Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět

Uvítali byste na EQ skrytí povolání a úrovní?

Ano.
49
65%
Ne.
15
20%
Je mi to jedno. / Nevím. / Zdržuji se hlasování.
11
15%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Anade »

Shaman88 píše:Měl bych k tomu dotaz.
Filtruje to to zobrazení i pro DM klienty? Popř. dá se nějak udělat seznam adres pro které ten filtr nebude aplikován?
V současné implementaci to asi nepůjde tak jednoduše, nicméně tento filtr se aplikuje pouze na seznam postav, které se zobrazují uživateli při přihlašování. Nemá to žádný vliv na informace, které dostává DM-klient během hraní.

Pokud by měl mít DM-klient výjimku, mohl by kdokoliv zneužít DM-klienta pro získání seznamu postav, proto to takto udělat nechci.

Filtrovat některé adresy, na které by se filtr nevztahoval, to umí moje linuxová verze s pomocí iptables. Windowsová verze používá pro nastavení filtrovaných IP vlastní program (je přiložen včetně zdrojáku), do kterého by se to asi muselo doprogramovat.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Shaman88
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 1. 2013 3.10

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Shaman88 »

Ještě jeden dotaz.
Je opravdu důkladně otestování že to filtruje jen data o postavách při připojení z klienta?

Jde mi teď o konkrétní situaci, kdy mám 2 moduly na různých strojích (tedy i na různých IP) a udělám z jednoho modulu portál do druhého (nwscriptová funkce ActivatePortal) Nezablokuje mi to tento filtr tento typ přenosu? (server cílový posílá zdrojovému data o postavách)
To jste asi nezkoušeli co?
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 479
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Brambor »

47 pro ano a přitom jestli hraje 20, tak je to hodně :D
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Anade »

Filtr filtruje pakety, které jdou od serveru NWN někam pryč, a to konkrétně pakety, které protokol NWN používá pro přenos seznamu postav při připojení klienta. Takže to, jestli se odfiltruje seznam postav předávaný mezi servery, závisí na tom, zda se používá stejný protokol, což IMHO neplatí, ale netestoval jsem to. Data o postavách (zejména nově připojených) posílaná klientům během hry však ovlivňovaná nejsou, používá se jiný formát přenosu a je to i vyzkoušeno.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Van »

Brambor píše:47 pro ano a přitom jestli hraje 20, tak je to hodně :D
Když uvážíš stáří topicu, kdy celou dobu běží stejná anketa, tak ani ne.
Shaman88
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 1. 2013 3.10

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Shaman88 »

Anade píše:Filtr filtruje pakety, které jdou od serveru NWN někam pryč, a to konkrétně pakety, které protokol NWN používá pro přenos seznamu postav při připojení klienta. Takže to, jestli se odfiltruje seznam postav předávaný mezi servery, závisí na tom, zda se používá stejný protokol, což IMHO neplatí, ale netestoval jsem to. Data o postavách (zejména nově připojených) posílaná klientům během hry však ovlivňovaná nejsou, používá se jiný formát přenosu a je to i vyzkoušeno.
Ok, díky za info.
Odpovědět