Překážky pro hru na EQ

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: World Builder, Dungeon Servant, Dungeon Master

Shaman88

Re: Poděkování

Příspěvek od Shaman88 »

Děkuji týmu Equilibrie za nové hráče.
Je vidět že tým Equilibrie pochopil, že je důležité českou nwn komunitu stmelovat a né ji zbytečně dělit.….
Moc si vašeho gesta vážím. :thumbup:
Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Shaman88 píše: 26. 5. 2020 22.21 Děkuji týmu Equilibrie za nové hráče.
Je vidět že tým Equilibrie pochopil, že je důležité českou nwn komunitu stmelovat a né ji zbytečně dělit.….
Je to smutné, ale děkuji za tuto reakci, konečně někdo našel koule a napsal to na plnou hubu, dlouho jsem se na to těšil.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Lassair

Příspěvek od Lassair »

I když je to smutné, tak jsem se upřímně zasmála. NO, jelikož jeden z předních členů týmu Equilibrie zmínil, že na Thalii přecházejí jen ovce (sám tam delší dobu hraje, dokonce je vedený v prohřešcích, nemluvě o tom, že tam byl i jako DM adept ), tak holt mu vzkážu jen duchaplné "Bééé" Takže také děkuji týmu EQ, že nás srotil na Thalii a já měla možnost poznat nové tamní hráče.
Béééé...
Ogar

Příspěvek od Ogar »

Shaman88 píše: 26. 5. 2020 22.21 Děkuji týmu Equilibrie za nové hráče.
To jsi si mohl odpustit Shamane. Nikdo z EQ taky nepsal podobné příspěvky na forum Thalie v časech, kdy jste měli potíže nebo nedostatek hráčů.
Lassair píše: 27. 5. 2020 7.40 I když je to smutné, tak jsem se upřímně zasmála. NO, jelikož jeden z předních členů týmu Equilibrie zmínil, že na Thalii přecházejí jen ovce (sám tam delší dobu hraje, dokonce je vedený v prohřešcích, nemluvě o tom, že tam byl i jako DM adept ), tak holt mu vzkážu jen duchaplné "Bééé" Takže také děkuji týmu EQ, že nás srotil na Thalii a já měla možnost poznat nové tamní hráče.
Co si to házení špíny a jedu už konečně odpustit? Nikdo z týmu EQ nevyzdvihuje tvé excesy, reakce a hry, tak proč to děláš ty? Je to zbytečné...
Nebojím se říct, že i já jsem přešlý, znechucený a smutný z burn outu, který postihl EQ. Dnes můžu říct, že mám pochopení i pro ty hráče, kteří do dané problematiky tolik neviděli nebo čerpali informace z nejistých zdrojů a měli tak pochybnosti o chodu a rozhodnutích týmu...

Teď mluvím čistě za sebe a můžu říct, že si sypu popel na hlavu za to, jak jsme poslední měsíce na EQ nedovedli ukočírovat k uspokojení hráčů a dali přednost řešení politiky a nesouladu názorů v týmu. Řekl bych, že vzájemná OOC nejistota, nepochopení a nevraživost na tom měla svůj nemalý podíl. Důsledek výše uvedené příčiny nebyl o nic lepší a stál tak ztrátu touhy po vzájemné hře mezi hráči a týmem obecně.

Thalie nebude mít nikdy "to" kouzlo světa EQ (uspořádání světa, atmosféru míst, bytostí a propracovanosti systémů) a EQ nebude mít asi nikdy tak velkou rozlohu, přepracovaná povolání, dost hráčů jako Thalie, asi ani craft a bezstarostné oddělené RP od creepu. Připouštím, že by bylo kde na EQ povolit / změnit mantinely k určité volnosti a spokojenosti hráčů.

Děkuji případně všem, kteří upustí od zášti a omlouvám se těm, které aktualní situace zklamala. Kdyby měl někdo něco, co by chtěl vyjádřit, změnit, měl přání, tak PM mám volné a každemu zkusím odpovědět.
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Ogare jestli něco nesnáším, tak jsou to pokrytci. Pokrytci, kteří něco zmrví, zničí, mají blbé kecy o ovcích a pak tradááá se ukáže, že autor tohoto žbleptu si v klidu hraje delší dobu na Thalii a nejen to. Nejmenovala jsem úmyslně, ozval ses - tvoje volba. Jednoduše jsi mě mírně řečeno naštval a přišlo mi to ubohé. Takže pokud máš něco podobného typu "Na Thalii nepůjdu, jsou tam neschopní kreténi a stojí to tam za vyliž prdel, proto tam dva roky hraju a ucházím se o post DM" jen do mně.

