Přípomínky k případu Anade/Zacho

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Škoda, že je smazaná diskuse k trestníku. Celkem bych odtamtud rád zkopíroval argumenty týmu, aby nikdo nemohl říct, že překrucuju, nebo vytrhuju z kontextu. Bohužel nelze, neboť byly příspěvky pro vyšší dobro smazány.

Kdo si pamatuje na výrok v hrubém obsahu "znáte nás a víte, že bychom najednou nezačali brutálně trestat co chceme jen proto, že nám to chabé definice v trestníku umožňují"?

1 minuta hry na levelu 26 pro pomalejší expy: 3 xp
DM odměna za dvouměsíční quest: 15 000 xp
Zkoumání krve, které podle DM na základě jeho "pocitu" neodpovídá chování postavy: -120 000 xp
Osvětlení praktik týmu: neocenitelné
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Vy jste jak lidi, se kterýma se v práci setkávám. Třikrát za půl roku si přijdou "neznámí" vnuci pro důchod a senioři jim to dají, i když ví, že je to podvod. Další skupina lidí je ta, která nadává, že je vf restauraci šidí číšník a jídlo se nedá jíst a už to tam zažili několikrát. A znovu a znovu...ten číšník je fakt hajzl.

Tady nadáváte jak to stojí za prd (což stojí) a cítíte křivdy (oprávněné či neoprávněné) a stejně sem každou chvíli lezete a se skřípěním zubů se logujete a hrajete. tak přestaňte byt pokrytečtí a když vás někde něco *cenzura admina* a nebaví, už tam nelezte. Já to udělal a je mi fajn.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Akira má pravdu.

Anade se může dovolávat k nejvyšší soudní inštanci, tj.:
- k Onyxovi jako k hlavnímu DM, pokud chce reklamovat (ne)přiměřenost či vůbec oprávněnost trestu,
- k Labirovi nebo Onyxovi, pokud to chce řešit jako spor s členem týmu.

Co jste veřejnosti mohli k případu říct za fakta a své pocity, to jste asi už řekli.

Já si taky myslím svoje, ale jsou to čiré spekulace. Každý spekuluje podle toho, kdo je mu bližší, kdo se mu zdá důvěryhodnější, s kým se více baví a koho má raději. Sice se snažím dívat objektivně, ale nejde to.

Pravidla jsou stanovená majiteli a jím jmenovaným týmem. Ti dohromady poskytují zdarma tuto službu, tuhle hru. Mají právo rozhodovat. Toto je nutno respektovat.

Na druhé straně, všichni jsme členové tohoto herního společenství. Všichni máme právo se svobodně veřejně vyjadřovat, reagovat, polemizovat, navrhovat, nesouhlasit atd. - a to podle relativně volných pravidel slušné komunikace. Osobně si myslím, že je toto společenství ještě docela liberální a volné... a že je fajn, že vůbec umožňuje hierarchické odvolání k vyšší inštnaci.

Všichni, kdo chtějí hrát, akceptovali podmínky provozovatele služby. Chápu, že se některé někomu nelíbí, chápu, že se může někdo cítit dotčen nebo se může vztekat, když se cítí dotčen. Ale tým má právo rozhodnout svrchovaně, odvolání je možné pouze k majitelům. Ti vám nemusí vůbec odpovědět. Není to jejich povinnost. Na druhé straně hierarchická struktura a svrchovanost rozhodnutí umožňuje obranu proti manipulativním útokům, citovému vydírání, lžím a tak dále.

Fórum nám nikomu neprozradí, jak to skutečně bylo. Kdo se provinil. Pokud si Anade bude stěžovat vyšší inštanci a stížnost bude zamítnuta, nezbyde mu, než se smířit, a příště se podobné chyby vyvarovat. A nebo se urazit a odejít.

Kdo chce podobnému přestupku předejít, je podle mě nejlepší uvědomit všechny, že si nepřejete posílat IC informace OOC cestou. A udělá-li to někdo, pak mu sdělit, ať tak nečiní. Chráníte tím sebe.

Lomylith mě osobně občas také pošle něco takového. Je to docela netrpělivý hráč... třeba to zkouší, třeba jen potřebuje někomu sdělit svůj vztek ze smrti postavy, koho by to nenaštvalo, že. Tohle všechno je pochopitelné (ale jsou to spekulace). Ale sám bych byl raději, kdyby mi takové informace neposílal. Kdykoli pak je pro mě třikrát těžší zvážit jakoukoli činnost a přemýšlet nad tím, jestli to náhodou nedělám proto, že to vím. A mohlo by se lehce stát, že bych k metagamu opravdu sklouzl.

