Nošení štítů

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Protton »

Tak já třeba (jak jsem tady několikrát naznačoval, tak to snad řeknu už teď dost jasně) jsem zvyklý se ohánět mečem, jsem zvyklý manipulovat se štítem a to jak v bitvách a potyčkách jako je B5A nebo PP čí podobné tak i dlouhodobě, jako třeba na Fantasy Táboře, Vandrárně, Norgathu a podobně. Rychlejc to prostě moc nejde a je jedno, jak moc to zkoušíš a snažíš se.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Braenn »

Úlitba systému. Ber to tak. Jdi příkladem - jen dobře. Přiber k tomu i navlékání do zbroje, které taky netrvá jeden klik, a cokoli dalšího chceš - ale na foru to fakt neřeš.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Nošení štítů

Příspěvek od zdech »

Protton píše:
Díky, jakožto naprostý teoretik si rád vyslechnu něco z praxe.
Teď je třeba to naroubovat na NwN systém. Časy, které uvádíš jsou dost krátké, takže se systémové vyobrazení od skutečnosti liší o pár vteřin, přidej k tomu zřejmou stylizaci vyobrazení NwN boje a vážně bych viděl přimhouření oka jako nejschůdnější. Ono řešit, zda lze nebezpečí zaznamenat na deset nebo sto metrů a kolik času k přípravě ta která vzdálenost poskytne...to je nesmyslné.

Držel bych se ale představy, že manipulace s velkým štítem sice může být relativně rychlá, ale nebude nenáročná, tudíž nevypadá nejlépe, shazuje-li ho válečník z ramene pětkrát do minuty.

EDIT: Zbroje, to je taky věc...manuál do ruky a hvězdičkovat si páže, uff.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Mourisson1 »

A tak naroubovat to na systém a přidat pár zbytečných scriptů na tyhle delaye klidně jde :D Ale představ si jak by pak kvůli tomu lidi brečeli kdyby nestihli vytáhnout pavézu -_-
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Nošení štítů

Příspěvek od placidity »

A co teprve elixíry a helmy, yay...
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Protton »

zdech píše:
Protton píše:
Díky, jakožto naprostý teoretik si rád vyslechnu něco z praxe.
Teď je třeba to naroubovat na NwN systém. Časy, které uvádíš jsou dost krátké, takže se systémové vyobrazení od skutečnosti liší o pár vteřin, přidej k tomu zřejmou stylizaci vyobrazení NwN boje a vážně bych viděl přimhouření oka jako nejschůdnější. Ono řešit, zda lze nebezpečí zaznamenat na deset nebo sto metrů a kolik času k přípravě ta která vzdálenost poskytne...to je nesmyslné.

Držel bych se ale představy, že manipulace s velkým štítem sice může být relativně rychlá, ale nebude nenáročná, tudíž nevypadá nejlépe, shazuje-li ho válečník z ramene pětkrát do minuty.

EDIT: Zbroje, to je taky věc...manuál do ruky a hvězdičkovat si páže, uff.
Všechno chápu, jenom říkám... noste ten štít equipnutý na ruce nebo ho hledejte v inventáři. A je to. Kompromis mezi realitou a jejím udržení ve hře. Líp to dělat nejde.

Co se zbroje týče... tam je oblékání na třeba 5 minut a nebo na 10, záleží na typu a na tom, co všechno na sebe bereš. Mám zkušenosti s plátovou, kroužkovou... všechno na sebe dáš sám, pokud máš zbroj dobrou a nejsi uplná lemra neprotažená. Ale od někoho jiného je to o dost pohodlnější... sundávání je o něčem trochu jiném. Zvlášť se zbrojí, jakou má v reálu třeba Alquist... :D Z té jsem se dostával sám fakt špatně, zvlášť, když jsem si vzal i rukávy, když mi ji půjčil na jednu akci.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Ogar »

Já bych jen podotkl , že není i efektivní si nasadit těsně před cvičením zbroj z ničeho nic a blik na obyčejncýh věcech je těžká zbroj.. (nemyslím to špatně, jen podotýkám)
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Mourisson1 »

Efektivní to je, ale efektní moc ne :biggrin:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Ogar »

no však víte jak to myslím...
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Mourisson1 »

Já považoval za ideální (a praktikoval) prostě si někam stranou poodejít, aby se postava nepřevlíkala na veřejnosti, tam strávit nějakou rozumnou chvilku na převlečení zbroje, a případně podle nálady si to tam odhvězdičkovat nebo ne.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Nošení štítů

Příspěvek od zdech »

Jako pozorovatel nemáš jak poznat, zda někdo vzal štít skrz inventář nebo quickbar, vždy to bude vypadat stejně (a ty nezjistíš kdy na co začal klikat).
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Protton »

Já nechci dělat policii. RP jedu pro sebe i snad, ne jen pro ostatní nebo v rámci pravidel.

Takže si dělám hru těžší nepoužíváním quickbaru pro štít sám pro sebe. Protože chci.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Van »

Proč mi to připomíná klub permanentní smrti? :biggrin:
Uživatelský avatar
Sakura
Příspěvky: 164
Registrován: 1. 6. 2011 12.58

Re: Nošení štítů

Příspěvek od Sakura »

Jak zde už zaznělo, čas na EQ je 6x rychlejší, proto vyšvihnutí štítu ze zad nezabere 1sec. Především jde o pouhou animaci, zbytek se krásně dokreslí ve hvězdičkách kde můžeš rozepsat způsob stáhnutí štítu ze zad. A stejně tak s náročným nasazováním zbroje, ne jenom nakliknout ale krásně rozepsat ve hvězdičkách, pak už vše dává větší smysl. :smile:
Druhá věc je pak samozřejmě stahování štítu během boje, kde se většina lidí na hvězdičky vykašle kvůli nedostatečnému času a vyrazí štítem vylámat pár zubů jezevcům téměř okamžitě. Avšak si nemyslím, že by to byla nějaká velmi nepříjemná věc- nic co se nedá vyřešit dobrou hrou, záleží na jednotlivci.
Sakura Fearin : Sloužíš-li silám zla, pak nečekej slitování.
Ker'ethis Iannol: Mhmmm, ano ano-… Počkat, sníh?!
Odpovědět