Fungování DM

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Fungování DM

Příspěvek od Ninquë »

Zdravím,

Velmi by mne zajímal názor ostatních hráčů na fungování DM.

Jde o to, že dle mého názoru, co vím od ostatních hráčů OOC či IC, povšimla jsem si že DM očividně fungují jen pro své oblíbence. Aneb přijde mi zajímavé, že někteří hráči kolikrát i denně hrají s DM a jiní můžou pomalu klidně co 5 minut psát do PJ či Družina kanálu a DM se neobtěžují ani odepsat, že nemají čas.
Jen mne zajímavé vaše zkušenosti či názory na tuto problematiku.

PS.: Samozřejmě budu ráda i za vyjádření se samotných DM, avšak vyjádření typu "prostě nemám čas" si mohou nechat prosím pro sebe :)

Nováček Ninque Ju´eine, kněžka na níž si ještě neudělalo žádné DM ani 5 minut času za celý týden
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Mourisson1 »

Vítej na Equilibrii.

Jen bych to zobecnil na názor na DX (DM tuším žádný nejsou, a jestli jo tak mimo aktivitu s hozenými questy u kterých se stále čeká na konec. Nejsem si jistý, ale jestli je ještě pořád ta věž u hrádku v Tirianu, no to mně po.…. )

To, že DX fungují jen pro své oblíbence ti vyvrátí každé DX a každý oblíbenec. Ale co na to řekne zbytek, nooo, myslím že to bude různé. Konkrétně za mně jsou DX s kterými mám zkušenosti že fungovali, když byli aktivní, a byli fajn a tak. (Zuzu, tomu občas stačilo napsat na ICQ a klidně lognul.) Hodně členů týmu má pauzy, takže nehraje, nebo když už hraje tak má něco dohodlé. Ale co se týče sehnání někoho, tak dokud hrál Alquist (teď mně eq nezajímá, takže nevím jak na tom s aktivitou je) tak ten byl fajn že se dal sehnat, a dorazil. Bohužel Alquist měl další kupu nevýhod, které bych sem ale nemotal. Balroga jako DX jsem už (radši) nezažil, takže tam ti neřeknu. To s tím psaním do kanálu..no, mně se spíš osvědčilo dohodnout si čas PMkou, tam to u většiny fungovalo. Ale že bych potkal DM sám od sebe, mimo to abych si ho předem dohodl, to se mi tuším dloooouho nestalo.

EDIT : A podle mně to že si nováček hend všimne takovejchle věci, fora a tak. No potěš pánbůh, eq je na tom hůř než jsem si myslel.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Fungování DM

Příspěvek od Lomylith »

No hele, já takovej problém nikdy neměl. Ono stačí napsat PM nějakému DM. Dohodne se s tebou. Nebo zkoušet nahánět je ve hře. Aluqist je hodně ochotný a myslím si, že kdyby tam byl, tak ti to odehraje.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Fungování DM

Příspěvek od placidity »

Já bych také doporučoval spíše PM na fóru než zkoušet ve hře. Tam to má navíc i nevýhodu, že DX netuší co přesně se po něm chce a není na danou situaci připraven (takže ji většinou není schopen uspokojivě řešit).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Fungování DM

Příspěvek od Ninquë »

Spíše než "rady" jak kontaktovat DM by mne zajímaly vaše zkušenosti ;)
PS.: Když se už i IC za mne přimluví u DM někteří hráči a ani posléze DM nejsou schopni sotva na pár minut přelogovat na Velekněžku tak už mám dojem že ani ta PM by tolik nepomohla ;) :)
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Fungování DM

Příspěvek od Alquist »

Zdravím ,

z pozice DS na to musím říct dvě věci.
Když jsem byl na konzoli neviděl jsme od tebe žádný zprávy do "Družiny"
A PM mi taky nepřišlo.

Druhou věcí je že i když jsem za postavu - Alquisteremius Weber (v 99% když jsem ve hře za postavu) tak i když to moc nemusim pošli tell a pokud nic nedělám tak relognu.

Z mé strany asi tak.
RIP
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Fungování DM

Příspěvek od Ninquë »

Není to žádný útok ani nic.
Jen co jsem se potkala ve hře s hráči a jak některé znám osobně, dost lidí si když už tak musí na DM patřičnou dobu počkat a přitom jsou zase jiní hráči, kteří DM doslova využívají denně naprosto bez problému.
Přijde mi to minimálně zajímavé.
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Fungování DM

Příspěvek od placidity »

Ninquë píše:Spíše než "rady" jak kontaktovat DM by mne zajímaly vaše zkušenosti ;)
Má rada je založena na dlouhodobé zkušenosti s kontaktováním DX ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Fungování DM

Příspěvek od cid »

Někde na stránkách EQ jsem četl že by se ten svět měl chovat jako živej. DM že by měly oživovat NPC. Tenkrát když jsem si zašel s postavou ustlat k hraničářské samotě a jeden hraničář mě tam sebral magion tak to byla docela změna oproti tomu když tem bezduše chodí a ty na ně můžeš mluvit jak na zeď. Další menší zpříjemnění bylo když jsem sbíral mušle že tam přišla prostitutka a že jsme prohodily pár slov. Povětšinou se mi ale nikdy nestalo že bych šel třeba po městě nebo vesnici ve fagadu a třeba že by přiběhnul nějákej občan a jestli bych mu pomohl třeba sundat kočku ze stromu co nemůže dolů nebo něco podobně jiného. PO dlouhé době jsem taky napsal do /p že se dá projít zavřenou bránou ale vůbec se neukázalo že by se tam nějáká zpráva odeslala. Jinak jsem nezažil za celej ten rok že by DM samo od sebe oživilo nějákou postavu v Tirianu a něják něco dělalo s hráčem nebo mu nabídlo nějákej úkol. (nepočítám to když se několik DM domluví na večerní svačinku u Sváči nebo když si DM vyhlídně nějákou postavu jako oběť svého úkolu a pomalu ji zamorduje)

Co se týče fóra tak bych mohl říct s klidným svědomím že je pro mě přehlednější než kterákoli jiná fóra.

No a stránka EQ? Tam bych to možná napsal trochu jinak, přišlo mi to nazačátku než jsem šel hrát jako krásná pohádka ale nenašel jsem tam nikde zmíňku třeba o tom že při smrti se odečítají zkušenosti nebo já nevím, určitě by se něco našlo.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Braenn »

Hele s tou přímluvou, já ti přece říkala, IC i OOC, že to chce čas, čas, čas a tím myslím týdny a měsíce, ne dny. Očekávat po dvou týdnech hraní, že se ti logne velekněžka a tobě jako neznámé postavě bude po vůli, to je poněkud nadnesené, tady i v podobné situaci v reálu. A DM budou vždy hrát se svými oblíbenci, protože je to s nimi baví, jako nováček musíš taky ty sama ukázat, jak hraješ.:) To je docela důležitá část a někdy ani to nemusí stačit.

Na druhou stranu, jen spolu jsme potkali DM dvakrát, a to je taky interakce! Že se k tobě chovali tak, jak se patří k postavení, které jsi ve světě zatím vydobyla (to jest nulové), to je snad samozřejmostí. Už jen potkat oživlé NPC je přece super! Bývaly a budou doby, kdy tu nehrálo ani jedno. Hra je hlavně o hráčích a teď jich tu hrává hodně na jednom místě, což je super.

Chce se to hlavně smířit s tím, a to je velký problém očekávání mnoha hráčů navyklých na styl DrD a fantasy literatury, že tady nejsi ta hlavní postava a je jen minimální šance, že profrčíš hlavním dějem a všemi jeho zápletkami jako Potter Bradavicemi. Tady začínáš jako vedlejší postava a jako vedlejší postava i skončíš a záleží na tvé snaze, jestli to bude postava pro svět důležitá nebo ne.

Takže coby řešení ti krom "času, času a času" mohu doporučit jen vytrvat a hrát to co chceš tak, abys co nejméně potřebovala DM. Chceš hrát kněžku? Nu tak hrej! Být jí jmenována oficielně, to přece nijak nespěchá, chovat se jako kněžka můžeš i teď. Máš k tomu schopnosti po RP i systémové stránce.

Chceš-li to z mých zkušeností, tak jestli tě to utěší, tak Maír hraju nepočítaje v to pauzy asi tak dva roky, a vyhrabat se tam, kde jsem, mi trvalo postupně celou tu dobu. Ostatní, co také mají vyšší postavení, jsou na tom co vím stejně. A to já mám ještě výhodu, že jsem jeden z minima hráčů, zajímajících se o svou sféru vlivu. Jsem nevýslovně šťastná, když se právě politice dá prostor a já se dostanu jednou za čas do interakce s DM, protože mě jinak míjejí všechny ty Q "stateční hrdinové brání říší před..." a "na Ostrově se koná...", kde prostě nemám s postavou co pohledávat. Jsem už vzásadě tak daleko, že to postavení mne spoutává natolik, že neděje-li se nic pro mne "společensky vhodného" v zemi, kde "musím" běžně setrvávat", nemám moc jak a s kým hrát. Bleh.

Takže jestli ti přijde zajímavé, že konkrétně já se v posledních dvou týdnech potkávám s DM prakticky denně (protože jsi chodila a potkávala je právě se mnou), pak JO! Je to zas po měsících konečně má chvíle, teď jsem na pár dnů Potter já! :biggrin: A neboj, nepotrvá to věčně, i Q "stateční hrdinové brání před..." se zase vynoří a budu to zase já, kdo vysílá závistivé pohledy přes moře.

EDIT: Pro Cida můžu dodat, že Tirian je obecně mrtvý z nedostatku hráčů a/tudíž i zájmu DM. Jeď do Říše, no.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 24. 11. 2013 23.42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Mourisson1 »

Víš Cide, u tebe bude problém v tom že buď neumíš číst, a nebo jsi ty stránky nečetl.
cid píše: Tam bych to možná napsal trochu jinak, přišlo mi to nazačátku než jsem šel hrát jako krásná pohádka ale nenašel jsem tam nikde zmíňku třeba o tom že při smrti se odečítají zkušenosti nebo já nevím, určitě by se něco našlo.
A to ani ještě nevíte, že za zabití toho kance dostanete asi 10 bodů zkušenosti, přitom na postup druhou úroveň potřebujete 5000. Ke všemu jedinou smrtí přijdete třeba o 2000.
Takže to tam napsáno je :bigwink: Stačí si ty stránky opravdu, ale opravdu přečíst.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Fungování DM

Příspěvek od placidity »

Braenn píše:
Amen.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Fungování DM

Příspěvek od Zlofas »

Hmm, já věci s DMkama řeším především přes PM, družinu a PJ používám, jen když je to nezbytně nutný. Člověk musí mít trochu trpělivosti, protože není jediný co něco chce, když jsou tu 3 dm na nějákých 30 hračů. Z pohledu hráče to muže vypadat že je někdo s DMkama denně ve styku, i když pak už nevidí že se na tohle přes PM domlouvali dva týdny dopředu. Já osobně pokud jsem měl nějáký dotaz, či žádost ohledně hry, tak mi bylo vždy odpovězeno. Jinak sice se tu DMek zastávám, ale nejsem jejich oblíbenec jak praví Lothias, mě tu nemá rád nikdo, natož DM, zeptejte se.

PS: možná, by DM měly i víc času kdyby po nich furt někdo nechtěl vyrábět nepotřebný kraviny. Dycky mě dostává když potkám někoho kdo mi ukáže že má tři zbroje: jednu na obyčejné nepřátele, jednu na skřety a jednu místo pyžama do postele. Tři zbroje se stejnýma statama, ale jsou vzhledově "unikátní" takže je to hrozně cool. No za měsíc toho člověka potkám znova že jde tu zbroj prodat, protože je moc těžká/zabírá mu místo v inventáři. Prodat item od dmka u obchodníka, no to dycky valim oči. Já u sebe mám pořád kolík s modrým pruhem, co jsem tenkrát vyfasoval na závodech, páč si říkám že tohle ve hře už neseženu... No a někdo prodává takovou zbroj. Já třeba jsem chtěl klobouk od prvního měsíce co jsem tu hrál, ale byl jsem trpělivý a ejhle za dva a půl roku byl volně dostupný u obchodníka, no měl jsem velikánskou radost... Radši si dycky řekněte jestli ty unikátní hadry co vypadaj tak cool, opravdu potřebujete.

Peace, sry za gramatiku :blebleble:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Mourisson1 »

A tak na itemy ti stačí vědět veřejně tajné info a zajít za těma správnýma ne DMkama :D

Btw : poděl se s námi o to co honza provádí s kolíkem xD

EDIT 2 : Ještě k Cidovi. Nám se normálně stalo že za námi přiběhl hrobník že potřebuje help na hřbitově. Ale ono asi taky záleží jak se člověk prezentuje. Když stojíš 24/7 u svačinky, a stojíš, stojíš, stojíš, tak tě holt všichni mají za sochu. Přece nebudu chtít po soše aby mi pomohla...
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 24. 11. 2013 23.52, celkem upraveno 1 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Fungování DM

Příspěvek od Zlofas »

Zlofas píše:Hmm, já věci s DMkama řeším především přes PM, družinu a PJ používám, jen když je to nezbytně nutný. Člověk musí mít trochu trpělivosti, protože není jediný co něco chce, když jsou tu 3 dm na nějákých 30 hračů. Z pohledu hráče to muže vypadat že je někdo s DMkama denně ve styku, i když pak už nevidí že se na tohle přes PM domlouvali dva týdny dopředu. Já osobně pokud jsem měl nějáký dotaz, či žádost ohledně hry, tak mi bylo vždy odpovězeno. Jinak sice se tu DMek zastávám, ale nejsem jejich oblíbenec jak praví Lothias, mě tu nemá rád nikdo, natož DM, zeptejte se. Mimochodem DM, tě sledují častěji než si myslíš a jestli tomu nevěříš tak můžeš dopadnout jako já, který porušil pravidla někdy v 11 večír, kdy tu byli dva lidi a hned druhý den mi došlo vyrozumění že dlužím 35 000 expu a dva body.

PS: možná, by DM měly i víc času kdyby po nich furt někdo nechtěl vyrábět nepotřebný kraviny. Dycky mě dostává když potkám někoho kdo mi ukáže že má tři zbroje: jednu na obyčejné nepřátele, jednu na skřety a jednu místo pyžama do postele. Tři zbroje se stejnýma statama, ale jsou vzhledově "unikátní" takže je to hrozně cool. No za měsíc toho člověka potkám znova že jde tu zbroj prodat, protože je moc těžká/zabírá mu místo v inventáři. Prodat item od dmka u obchodníka, no to dycky valim oči. Já u sebe mám pořád kolík s modrým pruhem, co jsem tenkrát vyfasoval na závodech, páč si říkám že tohle ve hře už neseženu... No a někdo prodává takovou zbroj. Já třeba jsem chtěl klobouk od prvního měsíce co jsem tu hrál, ale byl jsem trpělivý a ejhle za dva a půl roku byl volně dostupný u obchodníka, no měl jsem velikánskou radost... Radši si dycky řekněte jestli ty unikátní hadry co vypadaj tak cool, opravdu potřebujete.

Peace, sry za gramatiku :blebleble:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Fungování DM

Příspěvek od zdech »

Dx je málo. Až tu bude na 5 hrajících jeden aktivní vypravěč, dá se počítat s odezvou na počkání a faktickým oživováním světa. Toho se ale sotva dočkáme, takže bude vždy lepší spoléhat na domluvu přes PM, chápat nutnost věnování pozornosti rozjetým věcem a svět oživovat i svépomocí (např. považovat NPC za tak nebezpečná jako by za nimi Dx stálo trvale).
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Woxa »

V tomhle máš pravdu, z velké části mám na fungování DX podobný názor. Za současným stavem je podle mého mnoho faktorů.

Psaní do družiny je přežitek, který byl na místě v dobách, kdy byl team mnohem více aktivní. Já toto vnímám jako ztrátu času a nikdy se mi takový postup neosvěčil. Mnohem lepší je zkusit se s DX domluvit přes fórum a teprve v domluvený termín vyrazit na místo určení a tam o sobě skrze družinu dát vědět.

Že se některým DX věnují více a jiným méně je těžko prokazatelné, ale je vidět, že každý DX má svůj okruh zájmů, kterému se věnuje a to ostatní leží ladem a skladem. Chápal bych takový přístup u věcí nedůležitých a u hráčů "neoblíbených" a problémových. Bohužel se toto projevuje všeobecně a je to takový nešvar EQ, který dle mého nováčky odrazuje k nějaké hlubší hře a zapojení se více do světa.

EQ razí heslo, že hra s DX má být odměnou, nikoliv jistotou. A stejně tak zde platí, že DX vše dělají protože chtějí a nejsou vázáni žádnou zodpovědností. Prostě když chtějí tak mohou hrát a svět oživovat a když nechtějí, tak na to mohou prdět. Není neobvyklé, že pak nějaké questy skončí bez konce, protože DX se přestane bavit a quest vyšumí a vyhnívá.

Pokud očekáváš "profi team", který se bude hráčům věnovat rovnoměrně, dle závažnosti a případně tak jak by vyžadovala logika živého světa, tak to jsi tu špatně. Zde se se DX věnují hlavně tomu, co je baví a případně tomu, kdo má koule na to, aby se neustále připomínal a team "otravoval". Je úplně běžné, že se team pustí do zahájení questu se ztraceným kanárkem, místo aby si udělal čas k řešení questu jiného, podstatnějšího.

Pokud se ozveš jen jednou a budeš doufat, že DX tě zkontaktují až budou mít čas, jsi vedle - to se stává jen vyjímečně. Pokud však soudíš, že se musíš připomínat častěji a pak se ti DX bude věnovat, jsi opět vedle - to totiž může vést k tomu, že DX svým "otravováním" znechutíš a opět se ničeho nedočkáš. Nicméně moje zkušenost je taková, že druhá cesta bývá úspěšnější, zvláště pokud je podpořena i nějakým vyvíjením snahy IC. Případně v pozdější fázi i IC kritikou dané organizace (např. když se snažíš týdny hlásit zločin a DX se místo toho raději věnují prodeji štěňátek a zdobených talířů).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Fungování DM

Příspěvek od Ninquë »

Proc se tedy neporidi nova DM? Schopnych hracu je tu myslim dostatek, ne?
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Woxa »

Protože nová, spolehlivá a schopná DM nerostou na stromě.

A jinak, představ si jakýsi zájmový kroužek, je jedno jakého zaměření. Tento kroužek má několik vedoucích, kteří spolu nedovedou nebo nechtějí komunikovat a stejně tak neudržují kartotéku týkající se fungování kroužku a jejích členů... takže v podstatě kartotéka je jeden obří kontejner, ve kterém jsou všechny možné papíry naházené přes sebe, prostě brutální chaos.

Nikdo to po vedoucích ani nechce, není nikdo kdo by je jakkoliv kopal do zadku, aby fungovali nějak konzistentně. Díky tomu si vedoucí mohou do klubovny docházet jak chtějí a dělat tam co chtějí. Pokud se vyloupne nějaká nepříjemná povinnost, přehazují si ji mezi sebou. Jen občasněkdo odhodlanější provede nějaký zápis, který ovšem stejně skončí někde mezi tím dalším kvatnem papírů v již zmíněném kontejneru.

A pak tu jsou ještě samotní členové toho kroužku. Je tu pár takových, kteří do kroužku skutečně dochází protože je láká činnost kroužku. Pak tam jsou tací, které zajímá hlavně něco jiného, ale provozují to tak, aby to jakš takš odpovídalo myšlence toho kroužku. No a pak ti tam dochází spousta takových, kterým je celý kroužek u zadele, ale vědí že se v klubovně mohou ohřát a i když okatě opovrhují celou myšlenkou daného kroužku, nikdo je nevyhodí dokud neporuší nějaké z pravidel kroužku (která jsou tak mizerná, že je jde vcelku slušně obejít).

A teď mi řekni, pohrneš se do pozice vedoucího v takovém kroužku a nebo si radši s pár kamarády jen najdeš stůl v koutě klubovny a tam si spolu budete hrát. Jsi snílek, který věří, že by snad mohl jako vedoucí něco změnit? A nebo jsi realista, který raději svůj čas využije jinak a lépe?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungování DM

Příspěvek od Braenn »

Ninquë píše:Proc se tedy neporidi nova DM? Schopnych hracu je tu myslim dostatek, ne?
Schopných hráčů hrát DM tu takový dostatek není. Z těch, co na to mají to ne každý chce dělat. Z těch, co by to chtěli dělat, se ne každý shodne s postupem a názory ostatních DM. Z těch, co by se i shodli, je spousta vůdčích postav, jejichž odchod do DM sféry by s velkou jistotou způsobil, že zanikne celá PC frakce kterou vedou nebo ji pohání, což se v konečném důsledku nevyplatí.
Teď si vem, kolik tu hrává hráčů za večer a prožeň to sítem výše - ono skutečně není kde brát.
Odpovědět