:(

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: DM restart

Příspěvek od magnumik »

labir píše:...Ideálně sem zkuste napsat jednoduše a krátce čeho byste chtěli dosáhnout a jak byste to asi tak chtěli udělat - myslím tím k současnému problému. Pak uvidíme co z toho vzejde a který návrh převáří nebo bude nejlepší...
Hmm...no... co takhle řešit nedostatek DM/DS využitím hierarchizace...pokud vím, tak tu nemá zatím nikdo nálepku "Starší hráč/Hostitel" ...je tam psáno něco o rozšířených herních možnostech, nějaký DM nástroje... myslím, že by to mohlo pomoct aspoň trochu...

Jinak co se týká cybermisi... myslim, že nějakej ten čas by mu oraz neuškodil (i když jak říká, že stejně nemá čas)… chce to se zamyslet...ale reputaci si může napravit jenom činy ve hře... Nejsem pro to, zbavit ho DSka, pokud se dokáže změnit...možná konzultaci s Piti, co já vím :) rozhodně změnit přístup.

Jinak potížista u kai a ban, kterej následoval...to bylo fakt strašně smolný...tu diskuzi si docela pamatuju a vim, že Kai tam nenapsal nic špatnýho nebo trestuhodnýho, jenže chápu labira, ta situace pro něj byla těžká, šak sme se o tym vlastně bavili na icq... ten ban vyplynul jenom z pocitu křivdy, kterej měl Kai kvůli tomu potížistovy... je to škoda. Myslim, že je to dobrej a rozumnej chlap.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Já jsem se s Cybermíšou coby DS zas tolik nepotkával a co mám zkušenost tak ne negativní. Naopak příjemně mne v některých ohledech příjemně překvapil (např. komunikující NPC ne jen na "zabití" atd.). Nikdy nešlo o nějaké výjimečné a nezapomenutelné situace, jako spíš o příjemné zpestření (což je plus, zvlášť když ho bylo tak málo) a poslední dobou není moc aktivní.
S jeho PC nemám taky moc zkušeností – k hodnocení jako hráče mi to nestačí.

Co mi u něj vadí, a nejen u něj (a ne jen u DM/DS), to jsou ty osobní útoky na foru (převážně na Phottera) a následná/souběžná nevraživost ve hře vůči některým hráčům a persekuce jejich postav a postav, které s nimi často hrají. Opět tu narážím na Phottera a Akiru (Asar a Akiru). Nemám nic proti uplatňování zákonitostí světa (systémového nebo IC) proti postavám, které naráží na mantinely společnosti (nevhodné oblékání, pohrdání zákonnou mocí atd.) či ignorace prostředí (ležení nahý na sněhu, střílení výbušných šípů v nestabilní jeskyni), ba naopak, ale myslím si, že by mělo být shodné pro všechny. Pokud nejsou (neříkám, že ne) tak je to IMHO špatně.

Mrzí mne třeba i zasahování do představy hráče o jeho vlastní postavě nebo dokonce diktování jaká postava je (obojí by mě osobně dost znechutilo), zvlášť pokud je náhlé po celkem dlouhodobém hraní a nebo neopodstatnělé (např. proto, že hraje často jinou postavou, která není zrovna košer... a konečně vlastně ani ona není moc oblíbená). Nemyslím tím důsledky, plynoucí z nějakého dění ve světě (zranění, prokletí atd.), ale určení bez nějaké IC příčiny.
DM/DS by měl být IMHO nad osobní náklonnost či nelibost povznesený. Pokud toho není schopen, měl by se myslím dotyčným postavám/hráčům vyhýbat nebo je prostě ignorovat.

A konečně si myslím, že je hodně důležitá atmosféra ve hře. Pokud přítomnost nějakého DM/DS ve hře odpuzuje hráče, pokud je kolem nějakého DM/DS dusno a hráči z něj mají špatný pocit, měl by se zamyslet nad tím proč to tak je a pokusit se to napravit. Ne zalíbit se těm hráčům, ale odstranit příčiny toho všeho. Zdá se, že kolem Cybermíši taková atmosféra je a podle všeho se to snaží řešit. A to je dobře – a pak tohle téma splnilo svůj účel. Držím palce aby to dopadlo….

