DM Pauza

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

27.1.-31.1. jsem pryč :surf1:
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Vzhledem k morálním neshodám s částí týmu si dávám na neurčitou dobu herní pauzu, a tedy i DM pauzu. Ve hře se budu objevovat spíš sporadicky a to vesměs na věci, které mám s někým domluvené či udržovací, případně na domluvu ohledně rozehraných věcí, které je třeba dořešit nebo řešit (např. poušť).

Pokud se po této pauze rozhodnu k odchodu z EQ, DM agendu předám zbytku týmu.

Na fóru zůstávám pro zatím aktivní.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jestli vse dobre dopadne, tak to predbezne vypada, ze od 24.3. bych mohl ukoncit DM pauzu, pac ukoncim jednu zasadni zalezitost ve svem zivote :smile: (ne ze by to nekoho zajimalo …)
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Opět si z časových důvodů dávám DM pauzu a prosím všechny, aby mi přestali posílat žádosti a jiné zprávy ohledně hry. Výjimkou jsou ti, s kterými mám ještě rozjetý nějaký Q nebo dohodlou komunikaci - na tyto věci se dál zaměřím a budu je dohrávat a jinak se ve hře spíš objevím jako hráč. Na foru zůstávám aktivní (v rámci časových možností) a budu dál vykonávat funkci admina.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Docasna vysoce selektivni DM pauza.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

K dnešnímu dni mám dokončené všechny své Q, které jsem kdy rozjel (dokonce i některé cizí), takže moje DM pauza platí už ultimátně a končím na dobu neurčitou s DMkováním na EQ.
Status DM si papírově ponechám pro případ návratu Labira nebo přesunu pravomocí na jinou osobu, ale ve hře už nebudu řešit nic. Vybral jsem jednoho hráče jako nové DS a potenciální DM, ale bude už na zbytku týmu a na něm, jestli se jím skutečně stane. Jako admin zatim pokračuju a hledám nástupce. Za postavu se snad ještě někdy ukážu. Koho by to zajímalo, tak důvody odchodu jsou tyto:

1) (50%) Nedostatek času.
2) (30%) Majitel EQ se o ni nestará, není ochoten to předat dál, nekomunikuje a nerealizuje svoje přísliby. Nevyčítám mu to, chápu ho, možná bych byl stejný, ale stejně mě to demotivuje a nevidím tu možnost rozvoje a možnost starat se o svět tak, aby fungoval k mé spokojenosti (v IC i OOC rovině).
3) (10%) Chci dělat stále lepší, větší a komplexnější Q. Narážím ale na hranice EQ (není WB a nejsou hráči) a i NWN (špatná technologie). Především se mi to ale nevyplácí už časově, protože čas na přípravu takových Q začíná převažovat nad užitkem, který to přinese hráčům i mě samotnému. (Navíc souvisí s důvodem 1 - poslední Q jsem už všechny v podstatě jen tak "docmrndával" v časové tísni a ve stresu a to mě nebaví a neuspokojuje, už nikdy nepřekonám to, co jsem dělal dřív).
4) (5%) Únava z rutinního vyřizování hráčských žádostí, problémů, trestů, znechucení podvodníky a spory v komunitě.
5) (5%) Ostatní nepodstatné...
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

cybermisa píše:Docasna vysoce selektivni DM pauza.
Rozhodl jsem se, ze se preci jen pokusim byt aktivnejsi, ale pouze v ramci fora a zasadnich veci pro beh hry (tj. opravdu zaasadni a nutne reakce sveta).

DMQ budu odehravat spise drobne, a to jako reakci sveta na hracskou cinnost.

Objednavky na hracske itemy a upravy odevu budu vyrizovat jen ve velmi ojedinelych pripadech v ramci DMQ, takze prosim neposilejte PM s objednavkami.

Vzhledem k omezenym casovym moznostem me pritomnosti ve hre, rozhodl jsem se ve vetsi mire zacit vyuzivat IC forum hry, jemuz bude odpovidat i patricna NPC odezva ve hre.

