Zvuky Equilibrie

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Posloucháte hudbu na Equilibrii a zvuky okolí v lokacích?

Ano
65
66%
Ne
7
7%
Někdy
23
23%
Zvuky nemám vůbec zapnuté...
3
3%
 
Celkem hlasů: 98

Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Zvuky Equilibrie

Příspěvek od Arto »

Zajímá mě jestli si všímáte zvuků okolí. Docela často používám DM feat zvuků, ale ještě jsem snad ani jednou nezaznamenal, že by si zvuků někdo všímal aniž bych to napsal do atmosféry, nebo na to upozornil zprávou.
Wanting something does not give you the right to have it.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Málo, nevím, jak jsou dělané, ale většinou mi je přehluší hudba Equilibrie, okolí nebo je považuji za standardní zvuk (vyjící vlk v noci, řetězy v přístavu, mraveniště u mraveniště).

Jediné zvuky, které registruji nějak spolehlivěji, tak jsou výrazné změny hudby na pozadí lokace (boj/neboj/hraní na nástroje).

Stejný problém mám i se zvukovými iluzemi - ty jednorázové často přehluší efekt sesílání, ty dlouhodobější jsou asi jen nějak lokální a občas mám problém je najít, i když vím, kde jsou a co mám hledat.

Takže za mě - zvuky okolí v 96 % asi vůbec neregistruji, protože si nevybavím žádný, který by mi kdy DM pustilo (vyjma změny hudby lokace). A není to tím, že bych nechtěl. Alespoň ne vědomě.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 5. 3. 2009 21.41, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Všímám, vždycky a hodně. Většinou nepoznám přítomnost DM, takže nevím, které zvuky jsou normální a které jsou od DM na dokreslení. Nikdy ale neposlouchám vlastní hudbu při hraní EQ. A když jdu se svou lowlevel postavou potemnělým lesem a něco se ozve, obvykle si málem ucvrknu do gatí :megalol: … a to je přesně ten pocit, kterej je z mojí strany vítanej - atmosféra, strach o svůj život a vtažení do světa (zlí jazykové říkají Flow fenomén :bigwink: ). Ale většina toho je možná proto, že jsem začátečník.

EDIT: Hodně mě nadchla hudba z Planescapu na Prvotním kameni. EQ hudbu mě ještě ani nenapadlo vypnout, je vážně dost dobrá.
Naposledy upravil(a) Sethiel dne 5. 3. 2009 22.09, celkem upraveno 1 x.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Viděl bych to že lidi zvuky vnímaj.. jen na ně teba nezaregují a nepíšou do družiny. Ale byl jsem sám svědkem, když postavy na zvuky reagovali. Nevim jestli tam bylo však DM nebo ne.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Na zvuky reaguju, pokud by reagovala postava. Takže věci jako vytí vlků, zapraskání podlahy, otevření dveří v domě (nikoli v dungu) = ignorace. Naopak pravidelně reaguju na chrápající stráž v noci u Mithské banky. Zvuk by musel být asi dost výrazně odlišný od očekávatelného (třeba zvon v poušti), aby vyvolal viditelnou reakci. Ono, i pokud si ho já jako hráč všimnu, tak na něj postava nemusí reagovat.

Jinak stejné to mám osobně s postavami. Pokud na cestě potkám neznámé NPC (a koneckonců i PC), které se nijak neprojevuje, zařadím si ho do kolonky "náhodný kolemjdoucí" a pokračuju dál.

Edit: EQ hudba puštěná vždy.
Edit2: reakce na hudbu = IMHO těžkej metagejm. Tudíž reakce postavy opět nulová.
Naposledy upravil(a) kokosak dne 5. 3. 2009 21.53, celkem upraveno 3 x.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1031
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Hudbu.. mám ji zapnutou jak kdy, záleží na postavě, kterou hraju, na navození atmosféry a její nálady (to si pak pustím nějaký vybraný seznam stop z disku). Okolní zvuky, které by mohly být spustitelné DM.. no, na nic takového si nevzpomínám, ale je možné, že dost takových věcí přeslechnu (nízká hlasitost, přehlušení hudbou).
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Dal jsem ano, hudbu Eq mám zapnutou, ale zvuky a okolní hlasy mám na 60%. Tudíž mi je to spolehlivě přehluší. Vnímám tedy vlastně jen ooc podnět, jako je změna muziky v celé lokaci. Na kterou tedy nereaguji.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ještě jsem si vzpomněl když jsme u těch efektů, já mívám problém i například se "zemětřesením", protože hraju na notebooku a jakékoliv ťuknutí do stolu mi rozkmitá obrazovku, takže tak - a než se zorientuju, tak většinou jen koukám bylo to DM nebo displej?

