Poprava a metagame...

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Víš, Jájo, ono je asi úplně jedno, JAK zemřela. Prostě se někdo dohodl s Mocnostma, že při příští smrti má smůlu (čili permka). Stejně mě ale fascinuje ta čecháčkovská snaha něco obechcat a nebo se alespoň tvářit, že si z toho děláš "inteligentní humor" :))

A ty si děláš humor, viď?
Kraki Skengdrang
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Ad přítomnost postav: Byla to veřejná ohlášená akce. Vždycky se najde dost čumilů a zvědavců, kteří se na takovou událost dostaví, aniž by měli jakýkoliv vztah k zůčástněným osobám. Není to nic neobvyklého (děje se to bežně i v reálném životě) a nevidím na tom ani nic podivného.

Ad chování postav: Chápu, že by se vám líbil trochu jiný přístup některých postav k dění na popravě, ale to přece nemůžete po nikom vynucovat. Třeba se někteří neprojevovali nijak extra a mohli to uhrát "lépe", ale to už je na "svědomí" dotyčných hráčů, jak ta situace a chování (hraní) byla v souladu s jejich postavami a charaktery, rozhodně bych však za tohle nikoho zvlášť neodsuzoval. Osobně jsem spíš zastáncem toho, projevovat se méně, než křečovitě za každou cenu. Zklámání z vývoje věcí, vyšumění veškeré předchozí snahy a plánování, však chápu naprosto (to je ale jiný příběh).

Ad Aefar a jeho "Metagame": DMka by ve vážných věcech neměla příliš vtipkovat, ale v tomto případě bych byl mnohem radši kdyby tomu tak bylo. Opravdu nechápu smysl toho, brát tak vážně to co Aefar plácnul na fórum. Tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se tu začínají až příliš řešit banality a slovo metagame už dosáhlo naprosto obludných rozměrů, které s běžným hraním nemá vůbec nic společného.
Není to tak dlouho, co se myslím v topicu o trestníku hráčům dostalo odpovědi, že se opravdu nebudou řešit žádné hlouposti a trestat se bude jen to, co bude skutečně prokázáno. Bohužel takové případy to zrovna nepotvrzují. Pominu to, že prokázat Aefarovi úmysl, kde tímto chtěl nějak škodit ani nejde , tak bysme se tu za chvíli mohli trestat i za to, že se do hry lognu třeba podle toho jestli v player listu uvidím mně nějakou blízkou postavu. Mně je jasné kam Cybermíša směřuje, ale v tomto vážně nevidím žádné zneužití ani zlý úmysl (viz. nemyslné prokazování toho, že takto nejednala postava, ale hráč).

Jste DMka, ti nejvýš postavení co se týče světa (vynechám WB a majitele), ke kterým by se měli ostatní v poklidu obracet v případě problémů, před kterými by se slušní hráči neměli třást a kteří by měli z hráčské obce mít tu největší důvěru. Obavám se, že takto je jen zbytečně podkopávána :ermm: . Promiň Cybermíšo, v minulosti jsme spolu něco nahráli, vždycky jsme se spolu v pohodě bavili, ale v tomto s tebou nemůžu vůbec souhlasit a už vůbec se mi nelíbí kam by tohle mohlo dál směřovat.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Kdyby jsi četl pozorně, nedělám si vůbec srandu, je to naprosté přiznání metagame.. A měl by následovat trest.
Jo, je to revolta proti trestníku, proti uhozenosti celého toho obviňování a jiných.. Ale to mou vinu nijak nezpochybňuje a žádám trest. Dostali ho ve stejných případech mí přátelé, konečně mám možnost jim hrdě stát při boku... ve hře i v životě :oD
A není jedno jak umřela.. Děláš z toho kovbojku.. Clair zemřela v CvC a na tom trvám.. nebo pak každá smrt v CvC by měla být permka.. Nebo je to jak se Tým vyspí??
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jo.. jinak nechápu, jak by ono tříčlené NPC komando mohl zastavit Bolthorm, či kdokoliv další z hráčů, když jedno NPC bylo kdesi zmiňováno pro svůj hod na obratnost výsledkem tuším 100+. Také dotyčné NPC často vede boj se strážemi a tvrdí se, že bez větších problémů stráže likviduje a to snad bez zranění, či snad jen zapocení se.

Jája/Serin: nooo ale tělo pořád shořelo... nedávno byl popraven Jack, jehož hlava byla useknuta..a pak celý komplet (hlava + tělo) bylo spáleno, aby nemohl vylejzat nahoru. Takže jelikož jistá postava ještě neuhasila plameny okolo, tak je výsledek stejný.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
LindacpAG
Příspěvky: 162
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Jája CZE píše:Clair zemřela v CvC a na tom trvám.. nebo pak každá smrt v CvC by měla být permka.. Nebo je to jak se Tým vyspí??
Tady jde myslím o to, že tělo shořelo v posvátném plameni.