EQ nebude Thálie a Thalie nebude EQ a je to v pořádku. Víš ono já se na Thalku nehrnula, kdyby byla jiná možnost, tak hraju na EQ dál. Bohužel neomylný Tým znechutil i ty poslední zbytky hráčů. Tým, který vykopal jediné aktivní schopné DM a sám nebyl ochoten tomu věnovat čas. Tým, který absolutně ignoroval přání hráčů, protože WB jste možná dobří, ale ani jeden z vás není prostě dobré DM... Takže a to jsem říkala dříve, drahý Týme, nyní nemáte jen vinici ale celý server jen pro sebe - užijte si to.

Na Thalce si zvykám, v mnohém mě příjemně překvapila, našla jsem tam jiné, z mého pohledu dobré hráče a potkala známé tváře... Jinými slovy, život běží dál a já budu doufat, že vedení Thalie se poučí z chyb tohoto Týmu a nebude ji opakovat tam.

EDIT: Tohle mělo přijít tak o tři měsíce dřív, řekla bych, že teď už je pozdě... Bohužel.
Béééé...
Ogar

Příspěvek od Ogar »

Lassair píše: 27. 5. 2020 10.21 Ogare jestli něco nesnáším, tak jsou to pokrytci. Pokrytci, kteří něco zmrví, zničí, mají blbé kecy o ovcích a pak tradááá se ukáže, že autor tohoto žbleptu si v klidu hraje delší dobu na Thalii a nejen to. Nejmenovala jsem úmyslně, ozval ses - tvoje volba. Jednoduše jsi mě mírně řečeno naštval a přišlo mi to ubohé. Takže pokud máš něco podobného typu "Na Thalii nepůjdu, jsou tam neschopní kreténi a stojí to tam za vyliž prdel, proto tam dva roky hraju a ucházím se o post DM" jen do mně.

EQ nebude Thálie a Thalie nebude EQ a je to v pořádku. Víš ono já se na Thalku nehrnula, kdyby byla jiná možnost, tak hraju na EQ dál. Bohužel neomylný Tým znechutil i ty poslední zbytky hráčů. Tým, který vykopal jediné aktivní schopné DM a sám nebyl ochoten tomu věnovat čas. Tým, který absolutně ignoroval přání hráčů, protože WB jste možná dobří, ale ani jeden z vás není prostě dobré DM... Takže a to jsem říkala dříve, drahý Týme, nyní nemáte jen vinici ale celý server jen pro sebe - užijte si to.

Na Thalce si zvykám, v mnohém mě příjemně překvapila, našla jsem tam jiné, z mého pohledu dobré hráče a potkala známé tváře... Jinými slovy, život běží dál a já budu doufat, že vedení Thalie se poučí z chyb tohoto Týmu a nebude ji opakovat tam.
Na Thalii jsem ukončil svou působnost rokem 2016 a vrátil se tam podívat zhruba před měsícem. Pro upřesnění - DMkoval a WBčkoval jsem tam tu dobu před rokem 2016.

Na Thalii jsem se před měsícem objevil především z toho důvodu, že jsem chtěl vidět co a jak tam hraji nebo hledají ti hráči, kteří odešli z EQ. Z nějakého důvodu mě tam pár dalších hráčů přivítalo a já jim nakonec nějaký čas věnoval na úkor EQ (v této době už prázdné). Tady panovala bohužel zloba, že ani já na ní neměl už sílu a chuť a dal si neoficiální pauzu. Klidně mě za to suď, je to tvoje věc, ale skonči s tím kolovrátkem, když nejsi schopna přijmout žádné vysvětlení. Pokud trochu změníš postoj, tak se můžeme někde a někdy bavit dál - uvítám to.
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Vysvětlení klidně, pokud nějaké bude a ne jen horda řečí, jako obvykle. Ale máš pravdu, to co jsem ti chtěla sdělit, jsem ti již sdělila. Ono pálilo mě to nějakou dobu a jsem ráda, že už je to venku.
EQ je už obávám se mrtvé, díky Týmu, nezbývá tedy, než se s tím smířit a jít dál. Některé omluvy, texty přichází bohužel pozdě...
Co se tvé osoby a nějakého bavení týče,tak o to zatím po zkušenostech nestojím, ale kdo ví, třeba změníš přístup a já změním názor. Život je dlouhý a názory i lidi se mění. Každopádně ale rozhodně hodně štěstí v životě.
Naposledy upravil(a) Lassair dne 27. 5. 2020 12.06, celkem upraveno 1 x.
Béééé...
Pipin

