temny strážce

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
MR.Kvak
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 8. 2019 18.54

temny strážce

Příspěvek od MR.Kvak »

Chci se zeptat , proč je BG tak oslaben , nemůže používat spoustu těžkých zbrojí , a nejsou tu jedy na zbraň , nefunguje mu síla , a k tomu má protizákonné sumony a nemůže ani Finesy jako třeba paladin . Zdá se mi že jako prestižní povolaní je slabší než paladin ……. ale asi to byl záměr .
„Předpokládá se že čas vánoční bude časem hojnosti radosti a míru, a sláb ten co ztrácí v sebe víru , a malí ten kdo mály jenom sílu . “ citace Smrtě ( z drobnou úpravou)
Boomer
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 10. 2020 16.00

Re: temny strážce

Příspěvek od Boomer »

No, nevím jaký byl záměr EQ k Blackguardovi, ale máš pravdu, na EQ je toto povolání systémově k ničemu.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: temny strážce

Příspěvek od Ogar »

Ahoj, máš pravdu, že BG je oslaben v několika ohledech, jako třeba používání jedů na zbrani a nestackovatelná Býčí síla (kterou však může nekouzlící skladba povolání velmi ocenit, jelikož to je free býk boost, který je navíc nedispellnutelný, jelikož to je feat - opravte mě, pokud je to jinak).

Na druhé straně tu však máme jeho neopomenutelné plné BAB u povolání, bonus z charisma do záchranných hodů (nechceš-li být paladin aka zákonné dobro), několik užitečných summonů, kteří ne všude musí být zakázaní a v neposlední řadě Zákeřné útoky, které se sčítají se Zákeřnými od zloděje a Smrtícími od Vraha.

Co se fines týče, tak ta mají pouze základní povolání, BG je prestižní. Důvodem budiž například využitelnost čistých základních povolání bez mixu.

Systémově je tedy BG stále skvěle využitelný a záleží schopnostech hráče a smysluplnosti postavy, jak toto povolání využije.
Boomer
Příspěvky: 6
Registrován: 24. 10. 2020 16.00

Re: temny strážce

Příspěvek od Boomer »

4 Nejsilnější aspekty, proč se vůbec hraje černý strážce.
Síla
Jedy
Záchranné hody
Možnost zbrojí a zbraní jako bojovník

Zbyly mu jen záchranné hody.

Všechny ostatní výhody jsou na EQ tak minoritní, že je nemá cenu ani zmiňovat.

Je to jako jezdit ve Ferrari, ale zjistíte že jede jen 120 km/h a DM vám řekne, no ale má super kouřová skla, výborný výfuk, zvuk je autentický a v zatáčkách výborně drží.

Já ti dám v souboji do ruky klacek a sám si vezmu meč a pak ti řeknu "Systémově je tedy BG stále skvěle využitelný a záleží schopnostech hráče a smysluplnosti postavy, jak toto povolání využije."
MR.Kvak
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 8. 2019 18.54

Re: temny strážce

Příspěvek od MR.Kvak »

Ogar píše: 30. 11. 2020 17.49

No osobně si myslím že EQ jede na to že všude musí jít party takže to že si to dotyčná postava dokáže nakouzlit býčí sílu sama není zrovna výhra jen to že nepadá no , což je po spadnutí všeho nejspíše už jedno . ale ano dá se za něj hrát , dobrý hrač zahraje i harfeníka .
„Předpokládá se že čas vánoční bude časem hojnosti radosti a míru, a sláb ten co ztrácí v sebe víru , a malí ten kdo mály jenom sílu . “ citace Smrtě ( z drobnou úpravou)
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: temny strážce

Příspěvek od BlueOne »

Boomer píše: 30. 11. 2020 18.33 Je to jako jezdit ve Ferrari, ale zjistíte že jede jen 120 km/h a DM vám řekne, no ale má super kouřová skla, výborný výfuk, zvuk je autentický a v zatáčkách výborně drží.
Hezky řečeno, když chceš jet s Ferrari závod. Ale na EQ se "závody" moc nekonaj :biggrin:
EQ je spíš postavená právě na výborný výfuky, autentický zvuk a všechny tyhle šperkovací vychytávky kolem. Pokud chceš jet ale rychle, budeš muset zvolit asi holt odlišnej build
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: temny strážce

