Rozhovor s obchodníky

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od George »

Krom toho, že se mi zdá, že zatímco dřív měli obchodníci celkem unikátní rozhovory, dnes si jsou velmi podobný... ale to jen taková drobnost. Nešlo by něco udělat s tím, že když se obchodníka zeptáte na cenu a nemáte na to peníze, že vám to ten obchodník řekne?…

"Kolik stojí to, co jsem si vybral?
10 zlatých, ale na to nemáš dost peněz!"

To mi ten obchodník vidí do měšce?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Selvagion »

Tak mě se právě vybavila scéna z Pretty Woman, kdy se Julia Roberts ptá v luxusním butiku na cenu šatů, a odpovědí je, že pro ni je to příliš drahé :)
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Rodrigo »

Když obochoduješ 12 hodin deně 7 dní v týndu po několik let tak požáš podel zvuku kolik máš člověk v měsci.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od George »

Každý správný obchodník ti přesně spočítá množství mincí v měšci (ať už máš ty mince ukryté kdekoliv) a roztřídí podle materiálu na měděné, stříbrné, zlaté a platinové a pak tě s naprostou jistotou okřikne, pokud uzná, že jich máš málo. :shades: YYYYEEEEEEEAAAAAAHHHHH
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Mourisson1 »

Epické zaměření na naslouchání + Epické zaměření na znalosti, Georgi, v tom je skryté to tajemství xDxD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od The_Balrog »

George píše:Krom toho, že se mi zdá, že zatímco dřív měli obchodníci celkem unikátní rozhovory, dnes si jsou velmi podobný... ale to jen taková drobnost. Nešlo by něco udělat s tím, že když se obchodníka zeptáte na cenu a nemáte na to peníze, že vám to ten obchodník řekne?…

"Kolik stojí to, co jsem si vybral?
10 zlatých, ale na to nemáš dost peněz!"

To mi ten obchodník vidí do měšce?
To je docela dobrá připomínka, někam si to poznamenám.

Je to spíš pro přehlednost, abys hned věděl, jestli si to můžeš koupit, či nikoliv, i když to IC mnoho smyslu nedává. Mělo by se to vyskytovat pouze u placení a ne u dotazu na cenu. Ono asi obecně to ničemu nevadí, pouze pokud jsi u obchodníka s někým, před kým bluffuješ, že jsi prachatější, než vypadáš. Pak by "Stálo by to 30 stříbrných, ale nemáš na to peníze" mohl být problém :D

(Rozhovory jsou přinejmenším od spuštění EQ 3 stále stejné.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 506
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Ondrasman »

Spíše než tohle bych ocenil, kdyby se rozumní a dlouhohrající hráči spolčili a postupně se vytvářel popis vše NPC na desce. Rozhodně dělat popis každý zvlášt, aby bylo více názorů na postavu, podle toho jak třeba hráli s DM a podobné..
Chard
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od The_Balrog »

Ne, něco takového může dělat pouze DM — a vlastně ani pouze ti ne. Rozhodující slovo má nakonec stejně WB.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Mourisson1 »

Všech NPC je blbost, protože některá NPC se mění. Například osazenstvo hostince, strážní, obyvatelé apod.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od George »

The_Balrog píše:
George píše:Krom toho, že se mi zdá, že zatímco dřív měli obchodníci celkem unikátní rozhovory, dnes si jsou velmi podobný... ale to jen taková drobnost. Nešlo by něco udělat s tím, že když se obchodníka zeptáte na cenu a nemáte na to peníze, že vám to ten obchodník řekne?…

"Kolik stojí to, co jsem si vybral?
10 zlatých, ale na to nemáš dost peněz!"

To mi ten obchodník vidí do měšce?
To je docela dobrá připomínka, někam si to poznamenám.

