Proč?

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Zamčeno
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Proč?

Příspěvek od anurin »

Je to asi hloupá otázka, ale proč tu někteří hrají. Proč tu hrají hráči, kterým jde především o XP a né o příběh. Myslím že tohle je RP server a né MMORPG svět. Pletu se? Proč se takhle vyjadřuju tady na phoru. Je to protože mi přišel skvělý tell, o tom, jak si hráč leží v posteli, má v ruce tyč a sem tam bouchne do klávesnice aby to prej něco psalo nebo aby se postava pohla. Proč? To snad každému dojde. :angry: To je tak vždycky.. někdo se uklikne a pak je zle.



EDIT Pavel: Tady toto téma začíná být velmi zajímavé a poučné (zpovědi hráčů o jejich začátcích) - viewtopic.php?p=65982#65982
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Mno jo, vždycky se někdo takovej najde. Nechal bych to ležet a běžet.

Osobně bych ale postavu, která tak nějak divně popobíhá a nebo má hlášky jako "srgsrg" IC považoval za blázna, což může být i docela zábavné.

Když by se hráč nechytl (a nebo kdybych měl zrovna špatnou náladu :)), asi bych ho trošičku OOC zabil, ať nějaké ty expíky taky ztratí, když mu o ně tak jde :))
Kraki Skengdrang
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Spíše by to chtělo domluvu aby prozřel...
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Jon píše:asi bych ho trošičku OOC zabil, ať nějaké ty expíky taky ztratí, když mu o ně tak jde :))
Hmm, to je dobrej nápad... ty expíky z něj se hodí :megalol: .
Ehm.. tohle bych si spíš vyříkal nejdřív s tím hráčem a když by se mu to nelíbilo, tak poslal PM DM (tyjo to je zkratek :dry: )… je zbytečný to rozmazávat na fóru, týká se to většinou hráčů, co se na fórum ani nekoukaj nebo si to stejně nevezmou k hercně. Takže pokud jim někdo ukáže správnou cestu, tak buď se zlepší, (nebo budou dělat, že se zlepšili :shades: ) nebo mají smůlu a na EQ stejně moc dlouho nepobudou. Přes fórum se nic nevyřeší.
Hmmm.. vážně si myslíš, že hráč, co ti to napsal se zlepší, když si přečte to, co tu píšeš? .. nebo někdo, koho se to sice týká, ale nepřeklikl se?
EDIT: možná nejlepší způsob jak mu ukázat, jak má hrát, je říct mu o čem EQ vlastně je a třeba mu přiblížit vlastní zážitky aby to pochopil... zabít ho je MMORPG způsob pochopení. :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

já bych ho zabil a zabil bych a zabanoval všechny co podvádějí a kazí hru ostatním viz. dnes ten co schodil server, což se mě dosti nesmírně dotklo a ještě více zkazilo náladu kterou jsem už měl nabouranou
(zabil ve hře :) )

CO SEM VŮBEC LEZETE VY CO SI NECHCETE HEZKY ZAHRÁT VLASTNÍ FILM, KNIHU NEBO DIVADLO ALE JEN EXPIT, RABOVAT, CHEATOVAT ABY JSTE BYLY NEJLEPŠÍ

neříkám nejsem taky dokonalý ale snažím se a již sem přišel na to že mě o hodně více naplňuje příběh a ne lootění a honění se za mamonem být co nejlepší řezník
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Mimochodem ten dnešní útočník byl pravděpodobně majitel toho účtu GetFirstPC, DungeonAndDragon a orakulum jenž má IP ISA BAN za svoje opakované prohřešky. Útok přišel ze zcela stejné IP adresy. Jiné účty pokud si pamatuji z této IP adresy nebyly detekovány. Takže pravděpodobně se jednalo o snahu obejít podvodem IP ISA BAN... no a odnesli to opakovaně všichni na serveru protože tenhle silně nestandardní postup vždy server zhroutil.

Pikantní je že u tohoto případu mám v rozmýšlení prosbu dotyčného o odbanování. No... myslím že jsem se právě rozhodl. BAN na věky věků.

Také tyhle lidi nechápu...jen podvádějí a neumí se bez toho ani bavit. Hodně to o nich vypovídá a v reálu bych s takovým člověkem co podvádí když si myslí že ho nikdo nevidí ani ruku nepodal, natož abych s ním třeba uzavřel nějaký obchod. Podrazil by mě při první příležitosti.

