luxus.

No offensive. Jsem ale rád, že zmizela doba, kdy si na ostrov postavy jezdívali na dovolenou. :bigwink: Také by neuškodilo přidělat nějaké nové lokace na ostrov, klidně z něj udělat souostroví, protože jsou zde i tací, kteří tam hrávali, hrají a hrát chtějí.

Pouze můj názor.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

ven píše:Na ostrově bych nic neměnila (Snad jen trochu více lokací třeba), už vůbec bych tam nedávala domy k pronajmutí. To by nebyl ostrov...
Guildovní dům k pronájmu by neuškodil. Případně nějaké chatrče. Ale pouze pro piráty.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Ostrovy bych přidal, ale příliš si to nedokážu představit.. mě tak nějak celkově chybí víc ostrovů na EQ.
A rovnou nějaký tropický bych si prosil. Byť se mi ostrov líbí tak jak je, s tou vší šedí a hnijícíma mršinama (tak na mě působí)… líbilo by se mi, kdyby tam byl ten pirátskej nádech … tropickej s cukrovýma plantážema, rumem kam se podíváš.

Možná přidat typicky šedý ostrovy někam k Ostrovu, aby se příliš nezměnil jeho charakter, kterej je prostě dokonalej. A přidal nějaký tropický do jiných oblastí, aby byly nový ostrovy (protože je chci!) a nenarušovaly poklidný Ostrovský život. :)

Domy k pronájmu bych klidně dal, ale asi jen pro piráty... a zároveň by mohly být pořádně luxusní a drahý. Ostatně o tom pirátství je, ne? Žít jako největší kriminálník a vyvrhelec za to, že můžu žít v luxusu.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Mini: Tak neříkám, že to jistá rizika nenese, ale zas mnoha z nich jde eliminovat. Co se týče důvěryhodnosti tam moc nevidím rozdíl mezi PC a NPC, nemluvě o tom, že to je opět na tom PC jak se zařídí. Určitě by se i nyní našlo pár PC, kteří jistou důvěryhodností (z pohledu ostrovanů) oplývat mohou, ale to střílím od boku.

Dráp: Tak já nevím, primární problém toho celého je dostat prachy bezpečně z bodu A do bodu B. K tomu hráč teoreticky možnosti má, samozřejmě jisté usilí by vynaložit musel a také souhlasím, že kdyby na Ostrově byla možnost trezoru, bylo by to snažší. Jistý model mě i napadl, ale spíš se bojím, že by to nebylo pro hráče tak zajímavé jako NPC, které je vždy k dispozici. A tedy by si to na sebe sebe příliš nevydělávalo.


Jinak pokud jde o mě, je mi vcelku fuk, zda a jak se na Ostrově něco měnit bude a nebude. Jen bych se přimlouval za to, aby veškeré trezory, byty a další rozšířené možnosti byly jen pro postavy, které na Ostrově něčeho dosáhly a mají tam nějaké jméno/zásluhy. Aby se to nestalo jen letním sídlem a úschovnou pro otrlé, případně každého "blba", který se nechá vyštípat z pevniny.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ve Středomoři už bohužel není skoro žádné místo na další lokace (viz mapa Equilibrie), tak bych to s jakýmkoliv rozšířením ostrova viděl spíš dost nepravděpodobně. Což je škoda, je tam hezky. :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
ven
Příspěvky: 425
Registrován: 3. 1. 2012 23.25
Bydliště: Krásná Lípa, Praha

Příspěvek od ven »

No třeba by postačila i nová jeskyňka či něco takového. Jinak pronájem pro piráty, nebo pro ty, co tam žijí a něco udělali pro ostrov ano, za pořádně tučnou cenu. :bleh:
Ven - Milé a kamarádské děvče z venkova
Nemesis - Provede ty, co to nečekají
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Woxa píše:Mini: Tak neříkám, že to jistá rizika nenese, ale zas mnoha z nich jde eliminovat. Co se týče důvěryhodnosti tam moc nevidím rozdíl mezi PC a NPC, nemluvě o tom, že to je opět na tom PC jak se zařídí. Určitě by se i nyní našlo pár PC, kteří jistou důvěryhodností (z pohledu ostrovanů) oplývat mohou, ale to střílím od boku.
Na ostrově jsem hrála, můžu říci za postavu, že své peníze by nesvěřila žádné s existencí, které jsem tam potkala... a to bývaly časy kdy se tam dalo potkat dost hráčů.
Ale jak píšeš.. když od boku... pak se to dá chápat. Názor, no.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Dovedu si představit nějakou takovou osobu, která má kolem sebe dost lidí, kteří jí ochrání před hrdlořezy okolo a dokáží z nich vymlátit jejich dluhy. Někoho, kdo má u pirátů reputacia nikdo se na ní neodváží vztáhnout ruku, protože by o ní příšel (ať už přičiněním ochranky, nebo těch, kteří mají u dotyčné osoby uschované své peníze). Takovou postavu ale nejde vytvořit, ta musí vyrůst (mluvím o PC, samozřejmě).

K takové osobě by si lidé dávali svoje peníze proto, že na ní nikdo nevztáhne ruku, zatímco je samotné může někdo obrat/zmlátit a obrat... zatímco na tu osobu by si nikdo netroufl.

Na druhou stranu si nemyslím, že by ta úschova byla o vydělávání peněz. Bylo by to o jejich bezpečném uschování a za tu službu by se platilo (čili by se ty uložené peníze postupně vytrácely). V podstatě něco jako současné banky u nás. :biggrin:
Bylo by to samozřejmě jen pro ty... kdo mají větší obnosy peněz. O ty je třeba se bát, ne o pár zlatek.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Pavel Urban píše: Na druhou stranu si nemyslím, že by ta úschova byla o vydělávání peněz. Bylo by to o jejich bezpečném uschování a za tu službu by se platilo (čili by se ty uložené peníze postupně vytrácely). V podstatě něco jako současné banky u nás. :biggrin:
Jojo, ale já to vydělávání myslel pro provozovatele. Že by víc utratil na ochrance a dalších nákladech, než by vyždímal ze zákazníků. Protože těch by bylo pár.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět