Zmizení Edwarda Vilina

Máte příhodu, legendu či příběh ze hry? Sem s ním.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Zmizení Edwarda Vilina

Příspěvek od Nalk »

Toto je příběh poslední dnů Edwarda Vilina na Desce.

Ed seděl ztrápený u stolu a sepisoval svitek. Psal možná svá poslední slova na prostý svitek. Posledních pár týdnů nebyl ve své kůži. Zmizla část jeho síly, kterou vždy odvozoval od svého boha Hreboga (i když přemýšlel o teorii, že by kolem něj mohla být tak mocná magie, že by stále posilovala jeho tělo i mysl). Ve snech viděl lidi, které neznal, zažíval bitvy, které nikdy nebojoval. Nakonec ho posledních pár dnů něco táhlo kamsi do hor. Bylo to tak silné nutkání, že se rozhodl tomu nevzdorovat, ale jít tam a na místě vzdorovat tomu, co ho táhne. Připravil si na to výbavu. A jen co dopíše svojí (snad ne) poslední vůli, tak vyrazí.

Dorazil. Nutkání ho táhlo přesně do této jeskyně. Magie z ní byla cítit, jak kořalka z Werhaima. Vstoupil rázně dovnitř, obklopen ochrannou magií, připravený na cokoliv. I přesto byl překvapen, když spatřil svou tvář ve starší verzi stojící uprostřed magického portálu. Stál tam jakýsi Edward vnuk Vilinův, v černobílém kostkovaném hávu (asi jako šachovnice). Byl upravenější než Ed, nevypadal jako syn dřevorubce z podhůří, ale snad jako šlechtic z velkého města. Promluvil "Konečně jsi přišel. Bylo to dost těžké a stálo nás to mnoho sil. Neboj se, jsem ty, jen o něco starší. Povím ti příběh o tom, proč jsem zde já i ty..." a začal vyprávět.

Ed seděl před Edem šokovaný. Byl jen velký a dostatečně silný kus duše, který byl odštěpen při velké bitvě z … prostě ze sebe samého. Skoro to starého Eda zničilo, ale naštěstí dokázal přežít a jeho přátelé začli shromažďovat další kusy duše. Byl to akt hraničící až s nekromancií, ale není dobré ani zlé magie, jde jen o to, jak ji užíváte. Jenže jeden kus pořád chyběl. Hledali dlouho a pracně, nebylo snadné nalézt jeho... Eda … na Desce. A teď jsou tady. Přemýšlel zatímco ten druhý vyčkával. Po chvíli se hořce pousmál. "Jestli chápu tvojí situaci, tak potřebuješ své síly a já jsem část z nich. Potřebuješ být celý, abys mohl bránit přesvědčení své i tvého boha, chránit své přátele i podřízené. S tím můžu jenom souhlasit. Zde jsem jen pěstí svého boha a většina toho, co dělám, přináší prospěch jen mě. Souhlasím s tím, co nabízíš.." Několikrát pokýval "… budu opět tvojí součástí".

A vkročil do portálu za svým osudem.
:shades:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět