Grafická vylepšení NWN

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Vugi »

EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Pipi_CZ »

Nwshader mi vždycky padal, ale možná to bylo prostě jenom tím, že tehdá jsem jel na interní grafice nějakýho levnýho noťasu. Ty ho používáš? Můžeš nasharovat nastavení, etc.?

Koukám na ten facelift, do toho bych možná šel, neliší se to pak moc?
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Vugi »

Hele já právě z nwn vaultu nastahoval tolik věcí primárně teda CQ project.. ale mam i upravené cesty a další a další věci.. a to NWN vypadá jako o 5let novější hra než je.. a nikde mě nic nepadá.. u toho NWshaderu, jsou funkční jen některé funkce, kouknu které ty funkce jsou funkční..
Přílohy
Equilibrie 3_0000f.jpg
Equilibrie 3_0000g.jpg
Equilibrie 3_0001d.jpg
Naposledy upravil(a) Vugi dne 30. 11. 2020 21.51, celkem upraveno 1 x.
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Braenn »

Mám upravený skřety a nemrtvý (+500% do charisma), ruce s prsty a vylepšený bojový animace, stejně jako tuším že se prsa u ženských hýbou, když se hýbe - takový ten základ, který by klidně mohl být součástí základního balíčku. Plus mírné vylepšení krajiny, tuším ten odkaz NWNCQ.

Měla jsem i cesty a chvíli vylepšení vzhledu domů, ale to pak vypadalo jako jiná hra - Tirian bílý jak z pohádky, cesty, které vypadají že tam zapadnete do bahna po krk, místo pouště jakási tajga... takže to šlo pryč.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od placidity »

Shader jsem kdysi používal ale nakonec zahodil, protože hodně prodlužoval načítání lokací a hra s ním byla ještě víc nestabilní. Takže jsem před lety nahrál méně invazivní variantu nwncq a další drobné serepetičky okolo, které už popsala Braenn, a dá se na to koukat i teď.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Pipi_CZ »

Fjuh, koukám, že ty tam máš dokonce depth of field, to by mě asi sralo, Vugi. :D
Já jsem teď s instalací novejch haků dělal nový overridy. Prdnul jsem si tam barevný ikonky povolání, kouzel a featů, prsty, nějakej nude pack od Phottera, prsty, textury kůry, orků, skřetů (a teď nevím jestli i nemrtvejch, ještě jsem je nepotkal), potom V2 animace boje a jsem spoko. Je to stabilní, vypadá jako vanilla až na ty skřety, etc. Ještě si chci splašit hezčí stromy a zakončení lokací. Kdyby někdo chtěl, rád poskytnu ke stažení. Už jsem to dával pár klukům od nás. Myslím, že konkrétně George by si to mohl stáhnout, aby nám pak nerespawnoval lokace pádama. :D

Ale do toho faceliftu asi nepůjdu, ty rozdíly jsou tam fakt velký a vzpomněl jsem si, že jsem to už měl a v poušti to byla tvrdá seschlá půda na místo písku a to se mi nelíbí. Je mi to nepohodlný. :D
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od The_Balrog »

Tak rozhodně by bylo blbý, kdybyste někdy IC reagovali na něco, co je jen ve vašem overridu a ostatní to ve hře nemají, jako třeba ornament na stěnách, kaluž bláta, zvláštní vegetace, schovávání se za keřík, kde ostatní vidí jen trávníček, a podobně. Přijde mi to tím nebezpečný :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od George »

Hele... overridů mám hodně a hlavně mám vylepšený stromy a přírodu, ale netuším, co to je za override. Když stromy mají větve a nevypadají jen jako zelený houby, je to fajn.
Ale víte, co je to nejzásadnější vylepšení, který se mi zdá, že jen málo z vás má?
nwn.ini/Grass Far Render Distance=2000.0
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Pipi_CZ »

Oooooo... to mění celou věc. Že bych začal používat trávu?
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od eqileus »

Vyzkoušim to.

Mě zaujalo tohle: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ … 2877495088

Jsou to ikony emocí v kruhovém menu.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Pipi_CZ »

Ty jeskně jsou teda moc zajímavý, díky za to. Já teď pár dní zkouším a prozkoumávám tenhle facelift tilesetů. Trochu bojuju s tím, že je to možná až moc velká změna, ale třeba Mithallir a okolí se mi líbí. Působí realističtěji, trochu špinavěji. Některý cesty okolo jsou temnější, atmosféra je zajímavější.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ … 1296314805
Lonewar
Příspěvky: 216
Registrován: 2. 3. 2008 16.35
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Lonewar »

Safra to je paráda. Kolik to "žere" výkonu ?Hraju jen na slabým noťasu :(
(ale připojeným na velký monitor tak je to všechno vidět)
Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Skurkaa »

Lonewar píše: 30. 10. 2022 16.07 Safra to je paráda. Kolik to "žere" výkonu ?Hraju jen na slabým noťasu :(
(ale připojeným na velký monitor tak je to všechno vidět)
Nezaznamenal jsem nějaký vyšší nárůst. Nicméně já to hraju na RTX3080 Ti. Kdykoliv to však můžeš odinstalovat, prostým kliknutím na tlačítko "zrušit odběr" :bigwink:
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Pipi_CZ »

Jsou to jen textury, byť můžou bejt větší, tak ten rozdíl v náročnosti v podstatě není postřehnutelnej.
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Ogar »

Musím říct, že od Skurky ty jeskyně a to město od Pipiho se mi líbí, to je fakt přísný ta atmosféra :good:
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Skurkaa »

Pipi_CZ píše: 30. 10. 2022 14.03 Ty jeskně jsou teda moc zajímavý, díky za to. Já teď pár dní zkouším a prozkoumávám tenhle facelift tilesetů. Trochu bojuju s tím, že je to možná až moc velká změna, ale třeba Mithallir a okolí se mi líbí. Působí realističtěji, trochu špinavěji. Některý cesty okolo jsou temnější, atmosféra je zajímavější.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ … 1296314805
Přidávám se, je to naprostá bomba. Pro přehled, Tirian



Obrázek

Obrázek
Lonewar
Příspěvky: 216
Registrován: 2. 3. 2008 16.35
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Lonewar »

Tak to je naprostá paráda. :dribble:
Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od BlueOne »

Myslim ze jsem tenhle tielset zkousetl. Nepridava nahodou nekam stromy a kere kde nemaj co delat? Myslim ze primo u Píta ty stromy byly nejak prerostly a zasahovaly do sezeni?
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Grafická vylepšení NWN

Příspěvek od Ogar »

BlueOne píše: 31. 10. 2022 12.34 Myslim ze jsem tenhle tielset zkousetl. Nepridava nahodou nekam stromy a kere kde nemaj co delat? Myslim ze primo u Píta ty stromy byly nejak prerostly a zasahovaly do sezeni?
To chce zkouknout, jestli na nějakých místech nejsou ty změny příliš, v IC hře by to pak mohlo dělat neplechu, když bude mluvit jeden o koze a druhý o voze. :drinks:
Odpovědět