Kolik je na Equilibrii CvC?…

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Pavel Urban »

Jon píše:Pavle, mícháš jablka s hruškama. Předpokládáš, že mág co chodí nakouzlený je "klikač", kdežto ten nenakouzlený je "pravý roleplayer". Je to zavádějící. Proč by se i dobrý roleplayer nechránil před nebezpečím, které fakt číhá kdekoliv mimo hradby města? Za bezpečnou nelze považovat žádnou takovou lokaci. Kromě toho, to, že někoho vidíš jako "nenakouzleného" neznamená, že není nakouzlený.
1) Nepředpokládám. Říkám, že efektivní nakouzlení neznamená rovněž postavu dobrého kouzelníka. Může (nemusí) to být prostě klikač, který o magii nic neví o magii se nestará atd.

2) Nesouhlasím, že nelze považovat žádnou mimoměstskou lokaci za bezpečnou. Postavy mohou považovat za bezpečné mnoho lokací. To neznamená, že se tam nemůže nic přihodit, ale po zuby se nakouzlit jen pro cestu z chrámu Ajris na farmy apod. je paranoia. :smile:

3) Ten, kdo nesvítí do daleka, samozřejmě může být nakouzlený. Jsou ale tací, kteří se běžně nenakouzlují nebo jen velmi omezeně (např. si zvedne sílu, aby utáhl svůj inventář).
Woxa píše:Pavle, zaprvé nemluvím jen o tom zabití, ale o konfliktu celkovém. Dobrý hráč kolem té své postavy prostě něco vytvoří, nějaký příběh a jeho hra se neomezí například jen na nějaké to lognutí, zabití, možná kupu rádobydrsných emotů a hlášek a následné odlognutí (a offline vyčkávání, až se situace zklidní). Dobrý hráč nebude zabíjet protože může, ale protože tím něco sleduje. U dobrého hráče se ti nestane, že tě sejme a pak si s tebou vlastně nebude umět poradit (nebude vědět co dělat dál). Například.

Za druhé pokud někdo neví, že mimo města mu hrozí nebezpečí je blbec. Navíc k té konkrétní situaci a pastem... v té době všichni kdo uměli číst a otevřít pusu zákonitě museli vědět alespoň to, že okolo Mithu někdo řádí, klade pasti a přepadá. Kdo má rozum, zkusí se proti přepadení pojistit, v případě mága bych to dělal právě kouzly.
Já rovněž nemluvím přímo o tom jednom případu a myslím to obecně. Ten případ jsem k tomu jen zmínil jako dokreslení. Ano, dobrý hráč nejspíš zabije jinou postavu, protože tím něco sleduje. Není to pravidlem (hráč může hrát nějakého psychicky vyšinutého jedince), ale dá se to určitě očekávat. Nevím co myslíš tím, že si ne-dobrý hráč nebude umět poradit s mrtvolou. To mi zní docela divně.
Případ Cida tak dobře neznám. Nevím, zda byl jedním z prvních obětí nebo až jednou z posledních. Pokud měl informace o tom, že se na daném místě přepadá, pak byla jeho hloupost, že se tam vydal bez nějaké ochrany. Pokud ne, pak bych ho za nenakouzlenost neodsuzoval.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od The_Balrog »

Pavel: To, že se Adalbert nenakouzloval při cestě za hradby Tirianu, víš z DM pozorování, nebo to je jen tvá doměnka?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Pavel Urban »

Hráč Adalberta sám se v tom duchu vyjadřoval a na základě toho měl i několik peprných situací, které dával na srazech k dobru.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Jon »

Pavel Urban píše:2) Nesouhlasím, že nelze považovat žádnou mimoměstskou lokaci za bezpečnou. Postavy mohou považovat za bezpečné mnoho lokací. To neznamená, že se tam nemůže nic přihodit, ale po zuby se nakouzlit jen pro cestu z chrámu Ajris na farmy apod. je paranoia. :smile:
No jasně, a proto byla jedna farma vypálená...
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1397
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od divozenka »

Tak z vlastní zkušenosti vím, že vycházet za město nenakouzlena se opravdu nevyplácí :biggrin: . Radši budu za špatného kouzelníka s nějakou tou základní ochranou než snadným cílem :bleh: :bigwink:
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Pavel Urban »

