Kolik je na Equilibrii CvC?…

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od cid »

Ještě k tomu co jsem psal mě napadlo že další věc co mě šíleně štve je strhnutí zkušeností za smrt. Abych to trochu rozvedl. Když bych někde šel a zabíjel nějáké potvory NPC a zdechnul tam tak by mi nevadilo že bych přišel o zkušenosti. Spíš by mě mrzelo a štvalo že jsem tam vůbec lezl a příště bych si dal pozor. Když ale někde jdu a odkrouhne mě evil pastí nebo tím že mi odzadu dá zákeřnej útok zároveň se smrtícím tudíž mi dá IK ( instant kill) a já za to musím platit zkušenostma a ještě penězma který mě sebere. To bych v tu chvíli nejradši vyhodil kompa z okna nebo dal delete NWN a už se nikdy neukázal. Vysvětlete mi proč by měla oběť nebo evil platit zkušenostma za to že spolu bojujou a jeden z nich musí prohrát a zdechnout? Všude se tu tvrdí že prý jde o CvC. Co je ale to CvC a jakej je rozdíl oproti PvP? Nevím jak vám ale mě CvC a PvP přijde úplně to samý jenom se stejným názvem už jenom protože ty dvě postavy ovládají hráči a jejich souboj je také ovládám hráči. Pak už záleží jenom na tom kdo má větší úroveň, kdo je lepší skilla ( jak se občas říká) a taky v neposlední řadě kdo má postavený jaká power build na postavě.

opravdu mi příjde směšné a stupidní aby se za smrt při souboji PC postav muselo platit zkušenostma jako by nestačilo že evil dotyčnému tu postavu okrade, nevím kolik tu je takových lidí ale řekl bych že tu jsou i tací kteří přišli hrát RP a né se támhle mlátit s nějákýma PC evilama

tohle je jedna z věcí která mě na tom nejvíc vadí, že za smrt se odečítají zkušenosti, lépe řečeno za smrt za kterou si hráč postavy nemůže sám protože ho někdo jiný zabil.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

CvC (Charakter VS Charakter) - souboj, který se odehrává mezi postavami, čistě, nehledě na status hráčů v reálu. Tudíž to je například souboj postav na život a na smrt dvou IRL kamarádů. Nemá žádný vliv například na další hru jiných postav těch samých hráčů

PvP (Player VS Player) - souboj, který se odehrává mezi hráči (jako příklad wowko které znáš) zabije tě alík v nějaký low lvl lokaci, 32lvl+ Stranglethorn Vale. Logneš si například expnutý full PvP Unholy DK, dojdeš tam a zabiješ ho (ideálně v campu u Nessingwaryho, protože tam stíháš sledovat jak corpse tak spirit healera, a můžeš ho killovat dokud neodlogne nebo se mu nerozbije equip a ideálně si nechá dát ress sickness), protože ten hráč tě naštval.

EDIT : Co se týče smrti a ztráty expů. Pokud by se odstranila penalizace na smrt, sníží se tím pud sebezáchovy u postav. Že máš chuť vyhodit kompa z okna...no, asi bych jí jednu chvíli taky měl, ale uvědom si že EQ by neměla být plyšová (to že je nechme na jeden krásný okamžik stranou) a to že se ti stane nějaká smůla...to se prostě děje. Já jednou z dobrých úmyslů šel s jednou svojí postavou a jejím kamarádem vyprovodit do hor jednu slečnu. Slečna tam zatáhla naschvál toho kamaráda, aby se mu mohla za něco pomstit, čekala tam skupinka a moje nevinná postava (která ani nevěděla že ten kamarád něco provedl) prostě byla v problému taky. Ale to se prostě stává, smiř se s tím.

Ano, v boji hodně záleží na schopnostech postavy (tzn buildu, lvlu apod) i skillech hráče, ale s tím se asi moc nenaděláš.

Že tě někdo okrade o peníze? Je tu banka. Dej si peníze do banky, nos u sebe tak půl zlatky (to ti stačí na opravy a jídlo) a nebude ti mít kdo co ukrást.
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 18. 7. 2013 18.49, celkem upraveno 5 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 240
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Dr.Lizard »

Když už se tu rozvijí tolik myšlenkových linií.