Duvodem pro moji snahu obnovit aktivitu je predevsim vetsi mnozstvi novych hracu, ktere bych timto zaroven chtel poprosit, abyste se nebali po PM optat, pokud si nebudete cimkoli jisti. :clover:

Zaroven jsem se rozhodl, ze se pokusim zmenit svuj styl vystupovani a vyjadrovani na foru, a to na strucnejsi a rozhodne mene emotivni formu.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Snižuji svou DS aktivitu z důvodu nedostatku nálady, motivace a ideí (takový DS burnout syndrom) jen na věci, které mám už rozjeté, domluvené věci a některé nutné reakce světa, to do doby než Pavel bude moct být aktivní ve hře. Na fóru aktivní jsem.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Tak trochu to sem patří. Protože mám v reálu spoustů věcí na práci (jako je zaměstnání, žena, dálkové studium na vysoké škole, práce na jednom systému řízení, sborový zpěv či sólový zpěv), tak si na EQ jako koníček vyhrazuji pouze určitý čas. Ačkoli se podle chuti a času ve hře objevuji různě, pokud mě oslovíte s tím, že si chcete něco domluvit, předem počítejte s tím, že pravidelný čas na svůj EQ koníček mám vyhrazen:

úterý od 20:00
středa od 20:00
pátek od 17:00
neděle od 19:00

Začátky čehokoli domlouvám nejpozději na 21:00.

Jakýkoli jiný čas je náhodný a tak si nic nedomlouvám. Předem děkuji za pochopení a respektování těchto mých "úředních hodin".

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Protože jsem měl přetíženou osobní schránku, komplet jsem ji vymazal. Všechno, co jsem tam měl, by mělo být dořešené. Pokud máte pocit, že s Vámi něco dořešené nemám, napište mi znovu. Děkuji za pochopení :clover:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Protože se kvůli škole (dálkově při plném zaměstnání) nyní do hry plánovitě nedostanu, budu hrát vyloženě nárazově, když budu mít všechno hotové a "za odměnu". Takže teď si se mnou nic nedomlouvejte, i na fórum se nyní dostanu tak jednou za týden.

Díky za pochopení :clover:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Protože se teď do hry dostanu jen výjimečně a na spíše krátkou dobu, nemá pro mě smysl se logovat jako DS ze dvou důvodů:

1) Když už lognu jako DS, chtěl bych se začít věnovat svému questu a při něm být případně k dispozici. To ale vyžaduje delší čas, který teď nemám, nehledě na to, že ještě musím dokončit přípravu questu.
2) Nemá smysl se logovat za konzoli na chvíli - nic se nedá pořádně rozjet a nemá smysl čekat, zda se náhodou někdo neobjeví na MUNI nebo jinde.
3) Nejsem nyní schopen se domluvit na žádný pevný čas.
4) Z toho vyplývá, že raději budu oživovat vybranou postavu, protože u těch to má smysl i po chvilkách.

Z tohoto důvodu, pokud nereaguje do družiny Onyx nebo Pavel a vy víte, že jsem ve hře, můžete se mě zeptat, zda bych vám něco nevyřešil (aniž bych to považoval za porušení pravidla o obtěžování DM telly). Typický příklad jsou práce na MUNI a prodloužení klíče atd. Nemohu se domluvit na pevný čas, ale pokud to bude možné, jsem ochotný přelognout a postavu, před kterou stojíte, vám odehrát. Prosím jen, abyste to aplikovali na věci opravdu nutné pro život vašich postav. (Například v případě MUNI by bylo hloupé, aby adepti neměli půl roku přístup na MUNI, ačkoli si plní studijní povinnosti. Hráči by se tam nedostali jenom proto, protože DM nemá čas.) Toto se týká především jednání s Berquistem a pirátským důstojníkem v jeskyni. Také můžete požádat o podporu při vlastním autoquestu (například uspořádáte-li výpravu na lov otroka a stojíte o její oživení - a zároveň o reálnou možnost toho otrocha chytit - atp.) V takovýchto případech se opravdu nemusíte stydět a klidně mi napište, i když hraji za postavu.

Snad Vám pomohu alespoň takto. :clover:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Změna jízdního řádu:

středa od 18:00
pátek od 17:00
neděle od 19:00

Začátky čehokoli domlouvám nejpozději na 21:00.

Na takovéto termíny je možné si se mnou domlouvat akce.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Dávám si tímto na neurčitou dobu DM pauzu. Se všemi žádostmi se tedy prosím obracejte na ostatní DX (i když se občas mohu objevit ve hře, nebudu nic nového řešit). To samé platí o administraci fóra, kterou má nyní na starosti druhý admin Aefar.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Kvůli své pracovní vytíženosti nebudu aktivně k dispozici do konce června. Když mě náhodou uvidíte hrát za postavu, radujte se, když mě náhodou uvidíte hrát za DS, tak mě zatěžujte jen úkoly v rozsahu do několika minut, protože o moc déle se sotva zdržím (konkrétně s objednávkami je moc práce).

Tímto nejsou dotčeny žádné domluvy apod., jen dávám na vědomí, že mám málo času na cokoliv nespěchajícího nebo netriviálního.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Příští týden až čtrnáct dní se nebudu ve hře objevovat, spíš výjimečně a na domluvu.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Když všichni, tak já taky: Nejméně do konce měsíce budu ve hře sporadicky. Sice jsem zkoušky úspěšně dokončil, ale ještě stále na mě i v souvislosti se změnou práce doléhá dost stresorů, které způsobují, že se teď do hry nutím a nevydržím ve hře dlouho... a to ani jako DS, ani za postavy. Něco málo zkusím dotáhnout do konce, ale nemá smysl, abych se přemáhal. Věřím, že si trochu odpočinu, nervozita odezní a chuť zase dorazí.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

DS pauzu si prodlužuji a zatím nic neslibuji.

Jako admin fóra normálně funguju.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ahoj všichni,

rád bych vysvětlil, jak na tom teď jsem:
  • Celý týden od rána do pozdního odpoledne pracuji, často jezdím po zákaznících a něco školím nebo vysvětluji, což žere dost energie
  • O víkendech píšu diplomku, blíží se mi červencové státnice
  • Do toho mám další aktivity, především sborové zkoušky, soustředění a vystoupení
  • A taky rodinu a přátele... :smile:
Takže, když se vše uvolní a získám víc času, dostanu chuť udělat nějaký quest... (proto můj poslední quest běžel v průběhu Vánočních svátků) něco započít a tak, ale při poměrně vyčerpávajících činnostech teď nemám vůbec sílu myslet, organizovat a řešit jiné nároční činnosti ještě tady. V současnosti jsem rád, že přijdu a můžu někde zabíjet potvory, což mě baví a uvolňuje to stres (ale nedělám to na EQ).

Pro můj současný quest z toho plyne, že jakmile mi skončilo volno, začal tlak zkouškového - a i když mám vše hotové, plynule to přešlo do tlaku na diplomku. Nemohu se tedy soustředit na questy, a na ně se soustředit potřebuji, samo to jaksi nejde.

Z toho důvodu se omlouvám, ale do konce školy (tj. do června) se Vám věnovat nebudu moci.
Pokud byste si jako hráči přáli mít volný Soví hrádek (v podstatě jediný důvod mohou být asi vaše autoqesty), tak mi napište PM (když mi napíší nejméně tři lidi, tak svou questovou postavu ukryji jinam a lokaci odperzistentním).

Co se questu týče, tak postavy jsou zalezlé a teď holt s PC neinteragují. Což je mi líto, původně jsem quest chtěl dokončit ještě v době volna a zase jej nechci ukončovat na sílu, to by asi byla škoda. Takhle můžou někdy vylézt a pokračovat ve svých tahanicích.

Pevně věřím, že po škole začnu mít spoustu tvůrčí nálady a energie, která se projeví ve hře.

Díky za pochopení

Váš Aefar

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: DM Pauza

Příspěvek od Alquist »

DS pauza minimálně 14 dnů.
Mám "burnout" a nechci aby to ovlivňovalo hru.
….
Díky za pochopení
RIP
Zamčeno