Poprava a metagame...

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Lassair píše:
Ghost píše:Tak na nesmyslnosti potrestání za přesun pohřbu se shodneme, jestli mě někdo štve, tak jsou to právě ti "dojiči", co jsou všude a nejspíš příliš nepřemýšlí nad tím proč.
Tak to jsme dva, ale zase třeba se to časem změní, kdo ví. Třeba se hráči časem naučí nevymetat všechno i to k čemu nemají vztah, i když u té popravy je to trochu ošemetné, pač tam chodilo dycky hafo čumilů co ty lidi ani neznali.
Asi mě ještě pořádně nechápeš - mě nevadí, že tam ti další hráči byli. Mě vadí, že s těmi postavmi nic neodehrávali (krom výjimek). Ani úšklebek, úsměv, odvácení tváře, prostě nic. Klidně tam mohla stát skupina soch.
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

cybermisa píše:
Lassair píše:
Ghost píše:Eh... takže strhneme Artovi XP za metagame? :smile: Byla to náhoda, pro nás docela šťastná.

K pohřbu a popravě: Ač mě přesunutí pohřbu vcelku naštvalo, jsem proti nějakému Aefarovu trestu, protože si prostě nemyslím, že by to dělal s nějakým úmyslem nás poškodit a to mi stačí. Na druhou stranu argument "Na pohřbu by bylo málo lidí"… nevidím důvod, proč by na pohřbu měla být polovina Desky, jaké by (některé) postavy měly důvod, účastnit se pohřbu někoho, koho nikdy neviděli, ani o něm neslyšeli. Vadí mi snaha hráčů vydojit prostě z té hry co nejvíc, být na každé akci, na každém questu a charakter a důvody, ať veme čert. Jestli je tohle jejich představa HCRP, tak se v ní značně rozcházíme.
Nebýt to tolik práce, doporučil bych DM, aby se hráčů vždycky při nějaké podobné akci či questu ptali na pohnutky jejich postav a podle jejich odpvoědi následně upravili auru/přesvědčení. Když už se chcete účastnit všeho a nemáte pádný důvod, tak si taky neste následky.
Tam šlo o to že CM argumentoval tím, že by bylo málo lidí na popravě. Což si moc nemyslím, fakt je, že je to osobní názor. Jinak naprosto souhlasím se vším.
Nejde o malo nebo hodne lidi, jde o to, ze treba jeden jediny ucastnik popravy, ktery by se ji neucastnil v pripade pohrbu, by pri pripadne osvobozaci akci mohl zpusobit celkem zasadni zlom. Kuprikladu sam Bolthorm - kdo ho videl v akci, urcite vi. A je sakra rozdil, kdyz mate jit proti NPC straznym, a na jejich strane bude o high level kneze vic nebo min :angry:

Verim, ze to Aefar neudelal se zlym umyslem, ale neverim, ze se o presunu pohrbu nerozhodoval na zaklade OOC informaci -> metagame. Potrestan pravdepodobne nebude, protoze jsem po diskusi na DM foru zmenil nazor. Nezmenil jsem ovsem nazor na to, ze udelal chybu, protoze nedohledl dusledku sveho rozhodnuti. Nekter hraci by si mohli uvedomit, ze ac ta akce byla vetsinou vnimana jako "zabavna DM zalezitost pro masy", tak ve skutecnosti tm skoncily 3 velmi dlouhodobe postavy s krasnym pribehem, o kterem vetsina "cumilu" ani netusi …

A fakt me dostavaji "moudra" nekterych hracu, kteri o cele veci vedi prd, nejsou schopni videt dusledky hracskeho pocinani v sirsim meritku, ale proste se musi ozvat … Ale jak uz jsem psal je to irelevantni, protoze v tomhle ohledu takove nazory hracu pri rozhodovani vesele ignoruji :smile:

Takze pac a pusu, case closed … :shades:
Z tvého textu jasně vyplynulo jak tě zajímají názory lidí co tady hrají hlavně jen hráčů. Děkuji ti za objasnění, tohle snad všechno vysvětlilo.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:
Lassair píše:
Ghost píše:Tak na nesmyslnosti potrestání za přesun pohřbu se shodneme, jestli mě někdo štve, tak jsou to právě ti "dojiči", co jsou všude a nejspíš příliš nepřemýšlí nad tím proč.
Tak to jsme dva, ale zase třeba se to časem změní, kdo ví. Třeba se hráči časem naučí nevymetat všechno i to k čemu nemají vztah, i když u té popravy je to trochu ošemetné, pač tam chodilo dycky hafo čumilů co ty lidi ani neznali.
Asi mě ještě pořádně nechápeš - mě nevadí, že tam ti další hráči byli. Mě vadí, že s těmi postavmi nic neodehrávali (krom výjimek). Ani úšklebek, úsměv, odvácení tváře, prostě nic. Klidně tam mohla stát skupina soch.
JO tak to by mě naštvalo taky a je mi to líto.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Lassair píše:
Z tvého textu jasně vyplynulo jak tě zajímají názory lidí co tady hrají hlavně jen hráčů. Děkuji ti za objasnění, tohle snad všechno vysvětlilo.
Presne tak!

Nazory hracu na veci, o kterych nic nevedei a do kterych nemaji co mluvit, me nezajimaji. Treba ty konkretne si danou vec naprosto nepochopil, ale hned jsi se stavel do opozice. Kdyby DM meli dat na nazory hracu, kteri danou vec nepochopi, padala by spatna rozhodnuti.

OBECNE: o tom, zda bude nekdo za prohresek potrestan nebo ne vzne hraci nerozhoduji … :bigwink:
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

cybermisa píše:
Lassair píše:
Z tvého textu jasně vyplynulo jak tě zajímají názory lidí co tady hrají hlavně jen hráčů. Děkuji ti za objasnění, tohle snad všechno vysvětlilo.
Presne tak!

Nazory hracu na veci, o kterych nic nevedei a do kterych nemaji co mluvit, me nezajimaji. Treba ty konkretne si danou vec naprosto nepochopil, ale hned jsi se stavel do opozice. Kdyby DM meli dat na nazory hracu, kteri danou vec nepochopi, padala by spatna rozhodnuti.

OBECNE: o tom, zda bude nekdo za prohresek potrestan nebo ne vzne hraci nerozhoduji … :bigwink:
Tak za prvé pochopila, myslela jsem si, že si všmneš. Za druhé hráči vědí co je řečeno - Metagame za posun pohřbu. K tomu se můžou vyjadřovt
A za třetí Eq není nic bez DM ale DM nejsou nic bez hráčů. Jak jsem psala, zjistila jsem o tobě co jsem chtěla a to mi bohatě stačí.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Lassair píše: Jak jsem psala, zjistila jsem o tobě co jsem chtěla a to mi bohatě stačí.
To vazne pochybuju! Ve skutecnosti jsem jeste horsi a arogantnejsi nez to vypada … :bigwink: :bleh:
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

cybermisa píše:
Lassair píše: Jak jsem psala, zjistila jsem o tobě co jsem chtěla a to mi bohatě stačí.
To vazne pochybuju! Ve skutecnosti jsem jeste horsi a arogantnejsi nez to vypada … :bigwink: :bleh:
Mě stačí tohle, já jsem skromná :bigwink:
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Myslím, že popravy vždy byly masovou záležitostí. Kde koho může zajímat zničení tří zločinců, obzvláště, když to není až tak běžná věc.
Jen krátce ke hře hráčů. Neznám jejich charaktery, nemohu tedy říkat, jak se mají nebo nemají na popravě chovat. Ale ve světě, kde je smrt na každém kroku, kde kdejaké děcko cupuje tvory na kousky a ve světě, kde je magie a není zrovna vyjímku i uškvaření skřetů či dalších tvorů zaživa... kdejaká postava brutálně zabila neco nebo někoho jiného... Ale chápu rozhořčení popravovaných, jen to chce na to kouknout i z té druhé strany.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Je rozdíl mezi bojem, kde se do vás pumpuje adrenalin a další věci... a mezi klidným sledováním "táboráčku".