Jon píše:
Pavel Urban píše:2) Nesouhlasím, že nelze považovat žádnou mimoměstskou lokaci za bezpečnou. Postavy mohou považovat za bezpečné mnoho lokací. To neznamená, že se tam nemůže nic přihodit, ale po zuby se nakouzlit jen pro cestu z chrámu Ajris na farmy apod. je paranoia. :smile:
No jasně, a proto byla jedna farma vypálená...
Jak jsem psal... to, že je považovaná ta lokace za bezpečnou neznamená, že se tam nic nemůže nic stát. To se konec konců může stát i ve městě. Za bezpečnou lokaci považuji takovou, kde se obvykle nebezpečné věci nedějí.
divoženka píše:Tak z vlastní zkušenosti vím, že vycházet za město nenakouzlena se opravdu nevyplácí :biggrin: . Radši budu za špatného kouzelníka s nějakou tou základní ochranou než snadným cílem :bleh: :bigwink:
Jak jsem psal, nakouzlování (ani jeho absence) u mne nedělá z postavy dobrého nebo špatného kouzelníka.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Akruo »

To je zase diskuze, že by i Čonkin koukal...
Na posouzení kvality postavy či bezpečnosti lokace má zřejmě každý svůj subjektivní pohled :-D
Sám doporučuji hráčům čarodějných postav, aby byli vždy obezřetní a nejlépe měli všechny neviditelné buffy nakouzlené. Jako bezpečné lokace jsem bral jenom ty, kde se pohybují NPC (města, vesnice), neboť většinově by byl útok na postavu před nimi zneužití nepřítomnosti DM ve hře. Přirozeně postava na to může mít jiný náhled, ale jako hráč jsem se toho držel a neměl jsem nikdy moc problémů s nepřipraveností... druhá věc je to, že pokud vás na EQ někdo chce přepadnout a zabít, stačí mu prakticky vždycky moment překvapení, případně pouze rychlejší reakce a tedy získání iniciativy.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Rodrigo »

To je jako by si řekl že dobrý bojovník si na cestu nerveme zbroj ani meč(nebo jinou zbraň).
Navíc na cestě u Mit někdy číhají vlci.
Mág má magii aby se mohl o sebe postaral. Nevím já osobně velmi často chodím mezi městy s TS a neviditelností.
Navíc nejsi první ani poslední kdo byl někde venku přepaden. Ale po prvním přepadení prostě začne dávat víc pozor na okolí a ne že jednou projdu lokaci v pohodě a to znamená že je bezpečná. EQ je DYNAMICKÁ.
Když ti nedojde že je něco spatně pro produpnutí první pasti která tam nic nemá dělat tak nevím jak jinak ti vysvětlit že je něco špatně to ti tam mám dát ceduli pozor něco je spatně? Byla doba kdy u Trianu/Amfi váleli epické pasti dup do pasti a bylo po tobě.

//provedna oprava gramatiky.
Naposledy upravil(a) Rodrigo dne 22. 7. 2013 16.37, celkem upraveno 1 x.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od kokosak »

*dynamická ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cid
Příspěvky: 116
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od cid »

Rodrigo píše:To je jako by si řekl že dobrý bojovník si na cestu nerveme zbroj ani meč(nebo jinou zbraň).
Navíc na cestě u Mit někdy číhají vlci.
Mág má magii aby se mohl o sebe postaral. Nevím já osobně velmi často chodím mezi městy s TS a neviditelností.
Navíc nejsi první ani poslední kdo byl někde venku přepaden. Ale po prvním přepadení prostě začne dávat víc pozor na okolí a ne že jednou projdu lokaci v pohodě a to znamená že je bezpečná. EQ je DINAMICKÁ.
Když ti nedojde že je něco spatně pro produpnutí první pasti která tam nic nemá dělat tak nevím jak jinak ti vysvětlit že je něco špatně to ti tam mám dát ceduli pozor něco je spatně? Byla doba kdy u Trianu/Amfi váleli epické pasti dup do pasti a bylo po tobě.

nevím jestli to víš nebo ne ale bylo to u stříbrných vodopádů, pasti jsem s postavou neviděl ( malé hledání), když jsem ale pokračoval dál ( potom co mi několikrát popadal net během toho co jsem se chtěl s postavou v podvečer vrátit od dřevorubců) scvakli obě pasti najednou při obyčejné normální chůzi, nestihnul jsem ani zareagovat, jedna mi měla dát za 38 když jsem měl 39 života, té jsem uhnul, a druhá mi dala za 39 života z maximálních 39 takže IK. těžko pak můžu něco dělat když po jedné pasti leží postava mrtvá. co jsem tudy šel mnohokrát předtím žádné pasti tam nebyli a ani vlci u stříbrného vodopádu nejsou.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Mourisson1 »

Dupnu jednu, jsem čaroděj, mám hledání pastí, najdu si pasti, vyhnu se pastím.
(Dup do bum na zem, být šamama, mít najít bum na zem, najít bum na zem, ne dup do bum na zem) (to kdyby to chtěl "někdo" s trochu menší inteligencí)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
camelie
Příspěvky: 497
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od camelie »