Ovšem tento případ byl poslední kapkou... takže vyhlašuji NULOVOU TOLERANCI. Kdo po upozornění bude stále podvádět tak mu bude hra znemožněna.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
aster3
Příspěvky: 60
Registrován: 29. 1. 2008 9.44
Bydliště: Hag Hargol

Příspěvek od aster3 »

labir píše:Mimochodem ten dnešní útočník byl pravděpodobně majitel toho účtu GetFirstPC,…
Tenhle hrac uz udelal nekolik preslapu... V jinem modulu treba si pri prestavbe domku v toolsete zabudoval ultimatni item a zneuzil tak WB duvery za co dostal myslim banana a ted znova prasi … hmm je to kvitko jak ma byt :megalol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

já bych se moc nesmál :angry: takovýhle myslím, že tu nikdo, kdo se chce poctivě bavit, nepotřebuje
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
aster3
Příspěvky: 60
Registrován: 29. 1. 2008 9.44
Bydliště: Hag Hargol

Příspěvek od aster3 »

Tomyn píše:já bych se moc nesmál :angry: takovýhle myslím, že tu nikdo, kdo se chce poctivě bavit, nepotřebuje
nemyslel sem to ve zlym … a myslim ze tenhle "policejni rezim EQ" je docela dobry aby odhalil podobne anomalie :yes:
Obrázek
OneIceOne
Příspěvky: 320
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Re: Proč?

Příspěvek od OneIceOne »

anurin píše:Je to asi hloupá otázka, ale proč tu někteří hrají. Proč tu hrají hráči, kterým jde především o XP a né o příběh. Myslím že tohle je RP server a né MMORPG svět. Pletu se? Proč se takhle vyjadřuju tady na phoru. Je to protože mi přišel skvělý tell, o tom, jak si hráč leží v posteli, má v ruce tyč a sem tam bouchne do klávesnice aby to prej něco psalo nebo aby se postava pohla. Proč? To snad každému dojde. :angry: To je tak vždycky.. někdo se uklikne a pak je zle.
Odpověď na tuhle otázku bys měl znát sám, když se zamyslíš nad minulostí. Sám bys měl také odpovědět, co se stalo a změnilo se, třeba právě tahle zkušenost pomůže ostatním.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Nevím jestli je vůbec dobré to psát na fórum. Ty jsi psal, že nechceš vědět o IC informacích na fóru, já nechci vědět o tomhle. Ne že bych žil v nějaké sladké iluzi, že jsou všicni naokolo skvělí a mají se rádi, ale stačí mi prasárny reálného světa. On si takhle sice nabuší nějakou postavu a nakonec ji stejně někde zahodí. Já nehraju Serina pro těch 900 000XP, ale pro jeho zážitky a vzpomínky. Jinak už bych si dávno vytvořil nějaký hraničářský klon :blush: . A když se dívám, kdo se s postavou přehoupl přes 15 level, jsou to hráči, které hrají hezky.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Proč to sem píšu? Protože takových věcí se v poslední době stává docela dost... a trochu mi to leze krkem. Snad se nebudu muset omlouvat, že na to prostě poukážu. A poukážu na to z jednoho prostého důvodu. Aby hráči věděli jaká je situace a aby takové věci popříapdě hlásili a byli sami přísnější. Víc k tomu nemám co říct.

A ta tvá poznámka o IC .. no, raději se nevyjadřuju.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Mne by také zajímalo, PROČ se vlastně na EQ přihlašují, PROČ EXPí takovým to způsobem, že se někde zašijí kde na ně nejde vidět a tam každou chvíli udělají nějaký pohyb, aby je to popřípadě nevyhodilo. :angry: K čemu jim to je dobré? Přeci je mnohem zábavnější když se baví s dalšímy postavami a dělají spolu různé věci. :clover: K čemu čekají na levely, když potom s nikým nic nedělali, ničeho se nezúčastnili a vlastně jsou pro ostatní naprosto neznámé postavy. Vůbec nechápu význam tohoto EXPení, je to přeci HCRP né MMORPG. Ať si jdou hrát WoWko a nedělají to co dělají.