Jinak, když už se zde ozývám.. rád bych poznamenal, že ač jsem byl původně pro Trestník (a stále si myslím, že je to užitečná věc), začíná mi to připadat jako pěkná fraška. Tímhle tempem by to taky mohlo dopadnout tak, že mě za chvilku někdo nařkne z metagame jen kvůli tomu, kdy se naloguji do hry. A nebo proto, že holt namísto své postavy zmíním sebe (takových příspěvků jsem tu viděl za ten rok co tu hraji desítky, spíš víc).
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Fryn píše:Mně je jasné kam Cybermíša směřuje, ale v tomto vážně nevidím žádné zneužití ani zlý úmysl (viz. nemyslné prokazování toho, že takto nejednala postava, ale hráč).

Promiň Cybermíšo, v minulosti jsme spolu něco nahráli, vždycky jsme se spolu v pohodě bavili, ale v tomto s tebou nemůžu vůbec souhlasit a už vůbec se mi nelíbí kam by tohle mohlo dál směřovat.
Jak uz jsem psal:
cybermisa píše:
cybermisa píše:Ne, vyspal jsem se naramne dobre, jen uz mam plny zuby toho, jak si vsichni mysli, ze muzou do vseho mluvit i kdyz o tom nic nevedi. Jiste postavy se sakra snazili, aby ve spolupraci s NPC pripravili zachrannou akci, ve ktera mohla rozhodnout o perm smrti tri dlouhodobych postav. Ta bohuzel krachla, predevsim z dlouhych prostoju mezi resenim, ktere sebrali zucastnenym chut to realizovat. Ale kdyby ne, tak Aefarovo rozhodnuti by melo sakra vliv. Problem je v tom, ze hraci, co si tu ted stezuji, o tom nemeli ani tucha. Mozna se leckdo pozastavil nad tim, co tam ta podivna NPC delaji - ano, byli tam naprosto ucelne a cilene, meli svuj smysl … Skoda preskoda, ze na vec nedoslo, oni by se ti "cumilove", na ktere si tu jini stezuji, pak mozna docela divili …
Ta slovicka jsem volil umyslne, protoze to nebylo jednaznacne. Kdyby bylo, Aefar by uz mel trest. Na zaklade toho, ze ta skoda nevznikla, ze Aefar to neudelal cilene (zly umysl) a na zaklade vyjadreni ostatnich clenu tymu, jsem zmenil nazor a Aefar nebude potrestan.] Ale to uz jsem tu psal …

A zaver, kam bych rad, aby to smerovalo:
cybermisa píše:Kdepak, tyhle pripady snad donuti hrace premyslet nad tim, ze i takova normalne bezna a tolerovana vec, jako odsunuti jedne akce kvuli jine z OOC duvodu, muze mit i zasadni IC vliv na hru. Nic vic.
Naposledy upravil(a) cybermisa dne 3. 3. 2011 18.10, celkem upraveno 3 x.
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Když už se chcete hádat, alespoň přestaňte okecávat systém respawnu, všichni víme, že je to jeden velkej paradox.
Bratrstvo zabanovaných!
Myrpa
Příspěvky: 209
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Anade píše:Ústup byl krytý pastmi (to je fakt).
Hele, nevynášej IC, jo? Pro ostatní: ty pasti tam byly na zajíce. Aby nerušili popravu.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Linda, Nalk,
Ok, tomu říkám důvod, se kterým jsem ochotný se smířit.. Ano, tělo shořelo, to je pravda.. Rozhodně to beru jako důvod permky víc, než okecávkou "někdo s avatary rozhodl"..

JInak než dostanu zasložený BAN, lituji svých činů a chci poděkovat všem, se kterými jsem se ve hře potkal či hrál.
Doufám že nezanevřete a odpustíte mi tu přemíru metagame a kažení hry.. :clover:
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Fryn píše:Ad Aefar a jeho "Metagame": … Opravdu nechápu smysl toho, brát tak vážně to co Aefar plácnul na fórum. …
Tak víš co, Braenn předčasem taky "plácla" na forum OOC motivaci k IC činům... A jak posouzení jejího metagame dopadlo se můžeš dočíst na pranýři viewtopic.php?p=104387#104387 ;)

A ke shoření těla.. Avatarům nejde o tělo, ale o duši a ta imho na vartě moc úhony nedojde...
Naposledy upravil(a) Roma dne 3. 3. 2011 18.14, celkem upraveno 1 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Cybermisa: Svůj příspěvek jsem psal ještě předtím než se tam nakupili další. Beru v potaz, ale … pošlu PM, tady už se mi to nechce dál rozebírat.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Jája CZE píše:
Cajk... Jon měl vždy podivná vysvětlení :smile: příště doporučuju vývoj nového druhu šípu... říkejme mu vodník! a bude hasit extrémně svaté plameny
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Roma píše:
Fryn píše:Ad Aefar a jeho "Metagame": … Opravdu nechápu smysl toho, brát tak vážně to co Aefar plácnul na fórum. …
Tak víš co, Braenn předčasem taky "plácla" na forum OOC motivaci k IC činům... A jak posouzení jejího metagame dopadlo se můžeš dočíst na pranýři viewtopic.php?p=104387#104387 ;)
Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal:)

