Zrušení lvl. cap 30

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od The_Balrog »

Mám takový návrh a zajímalo by mně, co si o něm myslíte. A ten návrh je zrušení maximální úrovně 30 s tím, že by žádný limit nebyl.

Vycházím z tohoto:
  • Na těch nejvyšších úrovních je tok XP tak zpomalný, že už téměř nic nepřibývá. Další úroveň po 30 vychází třeba na 2–3 roky aktivního hraní. Postup postav je tedy tímto dost omezený a nebál bych se proto, že si lidé začnou najednou stavět buildy, které počítají s levelem 30+, přinejmenším protože by to obnášelo děsně dlouhou dobu hraní.
  • Na 31. úrovni získá postava jen +1 AB. První zajímavá věc, +1 do vlastnosti, přijde až na 32. (takže třeba po pěti, šesti letech hraní po 30. levlu) společně s +1 do záchran. Feat a ještě jedno +1 AB pak na 33. (a pak dva levely krom +1 nic). Získat jednou za pár let k postavě takový malý "bonus" je docela milé a rovnováhu to snad neporuší.
  • A je docela milý pocit vědět, že "jednou nový level přijde". Hraju postavu na 30. levelu už přes šest let a to, že jsem na konci, mi problém nedělá, ale s tím pocitem, že nový level ještě někdy přijít může, by to bylo o chlup lepší. :)
Takže když to shrnu, myslím, že zrušením maximální úrovně by se vyvážení světa a postav prakticky nenarušilo. Postavy by totiž dostávaly jen drobné vylepšení v řádu několika let aktivní hry (ale hráči by se cítili trošku líp :)). Taky bych řekl, že nedávnými úpravami run na tok zkušeností mohlo dost z vás přesedlat na "elfí" expy a možná by i pro vás byla vidina stálého postupu zajímavá.

Jsem si vědom, že tenhle návrh přináší nejvíc zisku hlavně mně, a proto ho dávám sem na veřejné fórum a zajímá mne, jestli to i jiným přijde jako něco, co by stálo za to zavést.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Ungo »

Já bych k tomu rád neco dodal, ale napsal jsi to tak hezky, že nejde než souhlasit.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od pipinzjablickova »

Při současném nastavením toku xp mi to přijde v pohodě :-). Takže taky souhlasím.

Jen termín neomezeně je pro WB docela zapeklitý termín. Možná si říct jen těžko dá někdo víc jak 40lvl, tak WB udělají speciální EQ familiary postav apod. jen do 40lvl. (Souběžně s nastavením je potřeba analyzovat všechny souvislosti). Na co se zatěžovat prací třeba do 60lvl když to nikdo nedá.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od pipinzjablickova »

Datadisky bioware počítají taky s max 40. lvl. pokud jde o společníky. Screen z toolsetu. (Jen tohle bez úpravy, která zobrazuje všechny položky v paletě u sebe neuvidíte).
Přílohy
spolecnici
spolecnici
spolecnici.png (17.51 KiB) Zobrazeno 4907 x
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od The_Balrog »

A jo, tam je pousta konsekvencí, familiaři a companioni mne nenapadli - speciálně tady kde jich mají ta povolání mrtě, to může být dost práce :O
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Woxa »

Familiari / companioni nefunguji dobre ani na nizsich levelech, ne?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od The_Balrog »

Woxa píše: 13. 2. 2019 13.07 Familiari / companioni nefunguji dobre ani na nizsich levelech, ne?
jestli fungují nebo nefungují, to je jednda věc, ale myslím, že každý bfamiliar má vždycky v paletě svoji verzi pro každý level. (Jak to ostatně je na pipinově screenu tak trochu vidět.) Takže každý "nový" level znamená vytvořit verze pro všechny přítelíčky - a to ideálně takové, co fungují (abych teda zahrnul tvoji připomínku :D).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Braenn »

Proč ne a proč jo, pričemž to první asi převládá, pokud se to nebude ohodnocovat zpětně. Je to takový úsměvný problém, ale argumenty chápu. Jen trochu podceňuješ ten "malý" bonus, protože kouzlící a pod. postavy nejsou živy jen z featů a bonusů do vlastností.

Ale bylo by docela fajn krom podpory postav důchodových uvažovat i o podpoře vzniku postav nových, třeba umožnit časovkami rychlejší start na nějaký smysluplný lvl (10?12?), případně (k tomu) časovkami bonusovat jako na Th hru většího počtu hráčů... Teď, když je výrazně méně hráčů než při tvorbě, znamená založit si novou, expy nepoděděnou postavu třeba v Tirianu nebo na Ostrově nutnost měsíců a měsíců solo logování jen pro expy, případně styl hry "průlet hvězdokupou dungů". Což je dost odrazující.

Zkrátka jestli už s tím hýbat, tak proč ne víc.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 13. 2. 2019 14.02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od pipinzjablickova »

Woxa píše: 13. 2. 2019 13.07 Familiari / companioni nefunguji dobre ani na nizsich levelech, ne?
Tuším, že ty speciální z EQ nefungují od 21 lvl (někde to tu na foru je - jen zrovna nemám moc času to hledat :D), ale ty základní by normálně fungovat měli do 40lvlu.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Morgie »

Taky jsem pro zrušení. Když už má někdo 30. level, tak asi něco s postavou odehrál. Ono postav, co se tam dohrabou moc není a asi ani nebude. Ale ta motivace růstu je vždycky fajn.

"Tinve"
Soví pírko
Morgie †

Tilia Cordata
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od The_Balrog »

Dovolím si rozdělit toto téma, protože se začalo zabývat i tou podporou nových postav, a to si zaslouží vlastní dohledatelný topic. Třeba se v něm najde nějaké zajímavé řešení.

Omlouvám se, že tam jsou asi dva příspěvky, které se zabývají oběma tématy stejným dílem, a musel jsem je přehodit taky na „nováčky“, tak tam pár vět bude trošku mimo téma.

Ještě sem dám útržky k tématu z přesunutých postů:
zdech píše: 13. 2. 2019 23.42 Případná pracnost zvednutí stropu je asi jediný důvod proti, který mě teď napadá (a pokud to prácné není...). Na balanc ve světě to vliv moc mít nebude, vzhledem k časové náročnosti.
Wolf píše: 13. 2. 2019 23.49 Zvýšení maximalniho lvlu zni fajn.
Van píše: 14. 2. 2019 9.44 Jinak já bych řekl, že Labirova myšlenka byla, že si postava odehraje příběh a před 30. lvlem postava ukončí příběh a nahradí ji nová postava . Lvlení po lvlu 30 pak nedává smysl. Ale v zásadě tu nehraju, takže mě neřešte.
Snad to je vše.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od George »

Jsem 100% pro zrušení. Lvl capy na EQ nechceme!
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Anade »

Mě se to také týká, takže jsem pochopitelně pro zrušení. ;-)
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Odpovědět