Cide co ti na přepadení přijde ne-RP. Postava měla zkrátka smůlu.
Rozdíl CvC, PvP Mourek podchytil dobře. Z hlediska hry na Equilibrii je ten rozdíl zásadní. Ostatně PvP je přečinem proti pravidlům.
Navíc po každém CvC se má psát DX report s popisem jak k tomu došlo a tak dále. Zkrz toto může rozhodnout o náhradě zkušeností.

Abych se pustil do více epické mluvy. Souboj postav lze dokonce považovat za jeden z vrcholů hry. A nezřídka se za něj platí postavami. Od toho jsou ti "eviláci" aby se stali důstojnými antagonisty a výsledek střetu má být nakonec tvrdě rozhodnut. Jinak celý příběh jen vybledne.
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Heh, to je dobrý. Tak já to vysvětlím jednodušeji.
Nevadí mi to že mě nějákej evil zabije postavu, nevadí mi ani to že mi pak prohrabe kapsy a sebere peníze ( stejně u sebe žádný nenosím), tohle všechno prostě ke hře parří že prostě nějáká postava krade jak straka a vraždí protože se něják uživit musí. To co mi vadí je to že zato že mojí postavu zabije jiná postava se mi strhnou zkušenosti za smrt a ještě půlka za průchod přes avatary. To je to co mi vadí!

Jestli vám ne tak budiž ale podle mě je nesmyslné aby oběť musela platit zato že jí chce někdo zabít a okrást.

to že se strhnou zkušenosti když postavu zabije NPC mi taky nevadí, je to blbost hráče že tam lezl, to se přežít dá ikdyž to kolikrát zamrzí.

a ten výrok s tím že čaroděje dokáže zabít jenom jinej čaroděj, no co k tomu dodat. Je vidět že si nikdy za čaroděje nehrál.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Lomylith »

:swoon:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Dr.Lizard píše:Když už se tu rozvijí tolik myšlenkových linií.

Cide co ti na přepadení přijde ne-RP. Postava měla zkrátka smůlu.
Rozdíl CvC, PvP Mourek podchytil dobře. Z hlediska hry na Equilibrii je ten rozdíl zásadní. Ostatně PvP je přečinem proti pravidlům.
Navíc po každém CvC se má psát DX report s popisem jak k tomu došlo a tak dále. Zkrz toto může rozhodnout o náhradě zkušeností.

Abych se pustil do více epické mluvy. Souboj postav lze dokonce považovat za jeden z vrcholů hry. A nezřídka se za něj platí postavami. Od toho jsou ti "eviláci" aby se stali důstojnými antagonisty a výsledek střetu má být nakonec tvrdě rozhodnut. Jinak celý příběh jen vybledne.

Zkušenosti za to že mě někdo zabil jsem nikdy nedostal. Možná to bude tím že se snažím co nejmíň umírat.

nechápu teda co je vrcholnýho na tom že se dvě PC postavy mezi sebou bijou, přijde mi to naprosto … ehm … možná otravné nebo obtěžující nebo špatné bude to pravé slovo, spestření hry který bych tam vůbec mít nemusel. Rozhodně ne když se oběti útoku strhávají za smrt zkušenosti.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

Asi jsem slepej, kde přesně někdo píše ten výrok že čaroděje dokáže zabít jenom jiný čaroděj?

Takže co tam máme? Víš, ty vidíš moc velkej rozdíl mezi NPC a PC ideální by bylo kdybys neviděl žádnej.

Pokud se tak strašně bojíš, nevylejzej z města, problem solved.
Pokud ti nevadí smrt ale že tě zabil hráč, proč? Strašně moc tu řešíš že smrt od NPC ti nevadí, smrt od PC ti vadí. Použiju slova geralta : "Smrt je vždy stejná". Je jedno co tě zabije, prostě jsi umřel. Je jedno jestli to je tvou blbostí, nehodou, či prostě ohromnou smůlou, tak už to chodí.

Ty ses stále ještě nezbavil návyku z WoWka bejt děsně silnej a expit.

K čemu ty expy potřebuješ, že tak strašně řveš když ti zmizej? Sám jsi řekl že jsi sem šel protože jsi chtěl RP, takže proč ti vadí že ti zmizí pár tisíc systémových expů? Odpověz na tohle, pak bude mít smysl se o tom bavit dál.

