Jména známá a neznámá

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Poslední dobou se mi čím dál častěji stává, že lognu a vidím nějaká jména která znám. Mně osobně to přijde dost...hm, nevím jestli hloupé nebo zvláštní. Ano, vymyslet dobré jméno je sakra složité ale...vzít jméno nějaké opravdu známé postavy? Hlavního záporáka? To je postava co má vlastní charakter, každý jí zná apod. Přiznávám že ani moje jména nejsou naprosto vymyšlená ale Chireadan nebyl hlavní postava, byl to jen vedlejší elf který se tam párkrát zjevil, a Lothias, toho asi uhádne málokdo, Lothias je odsud : http://www.altar.cz/drdplus/zlodej.pdf (čtvrtá stránka vlevo nahoře) ale myslím si že takovéhle postavičky, vedlejší, se dají překousnout.

Matsuri (v pohodě, byla to jen postava co tam byla tak trochu vedle, nebyla nijak hlavní, skoro ani známá, takže to bylo fajn)
Tirion (WoW, tam to byla celkem hlavní postava, ale dalo se to překousnout)
Tobirama (to už je dost na hranici, Nidaime se asi točí v hrobě, a pro ty kdo to sledujou a jsou už trochu dál, tak tu postavu asi taky dobře znají)
Tobi (Možná zkráceno z Tobirama, nicméně když vezmu že Tobirama je z Naruta, kde byla i postava Tobi, zase to bije do očí, kor když Tobi byla postava dost podstatná)
Obi (zkratka z Obito, další postava z Naruta, zase dost podstatná, vlastně dost podstatný záporák)
Dovakin(W T F ? Skyrim? Hra kterou hrálo XXX lidí? Bože.)
Alduin (Asi přišel zabít Dovakina, nebo já nevím. Hlavní záporák, nejzlejší drak z celého Skyrimu)
Sigmar Warhammer (To tam asi nebylo moc dlouho, ale... no, aspoň buď někdo přestal hrát nebo dostal rozum)
Tenez the Purifier (přívlastek asi z Riddicka)

Už na EQ stránkách je psáno
Není doporučeno nazývat své postavy jmény použitými v literatuře nebo filmech a to i tehdy pokud by se dané jméno k postavě hodilo. Jména jako Mrakoplaš, Skywallker, Kohan, Conan, Anakin a podobně nejsou dobře přijímána.
Takže, prosím, pokud by to šlo, zkuste při vytváření postav raději vymyslet vlastní jméno, a zvuk, historii, legendu mu vytvořte ve hře svým hraním a svými činny, a neberte epická jména odjinud, mně to dost bije do očí.

Zároveň bych ocenil kdyby sem napsali i svůj názor ostatní jak na takováto jména nahlíží, jestli jim to vadí, je jim to jedno, nebo to spíše přijímají a tak dále. Děkuji.
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 10. 9. 2013 10.05, celkem upraveno 1 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od placidity »

Ono se to neděje poslední dobou ale víceméně pořád, jen někdy je to víc vidět (naopak buďme rádi, že tu neběhá žádný Drizzt nebo Merlin). Každopádně souhlasím s výše napsaným. Pokud si někdo dá na postavu vědomě jméno provařené a známé, je to dost k pláči...

Nechci tím ale řícti, že je nutné dělat před každým pojmenováním hloubkový průzkum literatury, filmů a her, protože by se tak někdo mohl náhodou jmenovat - pouze bych chtěl naznačit, že strčit jméno do googlu a přečíst si, co vypadne, není někdy úplně od věci (a zabere to pár vteřin).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Woxa »

Tak třeba ty "anime jména" tolik nevnímám, protože to není žánr, který bych nějak sledoval. Na těch mi spíš vadí takový ten "orientální nádech", který mi na EQ moc nezapadá.

Víc si všímám jmén převzatých z profláklých fantasy a nebo dokonce historie a to zrovna za vhodné nepovažuji, tuplem když dotyčný převezme jméno kompletní a nebo třeba nějaké charakterové rysy. Stejně tak mi vadí přebírání typických přezdívek.

