Poprava a metagame...

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

zdech píše: Uvažovat nad trestem i trestat za "nic", protože se za určitých okolností mohlo změnit v "něco" je, ať si to zní sebemanipulativněji, špatné.
Jasne, jenze mas chybu jaksi v tom, ze tvuj pohled na "nic" a "neco" se lisi od toho, kdo zna vsechna fakta. To, co ty povazujes za "nic", je v sirsim dusledku "neco" a ten sirsi dusledek casto dokazi posoudit jen nestranni a objektivni DM, kteri si drzi nad veci nadhled a maji prehled. Takze zasadne nesouhlasim - spatne by bylo, kdyby se DM nechavali "ukecat" osobnima nazorama hracu, kteri do veci nevidi. :shades:

Ty obecne vykriky, ktere s danou konkretni veci vubec nesouvisi, mne jenom a pouze utvrzuji v tom, ze muj pristup je spravny. V nekterych pripadech je treba proste jednat rozhodne, razne, tvrde a rychle, a kdyz do toho hraci nevidi, tak to neni problem DM.

KAZDOPADNE: Aefar nebude za svuj metagame potrestan, jeho pocinani vsak bude mit adekvatni IC dusledky.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Hele nepřeháníte to trochu? Aefar neudělal nic špatného, myslím, že už přeháníte určité meze kde jde o hru a kde o fanatismus. Jestli odložil akci kvůli jiné.… :no: tak to udělal, bohové no. Za chvilku budou hráči trestáni za to, že si ve hře něco domluví a z ooc důvodů se nebudou moci přihlásit. :shades:

Edit: Někteří by mohli vydávat učebnici ,,Jak hrát správné RP´´. :bigwink:
Naposledy upravil(a) anurin dne 3. 3. 2011 14.19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

*Sleduje debatu s nevěřícným pohledem*

Cybermíšo Cybermíšo, ty ses zase špatně vyspal co?
Smrt je jen začátek druhého dějství.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

cybermisa píše: Jasne, jenze mas chybu jaksi v tom, ze tvuj pohled na "nic" a "neco" se lisi od toho, kdo zna vsechna fakta. To, co ty povazujes za "nic", je v sirsim dusledku "neco" a ten sirsi dusledek casto dokazi posoudit jen nestranni a objektivni DM, kteri si drzi nad veci nadhled a maji prehled. Takze zasadne nesouhlasim - spatne by bylo, kdyby se DM nechavali "ukecat" osobnima nazorama hracu, kteri do veci nevidi. :shades:

Ty obecne vykriky, ktere s danou konkretni veci vubec nesouvisi, mne jenom a pouze utvrzuji v tom, ze muj pristup je spravny. V nekterych pripadech je treba proste jednat rozhodne, razne, tvrde a rychle, a kdyz do toho hraci nevidi, tak to neni problem DM.

KAZDOPADNE: Aefar nebude za svuj metagame potrestan, jeho pocinani vsak bude mit adekvatni IC dusledky.
Všechna fakta nezná nikdo, přesněji všechna fakta lze zajistit spoluprácí zainteresovaného hráče a přihlížejícího DM (a ani pak to nemusí být na 100%). Nikdo nemluví o tom, že by se DM mělo nechat ukecávat, ale aktivně shazovat snahu o vyjádření taky není na místě. Stokrát opakovaná blbost se sice pravdou nestává, na druhou stranu věc není blbost jenom na základě toho, že to napsal hráč. Když jednání DM odrazuje hráče od hraní, je něco špatně...a ne vždy musí být nutně chyba na straně hráče.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

*cpe se Niaminým (kradeným) popkornem, zatímco ona zírá* Mumly *žvýk* mumly, mumly *žvýk* *polk* Snad už jen k tomu plamenému obvinění dodat - Zabte je všechny, Bůh si ty svoje pozná! :megalol:
P.S.
A vůbec, jste na CM zlí! ...a on to přitom myslí upřímně! :megalol: Fakt! (a to je ta tragédie) :clover:
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

No, taky mi tak nějak přijde, že na tomto přístupu není nic humorného. Dostáváme se do absurdních mezí. Akce se kvůli jiným akcím odkládaly odjakživa, a jelikož málokdy jde o něco, co by někoho vážně poškodilo nebo mělo vážné důsledky, Aefarův počin jistě nesplňuje definovaný popis metagamu.
Kraki Skengdrang
Puti
Příspěvky: 133
Registrován: 17. 2. 2010 16.15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Puti »

Mně fakt přijde, že CM opravdu má nějaký vážný problem.

1. Akce hráčů se odkládaly odjakživa ( zaznělo to tu už párkrát )

2. O popravě se vědělo IC, Bioltorm měl 100 + 25 příležitostí si to zjistit a zařídit se podle toho, kdejakej Brach či Braška v Hagu si vo tom kecali určitě, tak Bolt holt odsunul pohřeb.

3. Je fakt, že Aefar tu na foru to vyjádřil nešťastně a z toho CM usoudil, že jde o Metagame. Jestli CM rozhoduje se o metagame kvůli vyjádření ( které ani nemusí být myšleno vážně ) tak potom chraň pánbůh nás všecky.

Může se tu plácnout cokoliv, že třeba Karlík Voplouchů žere chrousty, a nemusí to být myšleno vážně. CM by se měl zamyslet nad tim, jestli má cenu rejpat do tý hromady trusu, co má před sebou, dál, nebo to prostě smýst ze stolu. DM týmu zrovna nepomáhá, když řeší se tu takovéto případy, které ničemu neprospívají, akorát škodí jak hráčům, tak poškozují dobré jméno a kazí důvěru v DM tým.
Robert Stratham - šťastně ženat se Zlatuškou a otec malé Katie a Toma Strathamových

Pleš +5 k přesvědčování
Myrpa
Příspěvky: 209
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Obecně: podle mě je lepší řešit tyhle věci ve hře.
Konkrétně: všechny bych je tam nechal pomřít, že si vybrali špatnou akci a byl by klid :smile:
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Puti píše:Mně fakt přijde, že CM opravdu má nějaký vážný problem.

1. Akce hráčů se odkládaly odjakživa ( zaznělo to tu už párkrát )
Pekny argument, ale toto byla jina situace. Zde odlozeni akce mohlo mit dost zasadni vliv na IC vyvoj jine akce, kde se rozhodovalo o permanentni smrti tri postav. Takovy pripad zde jeste nebyl

Puti píše: 2. O popravě se vědělo IC, Bioltorm měl 100 + 25 příležitostí si to zjistit a zařídit se podle toho, kdejakej Brach či Braška v Hagu si vo tom kecali určitě, tak Bolt holt odsunul pohřeb.
IC dopad se bude resit IC (nebudu to resit ja, poprosil jsem Onyxe).
Puti píše: 3. Je fakt, že Aefar tu na foru to vyjádřil nešťastně a z toho CM usoudil, že jde o Metagame. Jestli CM rozhoduje se o metagame kvůli vyjádření ( které ani nemusí být myšleno vážně ) tak potom chraň pánbůh nás všecky.
Co nechapes na vete: Resim to s Aefarem po PM a rozhodnu se na zaklade jeho vyjadreni?
Puti píše: Může se tu plácnout cokoliv, že třeba Karlík Voplouchů žere chrousty, a nemusí to být myšleno vážně.
Argumentace ad absurdum, ale budiz, odpovim ti - z toho duvodu jsem to resil s Aefarem po PM.
Puti píše: CM by se měl zamyslet nad tim, jestli má cenu rejpat do tý hromady trusu, co má před sebou, dál, nebo to prostě smýst ze stolu.
Bystrejsi ctenar by mohl postrehnout, ze vec je jiz uzavrena a bylo rozhodnuto (viz vyse).
Puti píše: DM týmu zrovna nepomáhá, když řeší se tu takovéto případy, které ničemu neprospívají, akorát škodí jak hráčům, tak poškozují dobré jméno a kazí důvěru v DM tým.
Kdepak, tyhle pripady snad donuti hrace premyslet nad tim, ze i takova normalne bezna a tolerovana vec, jako odsunuti jedne akce kvuli jine z OOC duvodu, muze mit i zasadni IC vliv na hru. Nic vic.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Mám v hlavě hlodavý pocit něčeho velmi nesprávného a tak to musím teď vyřešit.
O popravě jsem se dozvěděl z ICQ od Braenn a na základě této informace se nalogoval. Tak na základě čistě OOC informace provedl zrychlený přesun do říše. Následovala další OOC informace, kdy jsem si všimnul kolečka Spěchu u mága, což moje postava rozhodně nemůže při své inteligenci znát. Také jsem na základě této OOC informace lupnul flašku spěchu (ne že bych to neudělal i tak, ale připomělo mi to). Nakonec hlupák stará jsem zapoměl dát odpor a Clair sejmul šípem smrti bez vyhlášení odporu, ba co víc, měl jsme ji OOC v družině, protože mi musela OOC cestou zavřeštět, že už ji mám odprásknout, protože jsem na tu dálku už "neslyšel".

