Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

Snad už poslední věc za mě. Equlibrie by měl být hlavně o rovnováze. Kdysi jsem to četl, ale už nevím kde. Ty různý extrémy pak dělají akorát problémy. I ten sebelepší nápad se může zvrtnout v extrém. Například scénáře jen v režii PC se můžou vymknout stejně, jako scénáře jen v režií DM. Podle mě je pro rozmanitou hru zapotřebí obojí. Nerad bych, aby tohle zklouzlo například k tomu, že teď si budou hráči dělat jen hru sami sobě. I když věřím, že někomu by to vyhovovalo, ale užitek pro celek je zase mimo. Každej si vše stejně udělá po svým a časem se třeba posune a zjistí, že kombinace obojího je zábavnější.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
camelie
Příspěvky: 510
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od camelie »

Hraju s Alquistem od doby, kdy tu začínal a vždycky jsem obdivovala jeho nevyčerpatelnou fantazii při vymýšlení questů. Ještě víc jsem ale vždycky milovala jeho krátké epizody, kterými mě - a nejen mě - překvapil třeba při chytání ryb. Vždycky mě to pobavilo a oživilo to hru.
Ale to bylo ještě v době, kdy nebyl okleštěný pouze na Mamonín.
Hrála jsem v minulém roce nejen v Mamoníně, ale kromě Hawkeye a jedné výjimky jsem nikde nikoho nepotkala.
Škoda, když mají DM tak pěkně rozdělené rajony, že žije jen Mamonín a Amfiberai. A jak už tu bylo zmíněno, Amfiberai rozhodně není místo, kam by se ostatní rasy hrnuly. Navíc jsou všichni zalezlí na vinici a ve městě potkat PC je svátek.
Neřekla bych, že je v Mamoníně každý týden nějaká slavnost - aspoň já o nich nevím. Spíš bych řekla, že rozdělení lokalit jednotlivým DM bylo na tři věci.
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

To s těmi přidělenýma revírama do teďka pořádně nechápu. Co se týká znalostí místa a NPC to samozřejmě chápu, ale rád bych si třeba s Alquistem zahrál i mimo a u něj bych řekl, že co se týče říše, tak určitě znalosti o Říši má. Co si pamatuju, tak jsme s ním minulou sezónu vystrčili nos z Mamonína jen při jednom výletě do Tirianu. No jinak si teda nic popravdě nevybavuju (třeba jsem na něco zapomněl, ale pochybuju, že bych k tomu potřeboval prsty jedné ruky). Jen samý Mamonín. EQ "Alcatraz".
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od zdech »

Nesmíš nechat Ylvu "nalejt se" k "bachařům", ti vážně moc nevychází.

Veškerý děj na EQ se řídí dle schématu "vypravěč + hráč(i)". Když se někdo dokáže se ctí vypořádat s rolí vypravěče s nástroji dostupnými obyčejnému hráči, tak klobouk dolů a všechna čest. Ovšem s rostoucím aktivním obecenstvem se počet takto ukočírovatelných témat razantně snižuje. A počet zapojených hráčů není dle mého ani jediným nebo snad hlavním kritériem hodnocení.

Nepovažuji snahu o vytvoření "živoucího rámce" a zasazování menších dějových linek do něj za negativum, právě naopak. Je to práce a divadlo navíc, není to jistě bezchybné a ve větším měřítku by se to jistě rozsypalo vlastní vahou. Na druhou stranu to otevírá možnosti pro příběhy, postavy a hráče jiného zaměření. Místo k realizaci tu je.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

Ylvu a bachaře. Pokud to chápu dobře už mám vyřešenou :biggrin: . Přesouvám se z rovinysecond life. Na kterou není už stejně čas a ke všemu ani už chuť. (resp. minule jsem si jí užil až až). Do herní klasiky. Takže spíš něco jako externík pracovník bachařů :biggrin:

EDIT
Dost dobře si to trefil. Líp řečeno to už snad ani nemohlo být. Tohle je moje hráčská chyba, protože jsem vytvořil hlavně secondlife koncept, který měl při střetu s realitou EQ vážné problémy. Sice na RP hezký, ale s ničím se nemá přehánět (pak to přestane bavit). Snad někdy do září dodělám něco nového. Zbytek postav jsem poslal k ledu, abych to neředil a měl jen jednu postavu. Ale to tak nějak odbíhám, protože tohle si dokážu furt vyřešit sám.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od George »

Niko píše: 16. 7. 2019 15.404 DX eventy týdně na jednom místě je imo špatně.
Souhlasím, 4 DX eventy týdně na více místech by bylo lepší.. kéž by tak existoval způsob, jak toho dosáhnout.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Lassair »

Vzhledem k tomu jak to v poslední době na EQ vypadá tak já jsem za Mamonín ráda. Ono se snadno řekne - tak si hraj sama na celém serveru, jenže, když člověk už tu Desku prolezl a času je prostě méně, tak si chce zahrát i ostatními. Alquistovy příběhy byly většinou dobré, některé dokonce skvělé a já jsem osobně ráda, že něco dělá. Jsem ráda, že se něco děje, jsem ráda, že tomu stále věnuje čas. Mimochodem to rozdělení do lokalit podle DM bylo z mého pohledu blbost... Jo a Lenwe, posuzování kvality a kvantity bych nechala na lidech co s ním opravdu pořádně hrají:)
Béééé...
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Ungo »

Ona jedna věc je, být rád za to že Alquist něco dělá, a druhá věc je, cilit se že to stejně nedělají i ostatní.
Rozdeleni DM do lokalit je nutnost, pokud by někdo nechtěl budovat něco jako sdílené vědomí, kdy by DM znali všechna NPC desky a měla přesně povědomí o tom co za které NPC jiné DM odehrálo.
A myslím že mám nahráno dost na posuzování kvalita vs. kvantita, protože se snažím hrát aktivne a neloguji jen na objednávku do předem nachystané hry.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od zdech »

Ať už je to nedostatkem času, přirozené synchronizace okolí nebo absencí "know how", je "dohodnuté hraní" pro nezanedbatelné procento současné populace jediné dostupné hraní.
Deska je velká, rozdělení sfér vlivu je na místě. Debatovatelné je určitě rozložení hranic a jejich "pružnost", ale to je dle mého debata čistě pro Dx, ne hráče.

Ona je jedna věc vyjádřit nesouhlas a (ideálně) připojit osobní návrh na zlepšení a věc druhá něco zatratit jako "vůbec nejhorší" a šmitec. Zbytečně roste riziko zvýšeného tlaku u toho, snížené nálady u onoho a celkově to situaci zrovna nevylepší.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Ungo »

Takhle to vypadá, jako by se řešilo něco nového, ale ano to vůbec není nic nového. To velmi dlouho trvající záležitost, jejímž důsledkem je Pipinův úvodní dotaz.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

Dlouho dobu tady byl Alquist sám, takže jsou mnozí hráči zvyklí s ním hrát příběhy bez hranic. Teď je situace jiná a jsou tu takzvané "DM rajony". Je to změna na, kterou si sám ještě zvykám. Předtím nebyl problém s ním hrát Hag Hargol a třeba ostrov atd.. Příběhy to byli podle mého názoru dobré.

Na druhou stranu si myslím, že tohle rozdělení sví opodstatnění má jen je v tuto chvíli zkostnatělé a málo pro mnohé flexibilní. Tohle se nedá posuzovat jako černá a bílá, ale prostě případ od případu. Například:

Hra s profláknutým NPC (obchodník, někdo známý od stráže atd..). Pokud za nějakou takovouhle postavu budou hrát různý DM, tak to bude vypadat opravdu hodně divně. Nejde jen o znalosti, ale i o styl hraní. Můžu to NPC potkat jednou chová se tak a podruhé chová se zase jinak. Kazí to celkový dojem.

