ooc telly a ooc info

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Zamčeno
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

ooc telly a ooc info

Příspěvek od anurin »

Prosím hráče kteří si ooc předávají jisté informace ze hry aby tak nedělali. A to z toho důvodu, že můžou podvědomně metagamovat a popravdě řečeno mi to celkově kazí hru. Už dost mě zklamalo jak hráči koukají jen na PC a do player listu. Zkuste mi nekazit hru i těmito telly, kdy si předáváte info kdo co ve hře udělal.

Je škoda že někdy nemůžete ic ve hře postavu jakkoliv poznat a přesto na základě informací z player listu jednáte. I když postavu ještě ani nevidíte. :ermm: Děkuju za pochopení, nerad bych aby se to dostalo někam kdy bych nebyl schopen uhrát svou postavu, jen kvůli ooc rozšířením informacím. :helpsmilie:
Yohan
Příspěvky: 26
Registrován: 5. 9. 2007 20.49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yohan »

jo...s tim nemuzu nez souhlasit :yes:
Když se struna napne moc - praskne, když málo - nedá se na ni hrát.
Schneck
Příspěvky: 56
Registrován: 20. 6. 2008 13.58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schneck »

Já bych se chtěl zeptat co to znamená metagame?
Jinak s tím taky bez výhrad souhlasím a dokonce jsem si myslel, že se to tu ani neděje :no:
[20080901 -> 20093006] Jsem ve škole na intru, takže EQ jen o víkendech?
-dávám si pauzu!
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Schneck píše:Já bych se chtěl zeptat co to znamená metagame?
Jinak s tím taky bez výhrad souhlasím a dokonce jsem si myslel, že se to tu ani neděje :no:
Tady máš slovníček pojmů - možná tam najdeš i další výrazy, které neznáš...

https://www.equilibrie.cz/slovnicek_pojmu.php
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

eqileus píše:
Schneck píše:Já bych se chtěl zeptat co to znamená metagame?
Jinak s tím taky bez výhrad souhlasím a dokonce jsem si myslel, že se to tu ani neděje :no:
Tady máš slovníček pojmů - možná tam najdeš i další výrazy, které neznáš...

https://www.equilibrie.cz/slovnicek_pojmu.php
Ale on se ptal na metagame.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

George píše:
eqileus píše:
Schneck píše:Já bych se chtěl zeptat co to znamená metagame?
Jinak s tím taky bez výhrad souhlasím a dokonce jsem si myslel, že se to tu ani neděje :no:
Tady máš slovníček pojmů - možná tam najdeš i další výrazy, které neznáš...

https://www.equilibrie.cz/slovnicek_pojmu.php
Ale on se ptal na metagame.
Eh ono to tam neni?

Metagame je zneužívání enginu hry nebo OOC informací ve hře.

příklady:
-Vyvraždění města (Ve skutečnosti by to nebylo možné, strážní by masakru zabránili.)
-Hráč má více postav a informace které zná jen jedna z těch postav, využívají všechny postavy.
-Oslovení postavy jménem které má "nad hlavou" i když se každému představila jiným.
-Chození "bokem" ve vodě za účelem vyhnutí se zpomalení postavy.

EDIT: Jestli sem něco špatně terminoval nebo se vám něco nezdá, tak mě opravte. :smile:
Schneck
Příspěvky: 56
Registrován: 20. 6. 2008 13.58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schneck »

Díky moc, ten slovníček si přečtu :clover:
[20080901 -> 20093006] Jsem ve škole na intru, takže EQ jen o víkendech?
-dávám si pauzu!
Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Re: ooc telly a ooc info

Příspěvek od Roma »

