Aktualizace fóra

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

Já ani nemyslím, že by to mělo jít až někam k reportům, kde začíná místo pro subjektivitu a které bývají nepříjemně dlouhé. Naopak stručná informace, co se kdy s hráčem řešilo se vždycky hodí. A to může (mělo by?) mít formu OOC diskuse, domluvy na době hraní, noticky apod. IC záznamy, jak se postavě daří a nedaří, si samozřejmě stále povedeme na DM fóru separátně. Opakuji, že sám rozhodně nestojím o příspěvky delší dvou vět nebo častěji než jednou týdně, takové opravdu nemá valný smysl psát.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od placidity »

Dokud ale zůstane čistě u popisu co dělal, kde byl, koho potkal, co probral, jak to dopadlo, a co od toho očekává, tak za mne ok. Takový záznam má výpovědní hodnotu a pro orientaci, co postava zrovna aktuálně tropí, je dostačující. (Prim ale bude pořád hrát tajný záznam od DX).

Jinak já měl tuhle představu už od začátku. Žádné velké cavyky nebo psaní, ale jít k věci a zaznamenávat jen to podstatné. A pokud by byl ten můj nástřel nereálný, není problém vlákna zrušit nebo spojit dohromady, tohle už je jen o nastavení.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Anade »

Přesně tak jsem to myslel, jak píše Olymar a Placidity. Pořád si myslím, že by tady nebyl problém se subjektivitou, hlavní záznam postavy zůstane na DM-fóru.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Ninquë »

Ohledně fóra mne napadlo,
že by bylo dobré utvořit topic (např.: Verdikty, Závěry), v němž by se vždy napsal pouze konečný závěr, výsledek jednotlivých diskuzí.

-> Jde o to, že je zde až moc topiců, mnohdy s takřka identickým obsahem, které se ale ne vždy podaří snadno dohledat kvůli jiné formulaci otázky, názvu atd.
-->To vede k tomu, že se pak vytváří s jedním tématem další a další topicy, protože například nováček nemá jak získat přehled o veškerých diskuzích zde již vedených kvůli obsáhlosti fóra a ne vždy v nich případně nalezne odpovědi na otázky, které potřebuje.
---> Mnohdy to může vést i k tomu, že si někdo případně pak rýpne a místo vyřešení té otázky prostě jen hodí link na některou z předchozích diskuzí.
----> Přijde mi to uplně zbytečné a myslím si , že by se velmi fórum pročistilo (a tudíž učinilo přehlednějším a čitelnějším), kdyby se do jednoho topicu prostě vždy jen hodilo nějaké shrnutí tématu, na němž se jakžtakž všichni shodli a mohlo by tak být vše hezky pohromadě a přehledně :)
Dané (dlouhé) diskuze se by následně archivovaly, hodily by se do linku pod daný příspěvek v topicu (např.tedy Verdtikty) a nespamovaly by to tu případně :)

Co vy na to?
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Mourisson1 »

Obrázek
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od placidity »

Já se obávám, že k podobné věci není vůle ani síla (nehledě na to, že většina vláken nekončí žádným konsenzem a naopak vyznívají do ztracena nebo jsou velmi brzy OT).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1031
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Ikkie »

Podle mě by tohle naopak vedlo k ještě větší zahlcenosti. Spíše doporučuju využít funkci "hledání", obezřetnou volbou klíčových slov jsem zatím vždy našel to, co jsem potřeboval.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

Provedl jsem dlouho odkládanou aktualizaci fóra díky níž by mělo být výrazně snadnější později propojit fórum se hrou. Nebylo bohužel možno přenést styl ani další změny ze staré verze, omluvte proto zatím výchozí vzhled, krátkodobé výpady i další chyby; největší nedostatky se pokusím dát dohromady dříve či později.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 43
Registrován: 11. 8. 2012 22.46
Bydliště: Brno

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Marek »

Za mně, vzhled dobrý :-)
Markus Brunus, trochu "blázen", který chce pomáhat a občas na to doplatí
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

Marek píše: 21. 11. 2017 17.22 Za mně, vzhled dobrý :-)
Ehm, díky. Popravdě jsem po hodinách zcela marné snahy napasovat původní barvy na nový styl tento zahodil a všechny barvy nahradil za jejich doplňkovou barvu, která je shodou okolností podobná. Kdybyste někdo uměl s CSS a měl chuť něco vylepšit, ozvěte se mi.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od placidity »