EDIT : Nešlo by založit celej topic "Dohady s CIDem, a tam tohle přesouvat?"
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Víš kdyby ty expy přiskakovaly ze zabitých potvor tak by mi to bylo vcelku jedno že mi několik tisíc xp smrtí zmizí protože bych si je pak mohl jít nazbírat znova. Pro mě ty expy představujou čas který jsem u toho strávil když naskakujou časově = pravidelně každou minutu, a tím že mi několik tisíc až desítek tisíc expů zmizne tím že mi někdo zabil postavu protože se chtěl bavit, je tenhle čas, který jsem se snažil postavu zlepšit, v pr.…. . Tohle je jediná hra u které jsem to viděl. Proto mi to vadí, proto mi vadí že slabá postava musí platit za smrt zkušenostma v PvP nebo CvC souboji jenom protože je slabá nebo hráč není dostatečná "skilla".

Jestli to nechápete tak pardon ale smysl, proč to dál hrát když jednou smrtí, která není chybou hráče ale rozhodnutím PvP nebo CvC souboje, přijde poražený hráč na postavě o zkušenosti, je zničen. Pak se dostavuje ta nechuť chodit mimo město a vůbec se logovat do hry když stejně může postavu kdokoli kdekoli oddělat znova.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Niko »

CIDe, stále mi připadá, že jsi pořád nepřišel na to, o čem EQ je.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

Já si čas strávený u EQ pamatuju například podle vejletů s alkaran, zlobří války, dobré souboje na cvičištích, lothiasův výcvik apod. Má to jednu obrovskou výhodu. I kdyby mě nějakej evilák zabil nevímkolikrát, tohle měření času nezmizí ;)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Jo až na jeden rozdíl. Většina má u postav udělanej PB a ti hráči co u postavy mají build jenom prostě aby postava uměla to co chtějí aby uměla, takže to není PB, nechodí permanentně z města zakutá ve zbroji s tasemými zbraněmi a všechno tohle podpořené kouzly, prostě utře hubu a je pak vždycky slabá jak máslo. Je to dané neznalostí hry a tak podobně. Proto si na takové postavy každý dovolí. Ví že ikdyž má nižší lvl tak s PB může vyhrát. V jednom máš ale pravdu. hezké věci které hráč potažmo postava prožily ve světě se dá v paměti uchovat. Přebíjí to ale vědomí stráty zkušeností za smrt způsobenou jinou PC postavou v CvC konfliktu což může přijít kdykoli a postava může dostat pohubě od kohokoli.

Lukasi přijde mi že jenom o tom že by se měl vyvíjet charakter postavy a její schopnosti což podle mě nejde pořádně při strácení zkušeností. a jejich získávání po malých kouskách jednou za minutu. U postavy můžu charakter rozvinout až kdo ví kam. Má to ale smysl když schopnosti postavy vůči jejímu charakteru jsou utopené kdesi hluboko na dně?
Naposledy upravil(a) cid dne 18. 7. 2013 20.32, celkem upraveno 1 x.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Moderátorům - oddělit téma na něco specielně pro Cida?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od allekoo »

Kolko krat umrel CID v CvC nebo v PvP ?
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Jon »

No, já jako DS žádné CvC s Cidem neregistruju. Minimálně do října 2011.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od George »

Tákže.. i kdyby to bylo kdovíjak nespravedlivý ztrácet expy při CvC střetu, zajímalo by mě, CIDe, kolikrát se ti to vlastně už stalo... Mě osobně se to buď nestalo, nebo si to nepamatuju, takže za těch pár let, co hraju, to asi nebylo tak moc významný... a věř mi, že kdyby to bylo víckrát, tak bych si to pamatoval, protože na svým levelu ztratím něco kolem týdne špinavýho času. (7xp/minutu, ztráta 15k+ xp).
Přes smrt se musíš přenést.. o to tu nejde, to nahraješ.. musíš se přenýst přes všechno dobrý i špatný, co se tvý postavě stane... pamatuj, že ty seš jen divák.
Několikrát se mi stalo, že jsem si o svý vlastní postavě, za kterou jsem právě v ten okamžik hrál, říkal třeba jak je blbá, proč tam leze.. a tak dále. Je to proto, že jsem divák.. ano, jsem zároveň aktérem, ale hraju postavu, co má nějakej charakter a tak to prostě je, nezáleží to na mý vůli.

