vyvarování se prohřešku

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

vyvarování se prohřešku

Příspěvek od anurin »

Chtěl bych se zeptat na jednu delikátní věc. Zloděj/ vrah / hraničář má ve hře možnost pokládat pasti. Tyto pasti se dají položit na sebe, a tudíž mohu položit deset pastí tak aby to vypadalo že je tam jedna. Nedávno jsem se však dozvěděl že je to porušení pravidel a proto jsem o tom už ani nepřemýšlel. Dle jednoho DM se pasti nesmí ani překrývat, je to porušení, natož být na sobě. To že se to děje systémově to se dá chápat. Spawn pasti je prostě občas takovej, že se pasti překrývají. O to mi ale nejde, jde spíše o jinou věc. Včera se ve hře našlo 5 pastí přímo na sobě, což bylo očividné porušení pravidel. Nejsem si tím 100% jist, ale zdá se že je tam dalo DM/DS při jednom z Q nebo oživování atmosféry. Chtěl jsem se zeptat zda je i toto porušení, nebo zda mají DMka v tomhle nějakou benevolenci. Kdysi mi položilo DM past i pod nohy, což by mělo býti také porušení pravidel. Otázka na kterou se ptám je, zda mají v tomto DMka benevolenci a mohou tak činit ( ,,porušovat pravidla´´ ) a nebo je to špatně. Jde mi o to, bude na serveru hráč, který bude hrát pěkně. Uvidí toto počínání někde od DMka a začne to používat ve hře a udělá si tím zbytečně problémy.


// Nechci se nikoho dotknout, chci jen obyčejnou odpověd. Sám jsem z toho zmatený. Dík. :clover:
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pokud vim, tak pokladani pasti na sebe oficialne NENI poruseni zadnych pravidel.

Poruseni pravidel by bylo, pokud by nekdo pasti pokladal na prechody ci jinak pri tom metagamoval … Na druhou stranu takoveto stackovani pasti je spis "prasarna", protoze nekolik pasti, co davaji prime zraneni na sobe spolehlive zajistit smrt toho, kdo to proslapne. V CvC by se toho tudiz zneuzivat nemelo, bohuzel to ale systemove jde a tezko to osetrit.

V situaci, kterou popisujes, bylo na sobe nekolik slabych vyvolavacich pasti, bylo to soucasti questu a melo to sve IC opodstatneni. Bohuzel, quest zacala resit jedna parta a v prubehu se do toho pripletl nekdo jiny a zacal to resit po svem - ti ovsem nemeli dostatek IC informaci …

Anurine, priste bych te chtel poprosit, abys podobne situace "hlasil" do DM kanalu ci po PM a poprosil o vysvetleni, nez zacnes na foru verejne obvinovat DM z porusovani pravidel. Diky :clover:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

nedá mi to se neozvat, ale proč je prasárna dávat pasti tak, aby se boky/rohem překrývaly?
Nehledě na to, že je to běžný úkaz ve spoustě těžších dungeonů, teď s tím novým systémem spawnu pastí na to narážím třeba v soutězce banditů. Chápu to právě jako snahu zabít nebo zranit postavu co nejvíc. A tak to má být, ne?

Nevidím tam nikde to zneužití, jako spíš běžně praktikovanou věc, ke které sahají ti, co si nemůžou vypomoct v uděleném zranění například magionem (bez urážky mágům, beru to jako fakt). A ano, dělám to také. S cílem sebrat co nejvíc HP/paralyzovat/oslabit, a to ať už NPC nebo PC, v čemž nakonec nevidím rozdíl.

(snad sem to nenapsala moc útočně)
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Braenn píše:nedá mi to se neozvat, ale proč je prasárna dávat pasti tak, aby se boky/rohem překrývaly?
To podle me prasarna neni, pokud ten roh/bok zrovinka nepokryva jedinou moznou cestu nebo nelezi na prechodu...
Braenn píše: Nevidím tam nikde to zneužití, jako spíš běžně praktikovanou věc, ke které sahají ti, co si nemůžou vypomoct v uděleném zranění například magionem (bez urážky mágům, beru to jako fakt). A ano, dělám to také. S cílem sebrat co nejvíc HP/paralyzovat/oslabit, a to ať už NPC nebo PC, v čemž nakonec nevidím rozdíl.
Ono polozit dve pasti presne na jedno a to same misto by jit spravne ani nemelo. Ja ovsem zminoval predevsim CvC. Na NPC je to v podstate jedno, ty si proslapnou treba deset pasti at jsou za sebou nebo na sobe …

Tobe by se take nelibilo, kdyby ti zlodej (1. level) polozil 100 lehkych pasti na sebe a ty bys do toho slapla - i kdyby te bacila jen polovina a treba jen kazda za 5 HP, tak to mas za 250 HP do hlavy a neudelas nic.

