proč žádný?

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

A Akruo, teď to možná bude znít jízlivě, ale proč to řešíš?:) Tyhle vlny vždycky byly a budou, zvlášť u menších komunit, jakou Hag je. Za Jupa jsem hrál jednu dobu snad jen s Malcomem, jestli mě paměť neklame. A taky se to přečkalo a pak přišli noví, nebo se zas lognul starší hráč. Podívej se na takové Amfi, tam je to uplně mrtvý. Hag je na tom ještě krásně. Kdysi probíhaly pokusy o oživení lesního města, ale stejně se každej shromažďoval v Tiru. Oproti tomu Hag má jakýhosi ducha, kterej je někdy slabší, někdy silnější.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Alfray píše:A Akruo, teď to možná bude znít jízlivě, ale proč to řešíš?:) Tyhle vlny vždycky byly a budou, zvlášť u menších komunit, jakou Hag je. Za Jupa jsem hrál jednu dobu snad jen s Malcomem, jestli mě paměť neklame. A taky se to přečkalo a pak přišli noví, nebo se zas lognul starší hráč. Podívej se na takové Amfi, tam je to uplně mrtvý. Hag je na tom ještě krásně. Kdysi probíhaly pokusy o oživení lesního města, ale stejně se každej shromažďoval v Tiru. Oproti tomu Hag má jakýhosi ducha, kterej je někdy slabší, někdy silnější.
Ale ne, možná si mne jenom přesně nepochopil, :biggrin: já už se dávno nerozčiluji, že tam nikdo nehrává nebo tak.. Mne šlo jenom o to abych měl nějakou představu jak je to s hrajícími a nehrajícími a jak se postavit k postavám, které tam nemůžeme potkat, protože jejich hráči už nehrají, ale postavy ještě nezemřeli.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Jop, tak to jsem blbě pochopil:).
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Alfray píše:Jop, tak to jsem blbě pochopil:).
Vpohodě, už jsem se několikrát takhle rozčiloval a dokonce i na foru, takže tě chápu. :yes: :biggrin: :clover:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Akruo píše:...že tam nikdo nehrává nebo tak...
To já se rozčiluju, že tohle vůbec můžeš říct.

Osobně ti Hag Hargol může přijít mrtvý jedině proto, že prskáš tady a tam nehraješ. Všechno žije, zůstalo aktuální a je to vidět. Jenom tebe ne... a jak by se hodil další aktivní brach.

A vidíš, na Bartoloměje jsi úplně zapomněl, ten to tam se mnou drží nad vodou. Boendal s Bandorem jsou fajn a už mají za sebou dokonce jeden bojový výcvik, dostali zaplaceno za nějakou práci.

Všechno žije a rozvíjí se a mimo Hag Hargol se o trpaslících taky ví... a dokonce si myslím, že Hag Hargol za poslední dobu v očích okolního světa řádně vyrostl díky vzdělanosti, která se kromě bojů do Hag Hargol dostala.

Máme takovou knihovnu, kterou jen tak v celé říši nenajdeš. Jsou tam uložena taková tajemství, o kterých většina obyvatel desky nemá ponětí. Dělají se epické výpravy, protože mě osobně přijde škodal nevyužívat tolik těch zajímavějších lokací desky, kam si dnes už jen málokdo troufne.

A ty si tady pořád stěžuješ, místo, abys hrál bracha, na kterého se dá aspoň jednou do měsíce narazit. Který přijde důlnobraně aspoň jednou pomoci, který přinese aspoň jeden kmen nebo vykove hřeby a kování na výstuhy chodby. Ví vůbec Rangarog, proč se tohle všechno děje? Ví něco o Thorginovi? Hromovém kladivu? Hargudových darech? Válce se skřety a proč jsou zasypané tunely? Karavanách se zlatem a drahými kameny? A o samotné válce, krom toho, že byla se zlobry?

Nebreč tu, zahrej si a zanoř se do života aktivního Hag Hargol a pomož mu svou hrou. Nepátrej po těch, kdo nemají čas. Já nehrát, tak mě tyhle řečí akorát znechutí to vůbec zkoušet. Jsou s rodinami, narodili se jim děti, stali se z nich NPC, které možná potkáš v době, kdy jsi offline v hospodě nebo jak otcové učí holobrady synky nějaké čertoviny, řemesla atd.

