Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od DarckDewy »

I Hobité stejně jako každá jiná Humanoidní rasa má své společenství.

Jejich společnost je založena podobně jako lidská ale o dost prostčí. Hobité byli, jsou a i určitě budou vést vesnický styl života. Jejich spotřeba potravin je ohromná a díky tomu i množství farmářů mezi nimi. A když už zrovna nevlastní sami pole tak něco pěstují na zahrádce, když ani to tak vlastní hostince, nebo jsou účastníky výroby toho nejlepšího hobitího piva.Hobití pivo, pro většinu hobitů je tento mok více než voda, pijí ho po celý den, možná proto že není příliš alkoholické a má veloce dobrou chuť. Přesto ale když už se Hobité chtějí pořádně napít je tu Silné Hobití pivo které už svým řízem může zápasit s Trpasličími pivy. A když už si chce Hobit dopřát luxusu, a to že si ho dopřávají rádi. Tak šáhne po tradičním Hobitím Světlím Ležáku ten sice stojí hodně ale Hobit co nemá hluboko do kapsy a ví co je nejlepší si rád připlatí. Takovou cenu, jaká je za toto vynikající pití nastolena, způsobilo to že Hobité většinu svého piva vypijí a tak není moc sudů které by mohli dozrát do této nejluxusnější kvality.

Hobité sami o sobě jsou pohodáři a materialisté. I ti nejchudčí z nich, pokud by ve vesnici, si podle lidí žijí na velmi vysoké noze. Přesto že si takto hobité žijí se za získáváním majetku moc neženou, většinou nešetří, hodně utrácejí a to především za jídlo, pití, kvalitní tabák (který jak se říká mají nejjemější a velice kvalitní) a pohodlný útulný nábytek. Žijí převážně v přepychových norách kousek pod horizontem kopce, tyto nory jsou zevnitř obkládany kvalitním dřevem, mají krb, kulatá okna, koberce, polštáře k sezení a určitě mají komoru na všelijaké zavařeniny. Hobité svůj styl života milují a vzdávali by se ho velice těžko, kdyby náhodou museli. Přesto že jsou velice podnikavý a usadití tak jsou také ohromě zvídaví, čím více je něco neobyčejného na Hobití způsob, tím více má takový Hobit otázek. Nemálo kdy se stává že je Hobit až vlezlí při jeho zvědavosti, kterou se sice postarší pulčíci snaží skrýt i když je pro pulčíky vrozenou. Hobit který se náhodou rozhodne svou zvídavost poslechnout a opustí svůj zavedený luxus. Má pak kolem sebe hodně úžasných věcí. Spousta hobitů se přiklání k pracím pro které potřebují své velice obratné prsty. Mnozí z nich jsou lapkové, potulní vyprávěči příběhů, obchodníci, všelijací zlodějíčci. Díky svému umu být velice potichu a pohybovat se nepozorováni jsou i dobří špehové, zvědi ale talé poslíčci. Říká se že Pulčík slyší lidskou chůzi v lese jako dupání na velikou vzdálenost.

Už jsem mluvil o oblíbeném pití ale co jídlo? Většina Hobitů jí vesnickou stravu, ovoce a zelenina ze zahrádky, sem-tam slípku nebo koroptvičku. Přesto je jejich jazýčky táhnou spíše k Domácím koláčům všelijakých příchutí, čokoládě, hobitím sušenkám k čaji nebo mléku a takovýmto domácím sladkostem.

Děti jsou vychovávany tak aby byli slušné k ostatním, jedli spoustu zeleniny a hlavně pokračovali v Gastronomickém řetězci. Za dospělé jsou Hobité považováni kolem 35 roku života.

INFO: Je možné že je to špatně seskupené za sebou. Také tam určitě bude pár chyb jelikož nejsem zrovna nejlepší češtinář. Navíce tam možná budou nesrovnalosti s Reáliema EQ za které se omlouvám a opravým když to bude nutné. Jen jsem se chtěl zeptat jestli by mohlo tohle být jako nějaké Know - how o Hobitech na desce. Psal jsem to Cca 2 hod a vše je z hlavy. Inspirace brána z EQ a poté Tolkienových Hobitů. Budu rád za veškeré připomínky.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od Wolf »

No hele po gramatické stránce je to docela zlé :blush:
To by se muselo hodně poupravit.