V mém případě tedy, co není napsáno, toho si často OOC nevšimnu a tudíž neexistuje.

V anketě nehlasuji, protože správná odpověď je "Koukám, poslouchám, ale nevidím a neslyším ;-)".
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Toueer
Příspěvky: 128
Registrován: 6. 2. 2007 23.40

Příspěvek od Toueer »

Hudbu mám puštěnou při hraní vždy(takže jsem hlasoval - ANO), v poslední době jsem i zaregistroval mnohokrát změnu muziky pasující na danou herní situaci (díky :blush: ať už to byl kdokoliv), vždycky to potěší. Zvuky okolí registruji občas, vzpomínám si na jakousi nejmenovanou scénu kousek od Tirianu s iluzemi a jakýmsi chrčením, ale nenapadlo mě nikdy reagovat do družiny, vždycky reakce proběhla spíš mezi postavami ve hře, které ve výsledku na nic stejně nepřišly a každá si šla po svém.

(líbilo by se mi, kdyby v místech, kde je takto něco výjimečně provedeno, ležel buď od hráče(papír od démonka s popisem), nebo DM, hostitelské postavy - popis atmostféry - takový ten ,,modrý, klikatelný,,). - ono je totiž docela těžké v některých lokacích odlišit běžné zvuky od těch, co tam ,,nebývají.,, (např. les a různé krákání a vrčení....apod.)
postava: Ilingen Signerr
Obrázek
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Mám zapnuté obojí, ale jako ostatní většinou nestandartní zvuky přehlučí hudba nebo je považuji za normální v té které lokaci
Bratrstvo zabanovaných!
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Mám puštěnou EQ hudbu, jakožto i zvuky.. občas když ale hraju sám, pustím si i něco vlastního :) a reakce na okolí, podle toho co tam slyším, protože je občas obtížné rozlišit "standart" co tam hraje, zní a je furt dokolečka nebo něco unikátního (např. že jednou zavyje smečka vlků)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Většinou poslouchám vlastní hudbu, EQ hudba je dobrá, ale omrzí. Zvuky a hlasy mám na nějakých 5% takže to asi většinou uslyším, ikdyž kdo ví. Hudbu na EQ si zapínám jen když chcu aby mě nic nerozptylovalo a PC jel opravdu hladce (výpravy apod.) … stejně tak většinou si jí pustím, když někdo hraje na nějakej nástroj.
A ty zvuky mám tak aby nepřehlušovali hudbu, takže nějakej hlasitější zvuk bych asi slyšel, ale nejsem si jistej, jestli bych na něj reagoval, jestli to nebyly jen slyšiny. :smile:
EDIT: záleží jak kdy, přes Linkiny toho moc neuslyším, ale přeba poslední dobou jsem poslouchal soundrack z Gothica, takže to bylo jako bych měl hudbu u EQ a tudíž jsem slyšel dobře.
Naposledy upravil(a) George dne 5. 3. 2009 22.21, celkem upraveno 1 x.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pro mne v anketě není možnost : )

Hudbu si zapínám jen velmi výjimečně (například když začne nějaký bard hrát), samovolně tak jednou do měsíce.

Zvuky mám zapnuté ale permanentně (i když mne někdy děsně prudí, například vodopády, nebo hořící ohně). Nemíval jsem, ale před asi půl rokem se tu Arto vztekal, že na jeho zvuky hráči nereagují - a od té doby jsem si je raději zapnul. : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
hrusi
Příspěvky: 398
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Hudbu nemám vůbec zapnutou. Jen vyjímečneě když někdo hraje na hudební nástroj to zappínám. Poměrně jsem si na to zvykl a vyhovuje mi to. Asi budu sám, ale. :clover:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
merlik
Příspěvky: 244
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Mě se čas od času stane, že mi zvuky vypadnou (bug?) a začnou znova až po změně lokace. Takže pokud slyším něco, na co by postava měla reagovat, tak se snažím. Ono ale v takovém dešti slyším déšť a to je tak všechno.

Ale mě se to zas tak často nestává, abych zažil, že mám něco zaslechnout :blush:
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

Hudbu mám zapnutou vždy a zvuky taktéž. Vzpomínám si i na reakci na zvuk, kdy jsme seděli doma (2 postavy) a něco nám bouchlo do dveří a pak zvuk jako hoření nebo tak - už si přesně nevzpomínám. Oba jsme se šli opatrně podívat a na chodbě se skutečně něco dělo :)
Naposledy upravil(a) dave dne 6. 3. 2009 0.19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

EQ si bez hudby nedovedu představit ty melodie tak známé z planetscape torment, TES: Morrowind, pan Barbar Conan, Baldursgate a mnoho další je to prostě krásné

a zvuky taktéž, je ale pravda že kolikráte také ty zvuky co nepatří standartně do lokace přehlídnu bo lépe přeslechnu, což je škoda že nejde udělat ak aby byly poměrně hlasitější
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Poslouchám Eq hudbu téměř pořád, jakákoli mi jiná příliš ovlivnuje soustředění na hru i nálady postavy (což se někdy může hodit). Zvuky mám zapnuté také, ale ztišené, protože některé přehluší všechno a jdou děsně na nervy (bzučení komárů u oběšence :X).

Takže jako drake a kokos - poslouchám, ale nestíhám zaznamenávat. Když už si náhodou všimnu, většinou nemá postava důvod reagovat, i když hráč se začíná potit.
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Mám puštěné obojí, dokresluje mi to skvěle atmosféru.
Pokud jde o reakce tak na hudbu to jde těžké, té si všimnu bez potíží, ale reagovat se na ní nedá (pokud vyloženě někdo nehraje). Některé skladby mám moc rád a potěší mne, když je zaslechnu.
Pokud jde o zvuky, tak pokud vyloženě nevybočí z přítomného ozvučení lokace, tak se mi i stane, že je nezaregistruji (o pár případech vím, o hromadě nejspíš ne). Ale opět, když si všimnu, tak je to velké plus.

U někoho stačí i pouhé vědomí přítomnosti DM a je pozornější, ale napadá mne, že nemusí být na škodu na tový zvuk upozornit (třeba až po té, co si ho zdánlivě nikdo nevšimne). Takové neutrální *něco jste zaslechli* přiměje hráče zpozornět a následně (znovu) puštěný zvuk už mohou zaregistrovat a rozpoznat.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Libra
Příspěvky: 319
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

Zvuky mám zapnuté pořád, hudbu jen občas. Spíš si pouštím svojí. Co se týče zvuků od DM tak jsem na tom podobně jako popsal Drake127. Ty zvuky jsou strašně tiché a dost splívaj s těmi ostatními a nebo hudbou.
Musel bych se vážne soustředit jen na to naslounchání, ale to radši věnuji tuhle pozornost tomu co mi kdo řika či přemýšlení nad tím jak se postavička má správně zachovat a budu doufat že DM mě případně na nějaký hodně netradiční zvuk v okolí upozorní textem. Přeci jen v této hře se řeší všechno textovou formou.
Težko po někom vyžadovat aby měl po celou dobu hry na uších sluchátka a z důvodů aby náhodou nepřeslechl nějaký "duležitý zvuk" měl vypnutou raději i hudbu.
Dokonalé řešení by by bylo pokud by tyhle zvuky (a zvuky iluzi) byly aspoň o 50 až 100 procent hlasitějši (nejspíš technicky neproveditelné) a nebo pokud by bylo automaticky nastaveno vypsaní příslušného popisu v textovém okně, zároveň se spuštěním takového zvuku.
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.
Odpovědět