//Nijak nenavazuji na naši predešlou komunikaci Anurine, tak to kdyžtak neber jako rejpání...
anurin píše:Je škoda že někdy nemůžete ic ve hře postavu jakkoliv poznat a přesto na základě informací z player listu jednáte. I když postavu ještě ani nevidíte.
S tímhle souhlasím, pokud to myslíš tak, že tě někdo pozná v nových šatech a v kápi, když jsi k němu zády a nemuvíš, ale to se stává většinou pouze nováčkům a nebo nedopatřením a když se jim to tellem napíše, tak není problém hrát dál, jako by se to nestalo.
anurin píše:Prosím hráče kteří si ooc předávají jisté informace ze hry aby tak nedělali. A to z toho důvodu, že můžou podvědomně metagamovat a popravdě řečeno mi to celkově kazí hru.
Zkuste mi nekazit hru i těmito telly, kdy si předáváte info kdo co ve hře udělal.
nerad bych aby se to dostalo někam kdy bych nebyl schopen uhrát svou postavu, jen kvůli ooc rozšířením informacím.
A s tímhle nesouhlasím, nebo tomu možná jen nerozumím. Jak ty můžeš vědět jak se to jedna postava od druhé dozvěděla?

//teď dám příklad a vemu v úvahu to že tě někdo nezná a odkazuje na tvůj popis postavičky, který snad OOC informace není. A že jsi nezměnil nijak svůj vzhled.

I. Někdo vidí Anurina jak někoho zákeřně zabil, uteče a při setkání rychle řekne kamarádovi Pepovi, že postava která má takový a takový popis někoho zabila. Pepa tě potká, pozná podle popisu a nebude ti důvěřovat...

II. Někdo uvidí Anurina jak někoho zabije uteče a když se potkají a někam půjdou tak meci IC rozhovorem pošle tell, že Anurin někoho sviňským způsobem zabil a že je to ten, co má v popisu, že jen bez chlupů.

Ikdyž je první varinata RP správná, tak ani v případě II. se Pepa nebude chovat jinak a prostě si na tebe dá pozor.



No a pokud někdo skutečně nepopíratelně matagamuje, což je na Eq zakázané, tak víc než nějaký výkřik na fórum pomůže nahlašení konkretního hráče DM, protože zmínek o tom že metagame je zakázané všude až až...
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

To Roma : Ahoj, tento topic se tě nijak netýká, je určený pro jiné hráče ale abych ti odpověděl, udám příklad:


Ty jako postava ve hře, řekněme Roma, půjde a zabije Rorana. Zabije ho v horách kde se potkáme a ty nemáš šanci se to jak dozvědět. Já projdu přes avatary, otevřu si player list a začnu rozesílat všem kamarádům že mě zabila tvá postava. Najednou se od jednoho z nich ve hře objeví informace že Rorana zabila Roma.

Asi si to špatně pochopil a to z toho důvodu že ti to není adresováno. Jen se snažím aby si na to dotyční hráči dali pozor.
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

anurin píše:To Roma : Ahoj, tento topic se tě nijak netýká, je určený pro jiné hráče ale abych ti odpověděl, udám příklad:


Ty jako postava ve hře, řekněme Roma, půjde a zabije Rorana. Zabije ho v horách kde se potkáme a ty nemáš šanci se to jak dozvědět. Já projdu přes avatary, otevřu si player list a začnu rozesílat všem kamarádům že mě zabila tvá postava. Najednou se od jednoho z nich ve hře objeví informace že Rorana zabila Roma.

Asi si to špatně pochopil a to z toho důvodu že ti to není adresováno. Jen se snažím aby si na to dotyční hráči dali pozor.
hele...a neměl bys přímo směřovat to upozornění těm dotyčným hráčům? imho z toho pak vznikají tyhle zbytečný spory...myslím, že prostá PM je lepší než to rozpitvávat tady...
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pokud nekdo metagamoval takovym zpusobem, jak naznacuje Anurin, tak by se to rozhodne melo nejprve hlasit DM do PM, minimalne at se to muze hodit na DM forum k posouzeni.
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Re: ooc telly a ooc info