Nedal by se jen nějak doupravit tenhle styl? https://www.phpbb.com/customise/db/style/latte/ Je docela blízko tomu, co bylo na fóru před updatem, takže dodatečný tuning by snad měl být minimální (?)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Pipi_CZ »

A záleží na tom vůbec? Důležitější je spíš funkčnost, ne?
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Jesper »

Pipi_CZ píše: 21. 11. 2017 22.31 A záleží na tom vůbec? Důležitější je spíš funkčnost, ne?
Mě teda estetika nepřijde nedůležitá. Já na foru bývám docela často a je fajn, když se na něj dobře kouká. Navíc je to součást prezentace serveru :)
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Van »

Tak může se to dát jako volitelný skin a každý ať si vybere.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

Jinému vzhledu jsem se snažil vyhnout, protože je vážně nepříjemné jej potom udržovat mezi jednotlivými (minor) updaty. Tento styl se používal i na starším fóru, ale byly tam úpravy, které jej roztáhly na šíři obrazovky, avataři byli vlevo a podobné drobnosti. Nechce to moc, ale já se v tom vyznám pomalu.
Mithirwen Celeavaeil
Jesper
Příspěvky: 633
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Jesper »

Olymar píše: 21. 11. 2017 23.59 Jinému vzhledu jsem se snažil vyhnout, protože je vážně nepříjemné jej potom udržovat mezi jednotlivými (minor) updaty. Tento styl se používal i na starším fóru, ale byly tam úpravy, které jej roztáhly na šíři obrazovky, avataři byli vlevo a podobné drobnosti. Nechce to moc, ale já se v tom vyznám pomalu.
Ja tomu rozumím jako koza petrželi, takže jsem vděčný už za to, že nějaké fórum vůbec je :)
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od George »

Pipi_CZ píše: 21. 11. 2017 22.31 A záleží na tom vůbec? Důležitější je spíš funkčnost, ne?
Vzhled je občas zároveň funkčností - obzvlášť u diskuzního fóra to rozhodně platí. Divím se, že zrovna ty tomu nerozumíš.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Pipi_CZ »

George píše: 26. 11. 2017 0.41
Pipi_CZ píše: 21. 11. 2017 22.31 A záleží na tom vůbec? Důležitější je spíš funkčnost, ne?
Vzhled je občas zároveň funkčností - obzvlášť u diskuzního fóra to rozhodně platí. Divím se, že zrovna ty tomu nerozumíš.
Ach..
Uživatelský avatar
S.T.
Příspěvky: 10
Registrován: 20. 11. 2017 16.42

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od S.T. »

Dobrý den všem. Mně na fóru chybí připravená profesní tajná fóra frakcí - piráti, stráž (různá města a frakce) Sršňovi chlapi, Černá růže, náboženské frakce apod, kde by si mohli členové frakcí zajistit členství. To by umožňoval jeden nebo více vedoucích frakce (třeba DS), který by si mohl takové vlákno s neveřejným obsahem poměrně rychle (v rámci dnů) zaregistrovat, přidělit tam přístupy hráčům - postavám a v případě potřeby ho zrušit. Když se totiž na něco takového čeká týdny a měsíce, prvotní nadšení snadno vyprchá a hráči odpadnou, včetně DS starších hráčů apod.
Taková fóra by jednak dala hráčům najevo, že jsou tady nějaké frakce (Název fóra by tedy nebyl skrytý), alespoň s minimální podporou, kam mohou jejich postavy patřit, jednak by umožnila organizovat hru bez telefonického, mailového ap. domlouvání tak aby nečlenové nevěděli, o čem se jiná frakce domlouvá. S.T.

PS: Připomínky k designu fóra a nabádání k jeho rozsáhlým změnám mi přijde jako zbytečná ztráta času, mně přijde fórum dostatečně přehledné a neplýtval bych na takové změny časem a dobrou vůlí WB
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Alquist »

Tyto fóra zde jsou.
Mnohdy ale jejich název atd prozrazuje tajné IC info.

Takže když si IC zjistis frakci a frakce te přijme dostaneš přístup na dané podfórum
RIP
Odpovědět