Příspěvek od Pipin »

Určitý věci se nedají nikdy vzít. Děkuji všem hráčům za společný zážitky při hře našich postav. Bylo mi ctí. Je to nedotknutelný vlastnictví každého z nás. I kdyby EQ úplně padla, tak se dají vždy ty myšlenky převést jinam. Nechal jsem si svoje postavy na EQ smazat, ale v mojí mysli žijí dál a nemusím nic dlouze vymýšlet k tomu aby se objevili kdekoliv. Je to velmi jednoduché a nedá se to nikým vzít.
Přílohy
23b1876f3346e78cf3d8cde83fac1c8d.jpg
23b1876f3346e78cf3d8cde83fac1c8d.jpg (29.77 KiB) Zobrazeno 658 x
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Souhlasím s tebou, díky tomu může člověk v klidu dovyprávět příběh, ke kterému se nedostal, jinde:) Jinak také jsem tě ráda poznala a bylo mi ctí.
Béééé...
Mourisson1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Tak nejak souhlasim se Shamanem, musim rict :smile:

Jestli si to mel nebo nemel odpustit nevim, to je asi Shamanova vec, ale uprimne z cele te situace a stavu v jakem EQ skoncila mam dojem ze problem je prave to ze populace EQ byla naucena Tymem "drzet hubu a krok" a hodne veci ci kritiky si odpoustet. Mozna kdyby si vice lidi vice slov "neodpustilo" mnohem drive, nemusela EQ skoncit tam kde skoncila a otevrelo by to oci Tymu.

Co se tyce EQ a TH a jejich rozdilu, tak EQ mela neco co TH nemela a naopak, to je pravda, nicmene co treba mne dlouhe roky drzelo na EQ, misto abych sel na TH, byli prave hraci. Mozna jich nebylo vice, ale byli to hraci na ktere jsem si zvykl a s kterymi jsem hral rad. Pokud ale na EQ vznikne tym ktery takovehle hrace odpudi, tak se muze ten tym snazit sebevice, delat pro EQ sebevice "WB"* veci ale lidi pujdou pryc.
Na Thalii jsem se před měsícem objevil především z toho důvodu, že jsem chtěl vidět co a jak tam hraji nebo hledají ti hráči, kteří odešli z EQ.
Osobne mam u tohohle silny pocit ze jsi se nejdrive zacal na TH ukazovat ty, a az pote jsem tam zacal vidat Alquista a vetsinu EQ populace jako zdech, lassair atp. (Mozna tam nejaky ten jedinec byl uz drive, ale osobne mi prislo ze ten nejvetsi priliv lidi z EQ nastal po tom co jsem si vsiml ze tam obcas lognes ty). Kazdopadne je to jen muj dojem a uprimne, kazdy si muze hrat kde chce, at ma pozici kdekoliv jakoukoliv.

* uvozovky tam jsou zejmena pro to ze osobne neznam koderske schopnosti aktualniho tymu ale silne pochybuji o tom ze by nekdo byl jen tak schopen porozumet veskerym Labirovym scriptum a tudiz fungovat jako plnohodnotne WB.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Ano ke konci to bylo: "Nelíbí se ti tu? Nemusíš tu hrát" No a tak tu nakonec nehrajem... S čím ale asi nepočítali je, že tu zůstanou fakt sami, i když jim to opakovaně říkalo několik lidí, že to tak dopadne.
Na EQ mě právě drželi ti hráči a dokud tady byl ten zbyteček, na kterém mi záleželo, tak jsem zatla zuby a zůstala i já. Odešel i zbyteček, odešla jsem i já. Co bylo ale hezké, že nás na Thalii přijali a někteří bývalí hráči mě i přivítali. Potěšilo mě to. To s těma ovcema byla reakce na screeen, že na Thalce je plno na EQ ani nohy a to tam prokazatelně už byl po návratu a hrál.. Tohle je už ale zbytečné, napsala jsem, co jsem chtěla a myslím si o tom i Ogarovi svoje a zastávám svůj názor, každý ať si udělá názor sám.
EDIT: Jinak ten můj příspěvek nebyl o tom, kdo hraje nebo nehraje tam a tam.. Věřím, že moudří, co umí číst, pochopili, co mě nadzvedlo a ti, kteří ne, snad časem pochopí:)
Béééé...
Marek