Co není moc z reálií EQ jsou například kulatá okna, které hobiti na EQ nemají.
Nic dalšího mě tam zatím netrefilo. Pro použití do reálií o hobitech by to chtělo dost upravit a zároveň se i více rozepsat.

Jako jsou třeba kulturní zvyklosti, svátky, tradice a všechno co se té rasy týká... je toho docela dost, co ještě napsat =)

EDIT: Ale to aby ti spíš poradil někdo, kdo už takové reálie dělal, jako třeba Elfové. Nebo koukni na veřejné reálie Trpaslíků
v IC sekci fora - informace o světě...
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od Ungo »

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od DarckDewy »

Děkuju za rady. Psal jsem to na Mobilu PC furt nemám. Tak se omlouvám za chyby a všechno.. Ještě jednou díky, někdy se pokusí to vše doladit.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od Braenn »

Pominu-li gramatickou stránku, pak ta inspirace Tolkienem je až moc okatá, někdy sklouzává téměř do citací.
Taktéž se tam na můj vkus věnuješ příliš tomu, jaký druh čeho jí, a chybí daleko podstatnější informace.

Namátkou:
- Vývoj a postupné "upadání" hobití rasy, od dob Tomina Poddubného (za Teska I., Tomin dostal území dnešního Hobitína, obsazené tehdy i lidmi, částečně i pro obranu hranic před bandity z jedné a před skřety z druhé strany. Takže asi žádná másla, snad až do bitvy O Propast! Něco k historii kdyžtak dodám.).
- Přechod na farmářkou společnost, kterou jsou nyní, prakticky neschopné žádné obrany (veškeré problémy řeší zavoláním stráže, jak prokázaly všechny DMQ. Nepočítaje v to agresivního sedláka Kláska.)
- Hobitín je malý a téměř všichni patří do stálých rodin a klanů. (BTW počty Hobitína by měly být cca na dvou stech obyvatelích, minus poměrně slušné ztráty, utrpěné za posledních střetů se skřety, piráty a otrokáři. Ale zas se množí, no, takže by to těch 180 mohlo dělat. To znamená, že se všichni navzájem znají, žení, vdávají a mají propojené a úzké vztahy. Hobitín je také léno, tuším že přímo starosty, tedy někoho z rodu Poddubných, takže je tam jistý druh samosprávy. V čem odlišné? Jak řeší soukromé spory a soudy?
- U zvyků to samé - svátky, svatby, pohřby, asi by se šlo hodně inspirovat nějakými vesnickými zvyky z minulých století.
- V kolika se berou, jak moc do toho mluví rodiče, nejsou trochu degenrovaní po staletích křížení? Je obvyklý rozvod? Děti se jistě starají o své rodiče a prarodiče, žijí v jedné noře, nebo mají něco na způsob vejminku?
- Hobiti sami nemají jak vidno brannou povinnost do zemské hotovosti, ani domobranu (i když, od posledních masakrů by se tam mohlo něco formovat, navazovat na staré dobré Tominovské časy). To znamená, že jejich síly se šetří čistě na farmaření. A jak s k tomu staví, vyhovuje jim ta pasivní pozice "ochrana za jídlo"?
- Jejich výnosy z polí spolu s Fagadem tvoří obilnici Tirianu, ale i Říše. (Prý tam *jsou* pole ve větším množství). Plus k tomu ovoce a chmel, z toho jde pak rozvést ono kulinářství.
- Co patří k neodmyslitelné výchově hobita? Kdo se stará o výuku? Jde vzdělávání běžných občanů nad rámec přelouskání kalendáře "Farmářův rok"?
- Jaké jsou vztahy k jiným rasám? Tirianu? Šlechtě? Politice? Říši? Obchodu? Zlodějině? Mágům? Cokoli zajímavého.
- Jak běžný/neběžný je u hobitů výskyt magického talentu, jak to přijímají sousedé? Co rádi vidí a nevidí u svých členů? Jak snadno přijímají nové hobity z jiných sfér mezi sebe? Co míšenci? Co, hůře, jejich míšenci?
- Jaký je typický vzhled? Jsou spíše snědí, zrzaví, nebo od všeho trochu, je výjimečná nějaká barva vlasů, očí atd. Jaký vzhled a rysy považují za krásné u žen, u mužů...

A tak, rychlý nástřel vzhledem k půlnoci. :biggrin: Když si s tím dáš práci, může to být úžasný text, ale nezůstávej jen u Tolkiena, ber inspiraci, kde je možno! Někde bych snad vyhrabala nafocené NPC Hobitína, i s mapkou kde bydlí jednotlivé klany, jak to tam mají na cedulkách. Dělala jsem si podklady pro jejich reálie, ale předběhly je atraktivnější témata.

P.S. Na té gramatice vážně zapracuj, alespoň trochu, klidně teď zpětně. Nemusíš být češtinář, abys nepsal věci jako "prostčí" a nebyl tak štědrý k velkým písmenům.
Jen doufám, že jsem teď sama nenasekala těch chyb moc. :biggrin:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od George »

Braenn píše:- Jejich výnosy z polí spolu s Fagadem tvoří obilnici Tirianu, ale i Říše. (Prý tam *jsou* pole ve větším množství). Plus k tomu ovoce a chmel, z toho jde pak rozvést ono kulinářství.
Protože není vůbec divný, že se kytkám daří na místě, kde většinu roku mrzne :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od Braenn »

George píše:
Braenn píše:- Jejich výnosy z polí spolu s Fagadem tvoří obilnici Tirianu, ale i Říše. (Prý tam *jsou* pole ve větším množství). Plus k tomu ovoce a chmel, z toho jde pak rozvést ono kulinářství.
Protože není vůbec divný, že se kytkám daří na místě, kde většinu roku mrzne :)
A na to jsi přišel jak? :smile:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od Akruo »

Nějakou dobu jsem o hobitech na Desce něco sepisoval (na žádost Braenn), ale pak přišla škola a už ani nevím, kde to mám uložené. O prázdninách se rád zapojím do společného úsilí obnovit/vytvořit reálie o hobitech.
Jen ve zkratce, na Desce se vyskytují 2 velké hobití komunity - přirozeně Hobitín a Tirianská "městská" komunita. Hobitínští nazývají tyto hobity "měšťáky", jejich vztah k nim je ovšem složitější, velká část těchto městských hobitů pochází z Hobitína a na stáří se rádi vracejí, přesto mají několik znaků, které je odlišují od Hobitínských. Různých "sférálních" hobitů je velice pomálu (sám jsem se nesetkal ani s jedním PC hobitem, který by pocházel odjinud než z Hobitína), pokud ovšem jsou, budou zřejmě lehčeji přijati do městské komunity v Tirianu.

- rozpracovával jsem potom ještě jednotlivé místa na Desce z hlediska počtu hobitů - prostě je to slabota, 60% žije v Hobitíně, 30% v Tirianu a zbytek je rozházenej po světě (10%).
Přirozeně jsou to jenom moje představy, ale s označením "Měšťák" se ve hře u určitých hobitů opravdu pracovalo. Můj Fred například odešel jako poměrně hodně mladý do Tirianu (běžně známé IC info), kde prožil opravdu dlouhou dobu a do Hobitína se vracel pouze na "prázdniny". Myslím, že jedním z hlavních rozpoznávacích znaků, zda je hobit z Hobitína či Tirianu, jsou boty a přístup k nim.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobití Společenství - Návrh a Dotaz

Příspěvek od Mourisson1 »

Braenn píše:
George píše:
Braenn píše:- Jejich výnosy z polí spolu s Fagadem tvoří obilnici Tirianu, ale i Říše. (Prý tam *jsou* pole ve větším množství). Plus k tomu ovoce a chmel, z toho jde pak rozvést ono kulinářství.
Protože není vůbec divný, že se kytkám daří na místě, kde většinu roku mrzne :)
A na to jsi přišel jak? :smile:

Ssshhht, teploměrem :megalol:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět