Telly

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Telly

Příspěvek od Olymar »

1. Rád bych poprosil hráče, kteří když už mají tu potřebu psát nadbytečné telly, popř. telly přímo porušující pravidla, aby si alespoň zkontrolovali, že jej posílají zamýšlenému adresátovi. V mém logu to pak vypadá docela hloupě.

2. V případě, že byste mi něco rádi OOC sdělili a není to nutné řešit hned na místě, použijte prosím PM.

Děkuji.
LindacpAG
Příspěvky: 162
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Telly

Příspěvek od LindacpAG »

Žádám ostatní hráče o totéž. Shoduji se s Olymar v obou bodech.
Děkuji.
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

A co je považováno za nadbytečný tell?
Bratrstvo zabanovaných!
LindacpAG
Příspěvky: 162
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Ghost píše:A co je považováno za nadbytečný tell?
No, pro mě je přijatelné, pokud mi například po nějáké výpravě někdo napíše poděkování za hru.. nebo pokud mi začátečník napíše, protože potřebuje poradit. Případně ještě pokud má někdo požadavek na mojí hru (tj. například ví, že moje postava je hodně sprostá, tak mi pošle tellem žádost, jestli by to nešlo něják jemněji, protože na to hráč nemá nervy). Další, zbytečné telly už podle mě do hry nepatří, od toho existuje PM tady na fóru.

To je ovšem jen můj subjektivní názor..
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Všetko to zelené o čo ostatny už nemaj zaujem. :bigwink:

U niekoho je to jedno slovo a u niekoho ani tona textu nieje obtažujuca.

Ja som nejak nikdy nepochopil čo je na Telloch tak obtažujuce, ked mam čas odpoviem, ked nemam odpoviem že nemam čas, alebo sa za okamih tá zelena veta sama strati v mory bielych a otravovatel ma smolu.

Vyhovorky na rušivost DI neberiem, sa už možte stažovat rovno na cely GUI. Od toho to je zelene aby ste vedeli že to mate ignorovat.

X krat mi prišiel Tell smerovany na niekoho ineho a maximalne som poslal odpoved zo smajlikom že sa trafil na zly učet, aby chudak nečakal odpoved na otazku ktora nikdy neprijde.

Ked vas niekto nadmerne prudi nevhodnym Tellom napište mu aby neprudil a ak neprestane pisnete to DM a to ho možno klepne cez prsty.

:clover:

P.S. a hlavne neriadte sa podla, Vodu kaže víno pije. Je smutne ked niekto prudi že ho prudia telly a sam je teller ako vyšitý.
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

přesně tak, když se někdo trefí mimo, to se hold stane

a pokud se dva hráči baví přes celou Desku o tom, co měli k obědu, co je komu do toho?

a pokud jde o ty telly s porušováním pravidel, dotyčná jen dokazuje svou úroven, no ne?

zbytečný inkvizitorský topic
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Podle mého se musí počítat že ti někdo napíše omylem tell....Občas se tomu ani hráč nemůže vyvarovat když není z druhým v družce, jelikož když se někdo odpojí posune se ti jméno v seznamu, stejně tak se mi stalo že jsem si hodil někoho jiného do odporu než jsem chtěl. Ale chápu že pokud z někým hraješ nějakou pěknou RP hru a najednou ti do rozhovoru skočí: "Čus, tak co jak se máš? Co děláš?" tak to je dost nepříjemné a odtrhne tě to od hry.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Není to zbytečný inkvizitorský topic. Pokud si chcete se svým kamarádem psát, co jste měli k obědu pomocí tellů, tak si máte dát pozor komu to posíláte. Zkontrolovat si jméno postavy ve spodním řádku není tak těžké, abyste museli obtěžovat ostatní a pokud těch zpráv posíláte tolik, že se vám to statisticky nedaří, tak se zamyslete, jestli není ICQ vhodnější.

Míra, co je nevhodný tell bude u každého jiná a bude se lišit i v čase, ale máme tu pravidlo, že je zakázáno opakovaně posílat tell hráči, který neodpovídá. Pokud to uděláte několikrát a nedočkáte se odpovědi, není snad nutné to zkoušet ještě desetkrát.