To je 5x metagame a nedání odporu v CvC (mohlo to výrazně změnit výsledek CvC).. 5*4+1*1=21bodů:


*úryvek z trestníku*
4b
Metagame
1b
CvC bez odporu

15b --> BAN navždy hra i fórum + znovupranýř

Za každý rok bez prohřešku se hráči umažou 3 body.
*Konec úryvku*

Sejdeme se na Chlébském, ale jako banánovej civil tam budu..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

NiamCK píše:*Sleduje debatu s nevěřícným pohledem*

Cybermíšo Cybermíšo, ty ses zase špatně vyspal co?
Ne, vyspal jsem se naramne dobre, jen uz mam plny zuby toho, jak si vsichni mysli, ze muzou do vseho mluvit i kdyz o tom nic nevedi. Jiste postavy se sakra snazili, aby ve spolupraci s NPC pripravili zachrannou akci, ve ktera mohla rozhodnout o perm smrti tri dlouhodobych postav. Ta bohuzel krachla, predevsim z dlouhych prostoju mezi resenim, ktere sebrali zucastnenym chut to realizovat. Ale kdyby ne, tak Aefarovo rozhodnuti by melo sakra vliv. Problem je v tom, ze hraci, co si tu ted stezuji, o tom nemeli ani tucha. Mozna se leckdo pozastavil nad tim, co tam ta podivna NPC delaji - ano, byli tam naprosto ucelne a cilene, meli svuj smysl … Skoda preskoda, ze na vec nedoslo, oni by se ti "cumilove", na ktere si tu jini stezuji, pak mozna docela divili …
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

cybermisa píše:Ne, vyspal jsem se naramne dobre, jen uz mam plny zuby toho, jak si vsichni mysli, ze muzou do vseho mluvit i kdyz o tom nic nevedi. Jiste postavy se sakra snazili, aby ve spolupraci s NPC pripravili zachrannou akci, ve ktera mohla rozhodnout o perm smrti tri dlouhodobych postav. Ta bohuzel krachla, predevsim z dlouhych prostoju mezi resenim, ktere sebrali zucastnenym chut to realizovat. Ale kdyby ne, tak Aefarovo rozhodnuti by melo sakra vliv. Problem je v tom, ze hraci, co si tu ted stezuji, o tom nemeli ani tucha. Mozna se leckdo pozastavil nad tim, co tam ta podivna NPC delaji - ano, byli tam naprosto ucelne a cilene, meli svuj smysl … Skoda preskoda, ze na vec nedoslo, oni by se ti "cumilove", na ktere si tu jini stezuji, pak mozna docela divili …
Stačí to takhle?
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Jon píše:
cybermisa píše:Ne, vyspal jsem se naramne dobre, jen uz mam plny zuby toho, jak si vsichni mysli, ze muzou do vseho mluvit i kdyz o tom nic nevedi. Jiste postavy se sakra snazili, aby ve spolupraci s NPC pripravili zachrannou akci, ve ktera mohla rozhodnout o perm smrti tri dlouhodobych postav. Ta bohuzel krachla, predevsim z dlouhych prostoju mezi resenim, ktere sebrali zucastnenym chut to realizovat. Ale kdyby ne, tak Aefarovo rozhodnuti by melo sakra vliv. Problem je v tom, ze hraci, co si tu ted stezuji, o tom nemeli ani tucha. Mozna se leckdo pozastavil nad tim, co tam ta podivna NPC delaji - ano, byli tam naprosto ucelne a cilene, meli svuj smysl … Skoda preskoda, ze na vec nedoslo, oni by se ti "cumilove", na ktere si tu jini stezuji, pak mozna docela divili …
Stačí to takhle?
Anade přmýšlela, jestli akci udělat, či ne. Ústup byl krytý pastmi (to je fakt). Navíc další postavy by *censored IC info*. Ale Din a Bolthorm…

Stačí to takhle?
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jon píše:
cybermisa píše:Ne, vyspal jsem se naramne dobre, jen uz mam plny zuby toho, jak si vsichni mysli, ze muzou do vseho mluvit i kdyz o tom nic nevedi. Jiste postavy se sakra snazili, aby ve spolupraci s NPC pripravili zachrannou akci, ve ktera mohla rozhodnout o perm smrti tri dlouhodobych postav. Ta bohuzel krachla, predevsim z dlouhych prostoju mezi resenim, ktere sebrali zucastnenym chut to realizovat. Ale kdyby ne, tak Aefarovo rozhodnuti by melo sakra vliv. Problem je v tom, ze hraci, co si tu ted stezuji, o tom nemeli ani tucha. Mozna se leckdo pozastavil nad tim, co tam ta podivna NPC delaji - ano, byli tam naprosto ucelne a cilene, meli svuj smysl … Skoda preskoda, ze na vec nedoslo, oni by se ti "cumilove", na ktere si tu jini stezuji, pak mozna docela divili …
Stačí to takhle?
Ta slovicka jsem volil umyslne, protoze to nebylo jednaznacne. Kdyby bylo, Aefar by uz mel trest. Na zaklade toho, ze ta skoda nevznikla, ze Aefar to neudelal cilene (zly umysl) a na zaklade vyjadreni ostatnich clenu tymu, jsem zmenil nazor a Aefar nebude potrestan. Ale to uz jsem tu psal …
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Bože můj, tak jste to měli provést.

(Teď jen, jestli to od tebe nebyl metagame, když ses rozhodl nic nedělat kvůli přítomnosti těch dvou zmiňovaných...? ) :bigwink:
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Jon píše:Bože můj, tak jste to měli provést.

(Teď jen, jestli to od tebe nebyl metagame, když ses rozhodl nic nedělat kvůli přítomnosti těch dvou zmiňovaných...? ) :bigwink:
HEHE, to si děláš pr… srandu? Už mi s tím metagame lezete na nervy. Nemetagame prohlásí tým za metagame a strhnou mi 120 000 XP, teď mě ještě ty nařkneš z metagame za rozhodnutí na místě. :no:
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jon píše:Bože můj, tak jste to měli provést.
Provest to meli. IMHO jeden cekal, ze zacne ten druhy …
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Anade píše:
Jon píše:Bože můj, tak jste to měli provést.

(Teď jen, jestli to od tebe nebyl metagame, když ses rozhodl nic nedělat kvůli přítomnosti těch dvou zmiňovaných...? ) :bigwink:
HEHE, to si děláš pr… srandu? Už mi s tím metagame lezete na nervy. Nemetagame prohlásí tým za metagame a strhnou mi 120 000 XP, teď mě ještě ty nařkneš z metagame za rozhodnutí na místě. :no:
Hele zase tak vazne brat Jona nemuzes … :bigwink:
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Anade píše:HEHE, to si děláš pr… srandu? Už mi s tím metagame lezete na nervy. Nemetagame prohlásí tým za metagame a strhnou mi 120 000 XP, teď mě ještě ty nařkneš z metagame za rozhodnutí na místě. :no:
Nemusíš se čílit, vážně jsem si dělal prdel. :biggrin:
Kraki Skengdrang
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Spamujete mé přiznání, tak zkusím odjinud, má postava Clair permku?? protože jestli jo, je to metagame.. Clair neshořela na hranici, ale zahynula v CvC.. V tom CvC, kde jsem nedal odpor a kdy jsem se OOC přihrnul a přihlásil a provedl všechny ty OOC metagamy.. Takže doufám si shodí ten, co jí případnou permici dal, bodíky dolů.. 4*30 000 mládenci
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Zamčeno