Nevěřím, že se ti stalo CvC víc, než dvakrát... základem přežití postavy je její pud sebezáchovy, to platí vždy.. nechceš umírat? Nechoď ven z města za tmy... bojíš se ještě víc smrti? Nechoď z města vůbec.…..

Hlavně se odděl od své postavy a přenes se přes špatný věci, co se tvé postavě stanou... protože tím zabíjíš jakoukoliv možnost konfliktu - i pro jinak dobré či neutrální postavy.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Rekwil
Příspěvky: 46
Registrován: 10. 2. 2010 8.55

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Rekwil »

Smrt jako smrt..ať už v CvC nebo jinak...já nechápu jak tě to mohlo vůbec napadnout Cide... že je něco špatně...to je prostě dané...prostě RP server...smrt musíš pocítit i jinak než že ti umře postavička na obrazovce. :smile:
Naposledy upravil(a) Rekwil dne 18. 7. 2013 23.51, celkem upraveno 1 x.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Pokud se dobře pamatuju tak asi pětkrát mi zdechla postava kvůli vlastní blbosti. Několikrát měla doslova nakahánku, krok a byl by to krchov. A tuším že asi jednou nebo dvakrát byla postava zabita jinou postavou hráče plus jeden pokus o zabití dalším hráčem. Prý se přes smrt přenést, no je to zajímavá myšlenka pokud by se jednalo pouze o tu smrt postavy a o nic dalšího jako třeba ta stráta časem nahraných zkušeností. Ehm nemyslím si že být divákem a zároveň tím kdo za postavu rozhoduje na základě jejího charakteru je zrovna vhodná kombinace. Podle mě se jde tak maximálně dívat na to jak reaguje okolní svět/postavy ale dobrovolně chodit s postavou do doupat jezevců na třetí úrovni aby jí tam zabili, no to to nemusím hrát protože čas strávený u toho by byl zbytečný a ta postava by se vůbec nevyvíjela.

Taky že sám za tmy z města nechodím ale co dělat celé noci ve městě? Kdybych nechodil z města vůbec tak zachvíli nemám ani peníze na jídlo natož nějáké jídlo.

Ale já o žádnej fyzickej konflikt nestojím, zezačátku jsem pořádně nevěděl co postava chce. Až časem jsem se dozvěděl že je možnost se dostat na MUNI. Prakticky hned jsem tam šel okupovat mistra v obchodu aby mi o tom řekl něco víc. Teprve za nějáké, no abych nekecal, tři nebo čtyři měsíce jsem dostal "přihlášku" na MUNI v podobě vypracování práce, mimochodem jako všichni ostatní, a naučit se spoustu nezáživných věcí ohledně světa ze kterých budou postavu zkoušet. Když to nějákou dobu s univerzitou nevycházelo a nemohl jsem se tam dostat tak jsem to raději "vzdal" při pohledu jak se tam jiní dostali tak snadno. Říkal jsem si že bych z postavy mohl udělat třeba zlatníka. A hele další problém, Kroužek je NPC a pochybuju že by mě naučil klenotnictví. Vždycky když musím jít třeba rejžovat aby měl na nájem a na opravy mě naprosto nebaví. To pak naběhne placos a co dál, prd. Ledatak jít na ryby kde taky prd protože povětšinou neberou a v noci se tam být nedá což už jsem taky zjistil s postavou na vlastní kůži.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Rekwil
Příspěvky: 46
Registrován: 10. 2. 2010 8.55

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Rekwil »