Jenže donuťte je k tomu aby začali něco proti tomu dělat.
Možná by to chtělo nějaká opatření, ale jaká? :no:
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Protože některé postavy zkrátka žijí rády samy mimo oči ostatních. O tom, zdali jsou takové přínosem pro svět je na místě spekulovat, ale nevidím důvod proč proti tomu jakkoliv zasahovat.
Amber
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Hmmm to má taky něco do sebe. Ale i tak není lepší užívat si s dalšímy postavami. A navíc když si přečtu Anurinův první příspěvek na toto téma, nepřipadá mi to jako by postava byla nějak odstrčená či co. :no:
Darthirii
Příspěvky: 152
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Ano, oba se bavíme o trochu jiné skupině hráčů, ale postihneš-li jednu skupinu, zasáhne to i tu druhou. Už teď existuje bonifikace za hru ve skupině a pokud to některým nestojí za to, mají svůj důvod. Ať už se jedná o to, že nemusí hrát nebo o to, že kvůli mizerným pár XP navíc se nebudou bavit s těmi hlupáky z města.

Ano, je lepší si užívat s ostatními postavami, ale ne za každou cenu a ne s každým. Ať už se jedná o IC antipatie nebo slušně řečeno o odlišný způsob hry.
Amber
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Ono je lepší, když se někde zašijí, než aby si sedli do hospody, každejch pět minut změnili židli a jakoukoli snahu o komunikaci ignorovali. Ti, kteří nevylejzaj aspoň nekazí hru ostatním, když už nic nepřinášejí.

Edit: nemluvím samozřejmně o vlcích samotářích, ale o makrařích samotářích ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

A naopak existují extrémy, které se musí projevovat neustále bez ohledu na ostatní. U těch se ptám zase já "proč?", protože mi to nepříjde kolikrát normální. Uznávám vtíravé postavy (s prominutím...) typu Ezechiel, nebo jiní, kteří mají prostě vždy co říct a rádi se přidají do hovoru, ale někteří hráči mají až nesnesitelnou potřebu furt do hovorů jiných hvězdčikovat, nebo se projevovat, když na nějaké hromadnější akci nemají vůbec nějakou podstatnou úlohu.

BTW: a takhle tu můžete brečet furt dokola, jak je dokázáno, tak většina těch lidí nečte fórum, takže tohle je tááák strašně zbytečný, že si tu jen někdo opět nahání příspěvky.
viz. zde

EDIT: však postavy dělám, aby v nich byl kousek mě... ale já mluvím o respektování toho, když maj jiní zrovna jakousi tu vedoucí pozici.…
EDITBTW: nenuť mě tu větu dokončovat, protože bych dokončil tím co si vskutku myslím.
Naposledy upravil(a) Nalk dne 23. 3. 2009 16.12, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:A naopak existují extrémy, které se musí projevovat neustále bez ohledu na ostatní. U těch se ptám zase já "proč?", protože mi to nepříjde kolikrát normální. Uznávám vtíravé postavy (s prominutím...) typu Ezechiel, nebo jiní, kteří mají prostě vždy co říct a rádi se přidají do hovoru, ale někteří hráči mají až nesnesitelnou potřebu furt do hovorů jiných hvězdčikovat, nebo se projevovat, když na nějaké hromadnější akci nemají vůbec nějakou podstatnou úlohu.

BTW: a takhle tu můžete brečet furt dokola, jak je dokázáno, tak většina těch lidí nečte fórum, takže tohle je tááák strašně zbytečný, že si tu jen někdo opět nahání příspěvky.
viz. zde
Nalku vis proc? Protoze povaha hrace …

Ano, muzeme se tu bavit o tom, ze hrac a postava jsou dve ruzne veci, ale ve vysledku se VZDYCKY, a obzvlaste pri dukladnem DI, prenaseji nektere povahove rysy z hrace na postavu a vice versa. At chceme ci ne, je to tak … Hrani povahy postavy otocenou na presny opak povahy hrace je sice mozne, ale velmi narocne na soustredeni a pri delsim hranim proste hrac vypadava z role.

PS: A samozrejme tu jsou vyjimky, jako napriklad to, ze Daemian je arogantni hovado, kdezta ja … :devil_2:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

tak to ti milý cybermíšo děkuji, jestli je Brumla vtělením mě mám se za co stydět :)

ne myslím si že je to dosti o citu pro hru a hereckém nadání, ale je jasné že na to nemá každý a pak jeho charakter většinou odráží jeho samého
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Zamčeno