Příklady povahových rysů postav

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Příklady povahových rysů postav

Příspěvek od pipinzjablickova »

Vše z DrD2 + nové povahové rysy. Nejvíc mě dostal detailista a chronická zmatenost :D

Duelant
Boj je otázkou cti a každá záludnost
či zrada vaši čest pošpiní. Spory by se
měly řešit čelem – čepel proti čepeli.
Uplatní se, kdykoliv postava vyzve na souboj srov-
natelného nebo silnějšího soupeře, mohla-li si vy-
brat i výhodnější nebo snazší cestu.

Rebel
Není pravda, že by si nedával pozor na pusu.
On ty nebezpečné věci prostě říká rád.
Uplatní se, kdykoliv postava záměrně překračuje
uznávaná pravidla nebo mluví neuctivě o nějaké
oficiální autoritě tak, že ji to může dostat do prob­
lému.

Kodex
Jeho řád vyžaduje od svých členů dodržování
prastarých a přísných pravidel.
Uplatní se, kdykoliv postava dodrží kodex svého
společenství v situaci, kdy je to pro ni velkou přítěží.

Přímost
Slovy šetří a nikdy nemluví do větru.
Málokdy není smrtelně vážný.
Uplatní se při důležitém jednání, kdykoliv postava
mluví stroze, přímo a na rovinu, přestože květnatá
mluva a mlžení by věci posloužily lépe.

Romantik
Není nic, co by nedokázal zvládnout …
pokud v tom ale není nějaká ženská.
Uplatní se, kdykoliv se postava chová nerozumně
a hloupě kvůli nějaké ženě.

Sedmilhář
Klamání druhých je pro něj
každodenní rozcvičkou intelektu.
Uplatní se, kdykoliv postava někoho obelže v dosta-
tečně vážné věci na to, aby si tím sama způsobila
problémy.

-Nové povahové rysy-

Prosťáček
Pokud někdo zneužije jeho důvěry, jen zatne zuby a ucedí, že na každého jednou dojde.
Uplatní se, kdykoliv postavu někdo podvede nebo přechytračí.

Přezíravý
Mnozí mají pocit, že jimi opovrhuje, protože jim v žilách nekoluje elfská (lidská, trpasličí...) krev.
Uplatní se, kdykoliv postava v někom vyvolá dojem, že jím pohrdá nebo ho považuje za méněcenného.

Primitiv
Buď zásady civilizovaného světa neuznává nebo je vůbec nezná. Ovšem vyjde to nastejno.
Uplatní se, kdykoliv se postava zachová v rozporu se společenskými zvyklostmi v situaci, kdy ji to může zesměšnit nebo poškodit její zájmy.

Mírotvůrce
Násilí je pro něj až krajní prostředek, jak řešit spory. Zná způsoby mnohem elegantnější.
Uplatní se, kdykoliv postava zabrání boji jinak než násilím.

Vyhnanec
Býval členem významného společenství, ale nerad o tom mluví.
Uplatní se, kdykoliv postava přizná své vyčlenění z původního společenství (nebo jeho důvody) před někým, u koho by jí to mohlo uškodit.

Zajímač
Hovoří se o něm jako o ušlechtilém protivníkovi, který zabíjí jen v případě nezbytí.
Uplatní se, kdykoliv dá postava nepříteli, nad nímž získala jasnou převahu, možnost se vzdát a přežít.

Hrůzný cizinec

Lidé z něj mají mnohdy větší strach než z nestvůr, které přišel zahubit.
Uplatní se, kdykoliv postava vyvolá v někom bázeň, aniž by mu vyhrožovala nebo ho fyzicky napadla.

Ochránce
Lidé ho opěvují jako ochránce slabých, vdov a sirotků.
Uplatní se, kdykoliv postava ochrání před nebezpečím někoho bezmocného.

Intrikán
Jen blázen si špiní ruce, když je kolem tolik lidí, jejichž paže zahálí.
Uplatní se, kdykoliv postava dostane někoho jiného do situace, že musí něco vykonat proti své vůli.

Sběratel
Ať už sbírá cokoliv, získání nového kousku jej dokáže nebývale povzbudit.
Uplatní se, kdykoliv postava podstoupí nebezpečí pouze proto, aby získala přírůstek do své sbírky.

Přítel zvířat / Pokrevní bratr
I ti nejvášnivější honci hledí v jeho přítomnosti na zvěř jinýma očima.
Uplatní se, kdykoliv postava vyvolá v někom jiném respekt nebo dokonce lásku ke zvířatům.

Služebník hvozdu
Malými hrstmi vrací divočině zpět to, o co ji lidé připravili.
Uplatní se, kdykoliv se postava přičiní o to, aby se příroda navrátila do míst, které zabírá civilizace.

Velkolepost
Sláva je pro něj opojným nápojem, jehož chuti nedokáže odolat.
Uplatní se, kdykoliv postava podnikne něco nebezpečného ke zviditelnění své osoby, aniž by z toho měla jakýkoliv jiný prospěch.

Závislý
Když člověk neustále při práci ochutnává ty roztodivné dryjáky, jednou zkrátka zjistí, že nemůže přestat.
Uplatní se, kdykoliv se postava opije nebo požije omamnou látku v situaci, kdy to pro ni není bezpečné.

Chronická zmatenost
"Ivet řekni tomu pánovy, že na něj nemám čas. Cože, aha promiň, jasně že vím, že se jmenuješ Karolína. Ale stejně toho dědka vyhoď, čekám návštěvu barona. Jo to je on? Tak proč si mi to sakra neřekla, Kláro!"
Uplatní se, kdykoli postava jedná zmateně, plete si jména nebo zapomíná kde je nebo co dělá a dostává tím sebe anebo družinu do potíží.

Chvástal
„Co páčit zámky? Jasně že to umím, proč bych neměl umět páčit zámky, jsem přece mastičkář!“
Uplatní se, kdykoli postava prohlásí, že dokáže vykonat něco, co nedokáže a pak se o činnost pokusí (případně na to nemá bonus povolání).

Sklerotik
„Co lampa? Já mám nějakou lampu?“
Uplatní se, kdykoli postava prohlásí, že nemá nějakou věc, ZS, či zapomněla nějaký jasný fakt a tedy nemůže nebo nepoužije svoji věc/ZS.

Dobrák od kosti
„Co? Že máte pět hladových dětí, nemocnou manželku a sám jste zasloužilý veterán a hrdina z války? Ale samozřejmě, že vám těch pět grošů dám… Co? Šest? Ale jistě…“
Uplatní se kdykoli postava rozdá „na dobré účely“ nějaký svůj majetek v hodnotě alespoň pět grošů. / Uplatní se kdykoli se postava rozhodne nevykoupit se (nebránit se) při prohraném střetu při žádosti o pomoc.

Nečestný boj
„To…to… nebylo hodné gentlemana! Vy… vy… vy jste vyhrál nečestně!“
„Ale vyhrál jsem.“
Uplatní se, pokud postava poruší v souboji nějaký pro daný střet platný úzus.

Lakomec

„Bylo tam napsáno Groš a 99 haléřů“ Já chci ten haléř! Jinak nebude obchod!“
Uplatní se kdykoli postavy vyvolá střet kvůli získání částky nižší než groš.

Držgrešle
„Nový boty? Vždyť tyhle ještě drží pohromadě! A skoro samy!“
Uplatní se kdykoli postava odmítne nakoupit nějaké potřebné vybavení, opravit předmět s jizvou, či nakoupit cokoli neimprovizovaného.

Osvoboditel
"Nikdo nebude žít v okovech."
Uplatní se, kdykoliv se postava pokusí někoho osvobodit z otroctví, řetězů apod., i když by nemusel a dostane se tím do konfliktu se zákonem, či jiných problémů.

Detailista
„Promiňte, ale to není přesné..“ poklepal gnóm obrovského krolla na stehno „drak má čtyři končetiny a křídla, kdyžto tento tvor měl jen dvě končetiny a křídla, proto se jedná o wyvernu a nikoli draka.“
Uplatní se kdykoli, postava zdržuje anebo otravuje svými věcnými připomínkami okolí a tím dostává sebe nebo družinu do vážných potíží anebo nebezpečí.

Nenechavec
„Nebude jim to chybět...mají toho tu spoustu…“
Uplatní se kdykoli, postava zbytečně nebo bezúčelně ukradne nějakou drobnost a může se tím dostat do velmi vážných okolností.

Šílený bylinkář

„Já se z ní zblázním, nás tu málem zamorduje mumie a ona si sbírá houby!“
Uplatní se kdykoli, se postava v nevhodnou chvíli nebo na nevhodném místě zabývá sběrem bylin, hub nebo jiných surovin místo aby pomohla nebo nezdržovala.

Bezvěrec
Na svatou půdu, kam se jiní odváží leda bosí, nakráčí v zablácených škorních a ještě si pohrdlivě odplivne.
Uplatní se, kdykoli postava projeví svou neúctu vůči představitelům oficiálního náboženství, místnímu bohu, svatému místu apod. a vystavuje se tím nebezpečí, že upadne v nelibost kleriků, vyvolá veřejné pohoršení, přivolá na sebe nějaké prokletí apod. (Vlastně je to taková varianta Rebela.)

Nenasyta
Na týdenní přechod nehostinných hor si raději přibalí nějakou tu kýtu navíc... ale možná ani to nakonec stačit nebude.
Uplatní se, kdykoli má postava omezené zásoby jídla (a omezené možnosti získat nové), ale vůbec s ním nešetří, takže se dost možná dočká pár dní strastiplného hladovění.

Vlčí pudy

Být vlkodlakem, neobnáší jen proměnu ve stvůru, když vysvitne úplněk. Krev vlka v krvi se v něm nezapře ani v lidské formě.
Uplatní se, kdykoliv chování postavy začne připomínat chování zvířete zrovna, když by lidské jednání bylo na místě.

Zbabělec
Vstříc nebezpečí volí raději cestu útěku než útoku.
Uplatní se, kdykoliv postava ze strachu nebo nejistoty ustoupí z domluveného plánu nebo nechá svoje přátelé na holičkách.

Dominátor

"Toho, kdo se opováží mne napadnout nestačí jen porazit, je třeba ho i exemplárně ponížit. To odradí další hlupáky stavět se mi do cesty."
Uplatní se, kdykoliv postava ponižováním svých protivníků způsobí družině problémy - nepřátelé na život a na smrt, špatnou pověst nebo třeba aktuální časovou tíseň.

Popíječ krve
Mnoho lidí s ním nesdílí víru, že věci jako pití krve nepřátel a pojídání jejich srdcí přinášejí sílu a přízeň bohů.
Uplatní se, kdykoliv postava zneváží sebe nebo svoji družinu získáváním nebo konzumací krve a orgánů mrtvých nepřátel.

Jednička
V každém plánu, hádce nebo boji musí mít vždy první a poslední slovo. 
Uplatní se, kdykoliv si postava upraví domluvený plán nebo zneváží autoritu jen pro to, aby se zviditelnila.

Naschvály
Je to šprýmař od přírody, jen si vybral špatný druh humoru.
Uplatní se, kdykoliv postava dostane do potíží sebe nebo družinu neškodnými naschvály, jako mazáním lepidla po židlích v hostinci nebo nařezáváním jejich nohou.

Hlad po vědění
"Drahý kolego, levá ruka je pouze malou obětí za možnost prozkoumat zblízka zcela nový druh baziliška!"
Uplatní se kdykoli postava upřednostní zvídavost a touhu dozvědět se něco nového před vlastním bezpečím, nebo jim dá přednost před typickým chováním obyčejného člověka.

Neználek
On říkal aby Andi hodil to za hlavu. Andi hodil za hlavu a nemůže za to, že to teď rozbité.
Uplatní se, kdykoliv si postava zhorší situaci neznalostí jazyka, poměrů nebo zvyků.

Alkoholik/Narkoman
Střízlivé nás nedostanou!
Uplatní se, kdykoliv se postava opije (šlehne si), ačkoli jí to způsobí problémy.

Oddaný učedník
- Už jsem si říkal, že jsi můj vzkaz nedostal.
- Přeposlal jsem ho, jak jste chtěl, mistře. A pak jsme vás chtěli zachránit.
- Výborně.
Uplatní se, když postava riskuje při ochraně svého mentora vlastní zdraví, pověst nebo život.

Paranoik
„To že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou!“
Uplatní se kdykoli, když si postava myslí, že je zatažena do spiknutí nebo že okolnosti jsou zaměřené proti ní nebo její družině a tím družinu zdržuje nebo ohrožuje.

Motivátor
„Jak se někde sejde více lidí tak je k nezadržení, hned stojí na nějaké bedně a pronáší povzbuzující projev.“
Uplatní se při jakékoli akci nebo problému v kterém figuruje skupinka CPéček a postava k nim pronáší motivační řeč, nebo proslov a tím sebe nebo družinu přivádí do problému, ohrožuje ji, anebo zdržuje.

Žalobníček
„Nepřejte si vědět, co svámí udělám pokud...“„To byl on!“
Uplatní se kdykoli postava podlehne tlaku autority nebo výslechu a prozradí informace, které neměla.

Spiklenec
Uplatní se kdykoliv, když postava spřádá zbytečně složité a komplikované plány k řešení prostých věcí, či do takových plánů zatahuje či zasvěcuje osoby jinak nezúčastněné.

Žalobníček II
"Já to nebyl!"
Uplatní se vždy, když postava obviní z něčeho "špatného" někoho jiného bez ohledu na to, jaká je vlastně skutečnost a kdo za to doopravdy může či jestli se špatnost vůbec stala.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Odpovědět