Jenže na druhou stranu tu máme NPC, který se odněkud vynoří kvůli příběhu a pak zase zmizí neznámo kam. Proto jestli má družina potkat neprofláknuté NPC v podobě třeba babky/dědka někde v lese, tak bych za mě rozhodně nebazíroval na tom, že je takové NPC je mimo region působiště daného DM. Pokud se kvůli takovímhle nesmyslům budou předávat questy, tak to rovnou můžeme zavést pořadník hráčů , kteří čekají na jednotlivá DM, aby se už konečně ta babka, nebo ten dědek objevili a my mohli pokračovat. Jakékoliv takoví zasekávání příběhů je podle mě naprosto nežádoucí.

Závěrem. Bych chtěl poprosit, aby DM regiony byli flexibilnější. A možnost hry příběhu s DM mimo jeho region se posuzoval podle zdravého rozumu, rozlišovací schopnosti a ne podle nějakého dogma. Ve smyslu je to, tak takže je to tak na úplně každou situaci.

No tohle asi už patří úplně k jinému tématu.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Lassair »

Lenwe, ale já nemám problém s tím, co se na vinicích například děje nebo neděje, protože ani jedna moje postava tam nemá důvod chodit.A ano, jsou DM se kterými se mi hraje lépe a s některými hůře, což mi přijde normální . Nějaké mám nahráno dost, protože neloguji... si strč za klobouk, hraju tu deset let a časem prostě čas ubývá, takže jo raději se domluvím a nevidím na tom nic špatného, prostě už nemám čas na to bloumat prázdným serverem a čekat, jestli se nááááhodou někdo ukáže...
S Alquistem hraju co tady začal a hraní s ním mě baví, jsem ráda, za Mamonín, protože upřímně mám kde a s kým hrát a bavit se. Kvalita je taky hodně o úhlu pohledu, mě se něco líbí a třeba tobě ne a naopak, ale netroufala bych si říct, že hra, která se mi nelíbí je nutně nekvalitní.. Myslím si, že je lepší, ať si každý najde to své:) Domněnky, proč tě tohle tak žere si raději nechám od cesty (nejsou to moc příjemné věci).
S tou flexibilitou souhlasím, je to pěkně na prd, když ti někdo odpoví "Hele já nemůžu, protože tady končí moje hranice a já nemůžu přes" co na tom že dané DM v lokalitě nemá čas, nebo cokoliv...
Béééé...
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od BlueOne »

Ono to asi není tak jednoduchý hrát babku v lese u Mithalliru, když bys třeba se svou postavou Pipine šel a chtěl se poradit se stráží Mithalliru, nebo Čarodějem. Těžko si řekneš - jasně jsem v Hag Hargol, potřebuju místní NPC, ale nemůžu protože to odehrál Alquist a tak musím s tím questem do Mamonína.
Ono to asi nebude tak lehké, jak to vypadá. Jakákoliv malá akce jinde než je toho DM rajón může postavu zavést úplně kamkoliv a třeba i opačným směrem.
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

Relativních možností, jak tohle udělat je mnoho. Např. stráž nováček atd.. Jenže tohle je od reality na hony vzdálené a velmi zavádějící. Nechci se v tom moc rýpat, ale ve zkratce platí "Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.". Například, aby si měl volné ruce na svojí DM aktivitu musíš tu mít ty správné kamarádíčky s kterými si dobře rozumíš a hraješ stejnou basu. Chraň tě, aby si měl jiný názor to by ses mohl dostat do jiný třídy. Tohle je v podstatě to jádro celého problému. Který ústí do streotypu, protože je dovolen jen jeden hlavní názor. Ze spousty věcí co se tu rozmazává je cítit alibismus a naprostý odvádění pozornosti od prvotní podstaty. Jenže za minulou sezónu bylo dost času si všimnout té nevraživosti vůči Alquistovi a Mamonínu. Až to teď bije do očí a je to víc než úsměvný. My nic to už je tak zavedené. Ano je to zavedený, ale jak pro koho omezující. Za mě v tuto chvíli vše.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Kai Rivienta
Příspěvky: 307
Registrován: 27. 4. 2006 11.36
Bydliště: Ostrov vyvržených