Příspěvek od Marek »

Je škoda ze EQ dopadla tak jak dopadla. Cítil jsem se jako doma.
Markus Brunus, trochu "blázen", který chce pomáhat a občas na to doplatí
Pipin

Překážky pro hru na EQ

Příspěvek od Pipin »

1) Naprostá ztráta důvěry v tým. To co si tu jednotlivý členové týmu budovali roky prostě ze dne na den vyhodili a obnova je v tuto chvíli, tak těžká, že se obávám, že už to pánové nedáte. Takhle moc se lidi mění pouze ve výjimečných případech. Přesto vždy nějaká možnost existuje. Ztráta důvěry začala velmi okatým napadáním Alquista, skrytou anketou na kterou nebylo dostatečně upozorňováno, ale která byla tak velmi důležitá, že rozhodla že to půjde s EQ od té doby pomalu a jistě z kopce. Dále byli hráčské snahy o další anketu umlčeny, nebo naprosto ignorovány. Pak se tu najednou začali objevovat informace, že Alquist je stále ještě zatím členem týmu. Tohle už je tak okatý, že se to podobá televiznímu vysílání, kdy je potřeba "ovce" připravit na to co přijde. A zanedlouho to taky přišlo. V téhle těžké situaci bylo hlavní DM pod neustálou palbou kritiky z řad týmu ohledně Alquista. Pak se najednou hlavní DM odkud si vynoří. Do té doby o něm nikdo neslyšel. A veškerou svojí autoritu vyhodí z okna, protože podlehne neustálému tlaku v domnění, že konečně bude klid a tým se přestane hádat. On už je konečně klid, ale myslím si že i hlavní DM si ten klid představoval jinak.

2) DM hra. Už od začátku bylo jasný, že se tým po vyhození Alquista nikdy nebude věnovat hráčům, tak jako on. Jednak nemají tolik času. Jednak vždy upřednostňovali své postavy a své projekty. Pak je tu ta druhá strana mince popsaná v prvním bodě. Najednou si tým vytvořil další překážku v podobě ztráty veškeré důvěry u většiny hráčů, takže když měl tým náhodou občas i chuť něco zahrát, tak většina hráčů už s nimi nechtěla nic hrát. To znamená, že si hráči jako ty "ovce" nenechali líbit veškerou manipulaci a umlčování.
camelie

Příspěvek od camelie »

Všechno podstatné už bylo řečeno a já se pod to podepisuji.
Do poslední hry tady na EQ jsem doufala, že se to změní, ale tým měl prostě svoji pravdu a zpětně vidím, že jediným cílem týmu bylo zlikvidovat jediné fungující místo - Mamonín.
Dokonce jsem dostala napomenutí za vyjadřování na foru. Členové týmu přecenili své schopnosti v oblasti RP a jak už bylo řečeno, žádná vylepšení lokací a věcí a interiérů nenahradí člověka, který celou dobu hry na EQ sršil nápady, vymýšlením zápletek a vykreslením charakterů NPC. Alquist celou dobu táhnul život na EQ a vlastně ji zvednul z popela.
Tým ho vyštval a tak není divu, že téměř všichni, pokud sami neodešli na TH dřív, ho následovali. Pro RP hru nejsou důležité věci ale lidé.
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Jsem ráda, že jsi tam taky:)
A také jsem vděčná za jeden mobilní hovor (dotyčný ví, komu tento dík patří):)
Béééé...
Pipin

Re: Překážky pro hru na EQ

Příspěvek od Pipin »

Abych byl upřímnej, tak bych byl vlastně rád pokud by celá EQ šla off. Nejhorší je že jsem si díky skvělým hrám s postavama a Alquistem vybudoval vztah k EQ. Ale to co je to teď je marnost nad marnost. Občas sem někdo něco napíše a zase se to tady rozvíří (vyplují staré křivdy a flustrace) a výsledek jako vždy žádný. Naprostá ignorace. Pokud pošlete EQ off, tak třeba pro mě osobně uděláte velkou službu. Už sem nebudu mít důvod chodit ze závislosti sledovat tenhle zombie stav.
Fryn

Příspěvek od Fryn »

Říkal jsem si, jak dlouho potrvá, než na EQ fórum veřejně zase něco napíšu (především k tématu Dx a jejich přístup a podobně), ale myslím, že podobné příspěvky jsou už veskrze zbytečné.