cybermisa: osobně si myslím, že si to bereš dosti osobně, ale to je tvůj boj :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Winonne píše:Myslím, že popravy vždy byly masovou záležitostí. Kde koho může zajímat zničení tří zločinců, obzvláště, když to není až tak běžná věc.
Jen krátce ke hře hráčů. Neznám jejich charaktery, nemohu tedy říkat, jak se mají nebo nemají na popravě chovat. Ale ve světě, kde je smrt na každém kroku, kde kdejaké děcko cupuje tvory na kousky a ve světě, kde je magie a není zrovna vyjímku i uškvaření skřetů či dalších tvorů zaživa... kdejaká postava brutálně zabila neco nebo někoho jiného... Ale chápu rozhořčení popravovaných, jen to chce na to kouknout i z té druhé strany.
Tam jde spíš o to že nehráli vůbec.. (aspon co jsem pochopila z diskuse) ani se nešklebili, neřehtali, neplivali, neházely rajčata.. nebrečeli, nezacpali si nos, neodvrátili se.. prostě absolutně nic..
EDIT: Většina podle toho co se psalo
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Winonne píše:Myslím, že popravy vždy byly masovou záležitostí. Kde koho může zajímat zničení tří zločinců, obzvláště, když to není až tak běžná věc.
Jen krátce ke hře hráčů. Neznám jejich charaktery, nemohu tedy říkat, jak se mají nebo nemají na popravě chovat. Ale ve světě, kde je smrt na každém kroku, kde kdejaké děcko cupuje tvory na kousky a ve světě, kde je magie a není zrovna vyjímku i uškvaření skřetů či dalších tvorů zaživa... kdejaká postava brutálně zabila neco nebo někoho jiného... Ale chápu rozhořčení popravovaných, jen to chce na to kouknout i z té druhé strany.
Vždyť jsem psal, o pár příspěvků výše, že mi ani tak nevadí jejich přítomnost, jako to, že NEHRÁLI. Do hry chodím, abych si zahrál s ostatními, ne abych čučel na hromadu mlčících pixelů, těžko se ale s ostatními hraje, když na celé popravě se jakýmkoliv způsobem vyjádřilo.… šest, sedm postav? Odhaduji, ale myslím, že to je tak nějak. A bylo jich tam výrazně víc.
Bratrstvo zabanovaných!
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Nevím jak ostatní, ale my jsme si třeba šeptali, nedávala jsem najevo emoce, které neuvidí lidí za dvouma rohama. Protože, když pak hvězdičkuje každý, je to akorát katastrofa. Ale nemůžu mluvit za ostatní, nevím co kdo dělal a co ne. Mohlo tomu být klidně tak.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Winonne píše:Nevím jak ostatní, ale my jsme si třeba šeptali, nedávala jsem najevo emoce, které neuvidí lidí za dvouma rohama. Protože, když pak hvězdičkuje každý, je to akorát katastrofa. Ale nemůžu mluvit za ostatní, nevím co kdo dělal a co ne. Mohlo tomu být klidně tak.
taky souhlas, mohlo
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

zuzuPD píše:
Ghost píše:Na druhou stranu argument "Na pohřbu by bylo málo lidí"… nevidím důvod, proč by na pohřbu měla být polovina Desky, jaké by (některé) postavy měly důvod, účastnit se pohřbu někoho, koho nikdy neviděli, ani o něm neslyšeli.
Kouká že to taky stavíš ad absurdum. Nejde o půlku desky neznajících nebožtíka, ono se jedná o docela konkrétní lidi, kteří dokonce rozhodně nebrali popravu jako obyčejné grilování zločinců, ale měli k popravovaným nějaký vztah. Zatraceně vždyť i nebožtík se znal s popravovanými z několika velice milých setkání v Divočině a měl s nimi velice kouzelný vztah, kdyby nebyl mrtvej, tak by na popravu přišel.
Proto jsem se snažil vždycky napsat "krom výjimek". Samozřejmě tam byli tací, co důvod k přítomnosti na popravě měli - Bolthorm, Din, Nyrtisáci, bezpochyby i další, ale hodně postav jsem ve hře viděl jen v logu a některé ani to ne. Nebýt mrtví, bylo by tam mnohem víc postav, které bych tam rád viděl, protože vím, že by to bylo výrazně emotivnější a hezčí, než jak to bylo teď, ale nedá se nic dělat :(

Ad Winnone: nechci po nikom, aby mi napsal během krátkého časového úseku román, ale radši uvidím spoustu reakcí, ze kterých pochytím jen některé, než žádné.

EDIT: šeptání je při některých akcí samozřejmě na místě - přednášky atp., ale zrovna u poprav (poté, co poručík popravované představil, jste podle mě mohli klidně začít všichni najednou jásat a házet zeleninu, případně plakat a naříkat)
Abych to podal ještě dalším způsobem - pokusil jsem se ostatním hráčům předat nějakou emoci, zábavu, tím jak jsem odehrával smrt mojí postavy a chtěl jsme obdržet nějakou reakci (větší, než jakou jsem při té akci dostal). Z toho pramení mé zklamání - že jsem nechal zabít svojí postavu a nedostal nic "na oplátku".
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Tak tohle je přece jenom téma o Popravě a metagame, který s ní má být spojen. O tom, jak špatně nebo dobře se postavy chovají na skupinových akcích by se dalo diskutovat, ale ve vhodnějším tématu.
Jinak si musím trvat na tom, že někteří lidé, u kterých sám uznáváš, že mají důvod být na popravě mají důvod být i na pohřbu, proto došlo k přesunutí. Že se to někomu nelíbí, protože příchod "nabušeného" Bolthorma překotil misky vah na stranu popravujích, chápu, ale kde v tom berete ten metagame?[/quote]

