Dolobrana a Trpasličí společenství

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Tomyn »

Pokud mohu jako dlouholetý hráč trpaslíka:

Nikdy před EQ jsem trpaslíka nehrál, měl jsem radši elfy, díky EQ jsem ale poznal kouzlo těchto statečných a odolných stvoření, jejich smysl pro čest a přátelství a semknutost, ale i nevraživost ke všemu neznámému a cizímu, tak jsem aspoň vždy vnímal chování brachů.

Uznávám můj trpaslík Brumla nikdy nebyl typický představitel Hag Hargol, což jsem ani nikdy nechtěl, protože by to nesedělo k pozadí jeho historie, ale poznal jsem hodně skvělých brachů jako byl Hromval, Balkon, Ramon, Rumbard a další, já osobně když se učil hrát bracha jsem čerpal především z jejich hry a chování jejich postav, abych zjistil jak tu vlastně braši fungují a hodně mi to dalo, i když charakter mé postavy kráčel trochu jiným obchodnějším směrem.

Každopádně to hraní a nehraní brachů, to je těžké, co si pamatuji vždy to bylo nárazové, hrálo se hodně a pak se slehla zem skorem po všech, je pravda že pokud hraješ bracha, který je zásadový a typický brach s nikým jiným než s brachy si prostě pořádně nezahraje protože to tam prostě IC nesedí, že by se brach vybavoval s nějakým cizím dlouhým nebo ogarem nebo přímo některé takové vyhledával, mluvím samozřejmě o typickém brachovi bez zkušeností mimo Hagu, jsou i tací braši protřelý světem, kteří mohou být třeba obezřetní vůči cizincům, ale jsou na ně již notně zvyklý a nedělá jim problém se bavit s kýmkoliv.

S tím kdo tvrdí, že expy nehrají moc velkou roli bych si dovolil nesouhlasit...i když jsem velice rád svého trpaslíka hrál, tak mi přišlo strašně deprimující(ne vždy ale třeba jednou za půl roku) že moje postava nemá nějaký progres krom její odehrané minulosti, což mě samotného velice těšilo, jaký příběh života má postava už zažila a psal jsem si i deník.
Ale i tak ta deprese se občas dostavila aniž bych chtěl, vidět kolem sebe lidi a elfy, jak začínaly, a za rok kdy já byl stále 16 level systémově překonali mou postavu a a dnes jsou třeba 25-29 level
(ať už moje postava hrdině bojovala nebo trénovala a jejich postavy třeba jen svačinkařili(nechci se nikoho dotknout jen takový extrémnější příklad)),
na který má postava nikdá nedosáhne, zhlediska RP mě to nepřijde zrovinka logické, je dobré že se Labir s Onyxem nad tím zamysleli a celý systém bude předělán, kde každý dostane na výběr a stejné možnosti a nezáleží na rase :smile: zatím to ale tak není a jsem zvědav až se tak stane co to s brachy provede.

Jinak si také myslím, že není zrovinka úplně nejlehčí začít hrát bracha, jelikož je nutné, pokud chce hráč hrát věrohodněji v nějakém rámci, pročíst jejich řeč a i nějakou historii, každého to bavit nemusí a proto do toho třeba vůbec nejde.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Nalk »

No nejvíc byli trpaslíci rozlezlí v průběhu EQ1 a EQ2, pak začali mizet. Tehdy to byla největší bojovnická síla Desky a to právě díky expení. Zatímco většina postav se pracně dostávala na lvl 10, který byl tehdy high lvl (kvůli XP postihům za multiclass, XP nepřitékající při mluvení, problémy s elfím hidem), trpaslíci se na desítku dostali celkem hravě.
Nejsem si úplně jistý, kdo byli tahouni, ale faktem je, že postupně trpaslíků ubývalo. Osobně bych řekl, že to bylo v momentě, kdy trpaslíci došli k hraničním lvlům, kdy každý další lvl šel strašně ztuha. Pak možná začali chybět ti hlavní tahouni, protože hodně lidí koncem EQ2 a začátkem EQ3 přestávalo hrát. Postupně na EQ3 vymizelo hodně starých trpaslíků a vůdčí role spíše přebrali takoví ti více plyšoidní/elfomilní/né-tolik-trpasličtí (= můj názor) typu Hubert, Bolthorm, Skeld. Ti nesedli všem a co vím, tak znechucovali i hodně starých trpaslíků svým stylem hry. Nu a pak už jen v podstatě jejich vymřením skončila Dolobrana, protože sice fungovala Západoříšská společnost, ale ta byla vedena Ragnarogem a jeho gangem, který ovšem nikdy mezi Dolobránce nepatřil, ač měl Ragnarog celkem dobrou pozici v tamější hiearchii.
Proč nehraje Ragnarog a zbytek může objasnit Akruo. Z hovorů na ICQ je to o nedostatku času k hraní a zároveň tam bylo hodně nadávek na Arnagol.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Akruo »

Tak, je to Rangarog (nikoliv Ragnarog, či dokonce Ragnarok :-D, což je severský konec světa). Rangarogova pozice byla dána hlavně tím, že určitou dobu byl prostě "nejstarší" hrající trpaslík. Sám vždy uznával právě skutečně staré trpaslíky z původní Dolobrany a podobně, od kterých se tiše učil. Podobně jako Brumla nemůže být zcela typickým zástupcem Hag Hargolského trpaslictví, přestože se jej snažil vždy podporovat a ve svém "gangu" ( :-D) ji vyžadoval. Každopádně já nehraji, protože přišla poměrně namáhavá vysoká škola, zájmy se přesměrovaly trošku jinam, začal jsem si vážit volného času v jiných souvislostech atd. Bohužel se ukázalo, že jsem byl podstatným tahákem hry asi dalších 3 hráčů, kteří bez mých postav (hlavně Rangaroga a jeho cechu) neudrželi aktivitu a zapadli do propadliště dějin.
Nutno dodat, že není zcela pravda, že by trpaslíci vymřeli. Hned několik hráčů trpaslíků se mi vyjádřilo tak, že by začalo zase trošku hrávat, ale chce to jistou trpasličí hráčskou základnu, která tak trošku pokulhává už poměrně dlouho. Někteří hráči totiž prostě nechcou hrát "tahouny", nebo na to nemají čas, chuť, schopnosti …
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od magnumik »

Já si v posledním roce občas za Hangára zahrál, rozhodně mě neštve, že máme lvl strop na 16 nebo kde, já se tam stejně nikdy nevyšplhám :) je to vidět na pěti letech hraní trpaslíka a 11lvl, ale nevadí mi to a začal jsem se připojovat víc, protože na tom 11lvl už můžu hrát i sám, vyjít si na sever bez extrémního strachu, že se mi něco stane a taky jsem poznal pár skvělých postav mimo trpaslíky, se kterýma sem prostě velice rád hrál. Já přestal pravidelně hrát tak čtyři roky zpátky, když sem se chtěl víc věnovat světu okolo, než světu v počítači a pak při téměř každém návratu mě odrazovala prázdnota hargolu, nedostatek DM, člověk mohl jen tak chodit a žít, ale nemět s kým ve hře promluvit, to je to nejhorší. A mám v plánu se občas objevit i teď, ale jak říká Ikkie, čas (u mě je to teď dokončování magistra, pořádání hudebního festivalu, brigády a spousta dalších akcí) a přítelkyně jsou prostě proti nám :) Ale vyjímečně se snad objevím, a když se objevím, tak to bude večer, o víkendu a s největší pravděpodobností v období vánoc ;)
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Chápu :)
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
hemendo
Příspěvky: 522
Registrován: 5. 5. 2009 15.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od hemendo »

Sorry jestli je to OT k tomu, co se tu teď řešilo.

Víte co by bylo fajn, aby aspoň dolobrana byla nějak předávána na některé hrající trpaslíky, já například mám všechny hráče i jejich postavy ve velké úctě, a má postava taky, jsou to legendy (občas i živé) ale vše vždy končí postesknutím za dolobranou, která se neschází, nebo se o ní neví, nebo se neví jak vlastně hrát její přítomnost / nepřítomnost.

Chybíte mi tu, rád bych od vás ještě něco pochytil, popř. vedl čestně pokračování dolobrany, založené hrdiny Hag Hargolu, uctíval vaší památku, atd. :excl: :clover:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Akruo »

hemendo píše:Sorry jestli je to OT k tomu, co se tu teď řešilo.

Víte co by bylo fajn, aby aspoň dolobrana byla nějak předávána na některé hrající trpaslíky, já například mám všechny hráče i jejich postavy ve velké úctě, a má postava taky, jsou to legendy (občas i živé) ale vše vždy končí postesknutím za dolobranou, která se neschází, nebo se o ní neví, nebo se neví jak vlastně hrát její přítomnost / nepřítomnost.

Chybíte mi tu, rád bych od vás ještě něco pochytil, popř. vedl čestně pokračování dolobrany, založené hrdiny Hag Hargolu, uctíval vaší památku, atd. :excl: :clover:
Na jednu stranu s tebou naprosto souhlasím, na druhou stranu právě v tom předávání je problém. Dolobrana si "vychovávala" svoje brachy a byla tam tak určitá "záruka". Od brachů z Dolobrany jsem vždycky očekával pěknou motivační hru, která se mi nezřídka dostala... No a logicky tedy je těžko zajistit návaznost, jestliže staří dolobránci nemohli předat novým své zkušenosti, životní roli atd.
Všiml jsem si, že se spíše poslední dobou hodně trpaslíků hrnulo do sekernictva, což považuji za docela zajímavou alternativu.
Vždycky jsem ten výběr chápal i v trošku OOC rovině - aby se z postavy stal opravdový trpaslík, ne jen uchlastaný, páchnoucí a šeredný pidimužík s nevybíravým slovníkem.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět