Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 511
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Ondrasman »

Jon píše:
Hawkeye píše:3) Je zde reálná šance, že si někdo založí postavu s cizím jménem jako tzv trolling. Nebudu se divit, když se teď po Thalii prožene tucet orků – barbarů se jménem Lenwe Sillimaure.
Hned zejtra zakládám :))
I já zakládat :megalol: :megalol:
Chard
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od George »

Ondrasman píše:
Jon píše:
Hawkeye píše:3) Je zde reálná šance, že si někdo založí postavu s cizím jménem jako tzv trolling. Nebudu se divit, když se teď po Thalii prožene tucet orků – barbarů se jménem Lenwe Sillimaure.
Hned zejtra zakládám :))
I já zakládat :megalol: :megalol:
Když o tom tak mluvíte, ještě jsem se nepodíval na novou Thalii.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Selvagion »

Vadí či nevadí je pro mne otázka toho, jak hodně velký vztah mám k tomu jménu, k té postavě. Mě by se to třeba nelíbilo, protože Selvagion - jméno, charakter, příběh - to všechno vzniklo roky před tím, než jsem přišel na EQ, jako postava do knihy, co bych rád jednou napsal.

Otázka ovšem je, jestli se s tím dá něco dělat. Jestli by server popřál takové stížnost sluchu. Pokud ne, pak nezbývá než se smířit s tím, že prostě lidem nelze zakázat pojmenovat si postavu podle své libovůle. Konec konců ten Harry Potter po tom serveru může běhat taky.

Takže jestli to Rodrigovi vadí, ať si zkusí na tom serveru stěžovat. Ale moc nevěřím, že mu to k něčemu bude.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od cid »

Pravdou je že mě to štve když přijdu někde kde si chci založit postavu a jméno Cid tam je už použito. A ještě víc mě vytočí když mě pak ten dotyčný řekne že to je jméno čokla a neví odkud to jméno doopravdy je když žádné takové jméno v psím kalendáři není a jenom ho sprostě okopíroval protože si neumí vymyslet vlastní *rudne vzteky*.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Lassair »

Hlavní rozdíl vidím v tom, jesli si jméno vymyslíš, nebo si ho odněkud půjčíš.. Proto jsem taky dřív psala, že kdyby běhala někdě na serverech nějaká Ezel tak držím pusu, protože i já jsem si to jméno vypůjčila. Co se týče Cida, tak to je třeba jméno ,které si lze spojit s více věcmi a každého může napadnout něco jiného a ano určitě ho máš půjčené:)
Jo a opakovaně jméno Ternagion a jméno TerM není fakt to samé...
Béééé...
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od zdech »

Je to už slušná řada staletí, co se stal jeden Cid španělským národním hrdinou. Píseň o Cidovi ho tak říkajíc zvěčnila, není tedy divu, že jde i dnes o docela známé jméno.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Mini »

cid píše:Pravdou je že mě to štve když přijdu někde kde si chci založit postavu a jméno Cid tam je už použito. A ještě víc mě vytočí když mě pak ten dotyčný řekne že to je jméno čokla a neví odkud to jméno doopravdy je když žádné takové jméno v psím kalendáři není a jenom ho sprostě okopíroval protože si neumí vymyslet vlastní *rudne vzteky*.
...A to jsem se zařekla, že to tu budu jen číst! :-) Někdy se to vydržet nedá.
Jestli to nebude tím, že dát jméno Cid psovi je lákavé - normální. Při zadání "Cid pes" se jich objeví mnoho a věřím, že tu někteří byli ještě dřív, než se hráč toho equilibrijského "elfa" narodil. ;-) Když chceš mít něco originálního, není těžké si to předem ověřit.
https://www.google.cz/search?q=pes+cid& … 24&bih=671
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Alquist »

Jméno není "majetek"
Postavy odlišuje vždy pozadí jejich postavy a charakter.
Kdyby tu běhali postavy Ternagiona a na TH stejná postava se stejným jménme, charem a historií je to už na zamyšlenou co si daný hráč tímhle počinem dokazuje, neb vytvořit stejný char i s historií je fakt minimální pravděpodobnost.
Co se stejným jmen týče. 1. Viz výš. 2. I kdyby byl na TH je to jinačí universum. Jinačí svět a jinačí server. Tzn klidně tam Ternagion může pobýhat nebo nějaký Alquisteremius. 3. Kdyby pobýhal na EQ nějaký další Alquisteremius už by to mohlo dělat třeba nějakou zápletku a interakci ( pamatuju si Alquistovo skomolení jmen Ajris a Aris - byla to moc hezká situace)
RIP
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od kokosak »

Stejně nám tam na ST běhali jednu dobu dva Tomášové, oboum se říkalo Tomáš a taky se to neřešilo. 99,9 procentům hráčů na NT (tzn. mě) jméno Term naprosto nic neříká. Takže bych to taky neviděl nějak tragicky. Že Term stojí a čučí na náměstí, protože Sváča tam neni, to už je jiná věc :D
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 389
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Rodrigo »

No mě zajímaly vaše reakce.
Jak se k tomu staví lidé čekal jsem jak se k tomu staví lidé a taky aby si lidé neřekli že co jsou na načas na NT že jsme to já.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 389
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Rodrigo »

Rodrigo píše:No mě zajímaly vaše reakce.
Jak se k tomu staví lidé čekal jsem jak se k tomu staví lidé a taky aby si lidé neřekli že co jsou na načas na NT že jsme to já.
Jo a děkuji za názory.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Použivaní cizich jmen na jiných sevrech

Příspěvek od Mourisson1 »

V pohodě, když se logne Strigo, většinou si to nepletu s Rodrigo.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět