Kolik je na Equilibrii CvC?…

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1397
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od divozenka »

cid píše:Aspoň vím co tu je za komunitu. Za vyjádření názoru ukamenování. To jste to teda dopracovaly.
Né my ale Ty! Lidi se ti tu snaží radit ale Ty místo toho abys otevřel oči a pochopil, že ta chyba bude nejspíš u Tebe a snažil se s tím něco udělat, kopeš okolo sebe jak malej vzteklej capart. Tak se nediv že jsi dostal na zadek :clover: :bigwink:
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Lassair »

Řeknu ti to jednoduše s tímto přístupem to nedotáhneš opravdu nikam. Svět se měnit podle tebe nebude, bud to přijmi a hraj, nebo máš smůlu. Můžeš se klidně vyvalit na záda a kopat nožičkama, ale věř mi,že to nepomůže. Všichni jsme nějak začínali a všichni ti tady chtějí pomoct, to, že si pomoc nenecháš, je tvoje hloupost a tvůj problém. Zkus hrát a učit se a příjmi rady od lidí, kteří tady ví o čem mluví. Pak to půjde.
Béééé...
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Woxa »

Sorry, nečetl jsem to celý a po pár dnech mimo civilizaci ani nemám chuť tento "nedostatek" dohánět, ale:

1) jaký je rozdíl mezi smrtí na NPC a PC? tak jako tak jdeš SVOU blbostí či smůlou do kopru a ztrácíš expy. Z pohledu postavy tam však není rozdíl, byl to zmetek co tě vykostil, utrum. Promiň, ale jen do toho taháš ooc znalost, toho, že toho zabijáka hrál jiný hráč - to je jediný problém.
2) chápu, že tě to žere, stejně by mě asi žrala i smrt na NPC... ano, smrt na PC je bolestnější, protože dýl vytvrdneš dole (na druhou stranu, když tě sejme dobrý hráč, užiješ si to víc jak smrt na NPC).
3) jo občas tě PC sejme hnusně a neužiješ si to vůbec, jsou v tom logické nedostatky a "kopance", ale stane se... ani smrt na NPC neni vždy ideální
4) PIŠ REPORTY, tím máš šanci něco změnit... ale póza "nepíšu reporty, ale pak brečím na foru" je směšná.

P.S.: chcípnout trapně na cestě je přesně to, co dělá rozdíl mezi skutečným mágem a mágem, co se "vysvačil". Jeden magii rozumí a umí jí používat ve svůj prospěch a druhý jen metá kouzla bez rozmyslu.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od bart 23 »

Řekl ten co když ho dali na ostrov tak brečel taky na foru :megalol:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 506
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Ondrasman »

cid píše:Aspoň vím co tu je za komunitu. Za vyjádření názoru ukamenování. To jste to teda dopracovaly.
Příště prosím větším písmem... :buba:
Chard
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Woxa »

bart 23 píše:Řekl ten co když ho dali na ostrov tak brečel taky na foru :megalol:
Ano, brečel, ale nikoliv kvůli samotnému "daní na ostrov", ale kvůli jiným věcem s tím souvisejícím. Nicméně staré prádlo bych zde nevytahoval, uteklo mnoho vody.

P.S.: nelze říci, že ty bys nebrečel, ale souhlasím, možná jsi brečel trochu méně nahlas. :clover:
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Jon »

Co máte? Ostrov je fajn... :)))
Kraki Skengdrang
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Pavel Urban »

Woxa píše:2) chápu, že tě to žere, stejně by mě asi žrala i smrt na NPC... ano, smrt na PC je bolestnější, protože dýl vytvrdneš dole (na druhou stranu, když tě sejme dobrý hráč, užiješ si to víc jak smrt na NPC).
I dobrý hráč odpraví/může odpravit jinou postavu tak, že si to druhá strana moc neužije. Lepší by IMO bylo napsat "sejme tě zajímavěji/zábavněji než systémové NPC." Rozdělovat podle tohoto kritéria dobré a špatné hráče mi přijde nešťastné.
Woxa píše:P.S.: chcípnout trapně na cestě je přesně to, co dělá rozdíl mezi skutečným mágem a mágem, co se "vysvačil". Jeden magii rozumí a umí jí používat ve svůj prospěch a druhý jen metá kouzla bez rozmyslu.
Nesouhlasím. To je rozdíl mezi nakouzleným mágem a nenakouzleným, to je celé. Jsou mágové, kteří se prostě nenakouzlují od hlavy až k patě. Zářným příkladem byl např. Adalbert Bezradný (mimochodem lektor MUNI), který byl podle mého názoru jedním z mála pořádných mágů na EQ.
To, že se někdo ráno kompletně nakouzlí ještě před tím, než vstane z postele, z něj ještě nedělá dobrého kouzelníka.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Woxa »