Je to spíš pro přehlednost, abys hned věděl, jestli si to můžeš koupit, či nikoliv, i když to IC mnoho smyslu nedává. Mělo by se to vyskytovat pouze u placení a ne u dotazu na cenu. Ono asi obecně to ničemu nevadí, pouze pokud jsi u obchodníka s někým, před kým bluffuješ, že jsi prachatější, než vypadáš. Pak by "Stálo by to 30 stříbrných, ale nemáš na to peníze" mohl být problém :D

(Rozhovory jsou přinejmenším od spuštění EQ 3 stále stejné.)
Já chápu ten přínos pro mě, jakožto hráče, ale je to na úkor toho, že to vidí NPC (pro můj špatnej pocit) a hlavně že to vidí ostatní PC, což je docela průser. Taková věc by na HCRP serveru být neměla.
Co se týče změny těch rozhovorů, myslel jsem EQ2vsEQ3 rozhovory.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Woxa »

Ondrasman píše:Spíše než tohle bych ocenil, kdyby se rozumní a dlouhohrající hráči spolčili a postupně se vytvářel popis vše NPC na desce. Rozhodně dělat popis každý zvlášt, aby bylo více názorů na postavu, podle toho jak třeba hráli s DM a podobné..
Já bych spíš uvítal, kdyby velitel v Amfiberai konečně dostal jméno :D
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od The_Balrog »

Hahah neeeee, ten neee, ten je něco jako Colombova žena. :)) Pak by to ztratilo všechno kouzlo ;)

George: Jasan, všecko chápu ;)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od placidity »

Jenže Columbovu ženu nikdo nikdy neviděl :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Pavel Urban »

Já bych tedy viděl tu obchodnickou hlášku tak, jako že postava prostě vysype na pult vše z kapes ve snaze najít dost peněz na to, co chce koupit a obchodník jí řekne, že nemá dost. Nic podivného bych na tom neviděl. A že by podobná hláška neměla být na HCRP serveru? No... obchodník by to neříkal, kdyby postava věděla kolik má peněz a co si může dovolit, a nezjišťovala to až u placení (jinými slovy "bez peněz do obchodu nelez"). Je to podle mne tedy spíš chybou postavy/hráče, spíš než nastavení světa. :smile:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od DarckDewy »

Pavel Urban píše:Já bych tedy viděl tu obchodnickou hlášku tak, jako že postava prostě vysype na pult vše z kapes ve snaze najít dost peněz na to, co chce koupit a obchodník jí řekne, že nemá dost. Nic podivného bych na tom neviděl. A že by podobná hláška neměla být na HCRP serveru? No... obchodník by to neříkal, kdyby postava věděla kolik má peněz a co si může dovolit, a nezjišťovala to až u placení (jinými slovy "bez peněz do obchodu nelez"). Je to podle mne tedy spíš chybou postavy/hráče, spíš než nastavení světa. :smile:


Myslím že tu nejde o placení.. Ale o to zeptat se kolik co stojí.. A narovinu jestli jdeš pro rohlíky a vysypeš peněženku.. Jsi hlupák..
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Mourisson1 »

A copak dělá nehlupák? Platí pět rohlíků tisícovkou?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od placidity »

Ne, kreditkou.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od DarckDewy »

Nehlupák.? No ten ví co chce udělat.. Tudíž nesype peníze ale připraví si je..

Jestli jsi nepochopil.. Čemuž bych se divil.. Tak to bylo myšlený na to ohledně sypání peněz a chybě postavy.. ;)
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Tomyn »

Tak já kreditkou platím i nákup za korunu bezkontaktně :) mám to grátis a rád štvu ty hyperobchodní řetězce, že oni ne :)

Ale jinak bylo by fajn kdyby to řekl jen při přímém nákupu. Otázka je jestli nejsou důležitější úprav EQ jako třeba spawny a další vážnější bugy atd.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Rozhovor s obchodníky

Příspěvek od Zlofas »

Néé že by jste tu řešily naprostou zhovadilost... jen taková vsuvka.. pokračujte...
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Odpovědět