Rozhovor s obchodníky

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Pavel Urban »

AD DarckDewy: Každá věc má na sobě orientační cenu. Cenu, která se změní jen drobě, podle toho, jaké má postava dispozice na smlouvání a jaké je rasy (vzhledem k rasismu obchodníka). Rozumná osoba si tedy vezme dost peněz na to, co jde kupovat a nebo se to nesnaží koupit (zvláště pokud se třeba snaží dělat tohou haura a boháče).

Nejde o vysypání peněženky, když jdeš pro rohlíky. To by taky každý obchodník říkal máte X zlatých, Y stříbrných apod. Obchodník ale pouze říká, že postava nemá dost peněz, což je spíš něco ve smyslu:

O: "Stojí to XY." *položí zboží na pult*
P: *sáhne do měšce, vytáhne peníze, pak tam sáhen znovu a vytáhne další... až nakonec měšec na pult vysype... samé měďáky*
O: *trpělivě čeká, až P spočítá mince na pultě*
P: *zaloví ještě v kapsách, aby našel jakékoliv další mince a nakonec na pult položí ještě několik měďáků*
O: "Je mi líto, pane, nemáte dost peněz." *S předstíraným úsměvem sbalí zboží*
P: *s povzdechem a svěšenými rameny si shrne mince do dlaně a šoupne je do kapsy*
DarckDewy píše:Nehlupák.? No ten ví co chce udělat.. Tudíž nesype peníze ale připraví si je..
Což kdyby udělala postava na EQ, tak se nedočká toho, že jí obchodník poví, že nemá dost peněz. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od The_Balrog »

Pavel:

Mluví se tu pouze o dotazu na cenu, ne o nákupu.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Pavel Urban »

Aha, OK. To jsem přehlédl. Netušil jsem, že o dostatku peněz postavy mluví obchodník i u pouhého dotazu. V tom případě beru zpět. :smile:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od DarckDewy »

Pavel Urban píše:AD DarckDewy: Každá věc má na sobě orientační cenu. Cenu, která se změní jen drobě, podle toho, jaké má postava dispozice na smlouvání a jaké je rasy (vzhledem k rasismu obchodníka). Rozumná osoba si tedy vezme dost peněz na to, co jde kupovat a nebo se to nesnaží koupit (zvláště pokud se třeba snaží dělat tohou haura a boháče).

Nejde o vysypání peněženky, když jdeš pro rohlíky. To by taky každý obchodník říkal máte X zlatých, Y stříbrných apod. Obchodník ale pouze říká, že postava nemá dost peněz, což je spíš něco ve smyslu:

O: "Stojí to XY." *položí zboží na pult*
P: *sáhne do měšce, vytáhne peníze, pak tam sáhen znovu a vytáhne další... až nakonec měšec na pult vysype... samé měďáky*
O: *trpělivě čeká, až P spočítá mince na pultě*
P: *zaloví ještě v kapsách, aby našel jakékoliv další mince a nakonec na pult položí ještě několik měďáků*
O: "Je mi líto, pane, nemáte dost peněz." *S předstíraným úsměvem sbalí zboží*
P: *s povzdechem a svěšenými rameny si shrne mince do dlaně a šoupne je do kapsy*
DarckDewy píše:Nehlupák.? No ten ví co chce udělat.. Tudíž nesype peníze ale připraví si je..
Což kdyby udělala postava na EQ, tak se nedočká toho, že jí obchodník poví, že nemá dost peněz. :bigwink:

Za prvé.. Omlouvám se za toho hlupáka.. Ale fakt mi to přišlo až moc hloupý..

Za druhé.. Obchodník to prostě vědět nemůže.. A postava co sype peníze po pultu je buď hloupá nebo moc důvěřivá.. Přeci jen jsme v jiné době.. Takže sám obchodnîk.. ( Jak si sám dodal ) může bejt rasistou a využít toho že ví kolik na to tahle důvěřivá, hloupá postava má.. A řîct si většî cenu.. Ano dá se tîm tvým způsobem vysvětlit to co neradi čteme.. "Nemáš na to dost peněz"

Já sám stojîm za tím názorem který tu uź padl.. A to že by se to nemělo na HCRP serveru oběvit.. Jistě že při otázce.. "Kolik to stojî.?"
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Vugi »

placidity píše:Jenže Columbovu ženu nikdo nikdy neviděl :)
V jednom díle, byla FOTCE ! :D
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Odpovědět