Tato diskuze je náhodou velmi přínosná, pro některé bych dokonce řekla velmi přínosná, aneb jak hovoří můj podpis.. :bigwink:

Jen bych poprosila, aby se tu nevynášelo info, ani spekulace o tom, co, kdo a proč neosvobozoval. Že to neproběhlo, bylo OOC rozhodnutí DM, nikoli naše a .. tím bych to ráda ukončila.
A pokud jde o permku, ukončení postavy bylo v plánu i kdyby se stalo cokoli, tudíž je zbytečné i polemizovat, kdo jak umřel.

Byla to fraška, toť vše.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 3. 3. 2011 18.45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

cybermisa píše:
NiamCK píše:*Sleduje debatu s nevěřícným pohledem*

Cybermíšo Cybermíšo, ty ses zase špatně vyspal co?
Ne, vyspal jsem se naramne dobre, jen uz mam plny zuby toho, jak si vsichni mysli, ze muzou do vseho mluvit i kdyz o tom nic nevedi. Jiste postavy se sakra snazili, aby ve spolupraci s NPC pripravili zachrannou akci, ve ktera mohla rozhodnout o perm smrti tri dlouhodobych postav. Ta bohuzel krachla, predevsim z dlouhych prostoju mezi resenim, ktere sebrali zucastnenym chut to realizovat. Ale kdyby ne, tak Aefarovo rozhodnuti by melo sakra vliv. Problem je v tom, ze hraci, co si tu ted stezuji, o tom nemeli ani tucha. Mozna se leckdo pozastavil nad tim, co tam ta podivna NPC delaji - ano, byli tam naprosto ucelne a cilene, meli svuj smysl … Skoda preskoda, ze na vec nedoslo, oni by se ti "cumilove", na ktere si tu jini stezuji, pak mozna docela divili …
O to mi nejde, to je čistě vaše věc. Já jsem na pohřbu ani nebyla neb Albra nemusí vidět uplně všechny zázraky Desky. Neřeším co se dělo či nedělo, ani jestli záhadná NPC měla nebo neměla něco udělat. Pozastavuji se spíš nad tím jak se to tu řeší. V poslední době se ze všeho dělá hrozný cirkus a nepřispívá to k pozitivní atmosféře. Popravdě ti ale chci poděkovat, touhle diskuzí si mě donutil zamyslet se nad hodně věcma a mávnout nad tím rukou.

Dodatek: On tu úplně bez viny nejspíš nebude nikdo...
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Aspon mam na DS novou spolecnost :shades:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Ghost
Příspěvky: 770
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Druhou stranu bych nejradši zrušil, tudíž si tam spolu nezahrajeme - je mi líto :)

ad Niam: Já se cítím vcelku nevinně :))
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Ghost píše:Druhou stranu bych nejradši zrušil, tudíž si tam spolu nezahrajeme - je mi líto :)

ad Niam: Já se cítím vcelku nevinně :))
Mě bylo jasné, že se někdo ozve :D
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Tenhle topic je krásným příkladem toho, proč jsem do popisu metagamu v trestníku dal následující věty:
V drtivé většině případů jsou ale podezření planná nebo metagame nelze prokázat. Proto se doporučuje podezření řešit nejdřív soukromou komunikací s druhou stranou, která často vše vysvětlí (včetně různých omylů, které není třeba brát jako prohřešek, pokud jsou vyřešeny a napraveny). Jedině v případě, že druhá strana své jednání nevysvětlí a máte objektivní důkazy jejího metagamu (např. přiznání, screenshot, logy..) nebo nějaké závažné podklady pro obvinění, kontaktujte DM.
Doufám, že se nad sebou ten, kdo jako první vykřikl v topicu poděkování "Aefar METAGAME", zamyslí. Věřím, že mu jsou všichni hráči EQ vděčni za to, že jim sebral čas, který strávili touto zbytečnou diskuzí.

Celkově se to tu nafouklo jako bublina, většina vyjádření jde úplně mimo, jsou postavena na nedostatečných informacích. Jinak ta definice v trestníku jasně říká, že "hlouposti" se netrestají, a to taky platí, a Aefara pokud se nemýlím nikdo nepotrestal. CM si celou věc přál prošetřit, tak to udělal, ale bohužel jak vidíte veřejné řešení není opravdu vhodné. Na druhou stranu by to vnímavějším jedincům mohlo ukázat, že i ve zdánlivě nevinném pozitivním metaganmu může být někdy zakopaný pes , a že prostě věci nejsou jen černobílé. Celkově si z toho případu můžete vzít docela ponaučení.

Zamykám, běžte radši hrát...
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Zamčeno