Já osobně vidím odchod Arta jako velkou ztrátu pro EQ, ale hlavně pro mne, protože kromě toho co všechno (a jak) dělal pro svět, dělal taky hodně moc pro mě a pro mojí postavu. Neskutečně pro mě svět oživoval a za to jsem mu vděčný. A doufám, že až se tohle přežene a snad vyřeší, že se zase vrátí.

P.S.: Podotýkám, že jsem osobně neměl nikdy problémy s DM/DS (no, jednou jsem měl pocit, že mě snad Psanec sežere i s chlupama) a vše co tu píši je založené na dojmech z komunikace s ostatními hráči a tedy na jejich zkušenostech s tím či oním DM/DS (tedy ne jen s Cybermíšou) a na jejich popisu těch situací mojí osobě.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: DM restart

Příspěvek od labir »

magnumik píše: Hmm...no... co takhle řešit nedostatek DM/DS využitím hierarchizace...pokud vím, tak tu nemá zatím nikdo nálepku "Starší hráč/Hostitel" ...je tam psáno něco o rozšířených herních možnostech, nějaký DM nástroje... myslím, že by to mohlo pomoct aspoň trochu...
Ono to funguje už teď (omezeně co do počtu). Označení u hráčů jenž tohle mají není schválně aby nebyli obtěžování tell žádostmi ani jejich postavy pozorností. Jisté zvýšení pravomocí je připravené do EQ3 a pak se počítá i s rozšířením počtu takovýchto postav ale to problém neřeší. DS ani DM to nemůže nahradit ani to k tomu není určeno.
magnumik píše:Jinak potížista u kai a ban, kterej následoval...to bylo fakt strašně smolný...tu diskuzi si docela pamatuju a vim, že Kai tam nenapsal nic špatnýho nebo trestuhodnýho, jenže chápu labira, ta situace pro něj byla těžká, šak sme se o tym vlastně bavili na icq... ten ban vyplynul jenom z pocitu křivdy, kterej měl Kai kvůli tomu potížistovy... je to škoda. Myslim, že je to dobrej a rozumnej chlap.
Ono ani nešlo o ten poslední topic kdy Kai dostal BAN. Konflikt jsem s ním měl (a nejen já) prakticky měsíc od doby co poprvé přišel a tohle byla jen ta pověstná poslední kapka. Když se kouknu v retrospektivě … ne tohohle nelituji a udělal bych to znovu, z mého pohledu je vyšší přínos když tu není než když tu byl. Čímž netvrdím že to nemusíte vidět opačně, ale nervy si kvůli němu ničit nebudu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: DM restart

Příspěvek od magnumik »

jo, už mě to trochu objasnil drake :) zase sem se dověděl nějaký novinky :) a s tim "nezobrazenim ikonky" už je mě to taky jasný...no...nic jinýho mě zatim nenapadlo :/