:megalol:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od George »

cid píše:...Ehm nemyslím si že být divákem a zároveň tím kdo za postavu rozhoduje na základě jejího charakteru je zrovna vhodná kombinace. Podle mě se jde tak maximálně dívat na to jak reaguje okolní svět/postavy ale dobrovolně chodit s postavou do doupat jezevců na třetí úrovni aby jí tam zabili, no to to nemusím hrát protože čas strávený u toho by byl zbytečný a ta postava by se vůbec nevyvíjela.
Jde se dívat na to, jak reaguje okolní svět/postavy, ale na to, aby to fungovalo, tak ty musíš taky reagovat, ty seš taky ta postava.. a ty máš reagovat jako postava a ne jako hráč... o tom je to RP.
Šla by tvá postava do jezevčin, když by věděla, že tam umře? Asi ne, tak nevím, co řešíš.
John Lennon píše:Zmařený čas umíráním v jezevčinách není zmařený, pokud si jeho maření užíváte.
cid píše:Taky že sám za tmy z města nechodím ale co dělat celé noci ve městě? Kdybych nechodil z města vůbec tak zachvíli nemám ani peníze na jídlo natož nějáké jídlo.
Upřímně... Vyžít se dá naprosto luxusně (ve smyslu nemít problém s jídlem a přespáním) 8-mi hodinovou prací... nevím, jak rybaření, ale sbírání lesních plodů, rýžování, lov zvěře, kácení stromů... za 8 hodin IG času si vyděláš bez problému na dalších několik IG dní dopředu.…. co se týče jídla.
To nezmiňuju víc RP věci jako psaní knih, pinglování .. apod. (Uznávám, že jsou pro hráče podstatně náročnější.. s nejasným výdělkem založeným na charitě ostatních hráčů... na druhou stranu světu toho přinesou víc).
cid píše:Ale já o žádnej fyzickej konflikt nestojím, zezačátku jsem pořádně nevěděl co postava chce. Až časem jsem se dozvěděl že je možnost se dostat na MUNI. Prakticky hned jsem tam šel okupovat mistra v obchodu aby mi o tom řekl něco víc. Teprve za nějáké, no abych nekecal, tři nebo čtyři měsíce jsem dostal "přihlášku" na MUNI v podobě vypracování práce, mimochodem jako všichni ostatní, a naučit se spoustu nezáživných věcí ohledně světa ze kterých budou postavu zkoušet. Když to nějákou dobu s univerzitou nevycházelo a nemohl jsem se tam dostat tak jsem to raději "vzdal" při pohledu jak se tam jiní dostali tak snadno. Říkal jsem si že bych z postavy mohl udělat třeba zlatníka. A hele další problém, Kroužek je NPC a pochybuju že by mě naučil klenotnictví. Vždycky když musím jít třeba rejžovat aby měl na nájem a na opravy mě naprosto nebaví. To pak naběhne placos a co dál, prd. Ledatak jít na ryby kde taky prd protože povětšinou neberou a v noci se tam být nedá což už jsem taky zjistil s postavou na vlastní kůži.
Univerzita z principu nemůže příjmout nevzdělanýho člověka, dokud se nenaučíš ty "nezáživný" věci ohledně světa, tak tě nemůžou příjmout.
A celkově vykašli se na univerzitu... ostatní adepti proti tobě stejně budou vypadat jak tataři, když ty sám budeš lepší mág, než oni. ("ty", "tobě" myslím ve smyslu postavy)… Piš různý teorie, úvahy, návody o magii. Pořádej přednášky, dělej pokusy... Nakonec ostatní hráči budou pomlouvat adepty, že na tý Univerzitě nic nedělají a ty (myšleno tvoje postava) bude mít ve světě respekt a uznání. Krom toho, že za tebou dost možná někdo z tý Univerzity sám příjde.
Taky by sis měl ujasnit, co tvá postava vlastně chce (předpokládám tedy, že nehraješ za ženskou).. chce studovat na Univerzitě magii? Nebo chce vyrábět šperky?