Porušování pravidel samozřejmě o dotyčné(m) něco říká, ale také jde o další porušování pravidel a je opravdu zajímavé se někdy doslechnout, o čem si takhle hráči povídají - a oběd to nebývá.

PS: Poděkování může taky jít do PM (a pokud vám to nestojí za ten ztracený čas s otvíráním fóra, tak to asi není zas tak velké poděkování).
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

To měnění se názoru na telly například sám od sebe znám. Člověk je do EQ totálně zazřaný, hraje se skvělé RP a celkově - náhle ho každý tell trošku bo více otravuje. Člověk se tak moc na hru nesoustředí, hraje spíš tak "nalehko", tell mu nevadí a klidně si s někým OOC pokecá...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Svoboda jednoho ve hre konci tam, kde zacina svobodna jineho hrace - timhle by se mel kazdy ridit. Pokud si nejste u dotycneho jisti, ze mu tellovani nevadi, neni nic jednodussiho, nez se optat po PM. Primarne by si kazdy mel zasilani tellu dvakrat rozmyslet, jsou situace, kdy je to vazne neprijemne a obtezujici.

Mne osobne hodne vadi telly tykajici se Dx cinnosti, kdyz jsem ve hre za postavu (krom toho "obtezovani Dx ve hre, kdyz hraji za postavu, je proti pravidlum a vetsinou to stoji 1 level). A obzvlaste me dostava predstava nekterych hracu, kteri se domnivaji, ze vseho hned za postavu necham, relognu a zacnu resit jejich zalezitosti …
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

já žasnu nad tím jak existuje taková ta teze "mě to neuvěřitelně ruší od hry"

jako to jste u toho hraní všichni v nějakým tranzu nebo jak?

já dělám DM na jiným serveru a občas mi taky přijde tell, že někdo něco potřebuje a tak podle toho o co se jedná to vyřídím nebo mu napíšu, že tohle by fakt mohl řešit přes PM

jo lidi neznají míru

ale mít psychickou újmu z toho, že přijde zelená věta :no:

ještě navíc se tím takhle ohánět na foru - to je prostě veřejná inkvizice
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Jen chci k tomu kontrolování jména v tellu poznamenat, že to sem tam bugne. Už se mi párkrát stalo, že tell který jsem někomu posílala chodil stabilně někomu jinýmu, protože se to šouplo a dokud jsem nezměnila lokaci, tak mu ty telly chodily ačkoliv jméno bylo správně.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Luelle, a co se přesně snažíš říct? Jsou tu lidi jako ty a jsou tu lidi, kteří si nechtějí povídat o obědě, pomlouvat jiné hráče a postavy nebo řešit kdo kde umřel. Žasnout samozřejmě můžeš, spekulacemi o psychické újmě se zabývat můžeš také, ale respektovat to musíš, protože je to tak v pravidlech a není nic nemorálního vyžadovat od ostatních jejich dodržování.
Mithirwen Celeavaeil
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Pravidla platí a pokud je někdo porušuje, nahlašte to DX. Jinak mě osobně většinou nevadí, pokud mi někdo při hře za postavu pošle něco nutného souvisejícího s DSkováním.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

co chci říct?

to že lidi přestávají myslet!

jen se podívejte na nesmyslnost toho topicu.… řešit takovou kravinu jako jsou telly ve hře... zbláznili jste se? za chvíli tu bude někdo brečet, že ho při hře ruší jakou má jiná postava ikonku, nebo to, že když zmáčkne tab všechno okolo svítí

fakt je to tu cítít absurditou a dost extrémně

fakt se divím tomu, že někomu stojí ta energie založit takovej topic - lidstvo řeší a vymejšlí debility

já měla vždycky dojem, že hráči, co hrají RPG jsou trochu na výši - hodně čtou, nutí svojí fantazii pracovat, vymejšlí nejrůznější souvislosti, reálie, a tak dále

ale když vidím tohle? :no:
16? Tak to je v pohodě
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ale Luelle, chce-li někdo u hry klid, má na to právo. Jde si hrát a chce si to užít, ne s někým řešit, co měli k obědu, nebo jestli hráč té postavy vedle je pěkné pako.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Aefar píše:Ale Luelle, chce-li někdo u hry klid, má na to právo. Jde si hrát a chce si to užít, ne s někým řešit, co měli k obědu, nebo jestli hráč té postavy vedle je pěkné pako.
mno … a tu by som vypichol to Svoboda jednoho ve hre konci tam, kde zacina svobodna jineho hrace.