Pavel Urban píše:I dobrý hráč odpraví/může odpravit jinou postavu tak, že si to druhá strana moc neužije. Lepší by IMO bylo napsat "sejme tě zajímavěji/zábavněji než systémové NPC." Rozdělovat podle tohoto kritéria dobré a špatné hráče mi přijde nešťastné.
Každý máme jiná kritéria, já do těch svých řadím i to, jak zajímavě dokáže hráč zvládnout konfikt. Případně zda si jeho prostřednictvím jen honí ego a nebo to dokáže udělat zajímavé i pro druhou stranu.
Pavel Urban píše:Nesouhlasím. To je rozdíl mezi nakouzleným mágem a nenakouzleným, to je celé. Jsou mágové, kteří se prostě nenakouzlují od hlavy až k patě. Zářným příkladem byl např. Adalbert Bezradný (mimochodem lektor MUNI), který byl podle mého názoru jedním z mála pořádných mágů na EQ.
To, že se někdo ráno kompletně nakouzlí ještě před tím, než vstane z postele, z něj ještě nedělá dobrého kouzelníka.
Projev vysoké inteligence pro mě není to, že nepřipraven vlezu někam, kde mi hrozí nebezpečí. Stejně tak to, že na sebe naprskám kouzla odshora dolů. Pokud vím, že někde dochází k takovým a makovým přepadením a poté se tam jdu jen tak procházet, tak jsem prostě trubka. Od chytrého mága bych očekával, že se na takový výlet alespoň řádně připraví.

Mága lze samozřejmě hrát různě, ale pod chytrým-dobrým mágem si představím někoho, kdo racionálně uvažuje a jedná chytře a logicky, kouzla kombinuje s rozumem a tak jak je výhodné pro danou situaci. Nikoliv tak, že na sebe prskne všechno a potíže pak řeší například mečem a hrubou silou.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Nalk »

Většina postav je viditelně nenakouzlená, leč je přitom nakouzlená a v bojové síle. Skrytá kůže z kamene FTW
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od bart 23 »

Woxa píše:
bart 23 píše:Řekl ten co když ho dali na ostrov tak brečel taky na foru :megalol:
Ano, brečel, ale nikoliv kvůli samotnému "daní na ostrov", ale kvůli jiným věcem s tím souvisejícím. Nicméně staré prádlo bych zde nevytahoval, uteklo mnoho vody.

P.S.: nelze říci, že ty bys nebrečel, ale souhlasím, možná jsi brečel trochu méně nahlas. :clover:

No první den jsem byl možná nasraný,ale idividualně za sebe a pak už Arto i trochu pomohl se rozkoukat a bylo to vklidu :smile:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Lomylith »

Já chodil z města vždycky nakouzlen a několikrát mi to pomohlo.
Zabití postavy a hrát s ní něco před smrtí není zrovna jednoduché. Občas ti přijde tell s nadávkama a není na to někdy čas, když riskuješ na cestě vraždu. Za drowa jsem zabíjel hráče přes litého vlka. Docela sranda to někdy pozorovat jak hráči zmatkujou. Jediný Alquist se zachránil ,když ovládl vedle jezevce a poslal ho na něj. Zaslechl jsem, že taková Asar, když ji někdo vlezl na poušť, tak dotyčnému řekl, že to je její poušť a pokud neodešel, tak ho prostě zabila.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Akruo »

Jakého maximálního levelu Asar dosáhla? V době kdy hrával Photter jsem levely na EQ ještě moc neřešil :-D, každopádně si pamatuji, že se "hrálo" už na nižších levelech, postava s 10 úrovněmi byla už docela krutopřísná. Zároveň se tak možná hráči nebáli postavu ukončit a začít znovu ….. pardon za OT
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Nalk »

Asar byla tuším 25. Ona vyhrožovala různě, často s pomocí Kayna Thorka a často to bylo dost špatně odehrané (hlavně ten Kayn).
Na druhou stranu tehdy se v systému vyznalo opravdu jen minimum hráčů, takže Asar mohla být "boss". Dneska by takovou nicku sundal někdo na desátém lvlu :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Jon »

JInak nakouzlení se z tebe sice neudělá skvělého kouzelníka, ale možná to z tebe udělá kouzelníka, který přežije.

