Jména známá a neznámá

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Woxa »

Ona myšlenka toho topicu je spíš v tom, že kdo dílo četl, tak ten ty výrazné postavy zná a vzpomene si. A proto, když už přejímám jméno z knížky, filmu... je podstatně vhodnější nějaké okrajové, které se tam mihlo v jednom odstavci (a na které si nikdo za chvíli ani nevzpomene), než takové, které jde celou knížkou, protože je to např. vrchní záporák.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Ano.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Selvagion »

Já osobně dokážu pochopit touhu lidí pojmenovat si postavu po nějakém oblíbeném hrdinovi. Já to v singlu dělám. Stejně tak chápu, že vymyslet jméno, je asi ta nejhorší část tvorby postavy, a tak se člověk rád někde inspiruje. Sám v tomhle nemám úplně čisté svědomí.

Co mě osobně vadí na přejímání jmen hrdinů je fakt, že s tím jménem se pojí již nějaký charakter, který dotyčný hráč obvykle ani nemá v úmyslu dodržet, natož aby ho dodržet zvládl. Na druhé straně já, jakož to znalec takové postavy, od ní očekávám, že se bude chovat určitým způsobem, a znechutí mne, pokud se taková postava tak nechová.

Takže za mne pokud si někdo chce založit třeba Gandalfa, prosím. Ale ať to JE Gandalf a ne jen něco, co se tak jmenuje.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od The_Balrog »

Různé postavy ze seriálů se tu již pohybovaly a nedopadlo to, alespoň podle mého názoru, ani zdaleka uspokojivě.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Tak až bude chtít Alduin zničit desku, obrátíme se na Dovakina :)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Braenn »

Když jsme u jmen, Mourissone, co ta Toruviel ve jménu tvé postavy? Má oblíbená elfice ze Zaklínače, mihla se povídkami i ságou! Omlouvá tě jen to, že jsi z toho udělal mužské jméno. :)
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Hm, tu jsem zapoměl, ta tam je taky, no. Však jsem psal že ani já nemám jména originální, ale snažím se držet těch vedlejších :)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od George »

Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Boss z Karazhanu, ale moc se nechodil, byl dobrovolnej :D
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Zlofas »

Jo to si asi nehrál za druida co chtěl tu začáteční "tankovací" stafku co se hejbala :megalol:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od George »

To mi poradil kdysi Jekota, já ani nevěděl, že je to z WOW :D
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
magnumik
Příspěvky: 1700
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od magnumik »

Tomyn píše:jinak třeba Balkon mi přijde taky cajk, ale takovej Hangár je už na hraně
Říkal sem si, jestli nás s ikkiem tady někdo zmíní... já třeba beru Balkona a Hangára jako jména velice podobnýho typu, jen s tím rozdílem, že balkony u domů ve hře reálně existují, zatímco hangáry ne... nevím, jak to berou ostatní, ale já si u jména Balkon ani u jména Hangár nepředstavím to, co pro mě reprezentují v reálu. Pod jménem si představím charakter postavy, pokud je to teda dobrý hráč, tak mi jméno nikdy nevadí. Hangár je zvučné jméno, stejně jako třeba Hargol... Hangár syn Balagrana syna Gára ...za ty čtyři roky, co tu Hangára hraju jsem neslyšel a neviděl jedinou výtku, tak si to možná lidi nechávají pro sebe. Těm kterým to vadí se tedy omlouvám.
Myslím, že je taky docela důležitý, že se nejmenujeme Balkon syn Zábradla a Hangár syn Letouna … to by bylo opravdu hloupý a nevkusný
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Nalk »

No jsme z Hangára měli vždy prdel s Olíkem. "Připojil se hangár, za chvíli přiletí boeing..." ale nijak zásadně jsme to nehrotili, ono to docela sedlo.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Ceraph
Příspěvky: 133
Registrován: 7. 8. 2013 18.43

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Ceraph »

Oh Oh Uh můžu založit Jimma Raynora? :megalol: :biggrin: :megalol: ne dělám si legraci i když zahrát bych ho uměl perfektně :cool:

http://cf.geekdo-images.com/images/pic799809_md.jpg
No ty pičo vy jste ten server fakt zabili no já se z vás poseru.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

SC2 mi vždycky připomene scénku "like riding a bike" http://www.youtube.com/watch?v=PhS1sKgp9C0 xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Lassair »

Taky nemám jména originální, nejvíce originál byla paradoxně Verya, což byla změna jména Věra. Fakt je, že co hraju na EQ jen čtyři lidi poznali odkud jsem ta jména vzala. Asi jsem měla štěstí. Nejvíce jsem měla strach za sebe z Alessy, ale tady jsem chtěla dodržet ten charakter na Desce a bylo to cíleně (je hodně fajn, že plno lidí sice předlohu zná, ale zrovna Alessu si nevybaví)
Co se týče jmen, je to celé o tom, kdo to zná, třeba mě některé ty jména vůbec nic neříkají, pokud tu neběhají jak bylo zmíněno Letadla, Tryskáče.. a Gandalfové, Voldemortové, Arthasové..tak je mi to docela i fuk
Béééé...
magnumik
Příspěvky: 1700
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od magnumik »

Nalk píše:No jsme z Hangára měli vždy prdel s Olíkem. "Připojil se hangár, za chvíli přiletí boeing..." ale nijak zásadně jsme to nehrotili, ono to docela sedlo.
:biggrin: pěkný
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Woxa »

A výhercem se stává... *chvilka napětí* ...Drizzt DoUrden!
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 511
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Ondrasman »

Hmm, už jen čekám na Geralta z Rivie.. :-)
Chard
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Arto »

Své postavě jsem také dal jméno relativně známe (aspoň pro někoho). Když jsem ji zakládal před 8 lety, moc jsem nad tím nepřemýšlel. Dnes už bych volil jinak.

Každopádně, pokud už někdo volí taková jména, volit by měl ze starších her a ne z her poměrně nových.
Wanting something does not give you the right to have it.
Odpovědět