K těm tvým smrtem bych řekl toto: Za sedm měsíců, co tu hraješ, tě zabil hráč dvakrát... opravdu je nutný být takovej plyš a naříkat nad tím?
A rozhodně nejsem někdo z těch, co říká, že na expech nezáleží.. mě na nich záleží...hodně.. přesto tuhle hru hraju (hrál jsem) kvůli RP a pokud kvalitní RP hra (třeba CvC) bude stát nějaký expy, je to naprosto v pořádku. (To je výzva pro hráče a DXs: Mám rád hru pozitivní i negativní pro moji postavu. Nemám rád trvalá zmrzačení a jizvy, zbytek je mi putna.)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Postupem času jsem dospěl k názoru že postavu nebaví pořád rejžovat a ty surový kamínky prodávat ale že by chtěla z těch kamínků dělat šperky a věnovat se očarovávání těch šperků s čímž souvisí i to že se odmala věnuje magii a chtěla by v tom pokračovat. Jenom tak OOC mezi náma, po celou dobu jsem se řídil tím co je v popisku kouzla. Vůbec jsem netušil že tam může být něco špatně napsaný. Říkal jsem si je tam napsaný to a to a tak to prostě bude dělat to a to. Nedávno jsem se dozvěděl že u některých kouzel je ten popisek špatně a nedělá to buď to co tam je napsané nebo to dělá něco co tam je špatně popsané. Teď už nevím čemu mám v tom popisku věřit. Na univerzitu se snažím dostat abych se dozvěděl víc o kouzlech, bitevní magii, a bestiich který v tom světě žijou. Mohl se jim vyhnout nebo měl větší šance na přežití, útěk. Za tu dobu co se tam snažím dostat bych spíše teď řekl že asi bude mít magii jenom jako pouťový koníček kdy udělá jenom trik se špičatým kloboukem a to bude tak všechno. Že by se měl začít mnohem víc věnovat tomu šperkařství a očarovávání. Sice to půjde těžko bez mistra kterej by postavu učil a bez sistémové podpory aby se dal ten předmět postupně opravdu udělat takže to stejně asi zase skončí u nudného rejžování a čekání až spadne placos abych mohl jít znova.

K tomu zabíjení postav jinou postavou ( CvC). Kdyz chce někdo krást tak prosím ať krade ale ať u toho nezabíjí cíl. Je tu přece pořád možnost cíl třeba pastí omráčit, obrat o prachy a zdrhnout. Nevím jak ostatní ale pro mě je omráčení to že postava není při vědomí takže nic nevidí ani neslyší. To že nějákej evil zabije hráči postavu jenom protože ji chce obrat o peníze není ani hrdinský ani evilácký ale zbabělý. ( pardon jestli se to někoho dotklo ale takhle to vidím já) Když už by postava měla zemřív v CvC souboji tak třeba dobrým důvodem pro mě by mohlo být nenucená hádka kvůli třeba něčemu důležitému ( rozhodně né kvůli nějáké blbosti ani kvůli tomu že někdo používá nějáké určité postupy při jistých situacích < dotyčnej ví že myslím jeho >). Třeba jeden příklad který se postavě stal a kterej bych bral jako pádnej důvod toho že by došlo k sistémovému souboji postav s následkem smrti. Když ještě hrál Calcath a Rozy tak Rozy chtěla něco po mojí postavě vysvětlit. Celej večer jí to tam moje postava vysvětlovala. Ona protože jako válečník co se ohání zbraní a neumí kouzlit to špatně pochopila a dospěla k názoru že jsem řekl že je blbá. Což jsem neřekl ale pochopila to tak. Postava Calcath mě z mého pohledu přišla ještě hloupější než Rozy a to že mu to své vyložení Rozy řekla v něm vyvolalo nenávist. Kdyby došlo k CvC souboji a já prohrál, což by v tu dobu bylo docela jisté, tak bych si řekl nejspíš moje chyba neměl jsem se pokoušet nic vysvětlovat a raději se na to vykašlat. V podstatě bych si za to mohl sám stejně tak jako bych sám šel na tředtí úrovni do doupat jezevců a zdechnul tam. Co ovšem obdivuju na některých hráčích je to že věci které by skoro každý odehrál CvC soubojem některí prostě odehrajou ve hvězdičkách což je pro mě mnohem přijatelnější než se pouštět do nějákého souboje. Jasně mohl jít a prostě někde vytáhnout meč a prostě mě zmlátit až do bezvědomí nebo mě zabít aby si vybil vztek a zlost. Zahrál to ale úplně jinak přes ony hvězdičky a pro mě jakožto pro hráče to bylo daleko zábavnější jak nějákej CvC souboj. Bylo vidět že ta postava je na tu mojí opravdu naštvaná. Tohle prostě neukáže zádnej CvC souboj. Neukáže ty pocity který ná jiná postava k té druhé. Tohle je na té hře mnohem lepší jak nějáké CvC souboje.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Odpovědět