Já bych hráče prosil, aby si uvědomili, že za hradbami měst a zvláště v noci prostě není bezpečno.
Kraki Skengdrang
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Pavel Urban »

Woxa píše:Každý máme jiná kritéria, já do těch svých řadím i to, jak zajímavě dokáže hráč zvládnout konfikt. Případně zda si jeho prostřednictvím jen honí ego a nebo to dokáže udělat zajímavé i pro druhou stranu.
Nevidím nic špatného na tom, když vrah svou oběť na frekventovaném místě prostě odpraví a zmizí, dřív než si ho někdo všimne. Dokonce bych to považoval i za výše zmiňovaný projev inteligence (postavy).
Dvojnásob to platí pro případy, když nemá hráč jistotu, že s ním bude hráč oběti spolupracovat - viděl jsem nejeden případ, kdy hráč po vraždě například odmítnul u své postavy odkliknout respawn a znemožňoval tak hráči vraha odstranit s postavou jeho tělo (a např. debatuje a nadává po tellu apod.)… několikrát se tam pak objevila i přivolaná pomoc. V takovém případě, zvláště pokud hráč vraha takové jednání očekává, je podobné odpravení rozumné.
Woxa píše:Projev vysoké inteligence pro mě není to, že nepřipraven vlezu někam, kde mi hrozí nebezpečí. Stejně tak to, že na sebe naprskám kouzla odshora dolů. Pokud vím, že někde dochází k takovým a makovým přepadením a poté se tam jdu jen tak procházet, tak jsem prostě trubka. Od chytrého mága bych očekával, že se na takový výlet alespoň řádně připraví.

Mága lze samozřejmě hrát různě, ale pod chytrým-dobrým mágem si představím někoho, kdo racionálně uvažuje a jedná chytře a logicky, kouzla kombinuje s rozumem a tak jak je výhodné pro danou situaci. Nikoliv tak, že na sebe prskne všechno a potíže pak řeší například mečem a hrubou silou.
Pokud nevíš, že někde došlo/dochází k přepadení (nebo jsi třeba první obětí) a obvykle nechodíš nakouzlený (i tací jsou, viz např. zmiňovaný Adalbert), tak budeš mít nakouzleno houby. Zvláště, pokud je to na cestě, která je obvykle bezpečná. Pokud něco z toho neplatí, pak je samozřejmě rozumné se nakouzlit. Cid zrovna měl pokud vím tu smůlu, že navíc prošlápl v krátkém sledu za sebou dvě pasti.

Naplácat na sebe pro ochranu kouzla svede kdekdo, stačí si dát dohromady to, co/jak které kouzlo chrání a složit si dle toho nějakou prostou sestavu. To, že se někdo chová rozumně a rozumně se nakouzlí dle případné situace je u mne rozumný člověk. Dobrý mág je něco víc, prostý odklikávač kouzel na to u mne nestačí (většina kouzelníků na EQ zvládá/zvládala kouzlit s jistotou virtuoza a přesto bych z nich moc dobrých mágů nevybral... na druhou stranu jsem viděl i pár kouzelníků, kteří toho moc zakouzlit neuměli nebo nesvedli tak dobře kombinovat kouzla, ale takovými by se MUNI mohla chlubit).
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Jon »

Pavle, mícháš jablka s hruškama. Předpokládáš, že mág co chodí nakouzlený je "klikač", kdežto ten nenakouzlený je "pravý roleplayer". Je to zavádějící. Proč by se i dobrý roleplayer nechránil před nebezpečím, které fakt číhá kdekoliv mimo hradby města? Za bezpečnou nelze považovat žádnou takovou lokaci. Kromě toho, to, že někoho vidíš jako "nenakouzleného" neznamená, že není nakouzlený.
Kraki Skengdrang
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od kokosak »

Naházet na sebe pokaždý všechny dlouhodobý neviditelný buffy je základ. Člověk nikdy neví, kdy se šiknou. To pak jde ten zmiňovaný Adalbert po cestě, hupsne na něj vampýr... a ten pak jen kouká, protože mu ne a ne něco udělat, i když Áda jde jak prostťáček s lucerničkou :D
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Woxa »

Pavle, zaprvé nemluvím jen o tom zabití, ale o konfliktu celkovém. Dobrý hráč kolem té své postavy prostě něco vytvoří, nějaký příběh a jeho hra se neomezí například jen na nějaké to lognutí, zabití, možná kupu rádobydrsných emotů a hlášek a následné odlognutí (a offline vyčkávání, až se situace zklidní). Dobrý hráč nebude zabíjet protože může, ale protože tím něco sleduje. U dobrého hráče se ti nestane, že tě sejme a pak si s tebou vlastně nebude umět poradit (nebude vědět co dělat dál). Například.

Za druhé pokud někdo neví, že mimo města mu hrozí nebezpečí je blbec. Navíc k té konkrétní situaci a pastem... v té době všichni kdo uměli číst a otevřít pusu zákonitě museli vědět alespoň to, že okolo Mithu někdo řádí, klade pasti a přepadá. Kdo má rozum, zkusí se proti přepadení pojistit, v případě mága bych to dělal právě kouzly.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Mourisson1 »

Pavel Urban píše:To, že se někdo ráno kompletně nakouzlí ještě před tím, než vstane z postele, z něj ještě nedělá dobrého kouzelníka.
Ale to že to neudělá už z něj dělá špatného ;)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět