rybolov

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

rybolov

Příspěvek od Woxa »

S jistou věcí, co nyní s Plackou plánujeme, jsem se trochu zamýšlel nad rybařením a tak nějak si nevybavuju, jaké techniky se na EQ používají. Takže rybáři, jaký způsob preferujete, jaký naopak ne? :)

Osobně to vidím takhle:
- muškaření asi vůbec
- přívlač spíš asi ne, pokud vůbec tak ne moc rozšířená
- "na těžko" a splávek jsou naopak zastoupeny plus mínus stejnou měrou
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
cid
Příspěvky: 116
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: rybolov

Příspěvek od cid »

moc o tom nevím ale třeba štiku na techniku na těžko nebo na splávek nemáš moc šancí chytit, ty se myslím chytají na třpitku ale nevím co se používalo v té době místo třpitky.

potom na techniku muškaření se myslím taky chytá jeden druh ryby ale nevím jestli je na EQ.

a ty na těžko a splávek se používají u ryb jako je kapr, okoun atd.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Re: rybolov

Příspěvek od Mini »

Má postava se rybolovu věnuje. Chytáme "na plavanou" a to téměř vše i zmíněné štiky.

Nehrajeme si tedy přímo se známou " bojkou" (druh splávku), spíš si představuji, že chytá na průběžnou kačenu (to je takový ten baculatější splávek, vcelku běžně používán i na lov větších dravců, jako je štika či sumec). Návazce někde na břehu řeky nepřevazuji - splávky neměním. Takže rybářova dcera loví ryby na takovou střední velikost splávku, kterou lze použít na vše co nám tam na EQ plave.

"Na těžko" na ve hře nechytám.

Občas za tmy, při lovu v bezvětří hlídáme záběr podle špičky prutu. :-)


Jako nástrahu používám, veku, zmačkaný chléb... nebo to co se občas najde pod kamenem. Ve vodách, kde se dá předpokládat přítomnost štik občas vrátíme do vody na háčku předtím ulovenou mřenku. :-)

Na "muškaření" třeba pstruzi, se ve vodách Desky chytají běžně. Má postava tuto techniku nepoužívá. Myslím, že ani tyto ryby nepohrdnou červem, či hmyzem, při lovu na splávek.


IR se rybolovu věnuji odmalička a není to dlouho, co jsem se přestala aktivně věnovat této zlibě.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rybolov

Příspěvek od Woxa »

To já s tím seknul už tak před deseti lety, ale jako správný kluk jsem se něco napytlačil :)
Každopádně dík za shrnutí, snad svou trochou do mlýna přispěje i někdo další.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2093
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rybolov

Příspěvek od Niko »

Už jsem s tím taky před pár lety seknul, ale jak píše mini, tak se s tím dá souhlasit.

Líné ryby (typicky kapr) na těžko (místo olůvka, použití vhodného kamínku) jako návnada těstovina, chleba, houska, žížalka.

Na dravce bych šel pomocí přívlače, jako návnada se dá použít živá rybka, nebo něco uměle vyrobeného (výrazná pírka).

Chytáním na splávek se dá chytit snad všechno (záleží na návnadě).
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 506
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: rybolov

Příspěvek od Ondrasman »

Nejraději jsem měl podsekavání Tolstolobiku na přehradě...
Chard
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Re: rybolov

Příspěvek od xondik »

Berta rybaří celkem často a používá taky obyč splávek s tím, že nožem na stahování zvěře vykope díru a vybere z ní žížaly, ale nejlíp berou na špekovej koláč :smile:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: rybolov

Příspěvek od Anade »

Serin lovil ryby pomocí luku a šípů. ;-)
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Re: rybolov

Příspěvek od xondik »

No samozřejmě by bylo nejlepší lovit pomocí "přivolej blesk" nebo jak se to jmenuje a pak jen počkat až je říční proud donese ke břehu. Pro jistotu tam nacpat ještě bouři střel a rovnou ty ryby sázet na talíř
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: rybolov

Příspěvek od placidity »

To by musely projít přes ohnivou stěnu.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: rybolov

Příspěvek od Mourisson1 »

Cejch to jistí :D
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rybolov

Příspěvek od Woxa »

Fajn, takže se shodneme na hellballu, který obstará vše v jednom a nyní prosím zase k tématu.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ryalin
Příspěvky: 159
Registrován: 24. 9. 2009 15.59
Bydliště: Kalich, víra, Tábor...

Re: rybolov

Příspěvek od Ryalin »

Predne musim rict, ze nemam zkusenosti s rybarenim jenom trochu s pytlacenim :). Predstavuju si to tak, ze moje postava chyta standardne na splavek, jako navnady pouziva vsechno mozne.
Ryalin Dryniath - nejvíc asi hraničář
Odpovědět