Stejně tak nemusím jména s nějakým tím významem v angličtině ("the destroyer" a pod), radši bych to viděl v češtině. A nakonec nemusím ani rádoby vtipná jména a nebo takové ty s "cool efektem".

Když si někdo pojmenuje postavu Geralt, Cersei, Frodo tak mi to asi moc vadit nebude (ačkoliv méně profláklé jméno bych uvítal).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Lomylith »

Není špatné se inspirovat jmény z nějakých her atd. třeba je trochu předělat. Na tom nevidím nic špatného. Já Skyrim nehrál, tak neznám tam ty jména. Já se třeba ispiroval u Evany, když jsem ji tam dal Ver Letha, což bylo příjmení upířího lorda. Awrixela jsem skopíroval z jedné knihy a to byl evil . Pochybuju ale, že to někdo zná, tak jsem toho využil. Je to stejně na DM zda takové postavy chtějí ve světě nebo ne.
Tímhle třeba narážíš i na Gora, který je v Mortal kombat. Mi osobně ty jména nevadí. A k takovému orku jako je Goro to sedí.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od zdech »

Já se svou sotva padesátiprocentní originalitou jmen nemám moc co mluvit. Ale souhlasím s tím, že pokud už se nechat inspirovat jménem (nebo rovnou celým charakterem), bude platit "čím zapadlejší dílo a postava, tím lépe".

Abych přidal svou trošku do mlýna, budu lobovat za zaplétání příjmení, přízvisek nebo alespoň přezdívek všude tam, kde je to alespoň trochu možné, ať se po světě pohybuje jen minimum jednoslovně pojmenovaných charakterů.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Ogar »

Debalzaq Tobirama:

Jméno vymyšleno příjmení jsem si převzal ze jména postavy z anime seriálu. Pozdější "Tobi" "Obi" jsou jen komoleniny ze samotného příjmení , které si vymyslel.

Dovakin, Alduin...= skyrim. No to je vskutku hrozné.… asi kvůli tomu neusnu.

Jména dávám podle toho jak se k postavě hodí. Pokud ti vadí , tak se na ně nedívej.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Woxa »

Nedívat se jde těžko, když chat je tu nedílnou součástí hry a jen těžko lze vyfiltrovat něco, co si nepřečteš, že?
A co se volby týká, občas je fajn volit je nejen podle toho jak sednou k postavě, ale také jak sednou do prostředí, pro které je postava určena.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Ogar »

Woxa píše:Nedívat se jde těžko, když chat je tu nedílnou součástí hry a jen těžko lze vyfiltrovat něco, co si nepřečteš, že?
A co se volby týká, občas je fajn volit je nejen podle toho jak sednou k postavě, ale také jak sednou do prostředí, pro které je postava určena.
no.. mě tam prostě seděla :)
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Tomyn »

placidity píše:Ono se to neděje poslední dobou ale víceméně pořád, jen někdy je to víc vidět (naopak buďme rádi, že tu neběhá žádný Drizzt nebo Merlin). Každopádně souhlasím s výše napsaným. Pokud si někdo dá na postavu vědomě jméno provařené a známé, je to dost k pláči...

Nechci tím ale řícti, že je nutné dělat před každým pojmenováním hloubkový průzkum literatury, filmů a her, protože by se tak někdo mohl náhodou jmenovat - pouze bych chtěl naznačit, že strčit jméno do googlu a přečíst si, co vypadne, není někdy úplně od věci (a zabere to pár vteřin).
No mě stačilo, když tu pobíhal Raistlin ...s očima ve tvaru přesípacích hodin.
Jo knihy ze světa Dragon Lance byla nejlepší fantasy všech dob co jsem kdy četl, poslouchal jsem k nim kapelu Fear Factory album Demanufacture a dokonalý zážitek ...doporučuji.
Dle nich si představuji i svět na EQ, tu atmošku a ták.

Ale jako jméno ať si každý zvolí sám, já osobně preferuji sám sebou vymyšlené, mě to osobně kazí hru, kdybych měl postavu se slavným jménem nějakého již existujícího hrdiny.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Tomyn píše: Jo knihy ze světa Dragon Lance byla nejlepší fantasy všech dob co jsem kdy četl, poslouchal jsem k nim kapelu Fear Factory album Demanufacture a dokonalý zážitek ...doporučuji.
Sice jsem k nim nic neposlouchal, ale přikláním se k doporučení :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Zlofas »

hmmm, hmmm fakt nechcu bet hnidopich ale je to Tirion ne Tyrion. Já se inspiroval vrchním paladinem stříbrné ruky, naprosto libovou a podle mě nejlepší NPC z WoW http://www.wowwiki.com/Tirion_Fordring kromě tebe si každej myslel že jsem se to převzal ze hry o trůny a taky mi pak říkaly Tyrion podle skřeta.

Jinak neni nad prostý jména jako je Honza nebo Petr :shades:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od The_Balrog »

A to já jsem si zase vybral jméno postavy z desne populárního, oblíbeného a známého webkomixu. :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Mourisson1 »

Zlofas píše:hmmm, hmmm fakt nechcu bet hnidopich ale je to Tirion ne Tyrion. Já se inspiroval vrchním paladinem stříbrné ruky, naprosto libovou a podle mě nejlepší NPC z WoW http://www.wowwiki.com/Tirion_Fordring kromě tebe si každej myslel že jsem se to převzal ze hry o trůny a taky mi pak říkaly Tyrion podle skřeta.

Jinak neni nad prostý jména jako je Honza nebo Petr :shades:
Sorry, jdu to opravit :)

Jinak jo, i takový jména jsou fajn, akorát elf Honza, nebo elf Petr je divnej no :biggrin:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Nalk »

Není! Dle reálií Amfi fóra elfové používají přece zcela běžná jména. Takže Jan/Petr/Antonín z Amfiberai může být.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od placidity »

Používají běžnou řeč, o jménech není nikde žádná zmínka (info pro všechny, kteří dotyčný článek neznají).

Nic ale nebrání elfímu rodiči aby své dítko pojmenoval Albert místo Albertiona nebo jakkoliv jinak, je to jen otázka vkusu a rodinné tradice (imho si ale i v takovém případě budou vybírat spíše jména libozvučná a malebná).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Woxa »

Nalk píše:Není! Dle reálií Amfi fóra elfové používají přece zcela běžná jména. Takže Jan/Petr/Antonín z Amfiberai může být.
Mohl bych tě požádat o zdroj této informace? Rád bych doplnil své mezery.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Tomyn »

The_Balrog píše:A to já jsem si zase vybral jméno postavy z desne populárního, oblíbeného a známého webkomixu. :)
:megalol: :megalol: :megalol:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Tomyn »

jinak já mám rád trpasličí jména, tam se toho dá vymyslet:

Rohlík syn Chlebana
Kremrol syn Šlehana
Pilník syn Brusa
Klikun syn Dveřana
Skályn syn Horyna
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od placidity »

The_Balrog píše:A to já jsem si zase vybral jméno postavy z desne populárního, oblíbeného a známého webkomixu. :)
Který je pravidelně updatovaný a vůbec by se nemohlo stát, že se už dva roky se nepohnul :)

(Jsem na tohle málem zapomněl, hehe)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Jména známá a neznámá

Příspěvek od Akruo »

Tomyn píše:jinak já mám rád trpasličí jména, tam se toho dá vymyslet:

Rohlík syn Chlebana
Kremrol syn Šlehana
Pilník syn Brusa
Klikun syn Dveřana
Skályn syn Horyna
...no :-D trošku to zavání Zeměplochou...
Pamatuji si, že DM dřív jména trošku víc kontrolovali a třeba jistého Zetora Traktorssona nepustili do hry.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Odpovědět