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Kai Rivienta »

Ty jo, konečně nějakej vlastní projevenej názor.
Dobro zvítězí až nakonec. W
LuckyV
Příspěvky: 300
Registrován: 5. 12. 2017 20.09

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od LuckyV »

A když už pak dojdou argumenty, vytáhne se že šuplíku písmo svaté.
Lorttah - jeho osud neznámý
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Fryn »

Nebudu obhajovat Alquista nebo zbytek týmu, ve smyslu kdo je v právu (pravdě) a podobně, pouze k tomu napíšu tohle.
Co vím, tak tady byly určité stížnosti na chování Alquista kvůli jeho působení za DM konzolí. Tým tyto stížnosti vyhodnotil určitým směrem a jako plácnutí přes prsty omezil Alquistovu DM aktivitu pouze na území Mamonínu.

Nutno podotknout, že já nikdy s Alquistem žádný problém neměl (naopak jsem rád, že je tu někdo s aktivní snahou oživovat hru, ač se názory na daný styl oživování různí). Na druhou stranu, moje postavy se nedostávaly příliš do konfliktních situací a také jsem začal zase intezivněji hrát až po době, kdy vygradovaly události vedoucí k zmíněnému omezení, chápu tedy že tu mohl být nějaký důvod, přestože vše to negativní mám odposlechnuto z druhé ruky.

Možná by stálo za to přehodnotit aktuální situaci. Popřemýšlet jestli/jak si Alquist vzal tu kritiku k srdci, nepoučil se z ní a trochu ty omezení, třeba i za jistých podmínek, nezmírnit.

Ještě dodám, že toto není dle mého ten nejpalčivější problém EQ, ten je v celkem viditelném nedostatku hráčů. Zalidněný server (20+) a člověk se ani tak příliš nestará jestli je ve hře nějaký DM častěji (a v které oblasti), protože si hráči zábavu zajistí v klidu sami.
Hra je to sice pomalu už prehistorická, ale stále si myslím, že lidé kteří holdují papírovému "hraní na hrdiny" (a kolikrát mě zaráží, kolik se takových lidí okolo motá), by si k tomuhle serveru svou cestu našli i díky tomu, že NWN je svým způsobem stále dost unikátní záležitost. Jen je třeba někdy rozhodit sítě.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

Vau. Teď si Fryne odhalil veřejné tajemství :biggrin:. Já to zase vím přímo od zdroje už od začátku. Sice se říká nedráždi hada bosou nohou, ale už fakt nevím jak to jinak napsat, aby bylo jasný jádro problému a nechodili jsme kolem po špičkách a čekali, že to snad někoho něco trkne. Protože to by jsme se nedočkali.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od pipinzjablickova »

Každopádně pokud by jsme mohli tohle jako hráči ovlivnit. Například výše zmiňovanou anketou (nebo ať si to tým probere mezi sebou), tak věřím, že by u většiny hráčů panovalo ještě větší nadšení, než které provázelo některé během minulé ankety. Pozitivních recenzí na Alquista tu padlo dost. Nevím co, tak vážného provedl, ale hra s ním jako s DM mě tu baví nejvíce :smile: . Za minulou sezónu mu nemám co vytknout.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Re: Hodnocení DX teamu - anketa - bude pravidelně?

Příspěvek od Fryn »

pipinzjablickova píše: 19. 7. 2019 13.41 Vau. Teď si Fryne odhalil veřejné tajemství :biggrin:. …
Neberu to jako nějaké "tajemství", jen jsem se snažil, bez zbytečných emocí, popsat proč je teď Alquist v situaci v jaké je a ponouknout tým k tomu, jestli nemá smysl to nějak přehodnotit.
Anketou asi ne, tohle je čistě na týmu, ať si to proberou mezi sebou (jak sám zmiňuješ), přece jen už uběhla od toho rozhodnutí nějaká doba a třeba se mohlo leccos změnit.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Odpovědět