Mourisson1 píše:Dupnu jednu, jsem čaroděj, mám hledání pastí, najdu si pasti, vyhnu se pastím.
(Dup do bum na zem, být šamama, mít najít bum na zem, najít bum na zem, ne dup do bum na zem) (to kdyby to chtěl "někdo" s trochu menší inteligencí)
:thumbup:

Halo .. nemáte někdo takovou past, po který by se Cidovi rozsvítilo v hlavě?
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Rodrigo »

Omlouvám se zaměnil jsme lokaci jsme si lokaci s stříbrným potokem. Tam bývají jen agresivní jezevci. A pasti může potka všude jsou lidi co je pokladjí zaměněně na cesty nevěští šance na zásah. A pokud v dané lokalitě třeba třeba okolí Mit řádí vrah tak musí byt opatrný, je spousta cest jek obejít v přiapdě nejistoty. A v noci jedině s kouzly.ono lehké kouzlo jako je vydrž elementy už na prvním okruhu a dost často udělá hodně a především u jedinců s minimem HP.
Vem si měl si kliku že past ti dal jen 38 HP a ne třeba 120 nebo víc.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Rodrigo »

camelie píše:
Mourisson1 píše:Dupnu jednu, jsem čaroděj, mám hledání pastí, najdu si pasti, vyhnu se pastím.
(Dup do bum na zem, být šamama, mít najít bum na zem, najít bum na zem, ne dup do bum na zem) (to kdyby to chtěl "někdo" s trochu menší inteligencí)
:thumbup:

Halo .. nemáte někdo takovou past, po který by se Cidovi rozsvítilo v hlavě?
Zkus Epickoou svatou past třeba ho osvítí. :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke:
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Mourisson1 »

Třeba by osvítila i tebe. CIDovi žádná past nedala 38, té uhnul.
Druhá mu dala přesně tolik kolik měl života, tudíž začal krvácet, a následně tuším umřel. Tam už by asi moc rozdílu nedělalo -10 a -89
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od zdech »

Pavel Urban píše: Jak jsem psal... to, že je považovaná ta lokace za bezpečnou neznamená, že se tam nic nemůže nic stát. To se konec konců může stát i ve městě. Za bezpečnou lokaci považuji takovou, kde se obvykle nebezpečné věci nedějí.
Řekl bych, že je hlavně slušný rozdíl mezi OOC bezpečností a IC bezpečností. Ta první je garantována faktem, že NPC se samo přes přechod jen tak nedostane, takže pokud se někde nic moc nespawnuje, je tam bezpečno. Druhá jmenovaná bude menší (podloženo Jonovým "za hradbami není bezpečno") a její skutečná míra je dána množstvím a aktivitou Dx. Pod jejich taktovkou už totiž mohou hladoví vlci vyrazit na lov do nížin, ettinové rybařit na rozmrzlé vodě, skřetíci někoho přepadnout pod "svým" kopcem atp.
OOC vlci u Stříbrných vodopádů nejsou. IC je s jejich přítomností lepší počítat (hlavně v zimě), protože loví v kopcích coby kamenem dohodil.
"Systém má vždy přednost" je sice docela jednoduché a jasné, ale popustit uzdu představivosti směrem k uvěřitelnosti nemusí být vždycky špatně, i když to někdy vede k názorovým rozkolům (viz míra pirátské aktivity ostrovních pirátů). Když nic jiného, nezaskočí vás tolik, když náhodou někdo s tím ettinem skutečně dorazí.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Pavel Urban »

camelie píše:Halo .. nemáte někdo takovou past, po který by se Cidovi rozsvítilo v hlavě?
Toto a podobné výroky jsou vážně hloupé a zbytečné.
zdech píše:….
Uvažuji pouze IC bezpečné lokace (konec konců, OOC by postava samozřejmě neměla vůbec uvažovat). To, že se v zimě z hor stahují vlci atd. kdekoliv jinde, udělá z jinak bezpečných lokací lokace nebezpečné. Ono "běžně" platí i sezonním změnám v lokacích a změnám v lokacích dle aktivity NPC/DX nebo PC. Pochopitelně, že se lokace stává nebezpečnou i při tažení agresivních NPC a podobných případech.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
cid
Příspěvky: 116
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od cid »

Mourisson1 píše:Třeba by osvítila i tebe. CIDovi žádná past nedala 38, té uhnul.
Druhá mu dala přesně tolik kolik měl života, tudíž začal krvácet, a následně tuším umřel. Tam už by asi moc rozdílu nedělalo -10 a -89

dovol abych tě trošku poopravil, po zásahu tou pastí nebylo žádné krvácení ani nic takového ale rovnou tabulka že jsem zdechnul
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je na Equilibrii CvC?…

Příspěvek od Mourisson1 »

Ok, srry, malej detail
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět