Dolobrana a Trpasličí společenství

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Mourisson1 »

bart 23 píše:Takže když to tak schrnu tak vlastně jediný důvod proč se nikomu nechce hrát za trpaslíky je znevýhodnění ixpu.No stím se,ale moc udělat nedá s aktivitou WB Labira se taková změna jen tak udělat nedá.*zoufale povzdechl*
Postnul jsem ti jeden topic. Přečti si ho, přečti si co jsi napsal za ***** a pak se nad sebou zamysli. Přečti si zase znova ten topic co jsem ti poslal, vymysli k čemu tam došli a co tam napsal onyx, a pak...pak poznáš že jsi opravdu napsal...pitomost.

EDIT : Radši ti to najdu
Onyx píše:Myslím, že je na čase se vyjádřit.

Přiznám se, že jsem to sem měl napsat dříve, asi bych hodně lidem ušetřil práci, za což se omlouvám.

Ale o tomto tématu jsem mluvil s Labirem asi před dvěma měsíci. Tehdy jsme se dohodli, že přesuneme trpaslíky z rychlých expů na střední, podobně, jako to mají lidé a hobiti. Vše vlastně čeká jen na update serveru, ale vzhledem k Labirově nemoci se hodně opozdil a momentálně nevím, kdy to bude. Možná až za několik měsíců.

Počítejte tedy s tím, že se expy u trpaslíků přesunou a budou dostávat expy stejně jako lidé.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

OK,ale kdyby si nebyl nervní dítě tak to řekneš normálně a nemusel by ses zde takhle nervovat.Čekal si snad že budu mít čas číst celej Topic.Tady se řeší něco uplně jiného jestly nemáš čím přispět než-li blbími řečmi vypni to a už to nehraj. :smile:
Naposledy upravil(a) bart 23 dne 18. 8. 2013 20.40, celkem upraveno 1 x.
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Mourisson1 »

1. Jsem starší než ty, označí dítě, prosím, vynech.

2. No, můžu ti přispět gramatikou, bude to potřeba.

3. Vzhledem k tomu že tady píšeš o tom problému který tam řeší (změna expů na lidské) ano, čekal bych že to číst budeš celé, protože pak to vypadá tak jak to vypadá.

K bodu 2
bart 23 píše:OK,ale kdyby si nebyl nervní dítě tak to řekneš normálně a nemusel by ses zde takhle nervovat.Čekal si snad že budu mít čas číst celej Topic.Tady se řeší něco uplně jiného jestli nemáš čím přispět nežli blbými řečmi vypni to a už to nehraj. :smile:
(Jo a ještě, projdi si playerlist, já tam momentálně nejsem, takže nemám co vypnout a co nehrát)
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 18. 8. 2013 20.43, celkem upraveno 1 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Nalk »

bart 23 píše:Takže když to tak schrnu tak vlastně jediný důvod proč se nikomu nechce hrát za trpaslíky je znevýhodnění ixpu.No stím se,ale moc udělat nedá s aktivitou WB Labira se taková změna jen tak udělat nedá.*zoufale povzdechl*
Ne, není to jediný důvod. Čti pořádně.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

1) Podle tvého chování bych řekl že NE.Chováš se zkrátka jak dítě.
2)Moji Gramatiku nech napokoji a zajdi si na lekce normálního chování.
3)Řešíme proč je aktivita trpaslíků tak malá a né nervíčky rozmazleného fracka.
4)Musíš všude předvádět že umíš počítat do 3 :no:
:megalol:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Četl jsem,ale to nejsem nebral jako důvod proč nezačít hrát trpaslíka,ale jako špatně zahranou věc s trpaslíky.Jestly to někoho odradilo kromě tebe to nevím.Jestly ano tak se ozvěte.
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Mourisson1 »

bart 23 píše:Četl jsem,ale to ne(to tu nemá být)jsem nebral jako důvod proč nezačít hrát trpaslíka,ale jako špatně zahranou věc s trpaslíky.Jestli to někoho odradilo kromě tebe to nevím.Jestli ano tak se ozvěte.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Akruo »

Nu, už bych toho nechal. Moje pištění je vyřešeno a ohledně aktivity trpaslíků není, bohužel, co vymýšlet. Zatím to bylo vždy tak, že po chvíli snahy a hromadě OOC komunikace se určití trpaslíci, kteří hru ještě zcela nezabalili na nějakou dobu vrátili k hraní, bohužel jen na určitou chvíli.
EXPy jsou důležitým bodem, ale pouze jedním z mnoha...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Lomylith »

Mourissone ty seš takovej boreček přes internet :megalol:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

:megalol:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

To jsou ti lidi co prouzdaj na foru a nadrženě čekají až někdo něco napíše aby k tomu napsaly blbé připomínky :bigwink:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Ikkie »

Já se občas ve hře objevím. Ale je to tak ojedinělé, že ti bohužel nemůžu slíbit, že bych se ti mohl nějak pravidelně, dlouhodobě věnovat. Důvody tkví především v nedostatku času a pochopení ke hraní od drahé polovičky (to druhé se dá částečně potlačit, to první už těžko...)
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Chápu :smile:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Ale i občasnou hru uvítám :bigwink:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Uvítám hru i od další starších či nestarších trpaslíků,ikdyby ste se lognuly jen na 5 min a seznámily se aspoň z novýma brachama tak by to byl přínos :smile:
Naposledy upravil(a) bart 23 dne 19. 8. 2013 0.40, celkem upraveno 1 x.
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Ungo »

Já, ač trpaslíky nezmám a nemám chuť za ně hrát, si myslím, že ony expy a omezení do lvl 15-16 je dost výrazný prvek, díky kterému trpaslíci prostě netáhnou. Je to také tím, že většina hráčů si pod pojmem trpaslík představí upoceného pupkáče co zbije nač přijde. Málokdo v nich vidí rasu s největším potenciálem pro tvorbu relativně jednoduchých a přesto okouzlujících charakterů. Stereotypem je představa o postavě, co skvěle bojuje, je charizmatická, krásná, vzdělaná a s vybraným chováním. Mnoho hráčů doufá, že tyto vlastnosti jim elfí nebo lidská rasa dodá instantně. Osobně považuji trpasličí rasu za jednu z nejlepších a nejhratelnějších, beru-li v potaz zázemí vs náročnost hraní charakteru. Věřím, že po updatu trpaslíklů přibude. Možná se i někteří staří vrátí. ROzhodně si nemyslím, že by elfí rasa tolik táhla kvůli expům, protože do těch levelů 20+ zde stejně málokdo vydrží a nováčci spíše koukají na coé nejrychlějšíexpení, než do budoucna.
On tenhle problém není jen u trpaslíků. Většina hráčů má sklony ke hraní nestálých postav. Proto nikdo nehraje trpaslíky z Hagu, elfy z Amfi, měštany z Tirianu (Mamonín je asi momentálně vyjímka, protže tam táhne aktivní DS - nebrat jako výtku). Taková hra je svým způsobem svazující a kalde an hráče požadavky, kterým se většina nechce podrobit, protože je to moc práce.

A jinak, Bart vznesl poměrně dobrý dotaz a skutečně by se zde dalo k něčemu třebas i dobrat, takže si myslím, že není nutné na sebe dělat bububu a nahánět si internetové ego na tom, že je Bart zřejmě dyslektik.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Nejsem dyslektik jen prostě píšu rychle a nezaobírám se textem,ale spíše myšlenkou,normální člověk přece pochopí co s textu vyplívá.A k těm stálým postavám můj trpaslík pochází z Hag Hagrol je tam jeho bratr a byl tam jeho otec a děd.Ale jinak díky za příspěvek.
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Selvagion »

Já se přiznám, že byť jsem odjakživa zapřísáhlý elfofil a v žádné hře jsem nikdy nehrál nic jiného než elfa maximálním ústupkem byl drow nebo tiefling, tak EQ mne zkazila natolik, že docela vážně uvažuji o tom, že bych trpaslíka jednou zkusil. Problém je v tom, že dokud rádoby paladina nevezme Hargud, neměl bych na pořádné hraní trpaslíka moc času.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od Woxa »

Sorry, ale expama to fakt není, je to jen oblíbená výhovorka. Runa na rychlý expy až tak drahá není a kdyby někomu fakt šlo o ty expy, může si jí vzít. A jak už víme, v budoucnu runa rychlých expů nebude znamenat lidský expy, ale elfí expy.

Je to spíš o tom, že trpaslíci netáhnou - hrát pořádně (nejen) trpa mimo jiné znamená motat se okolo Hagu a nebratříčkovat se s každým, což na EQ není zrovna oblíbený přístup. Navíc Hag je bez zásahů DX docela mrtvou lokací a moc to tam hráče netáhne.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Re: Dolobrana a Trpasličí společenství

Příspěvek od bart 23 »

Hele kdysi hrálo plno trpaslíků byla to celá kompanie asi okolo deseti trpaslících a dvou přítelích trpaslíků a hrály právě kvůly vlastenectví trpaslíků a aktivita DX by se dala i zařídit,ale to by musel někdo v tom Hagu hrát.Trpaslíci,ale přeci hrály a hrály dlouhou dobu.V historii EQ se trpaslíci vrátily ke hře mnoho krát co si tak pamatuju jednou na krátkou dobu vznikl cech kde bylo plno trpaslíků a pár přátel trpaslíků,ale pak se do toho připletly Bhaalovci a bylo to fuč.Ale teď je aktivita trpaslíků už hodně delší dobu na 0.Tak nevím jestly je to jen tvůj názor nebo i názor dalších.Pro mě osobně to moc jako důvodu proč trpaslíci nehrají není,protože osobně hraji trpaslíká právě proto že jsou tak vlastenecký národ z městem z dlouhou kulturou a permanentním zázemím.Ale jestly si někdo myslí že je v tomhle problém stejně jako Woxa tak ať se ozve a třeba něco přídá. :smile:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Odpovědět