Příspěvek od placidity »

Hele, a kdy byly zbroje a zbraně BG sebrané? Protože já si pamatuju že je teda uměl...
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: temny strážce

Příspěvek od George »

Možná naráží na (pro mě nepochopitelné) omezení některých zbrojí na classu.
Edit: a klacek jsem chápal jako příměr.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: temny strážce

Příspěvek od Ogar »

BlueOne píše: 1. 12. 2020 7.03
Boomer píše: 30. 11. 2020 18.33 Je to jako jezdit ve Ferrari, ale zjistíte že jede jen 120 km/h a DM vám řekne, no ale má super kouřová skla, výborný výfuk, zvuk je autentický a v zatáčkách výborně drží.
Hezky řečeno, když chceš jet s Ferrari závod. Ale na EQ se "závody" moc nekonaj :biggrin:
EQ je spíš postavená právě na výborný výfuky, autentický zvuk a všechny tyhle šperkovací vychytávky kolem. Pokud chceš jet ale rychle, budeš muset zvolit asi holt odlišnej build
:clover:

:excl: Zbroje jsem zkouknul a je pravda, že BG na nich chybí. Měl by tam být, tak na to kouknu.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: temny strážce

Příspěvek od Pipi_CZ »

Když jsme u toho, já moc nechápu proč jsou zbroje omezený na povolání. Do zbroje se přece může obléct jak bojovník, tak třeba čaroděj, když ji bude umět použít, no ne? Beru to tak, že já se taky budu moct oblíct do zbroje, když zjistím jak na to. Sice se v ní nepohnu a nejspíš umřu hlady ve chvíli kdy v ní spadnu na záda a nebudu se umět zvednout, ale.. jo. Obleču ji.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: temny strážce

Příspěvek od Ogar »

Omezení skrze povoláni má pouze pár vybraných zbrojích, které mají navíc další bonusy. Jde o OOC úpravu, která má snahu zvýhodnit bojová povolání.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: temny strážce

Příspěvek od Pipi_CZ »

Hmmm aha. Chápu, rozumím. Ale vlastně bych uvažoval spíš v tý rovině, že než jít cestou omezování něčeho ostatním, naopak ty věci zvýhodnit stylem - pokud máš 4 levely bojovníka, umíš zbroj využít líp než čaroděj a tak máš +2OČ navíc. Nebo něco takovýho. Takový podmínky se ale asi nedají nastavit, že?

Nevím jestli se mi daří to správně vyjádřit - pokud chci někoho zvýhodnit, nedělal bych to tak, že něco znepřístupním ostatním. Naopak vymyslím něco, co bude dostupný pro všechny, ale zároveň to upravím na míru těm, kterým to přímo náleží. Ale fakt tady asi narážím na možnosti NWN. Nevím..

A jsem teda už trochu out of topic.. :ermm:
MR.Kvak
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 8. 2019 18.54

Re: temny strážce

Příspěvek od MR.Kvak »

no řeknu vam to tak když chci postavu co bude ve městě pořádat divadelní hry nebo bude nejznámější žebrák tak jsi ji rozjedu a je mi jedno jak mam build ale když jsi chci rozjet dobrodruha , tak ho musím postavit tak aby na EQ neumřel když jse na něj zle podivají dva skřeti to zaprvé , a zadruhe nestavěl jsem žádny super op build i ze vším co by měl správně mít ten můj build by ho když by byl 35ka,0 což je super extrem , porazila většina čistych povolání na 21 a nake OP buildy i na 20- , mě je to jedno splachl jsem 400K expů do zachoda a začal znova no …… a nejhorší na tom je že o těch změnach ví hráči a když jse začne člověk zajmat tak mu řeknou jo to je zrušene to funguje tak a to tak ale nejsou nikde sepsané tyhle změny takže ti co tu hrajou roky a roky a znaji všechno , kde sou jake obludy co potřebuješ zhruba at dojdeš tam , a pak tak ti řeknou maš jet build jen na RP a sami kolečkujou dungy atd ale ti nemaj buildy vůůůůůůbec stavěné na OP .
„Předpokládá se že čas vánoční bude časem hojnosti radosti a míru, a sláb ten co ztrácí v sebe víru , a malí ten kdo mály jenom sílu . “ citace Smrtě ( z drobnou úpravou)
Odpovědět