Je to jako kopání do zdechliny, kterou jsme měli rádi. Nechme EQ v poklidu a důstojně spočinout a nechat ji vyšumět do "křemíkového nebe", zatímco si uchováme vzpomínky na to, co tu bylo fajn, hezké a záživné a na osoby, které jsme tu poznali a se kterými se třeba i nadále bavíme nebo dokonce potkáváme.

Z mého pohledu EQ svůj úkol splnila a tak by mi moc nevadilo, kdyby se vypnula.
Nějaké její resiscitaci už nevěřím a upřímně, i ze sobeckých důvodů, jsem mnohem raději, že část hráčů z EQ teď hraje ve světě, který mi osobně přijde (až na systémovou vymazlenost a dokumentaci těchto systémů) celkově lepší, sedí více, jeví se mi zajímavější a především vidím smysl v něm hrát a o něco se pokoušet.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Wolf
Kontaktovat uživatele:

Re: Překážka pro hru na EQ

Příspěvek od Wolf »

Ogar píše: 27. 5. 2020 9.54 Teď mluvím čistě za sebe a můžu říct, že si sypu popel na hlavu za to, jak jsme poslední měsíce na EQ nedovedli ukočírovat k uspokojení hráčů a dali přednost řešení politiky a nesouladu názorů v týmu. Řekl bych, že vzájemná OOC nejistota, nepochopení a nevraživost na tom měla svůj nemalý podíl. Důsledek výše uvedené příčiny nebyl o nic lepší a stál tak ztrátu touhy po vzájemné hře mezi hráči a týmem obecně.
Klobouk dolu za toto vyjádření. Myslel jsem, že nikdy nepřijde a jsem moc rád, že přišlo :smile:

Fryn píše: 28. 5. 2020 13.33 … ale myslím, že podobné příspěvky jsou už veskrze zbytečné.
Nechme EQ v poklidu a důstojně spočinout a nechat ji vyšumět do "křemíkového nebe", zatímco si uchováme vzpomínky na to, co tu bylo fajn, hezké a záživné a na osoby, které jsme tu poznali a se kterými se třeba i nadále bavíme nebo dokonce potkáváme.
Skvěle napsáno. Souhlasím. Uštěpačnými poznámkami a věčnými urážkami a připomínkami co kdo kdy udělal špatně, už nikdo nic nezmůže.

Hoďme si kamenem, kdo jsme nikdy nic neprovedli. Troufám si tvrdit, že každý kdo zde něco napsal, udělal ať už IC nebo OOC průser ve hře. Od Alquista, přes Ogara, mě, hráče až po Arta. Horší, pokud si to neuvědomujeme. Ogar, sic pozdě, to alespoň nyní přiznává. A za to má mé malé uznání.

Dopadlo to tady špatně, ale můžeme se všichni, jakože fakt všichni poučit. Doufám. :worthy:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Pipin

Příspěvek od Pipin »

Já zase doufám, že už to vyšumí úplně do ztracena a čas vše zahojí. Taky mě štve, že mě tohle dokáže naštvat po tak dlouhé době. Tak snad už se to tu nebude připomínat a skončí to v naprostém a velmi hlubokém zapomnění. Samozřejmě jsem taky rád, že Ogar změnil na určitý věci názor. :clover: Nu snad už se to nebude rozebírat ať EQ odpočívá v pokoji. :r.i.p.:
zdech

Příspěvek od zdech »

Equilibrie posledních pár let přežila skrze posunutí své základní doktríny "hráči sobě" výrazně směrem ke klasickému papírovému "Vypravěč + hráči". S trochou zobecnění se stala takovou DnD online hernou s grafickým rozhraním. Jak dopadl návrat ke "starým pořádkům" je obávám se nediskutovatelné.

Byl bych moc rád, kdybych teď mohl prohlásit "Měli jste pravdu". Naneštěstí ale bude sedět spíš "Já vám to říkal".

P.S. Posunování mantinelů a uvolňování čehokoli by sotva pomohlo. Dovolím si totiž tvrdit, že jediným funkčním úplatkem pro hráče posledních let byla hra samotná.
Serbitar Draga - Služebník Říše
Odpovědět