Trochu fantazie a všech starých žijících důlnobranců je plný Hag Hargol, i když nehrají.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Aefar píše:
Akruo píše:...že tam nikdo nehrává nebo tak...
To já se rozčiluju, že tohle vůbec můžeš říct.….
Promiň, Aefare, ale mohl by ses trošku uklidnit? Vždyť já tady vůbec neprskám. Já se nevztekám. Já jsem si jenom něco zjišťoval. Snad jsem to vysvětlil i Alfrayovi dostatečně.

Víš, já bych rád hrál, ale prostě nemůžu hrát tak jako vy, můžu být na internetu vpodstatě pořád, ale hrát, to mám od rodičů dosti omezené. Takže prostě nemůžu být na všech skvělých akcích, které se dějí.

Jestli to co jsem psal vyznělo, že si stěžuji a tak, vůbec to tak není. Prosím tě, kdo myslíš, že Bandora a Boendala přivedl zpět na EQ?

Samozřejmě, že díky tomu, že nemůžu moc hodně hrát nevím o spoustě věcí, trošku mne to štve, ale dokážu se s tím smířit.

Mimoto, to si zřejmě vůbec nepamatuješ, ale právě Rangarog spolu s Garrekem byl jedním z těch, kdo se snažili o to, proč se vykupuje například to dřevo.

To, že od poloviny září jsem neaktivní je ze dvou důvodů - jeden IC a druhý OOC - OOC jsem prostě neměl čas a z části ani chuŤ a IC je to kvůli událostem, které Rangarog prožil. Přesto jsem teĎ zase začal. Díky tomu, že mám dvě postavy, tak se moje aktivita stále za Rangaroga není možná nějak významně podílet na hlavním dění v Hagu, ale to že bych "nic nedělal" vůbec není pravda. (což ty určitě chápeš, vzhledem k tomu, že máš Catigerna a Bolthorma a to hraješ přitom mnohem více než já)

Ano, na Bartoloměje jsem úplně zapomněl a taky díky tomu, že jsem o něm sice slyšel jenom chválu, ale jednodušše jsem se skoro nikde nepotkali.

A to, že Hag Hargol příjde třeba mrtvý, to se může stát, protože občas tam prostě na hráče není štěstí, s tím jsem se už dávno srovnal a rozhodně nemůžeš tvrdit, že Rangarog proto nic nedělá, protože to nevíš.

Tak.. jediné celkem co mi pomohlo je poslední věta. Šlo o to, abyste mi dali radu, jak ve hře může člověk "používat" nehrajících postav a podobně... to je všechno, nic víc, nic míň.
Celkově mi příjde, že sice nedokáži moc dobře vyjádřit co píšu a že to možná vyznělo jinak než jsem zamýšlel, tak tvá odpověď byla mnohem více "nepříjemnější" (imho).

Skvělé, třeba tohle bylo to co jsem potřeboval: ….Jsou s rodinami, narodili se jim děti, stali se z nich NPC, které možná potkáš v době, kdy jsi offline v hospodě nebo jak otcové učí holobrady synky nějaké čertoviny, řemesla atd.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

P.S.: Omlouvám se, že jsem se vůbec ptal, chápu, že vám to leze na nervy...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Akruo píše:
No, hele... Zkus si vždycky ujasnit na co se chceš zeptat, protože jinak si to musíme ujasňovat debatou na fóru, přitom stačí přímá otázka a přímá odpověď. A pak, zkus to psát stručněji, bez zbytečného balastu.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

zuzuPD píše:
Akruo píše:
No, hele... Zkus si vždycky ujasnit na co se chceš zeptat, protože jinak si to musíme ujasňovat debatou na fóru, přitom stačí přímá otázka a přímá odpověď. A pak, zkus to psát stručněji, bez zbytečného balastu.
To já moc nedokážu... DM chudáci ví svoje. I moje postavičky toho napovídají moc aniž by toho nějak hodně řekli.…
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Zamčeno