ad. Kai...jojo, byl to jen takovej povzdech...nervy má člověk jenom jedny...z mojí pozice mě to mrzí... toť vše
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Příspěvek směřovaný pro určitou skupinu. Ne nebudu přispívat. Konec.
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Uz tu dost dlouho nehraju. patrim k tem ktery nemeli radi cybermisu ani jako DS ani jako postavu Daemiana (sorry ale je to furt zrejmej rozdil vnazorech na hrani tieflingu a jakejchsi wizno/monku, stejne tak jako kdyz sme se nahodou jednou potkali v opusteny lokaci zacatku rozhovoru predchazelo minutovy boosteni proti smrticim kouzlum :bigwink: ) byl to i jeden z duvodu proc sem sel pryc. Dvakrat. Mno.. ted sem pryc nejspis natrvalo nebo aspon dokad bude na thalii s kym hrat. docela me tesi, ze se konecne resej i takovyhle veci na foru (zkuste si este vzpomenout na chlorofila a jeho banana, furt nechapu proc ho dostal, ze si o nem nemyslim nic hezkyho sem poslal nekomu do tellu nebo PM taky to ze to rek cm byl podle me fakt blbej duvod) jinak se vsichni mejte pekne,a navrhuju zkusit se nekde slizt a poresit to nekde u pivka v hospode
Vsichni sou fuc
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Zyga píše:… (zkuste si este vzpomenout na chlorofila a jeho banana, furt nechapu proc ho dostal, ze si o nem nemyslim nic hezkyho sem poslal nekomu do tellu nebo PM taky to ze to rek cm byl podle me fakt blbej duvod) jinak se vsichni mejte pekne,a navrhuju zkusit se nekde slizt a poresit to nekde u pivka v hospode
Nemusel bych to psát a obhajovat se, ale když už to tu padlo, talk myslím je dobré ukázat že to nebylo jen tak z rozmaru, ale že pro své činy mám vždy nějaký dobrý důvod a docházím k nim po úvaze. Cholrofil vznesl námitku/návrh (dost zoufalým obviňujícím způsobem) a dostal odpověď se zdůvodněním. Neakceptoval odpověď a dostal další podrobnější zdůvodnění. Neakceptoval odpověd a začal prudit dost nevybíravým a nevhodným způsobem, v jednu chvíli tuším došlo i na porušení pravidla o slušném chování.

Pak se to povedlo nějak ukončit ale za čas se rozhořel pro jednu malichernou věc jiný spor tentokrát po PM (v jednu chvíli jsem byl i označen za asociála). V jednu chvíli jsem už pochyboval o tom jestli jednám správně a tak jsem celou sérii PM zveřejnil na DM fóru a poprosil o nezávislé posouzení. Pak jsem ještě pooprosil o posouzení dva lidi mimo DM tým (jedním byl tuším Psin). Co mi řekli jsem akceptoval a poučil se ale hlavní bylo, že jsem z toho posouzení vyšel vcelku dobře oproti chlorofilovi. Tolik k tomu rozhodnutí a nezávislému posouzení.

Za čas chlorofil začal prudit - a tentokrát dostal BAN. To je tak asi ve zkratce všechno. Z retrospektivy - udělal bych to znovu, z mé strany to bylo dobré rozhodnutí. Fórum (a svět) bez chlorofila je mnohem lepší než s ním a já jsem zase o kousek klidnější a neničím si zbytečně nervy v žabomyších sporech - tím víc času a chuti mi zbývá na pořádnou práci na modulu pro všechny.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

labir píše:
Zyga píše:… …
……
Jak myslis, me to tehda prislo celkem divny a podle toho co tu pises sem nevedel vsecko jak k tomu doslo, me akorat prislo divny persekuovat nekoho za to, co napsal do toho PM, ale to je jenom vec nazoru. Je fakt ze patlat se v tomhle fakt nema cenu a nemel sem to nijak zminovat, akorat neznam moc plnoletejch lidi ktery kdyz jim nekdo rekne ze sou blbci, dou zalovat nadrizeny osobe :blink: .
Vsichni sou fuc
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

to Zyga: vidim, že seš na tom stejně s chlorofilem, jako já s Kai...taky sem nevěděl co všecko mezi labirem a nima bylo... ty pocity nespravedlnosti k ostatním lidem vznikaj většinou z nevědomosti toho, co člověk o sporu těch dvou ví :/ a pak vznikaj ty omyly :/ stane se no...
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Darmonlor píše:Proto jsem byl trochu překvapen odmítnutím Adalberta jako zkoušejícího.
rad bych jen upresnil jednu vec ohledne MUNI. Adalbert byl odmitnut jako zkousejici, pokud by nemel pristup na hostitelske forum, nemel hostitelske schopnosti a ve hre IC nebyl lektor. Toto vsechno jsem ale hraci Adalberta nabidnul a on odmitl.
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

Zdravím všechny hráče Equilibrie a taky EQ team. Je mi líto, že sem musím psát, ale po včerejší události mi už to opravdu nedalo, a proto sem píši. Tenhle problém se netýká mě, ale mého kamaráda s nickem PAO a s postavou Victor Gall. Jsem si jistý, že hodně postav ji zná a nebo, že o ní alespoň slyšela a ti více zasvěcení ví co se v poslední době děje.

Jak všichni víme, tak Equilibrie, je velmi hezký a dobře propracovaný svět. Ale dění světa a úroveň hraní na něm záleží jen na hráčích, taky na DMkách a DSkách. Někdy mě naštve nebo mi vadí, když nějaký hráč dělá nějaké problémy a nebo naschvály a to bez jakéhokoliv důvodu na jinou postavu, ale o to mě víc mrzí, když tohle provádí nějaké DMko na hráče.

Už několikrát jsem byl zklamaný jak se někdy Psanec zachová k postavám, ale taky neříkám, že jsem nikdy nebyl nadšený to opravdu říct nemůžu, každý má nějaké ty klady a taky své zápory, jsme jen lidi přeci, ale po včerejšku už jsem opravdu na to nemohl jen přihlížet, a proto sem píšu, i když si nejspíš hráč nepřeje.

Abych to nějak uvedl, tak si myslím, že Pitikule rozjela nádherný Q, který se hodně hráčům líbí a byli z něj nadšení včetně mě. Myslím si, že nápad to byl velmi dobrý a především to mělo dlouhodobý spád a také by se to určitě zajímavě vyvíjelo. Ale právě o tom věc víc zaráží jak se Psanec zachoval.

Omlouvám se, že trochu vynesu IC informace, ale stejně to už hodně postav na serveru ví. Victor získal neskutečnou moc a myslím si, že to dobře i hrál, dokonce včera mu hráč děkoval za jeho hru a také s ním souhlasím. Hraje to moc pěkně. Myslím si, že Psanec nebyl ani tak moc zasvěcený do questíku a nic si o tom nezjistil a jen tak (teda alespoň z mého pohledu a myslím si, že i z pohledu jiných) jeho postavu zabil. Jako důvod napsal, že nemrtví se nemohou pohybovat na sluníčku, ale postava Vikctora není nemrtvý, což ovšem hráč napsal a tak Psanec se bránil tím, že zneužíval svoji sílu co dostal a také, že si na jeho hraní hráči stěžovali, ale jména neuvedl. Myslím si, že si ani na něj nikdo nestěžoval a Psanec tohle použil jen jako svoji obranu. Pochybuji, že by si na jeho hraní někdo mohl stěžovat a jak jsem už uvedl výše, tak dokonce se na něj objevila i hezká pochvala, jak to hezky zahrál. A i kdyby si na něj jeden hráč stěžoval, tak jsem doufal, že si to nejdřív ověří u více postav a že hnedka nebude dělat závěr kvůli jednomu nespokojenému jednotlivci. Navíc, jak Psanec napsal to, že svoji moc zneužívá, tak to je na velkém omylu. Ano, Victorova postava byla v jeskyni, ale to tu moc neměla a pak když projde zlobří pláně, kam stejně chodí dost postav si myslím, že to není nějaké zneužití, a že jen postava se cítí být mocná a dává to najevo.

Taky nechápu, proč si Psanec nejdřív všechno neověří jak to vlastně je a hned jedná tlačítkem kill. To mě velmi zaráží a mrzí mě to. A to, že pak napíše, že si to s Pitikulí vyříká, podle mě taky není to ideální řešení, protože jak jsem psal, tak Q byl opravdu povedený a nikdo ničeho nezneužíval.