Edit:
je to trochu zmatené tak jinak. Prostě.. Kdyby byl Bolthorn na pohřbu tak by měli popravení větší šanci ale protože se pohřeb přesunul tak mohl být tam i tam. Jen jsem nepochopila tak dotyčný ví, kde by Bolthorn byl, Jestli by raději na pohřbu, nebo pro jistotu hlídal na popravě. To zaráží mě, jak někdo ví JISTE jak by se která postava chovala a kam by šla
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

zuzuPD píše:
Olymar píše:
Lassair píše:Jen málokterá postava by se hrnula na pohřeb, když tam má popravu.
Ještě jsem nevynechal pohřeb mně blízké osoby s tím, že už mám lístky na cirkus.
Tady nešlo o pohřeb X "zábava", ale o pohřeb "blízké osoby" X pohřeb žehem zaživa "blízké osoby"
Omlouvám se, reagoval jsem špatně, protože jsem si nevyjasnil, o jakém vzorku postav se mluví. Do diskuze o metagamu nebo pohnutek postav jsem se zapojit nechtěl, pouze mě zarazila ta Lassaiřina věta, která takto vytržena zní, jakoby se na pohřby (blízkých) chodilo jen když zbyde čas, což mi přišlo vážně hrozné.
Mithirwen Celeavaeil
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Olymar píše:
zuzuPD píše:
Olymar píše:Ještě jsem nevynechal pohřeb mně blízké osoby s tím, že už mám lístky na cirkus.
Tady nešlo o pohřeb X "zábava", ale o pohřeb "blízké osoby" X pohřeb žehem zaživa "blízké osoby"
Omlouvám se, reagoval jsem špatně, protože jsem si nevyjasnil, o jakém vzorku postav se mluví. Do diskuze o metagamu nebo pohnutek postav jsem se zapojit nechtěl, pouze mě zarazila ta Lassaiřina věta, která takto vytržena zní, jakoby se na pohřby (blízkých) chodilo jen když zbyde čas, což mi přišlo vážně hrozné.
Asi jsem to napsala blbě, tam to spíš bylo míněno k tomu "dojení a být všude za každou cenu" JInak je to hlavně o hráčích a postavách kde budou a nebudou, a jak jsme se bavili je to o charakteru postavy, tzn že by se neměla vecpat naprosto všude o čem ví prd (u popravy je to trochu rozdíl tam bylo čumilů dycky hodně jak se taky psalo)
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

cybermisa píše:
To vazne pochybuju! Ve skutecnosti jsem jeste horsi a arogantnejsi nez to vypada … :bigwink: :bleh:
To je ale myslím vzhledem k tvému titulu spíš k pláči, než k smíchu.

A k tomu že si hráči dovolují něco někde vyjadřovat k věci kterou nemají přece vůbec možnost chápat: "Kdyby se kdyby zaměnilo za kdyby nemuselo by být z kdyby tohle" a flák tam vážné zvažování vážného trestu v jehož vykonání žádné "kdyby" nebude. Podruhé (nebo potřetí, záleží na doslovnosti) v celkem krátkém sledu? S diskutabilní tendencí vývoje? Lidi nejsou ovce, umí i psát, nejen bečet. Pokud navíc hrozí, že budou vláčeni za věci, které jsou mimo jejich chápání...
Zkusme se zastavit, přečíst si onen popisek zlého Metagame a najít tam nějaké to kdyby...Podívejme se na nejčerstvější tresty a návrhy trestů...Vážně zvažuji, že je třeba začít křičet "BRZDĚTE!".

Uvažovat nad trestem i trestat za "nic", protože se za určitých okolností mohlo změnit v "něco" je, ať si to zní sebemanipulativněji, špatné.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

zdech píše:
cybermisa píše:
To vazne pochybuju! Ve skutecnosti jsem jeste horsi a arogantnejsi nez to vypada … :bigwink: :bleh:
To je ale myslím vzhledem k tvému titulu spíš k pláči, než k smíchu.
OT: nebuď suchar zdechu... ironie, sarkasmus.. to vám nic neříká? Ačkoliv zrovna u CM uznávám, že můžete být na pochybách :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Nalk píše:OT: nebuď suchar zdechu... ironie, sarkasmus.. to vám nic neříká? Ačkoliv zrovna u CM uznávám, že můžete být na pochybách :biggrin:
Žertování tohoto druhu v psané komunikaci je svízelné. Navíc jsou věci o kterých by se žertovat prostě nemělo.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Zamčeno