Příspěvek od Street_cz »

anurin píše:Je škoda že někdy nemůžete ic ve hře postavu jakkoliv poznat a přesto na základě informací z player listu jednáte. I když postavu ještě ani nevidíte. :helpsmilie:
Nějak vyciťuji, že tohle je adresováno přímo na mě - (stalo se tak, uznávám, ale nedošlo k POZNÁNÍ postavy, moje postava NIKDY neřekla že to byl on (nebudu jmenovat), pouze jednala na základě IC logiky (schválně jsem to tam pak eště formuloval do chatu) a měla jen TUŠENÍ (a to je trestný? kdyby řekla "hej!vylez!já vím kdo jsi!nemá to cenu!" tak neřeknu...*pokrčí rameny*)
Po tellu sme si to pak eště vyříkali, a tys mi sám řekl, že pokud je to tak jak jsem řekl, řešit to nebudeš.. hmm, a koukám, že si rychle změnil názor
nebo to je jen varování pro příště? :no:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: ooc telly a ooc info

Příspěvek od anurin »

Street_cz píše:
anurin píše:Je škoda že někdy nemůžete ic ve hře postavu jakkoliv poznat a přesto na základě informací z player listu jednáte. I když postavu ještě ani nevidíte. :helpsmilie:
Nějak vyciťuji, že tohle je adresováno přímo na mě - (stalo se tak, uznávám, ale nedošlo k POZNÁNÍ postavy, moje postava NIKDY neřekla že to byl on (nebudu jmenovat), pouze jednala na základě IC logiky (schválně jsem to tam pak eště formuloval do chatu) a měla jen TUŠENÍ (a to je trestný? kdyby řekla "hej!vylez!já vím kdo jsi!nemá to cenu!" tak neřeknu...*pokrčí rameny*)
Po tellu sme si to pak eště vyříkali, a tys mi sám řekl, že pokud je to tak jak jsem řekl, řešit to nebudeš.. hmm, a koukám, že si rychle změnil názor
nebo to je jen varování pro příště? :no:
Naznačoval jsem především vynášení IC informací po telu. Dozvěděl jsem se že někteří hráči se baví po telu ohledně toho co se stalo a i když to ic neví kdo co udělal, po telu si posílají co se a jak stalo. Včetně jména postavy atp.…


A důvod proč jsem to sem dal je ten že nevím kdo všechno to udělal a nechci hned ty hráče odsuzovat, jen jsem se snažil o to aby si to uvědomili. Když už nepomůže ani požádání do telu aby se tak nedělo. Vynášení IC informací při probíhající hře je dost škoda. Nechci aby se to tu víc rozebíralo a rozpitvávalo, možná by bylo dobrý to tu zamknout a ti, pro které je to určené se snad ponaučí, že tohle je RP svět a né svět plný ooc informací. Kazí to hru hlavně vám. Kazí to právě to překvapení a zážitek který tím má být umocněný pak není tak silný. Aspon z mého pohledu. Takže to napíšu ještě jednou a trochu jinak, zkuste si nepředávat info tellem kdo co udělal. Jedna věc je si to říct po skončení události a druhá věc je to řešit při rozběhnuté akci. Né všichni dokáží rozlišovat IC a OOC. Děkuji.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: ooc telly a ooc info

Příspěvek od cybermisa »

anurin píše: A důvod proč jsem to sem dal je ten že nevím kdo všechno to udělal a nechci hned ty hráče odsuzovat, jen jsem se snažil o to aby si to uvědomili. Když už nepomůže ani požádání do telu aby se tak nedělo. Vynášení IC informací při probíhající hře je dost škoda. Nechci aby se to tu víc rozebíralo a rozpitvávalo, možná by bylo dobrý to tu zamknout a ti, pro které je to určené se snad ponaučí, že tohle je RP svět a né svět plný ooc informací. Kazí to hru hlavně vám. Kazí to právě to překvapení a zážitek který tím má být umocněný pak není tak silný. Aspon z mého pohledu. Takže to napíšu ještě jednou a trochu jinak, zkuste si nepředávat info tellem kdo co udělal. Jedna věc je si to říct po skončení události a druhá věc je to řešit při rozběhnuté akci. Né všichni dokáží rozlišovat IC a OOC. Děkuji.
Anurin ma pravdu, vynasenim IC informaci OOC cestou hraci kazi hru jak ostatnim, tak i sobe. Ti, kterych se to tyka, berte tento topic jako pondet k zamysleni. Pokud dojde v tomto smeru k poruseni pravidel, prosim reste po PM s DM.

Na doporuceni autora zamceno.
Zamčeno