Nebo vyssi level pokladace pasti s kombinacema stylu: dispel past+paralyza past+3x vyvolavaci liteho medveda … Lezis na zemi, bez boostu a basti te 3 medvedi - pokud do toho dupnes, neudelas nic.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

No, Braenn tu poukazuje na to, že "neuděláš nic" je naprosto běžný přístup při "boji" s mágem a to zdaleka nemusí být nijak high level a proč to tedy u zloděje dávat za příklad "prasárny".

Ovšem nějak přeháněné překrývání pastí se mi taky nijak nelíbí. Samozřejmě, do určité míry si lze představit, že na dveře dáš dvě různé pasti nebo do písku schováš dvě navzájem spojené , čí nějaké překrývání rohů, protože to zloděj úplně neodhadne se také dá, ovšem vzít tři epické elektriky a dát je tak, aby člověk spustil všechny tři najednou je mno … nelíbí se mi to, i když samozřejmě lze vymyslet smysluplné zdůvodnění jak to IC udělat a zároveň i proč je to nesmysl.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Pasti se přes sebe ani klást nedají :huh1:
Prošlápnout najednou můžeš dvě pasti, které se z poloviny překrývají. Teoreticky se na jednom místě může překrývat víc pastí, ale to by jsi musel nejdřív prošlápnout jednu past nebo dvojitou vrstvu překrtých pastí, aby jsi se dostal k tomu "sladkému středu" :zorro:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
OneHeart
Příspěvky: 1329
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

OneHeart píše:Pasti se přes sebe ani klást nedají :huh1:
Prošlápnout najednou můžeš dvě pasti, které se z poloviny překrývají. Teoreticky se na jednom místě může překrývat víc pastí, ale to by jsi musel nejdřív prošlápnout jednu past nebo dvojitou vrstvu překrtých pastí, aby jsi se dostal k tomu "sladkému středu" :zorro:
edit: před napsáním příspěvku jsem to testoval, takže si to z palce necucám (ani z palce u nohy)
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

OneHeart píše:…. :zorro:
Položit 10 pastí aby byli jako jedna past jde a lze...
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

drake127 píše:No, Braenn tu poukazuje na to, že "neuděláš nic" je naprosto běžný přístup při "boji" s mágem a to zdaleka nemusí být nijak high level a proč to tedy u zloděje dávat za příklad "prasárny".
Vis draku:smile: Ja umim cist, nemusis mi prekladat cizi prispevky. Snazil jsem se vysvetlit, proc to je prasarna - systemove jde neco, co nema moc IC opodstatneni a jit by nemelo. Argumentovat, ze magove maji magion je jaksi mimo misu, pac to je systemove v poradku a umyslne.
drake127 píše: Ovšem nějak přeháněné překrývání pastí se mi taky nijak nelíbí. Samozřejmě, do určité míry si lze představit, že na dveře dáš dvě různé pasti nebo do písku schováš dvě navzájem spojené , čí nějaké překrývání rohů, protože to zloděj úplně neodhadne se také dá, ovšem vzít tři epické elektriky a dát je tak, aby člověk spustil všechny tři najednou je mno … nelíbí se mi to, i když samozřejmě lze vymyslet smysluplné zdůvodnění jak to IC udělat a zároveň i proč je to nesmysl.


Nemusi byt epicke, staci treba deset silnych, nebo dvacet … Co ty na to? :bigwink:
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

pokládat pasti na sebe de, když to umíš
myslim, že deset na jedno místo de jen s využitím bugu (nebo je to finta, co neznám) ale tři na sebe se daj stihnout
úplně bez problému de pokládat pasti tak, že se překrejvaj 1/2
nevim, co by na tom mělo bejt za prasárnu nebo zneužití, to, že past je dycky stejnej čtverec je nedostatek enginu, OOC vlastnost, jak by asi taková past ve skutečnosti vypadala, hm ?
ostatně už tool umožňuje dělat pasti libovolnýho tvaru a velikosti a libovolně se překrejvající
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

no, pokud se tím budu zabírat jen z logiky věci (což u hry asi nejde), tak by asi nemělo být víc pastí na sobě. přemýšlím jak to udělat...hmm..dát do země past, překrýt ji hlínou a dát na ni další, překrýt hlínou...hmm...ale co, nejsme v realitě
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
psin
Příspěvky: 555
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Čistě teoreticky je jednou z možností jak to "vysvětlit" je jedno spouštěcí zařízení s x "náložema". Tzn. z první pasti použiju spouštěč z ostatních jen jakoby "nálože". Nikdo neví jak taková past vypadá - jak píše Photter - v IC pseudorealitě to neni zelenej čtvereček na zemi.