Přečtěte si v novinkách na webu EQ, co se dělo v červnu 2007. Přečtěte si řádně prohlášení Labira. Mnozí z vás to pravděpodobně pamatují, já ne. Ale přesto to považuji za důležité a aktuální i dnes.

Hrát na EQ je výsada. Nikdo vás nenutí.

Pokud jde o DM, není vždy jejich reakce zrovna nejlepší, někdy taky reagují pěkně nevhodně, ale jsou to také jen lidé. Dělají pro nás dobrovolně hru a velmi pochybuji, že chtějí hráče ze serveru vyhánět. Chtějí trestat a vyhnat podvodníky. DM Pavel řekl, že Anade udělal podvod a potrestal ho po dohodě s týmem.

A očekával-li Anade masivní zastání svých práv od hráčů na serveru a ostatního týmu, jak se zdá, nemá dostatečnou důvěru z řad hráčské veřejnosti. A rozhodnutí DM většina respektuje.

Ještě připomínám: DM nejsou voleni, vybírají si sami do svých řad nové. Jsou jmenováni majiteli tak, aby řidili jejich svět. Můžete si stěžovat majitelům, ať dostanou "padáka" :biggrin: , stejně jako majiteli hostince, ať vyrazí toho Akirova číšníka. On zváží, jestli je pro jeho "podnik" takový "číšník" přínosem.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Mimochodem.. proč se tu ztrácí příspěvky jen tak zčista jasna? Nějaké nové pravidlo fóra?

Aefarův projev nemá cenu řešit
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Akira píše:Vy jste jak lidi, se kterýma se v práci setkávám. Třikrát za půl roku si přijdou "neznámí" vnuci pro důchod a senioři jim to dají, i když ví, že je to podvod. Další skupina lidí je ta, která nadává, že je vf restauraci šidí číšník a jídlo se nedá jíst a už to tam zažili několikrát. A znovu a znovu...ten číšník je fakt hajzl.

Tady nadáváte jak to stojí za prd (což stojí) a cítíte křivdy (oprávněné či neoprávněné) a stejně sem každou chvíli lezete a se skřípěním zubů se logujete a hrajete. tak přestaňte byt pokrytečtí a když vás někde něco *cenzura admina* a nebaví, už tam nelezte. Já to udělal a je mi fajn.
a tak teď nevím kam jsem se to dostal..ale jestli adminovi připadá, že je vhodné mazat slovo *cenzura admina*, které je jediné v celém textu, tak to považuju už docela vážně za určitou nemoc. Hele hoši, najděte si holku, nebo kluka, ale tohle je vážně mimo.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

To Aefar: abychom si rozuměli...já si nemyslím, že je Equilibrie nějaká výsada. V současné době spíš ztráta času...nebo spíš server pro: studenty co chtějí nějak trávit čas, pro ty co nemaj partnera, pro zoufalé existence ponořené do cybersvěta (nic společného s cybermišou :)). Prostě už je to tady zcela mimo (nejspíš i na mnoha jiných serverech) a pokud si chtějí lidi zahrát RPG, ať to raději hrajou reálně v PnP. tam, když si DM hojí komplexy se s tím dá něco dělat hned a když hráč podvádí, tak jakbysmet.
Equilbrie je v současné době pro mě ( a je to jen můj názor)….Tohle je můj kyblíček, já jsem si ho koupil/dostal a vy si s ním můžete hrát jen, když budete dělat moje bábovičky...mamííííííííííííííí on nedělá bábovičky jaký chci já! A má svůj kyblíček, to se nesmí. Jistě zlatíčko...Hej spratku...seber si svůj kyblík a vypadni. A ty zlatíčko vytáhni tu ručku z trenýrek, to není hezké
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Akira píše:
:smile: No... mě to PnP momentálně nahrazuje výborně... to, že má spor nějaký hráč s nějakým DM mě zas tak netrápí, spíš unavuje, že se to hovínko rozmazává po celém pískovišti.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Jak jsem byl upozorněn zapomněl jsem ve výčtu uvést ty, které baví fantasy a proto to hrají. takže je tímto uvádím. :bigwink:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Akira píše:To Aefar: abychom si rozuměli...já si nemyslím, že je Equilibrie nějaká výsada. V současné době spíš ztráta času...nebo spíš server pro: studenty co chtějí nějak trávit čas, pro ty co nemaj partnera, pro zoufalé existence ponořené do cybersvěta (nic společného s cybermišou :)). Prostě už je to tady zcela mimo (nejspíš i na mnoha jiných serverech) a pokud si chtějí lidi zahrát RPG, ať to raději hrajou reálně v PnP. tam, když si DM hojí komplexy se s tím dá něco dělat hned a když hráč podvádí, tak jakbysmet.
Mne osobne teda prijde, ze nejaky problem mas spis ty. :smile: Na EQ nehrajes, presto se tvaris, ze jsi zbastil vsechnu moudrost sveta, o EQ vis prvni posledni, a ze k tomu vsemu mas pravo rikat nekomu, kdo si tu spokojene hraje, ze je to pro nej ztrata casu. Proc? Proc zbytecne ceris vodu tem, kteri si tu chteji spokojene hrat? To same kokosak. EQ i hraci jsou vam ukradeni, nehrajete tu vecnost, ale jak se objevi nejaka "kauza", hned se objevite, ze si rypnete a prilejete si do ohne. Proc? Hrani na EQ neni zadna skodliva droga, abyste tu museli rozjizdet jakoukoli "moralizujici" kampan. Online hrani je v dnesni dobe rozsirene vic nez kdy v minulosti a je kazdeho vec, aby si zahral to, co ho bavi …