Ani bych sem nepsal, kdyby se tohle stalo poprvé, ale jak jsem si všiml za tu dobu, co hraji na Equilibrii, že se tohle u něj stává poměrně často. Myslím si, že hráči by se měli na Equilibrie bavit a relaxovat a DMka to samé, ale že se připojím na pět minut abych někoho zabil, nedat mu žádné odůvodnění a zase se odlogovat podle mě není ta správná volba. Jak se již psalo, tak se u některých výše postavených dostává pocit moci a právě se domnívám, že Psanec tohohle pocitu dosáhl. Ne, že by mi to vadilo, ale spíš mě to mrzí a někdy i doslova znechucuje jeho chování, které mi někdy připadá až arogantní. Taky mi přidá, že se z jeho strany k jistým hráčům tvoří (omlouvám se, ale nenapadlo mě zrovna jiné slovo) šikana, a že se jim snad snaží hru jen znechutit, což se mu po včerejšku taky povedlo. Když jsem se s hráčem bavil, tak říkal, že silně přemýšlí o tom, že by s Equilibrií seknul a já se mu ani nedivím, kdyby mi tohle někdo udělal, tak jsem opravdu také znechucený. Když jsem se to včera od hráče dozvěděl, tak mě to na jednu stranu naštvalo a na druhou mi to bylo líto, protože si myslím, že tohle nebylo rozhodně fér.

Psanec taky napsal, že si bere od DMkování pauzu a tak nevím, proč se na pět minut zalogoval a někoho jen tak zabil… nevím jestli to bylo z nudy, bůh ví.

Proto bych rád apeloval na Psance, aby nám alespoň sem sdělil nějaký svůj názor proč to vlastně udělal, nebo že se jen spletl a že to zas dá dohromady.
Marvin Dall
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

WooDoo píše:
To mi připomíná jednu situaci...
Jedna žena v Mithalliru potřebuje nutně pomoc, a protože jediná pomoc v tu chvíli je v Hagu, jeden nejmenovaný paladin jí chce pomoct a poběží pro lék do Hagu...v tu chvíli jeho hráč asi netuší že jeho postava ztratí 7k xp za to že běhá a nereaguje na svět...
chudák paladin... zdá se že ani paladin se nevyhne trestu za pomoc :biggrin:
"hoď kamenem, kdož by začal hrát s NPC do kterýho omylem ve spěchu narazil"
…..XP byly navráceny, ovšem až po tom, co hráč jehož postava potřebovala pomoc potvrdil, že je to tak jak to hráč paladina říkal.…
Nemusím ani podotýkat že hráče paladina to znechutilo, naštvalo, zaskočilo.…
No... jinak jako bych nic neřekl. :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Předpokládám, že mám být já ten, co chválil včerejší Viktorovu hru. Hral sem s nimi jen chvili a opravdu se mi to zdálo pěkně sehrané a to, že je prakticky neporazitelný... K tomu bych řekl jen jedno. Každý hráč by si měl uvědomit, že se dycky najde někdo silnější. Je jedno jestli je to nějaky Viktor, IGMS za 900 nebo prostě závist, že DM/DS někomu dá takové schopnosti a moje postavička je pořád másílko. Na druhou stranu se mi Psanec jako DM libi, nikdy jsem s nim nebyl ve sporu a vždy mi vzhledem ke svému času vyšel maximálně vstříc. Takže asi tak...
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Pro WooDoo:
Labir píše:* Konflikty s DS/DM:
1. Kontaktujte DS/DM se kterým máte konflikt a zkuste to s ním věcně probrat. Pokud to nikam nevede postupujte dále.
2. Kontaktujte vám nejbližší DM a proberte to s ním.
3. Kontaktujte hlavní DM Onyxe (musíte ho pořádně proprudit na ICQ nejlépe večer, nakonec to vyřeší).
4. Kontaktujte mě.
Postupoval jsi podle toho?

Ihned obvinění na fóru je nejhorší varianta. I v případě, že to bylo třeba jen nedorozumnění, nebo že se ta věc vyřeší ku spokojenosti obou stran, tím zkazíš spolehlivě náladu ostatním co do toho nejsou vůbec zapojení. Trochu sobecké ne? Tuhle variantu bych tak nechával až jako úplně poslední možnost když selže vše výše uvedené.