O tom jestli je to etický nebo neetický - proveditelný/neproveditelný tu může být debata sáhodlooouhá. Otázka například může být: jak dlouho by trvalo sestavení takové vícenásobné pasti IC a jestli je to pro hru uvěřitelný anebo ne. Jestli by to dokázal každý nebo jen zkušený apod. Nebo jestli při pokládání jedný pasti na druhou by ta první nespustila... atd atd.

Podle mýho si to každej musí vyřikat sám se sebou jestli je to v daný situaci vhodný, proveditelný a uvěřitelný.

Osobně by se mi líbilo, kdyby se past dala stopovat (nějakým neuplně jednoduchým a 100% úspěšným způsobem) až k jejímu výrobci - podobně jako bomby v realu, a to i potom co by spustila ze zbytků co by zůstaly. Každej by si pak rozmyslel jak a kam, kterou položit. ;)
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

No, tak si představ několik různých druhů pastí, třeba hřeby na zemi, polité nějakou tekutinou, co vzplane a navrch ještě něco, co vyvolá medvěda. Jak to už kdosi psal, to že je past systémově jen čtverec, je taky kravina a nikdo se nepozastavuje. Co když těch deset pastí za sebou jsou jen tenoučké provázky natažené za sebou, šlápneš a kopneš do deseti.. vyleješ na sebe kyselinu, vyvoláš si medvědy, zabodnou se do tebe hřeby.. prostě co si jen usmyslíš. Kdyby šla položit past ve tvaru přímky, mohl by šikovný zloděj něco takového naskládat těsně za sebe a nebyl by problém. nepřekrývali by se.. a krásně by mohl dotyčný prošlápnout v běhu třeba deset.

Argumentace, že slabý zloděj položí XXX pastí na sebe se mi nelíbí a nevím, že by se na EQ takový případ stal. Pokud se stane, může se přeci posuzovat individuálně. Každá postava má možnost kohokoliv jiného zabít, takže netuším, proč se řeší zrovinka tohle. Zloděj na nízké úrovni nemá peníze na takovou spoustu pastí a navíc je položí tak, že si většina všimne. NAvíc ani nemá jistotu, že dotyčný jeho pastičky prošlápne, takže fakt netuším, o co jde..

EDIT: To psin: No, to by byl dobrý nápad :o))
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

tohle by šlo spíš do nápadů a připomínek, a myslim si že poznávací znaky na psatiby se toreticky mohli dávat kdyby se pasti dali kraftit ( jako takovej ten podpis třeba rukavička na místě činu či co jinýho)
PODPIS
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jája CZE píše: Argumentace, že slabý zloděj položí XXX pastí na sebe se mi nelíbí a nevím, že by se na EQ takový případ stal. Pokud se stane, může se přeci posuzovat individuálně. Každá postava má možnost kohokoliv jiného zabít, takže netuším, proč se řeší zrovinka tohle. Zloděj na nízké úrovni nemá peníze na takovou spoustu pastí a navíc je položí tak, že si většina všimne. NAvíc ani nemá jistotu, že dotyčný jeho pastičky prošlápne, takže fakt netuším, o co jde..
Stalo se to celkem dvakrat, jednou dokonce low level zlodej polozil asi 16 pasti na spici postavu. Byl z toho flame jehoz vysledkem bylo prave to shrnuti, ze jde o "prasarnu".

Argument, ze zlodej na nizkem levelu nema penizky je celkem zcestny, pac diky take 20 si muze pasti v poho nasbirat, jen to zabere cas ….
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:Anurine, priste bych te chtel poprosit, abys podobne situace "hlasil" do DM kanalu ci po PM a poprosil o vysvetleni, nez zacnes na foru verejne obvinovat DM z porusovani pravidel. Diky :clover:
Špatně si můj příspěvek pochopil, doufal jsem že je to jasné. Celé je to o tom, abych věděl co se s pastmi může a co nemůže. Jestli mají DM nějakou vyjímku nebo ne. A pokud říkáš že není problém položit 4 slabší pasti na sebe aniž by to bylo porušení pravidel tak jsem se dozvěděl co jsem potřeboval. Když to člověk nebude zneužívat na CvC ale obohacovat tím hru je vše v pořádku. A důvod proč jsem to psal na phorum byl ten, že mi jedno DM říkalo že to porušení pravidel je a ty říkáš že ne. Chtěl jsem si to ujasnit a proto jsem se slušně dotázal na phorum. Snažim se psát neútočně, tohle byl pouhopouhý dotaz, až někomu budu chtít vrazit kudlu do hrdla bude to znít jinak. :bigwink:

Edit: A obvinování DM z porušení pravidel to nebylo. Nikoho jsem neobvinoval. :clover:
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

anurin píše: A důvod proč jsem to psal na phorum byl ten, že mi jedno DM říkalo že to porušení pravidel je a ty říkáš že ne.
Nevim o tom, ze by bylo nekde zapsane pravidlo tykajici se stackovani pasti.

Jinak v poho, asi jsem jen spatne pochopil tuto vetu:
anurin píše: Otázka na kterou se ptám je, zda mají v tomto DMka benevolenci a mohou tak činit ( ,,porušovat pravidla´´ ) a nebo je to špatně.
Tak jako tak stale plati ma prosba, ze priste se radsi opetej primo do DM kanalu nebo po PM. :clover:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

cybermisa píše: Stalo se to celkem dvakrat, jednou dokonce low level zlodej polozil asi 16 pasti na spici postavu. Byl z toho flame jehoz vysledkem bylo prave to shrnuti, ze jde o "prasarnu".

Argument, ze zlodej na nizkem levelu nema penizky je celkem zcestny, pac diky take 20 si muze pasti v poho nasbirat, jen to zabere cas ….
Tady je neetické a "prasácké" to položení pod spící postavu, nikoli to, že jich položil víc vedle sebe. Dle mě.
Až mi některý zloděj na prvním levelu položí pod nohy tolik lehkých pastí, abych je během pár kroků prošlápla a zabily mě, pak mu pošlu spíš gratulace za kreativitu, než že bych se hádala o prasárně.. tedy asi, uvidím až se mi to stane :crazy:


Cose týče stopování pastí - nechápu nějak ten princip. Koupím sadu pastí - položím - kde je ten mezičlánek který navede oběť k ke mě? Otisky prstů, pachová stopa, upadlý vlas? A nebo všemocná magie, která navede jako gpska k nic neutšícímu zloději?:))))Nějak nevidím logiku, protože jestli někdy budu vyrábět pasti, můžu vás ubezpečit že na ně nevyryju svůj podpis.

K cvc a morálce pastí v nich - až se naučím zacházet s magionem nebo sesílat svitky s kvílením baenshee nebo hrozivým vadnutím, svatosvatě tu slíbím že se k nim už nikdy víc neuchýlím:) Prostě, každý se drží svého koryta.

A abych to shrnula, kladení pastí vedle sebe tak aby se třeba i polovinou překrývaly mi nepřijde ani neetické, ani nemorální, ani porušující systém, ale pokud se někdo tímto mým prohlášením (a mou postavou) cítí ohrožen, ať se ozve do PM - a to vážně - a já mu budu klást pasti pěkně po jednom
(možná i s varující cedulkou a útržkem kapesníku s iniciály, aby mu došlo kdo ji tam dal :blush: )
Naposledy upravil(a) Braenn dne 26. 9. 2008 12.22, celkem upraveno 1 x.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Braenn píše: Tady je neetické a "prasácké" to položení pod spící postavu, nikoli to, že jich položil víc vedle sebe.
Ne vedle sebe, ale na NA sebe, resp. na spici postavu.
Braenn píše: Dle mě. Až mi některý zloděj na prvním levelu položí pod nohy tolik lehkých pastí, abych je během jednoho kroku prošlápla a zabily mě, pak mu pošlu spíš gratulace za kreativitu, než že bych se hádala o prasárně.
A kdyz to udela DM s pomoci NPC?
Braenn píše: A abych to shrnula, kladení pastí vedle sebe tak aby se třeba i polovinou překrývaly mi nepřijde ani neetické, ani nemorální, ani porušující systém …
Mne taky ne .. :smile: Vis, ale o tomhle tu vubec nebyla rec. Anurin poukazoval na pripad, kdy je HODNE pasti na sobe a KOMPLETNE se prekryvaji.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Anurin, pokud čtu dobře, psal že "dle jednoho dm se pasti nesmí ani překrývat" což je to, o čem se bavím od začátku já, a což tu bylo, pokud sem si to dobře vyložila, označeno jako neetické a za zneužívání systému *krčí rameny*

Ten argument s DM nějak nechápu
Odpovědět