Nikdo neni dokonaly - ani EQ, ani tym, ani hraci - a nikdo to tu netvrdi …

AD cybersvet: Cybersvet je v dnesni dobe oblasti, ktera poskytuje jak praci tak i zabavu obrovskym masam lidi, me nevyjimaje. Integrace cybersveta a realneho sveta je v dnesni dobe tak prorostla a neustale se ty vzajemne zavislosti jen a jen prohlubuji. Ja jsem v tom osobne az po usi ve vsech ohledech a i tak vedu naprosto normalni zivot :smile:
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

ále prosím tebe :bigwink: nemusíš mít obavu. Se svými problémy si dokážu poradit. Díky za optání. A vzhledem k tomu, že se jedná o dizkuzní forum, na které mám přístup, mám svobodný přístup i k tomu, abych vyjadřoval svůj názor. To je naštěstí demokratický vývoj. :smile:
Jestli tě moje názory uráží, tak je prostě nečti. jak jednoduché. Ani k tomu nelze nikoho nutit. Nic víc nic míň.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Akira píše:ále prosím tebe :bigwink: nemusíš mít obavu. Se svými problémy si dokážu poradit. Díky za optání. A vzhledem k tomu, že se jedná o dizkuzní forum, na které mám přístup, mám svobodný přístup i k tomu, abych vyjadřoval svůj názor. To je naštěstí demokratický vývoj. :smile:
Jestli tě moje názory uráží, tak je prostě nečti. jak jednoduché. Ani k tomu nelze nikoho nutit. Nic víc nic míň.
Dovolil bych si ti docela oponovat.

1. Nenapsal jsem, ze me tve povidani na foru urazi, ale ze zduraznenych casti muzes snad logicky vydedukovat, ze me spis zajimali tve motivace …

2. Svoboda a demokracie jsou dve ruzne veci a lidi je nejenze motaji dohromady, ale casto si je i dost spatne vysvetluji. Demokracie ti dava politickou svobodu a moznost podilet se skrze volby na "rizeni" statu. Ovsem svoboda obecne znamena, ze volnost v pocinani jednotlivce konci tam, kde zacina svoboda jineho. Jelikoz mnozi jedinci toto nedokazi ani pochopit, natoz akceptovat a implementovat do sveho zivota, tak tu mame zakony a pravidla, a to jak moralni, eticka, interni atd. Takze ne, tvoje nazory ohledne EQ zde nemaji s demokracii nic spolecneho. Nelibi se mi, protoze se navazis a znevazujes neco, na cem ti nezalezi, a EQ tim naprosto bezduvodne skodis.

O lidech, jako jsi ty, bych si tu mohl rovnez psat sve "svobodne" nazory s tim, ze kdyby ti vadily, tak si je nemusis cist. Jenze takovehle chovani je zbytecne a nicemu neprospeje. Ty se tu stejne i tak jednou za cas objevis, poplives si na neco, o cem nic nevis, a pak zase pujdes dal … Coz uvitam, pac aspon tu bude zase klid pro ty, kdo se tu chteji bavit a hrat :smile:
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

No co už...ale tak jsem rád, že víš, kde končí a začíná svoboda jiného. Aspoň k tomuto jsi dospěl a konečně to začínáš respektovat, což ti dělalo v minulosti dost velké problémy.
Ale neboj, nehodlám tu příliš vyjadřovat svůj názor ani myšlenky na to co se mi líbí a co ne. :smile:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já osobně vyznávám klasické liberální pojetí svobody, tedy, že svoboda Akirovy pěsti končí na špičce mého nosu. Dovolím si udělat jednu věc... připomínky k případu již nejsou, takže to zamknu, zbytek rozdělím.

EDIT: A vůbec, nemá to smysl dělit. Zamykám... téma o svobodě, pískovištích, hovínkách a kyblíčcích si když tak založte jinde. Díky :bigwink:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Zamčeno