Pravo maj i ty co si chcu kecat o obede, a ked im ujde tell na blbý učet nemusi sa hned spustit omielanie pravidiel a nariekanie nad kazenim hry. Je to spoločenska hra a pracujete s ludmi, tolerujte sa trochu.

Prečítajte si fora za par poslednych mesiacov, tolko knikania o kazeni hry tu nebolo za cele roky. Mi to prijde ako jedna velka školka a handrkovanie sa o pastelky.
Because I'm Batman !!!
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já to nepochopil (tedy, ty první dva příspěvky, pak už to neberu v úvahu) jako stížnost na omyly hráčů, kteří pošlou tell někomu jinému. Já to pochopil jako hmmm... řekněme seznam hráčů, kteří se nepřejí OOC telly nesouvisející se hrou. Přečetl jsem, beru na vědomí, tím to pro mě hasne. Když jim to náhodou přijde omylem, omluvím se. Tím to pro mě hasne. Mám pocit, že se prostá žádost nějak moc nafukuje.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Re: Telly

Příspěvek od Jája CZE »

Olymar píše:1. Rád bych poprosil hráče, kteří když už mají tu potřebu psát nadbytečné telly, popř. telly přímo porušující pravidla, aby si alespoň zkontrolovali, že jej posílají zamýšlenému adresátovi. V mém logu to pak vypadá docela hloupě.

2. V případě, že byste mi něco rádi OOC sdělili a není to nutné řešit hned na místě, použijte prosím PM.

Děkuji.
Jenomže oni se ohrazují právě vůči omylům...

Prostě se občas stane no..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
tenskytarou
Příspěvky: 46
Registrován: 27. 2. 2010 20.43

Příspěvek od tenskytarou »

Myslím, že nejjednoduší je, napsat to tomu hráči, co posílá tell. Bude to možná někdo, kdo sem ani na forum nechodí. Taky se mi stalo, že mi někdo opakovaně o něčem psal a nebylo to určeno pro mě, takovému je dobré to říct, aby přepnul na toho, komu je to opravdu určeno, pokud se dotyčný neodhlásil (což bývá podle mě nejčastěší příčina toho, že telly dostává někdo jiný).
Pokud někdo používá telly směrem ke mně a přitom se to dá řešit IC, tak mu to taky napíšu, většinou to stačí a on své zelené zprávy omezí. A pokud jsem v akci či rozhovoru s ostatníma lidma, tak je ignoruji.
Někdy pomůže dobrý příklad víc než nějaké vysvětlování po tellu či dokonce kritika toho dotyčného. Když se mě někdo známý tellem zeptá, kde jsem, neodpovím mu. Ale zajdu do nejbližší hospody nebo ke strážnému a zeptám se stylem *Martin se ptá svačinky* Prosím vás, neprocházel tudy pan XY? (pro případné nováčky - tuto zprávu pošlu tellem tomu dotyčnému).
Jinak souhlas tady s názorem výše. Pokud si dva lidé chtějí nebo potřebují něco vyřídit tellem a oba s tím souhlasí, vyhovuje jim to, proč k tomu tuto možnost nevyužít, nikoho tím neobtěžují a je to možná lepší, než aby přepínali na externí komunikátory jako je skype, ICQ či PM, protože by je to mnohem víc odvádělo od hry.
Ale ani takový soukromý rozhovor by neměl být na úkor hezké hry, okolí dotyčných by nemělo trpět jejich "IC mlčenlivostí" protože se věnují OOC komunikaci.
Jejda, to jsem se rozepsal … :smile: … zkrátka chápu Olymar, že ho to ruší, ale opravdu bude lepší vhodnou, ideálně přátelskou formou ukáznit toho dotyčného přímo ve hře.
Odpovědět