Pro George: Přestaň nabíhat na flames.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

Pro labira:

Kamarád se zkoušel s Psancem o tom bavit, všechno mu vysvětloval a nikam to nevedlo. Psanec se odpojil a konec. Dále jsem to řešil s Pitikulí. Nebudu říkat na čem jsme se schodli a na čem ne, ale říkala, že se nediví, že to budu psát na forum... myslím si, že na to máme jako hráči právo a jak už jsem zmínil. Situaci, kdy Psanec daloby se říct bezdůvodně někoho zabije se už stala vcelku hodněkrát a vždy jsme se to pokoušeli řešit, ale bez úspěchu. Tobě jsem taky jednou napsal, ale bez odezvy (ale to už je vcelku dávno).

Proto se na mě nesmíš zlobit, když jsem to takhle napsal, protože mě to opravdu mrzí a vadí mi to, co se na Equilibrii někdy děje.
Marvin Dall
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

WooDoo píše:Zdravím všechny hráče Equilibrie a taky EQ team. Je mi líto, že sem musím psát, ale po včerejší události mi už to opravdu nedalo, a proto sem píši. Tenhle problém se netýká mě, ale mého kamaráda s nickem PAO a s postavou Victor Gall. Jsem si jistý, že hodně postav ji zná a nebo, že o ní alespoň slyšela a ti více zasvěcení ví co se v poslední době děje.
Pokud se problém netýká tebe, nechápu, proč ho řešíš. Pokud má Pao nějaký problém, dokáže to napsat sám.
To pro začátek.
Jak všichni víme, tak Equilibrie, je velmi hezký a dobře propracovaný svět. Ale dění světa a úroveň hraní na něm záleží jen na hráčích, taky na DMkách a DSkách. Někdy mě naštve nebo mi vadí, když nějaký hráč dělá nějaké problémy a nebo naschvály a to bez jakéhokoliv důvodu na jinou postavu, ale o to mě víc mrzí, když tohle provádí nějaké DMko na hráče.
Zajímalo by mě, jak ty víš, že zrovna tohle je ten případ. Pokud bych měl použít Ironii, musel bych napsat, : ty mi vidíš do hlavy a víš co si myslím a cé vím ? …
Už několikrát jsem byl zklamaný jak se někdy Psanec zachová k postavám, ale taky neříkám, že jsem nikdy nebyl nadšený to opravdu říct nemůžu, každý má nějaké ty klady a taky své zápory, jsme jen lidi přeci, ale po včerejšku už jsem opravdu na to nemohl jen přihlížet, a proto sem píšu, i když si nejspíš hráč nepřeje.
Myslím, že správně píšeš, že každý má svoje klady a zápory. Takže by ses měl začít pomalu pozastavovat u svých, než začneš ukazovat na druhé.
Pro začátek třeba tím, že než se sám zachováš tak, jak vyčítáš niže (nezjištěním si všech informací)…
Abych to nějak uvedl, tak si myslím, že Pitikule rozjela nádherný Q, který se hodně hráčům líbí a byli z něj nadšení včetně mě. Myslím si, že nápad to byl velmi dobrý a především to mělo dlouhodobý spád a také by se to určitě zajímavě vyvíjelo. Ale právě o tom věc víc zaráží jak se Psanec zachoval.
Omlouvám se, že trochu vynesu IC informace, ale stejně to už hodně postav na serveru ví. Victor získal neskutečnou moc a myslím si, že to dobře i hrál, dokonce včera mu hráč děkoval za jeho hru a také s ním souhlasím. Hraje to moc pěkně.
je hezké, že mu jeden hráč poděkoval
Myslím si, že Psanec nebyl ani tak moc zasvěcený do questíku a nic si o tom nezjistil a jen tak (teda alespoň z mého pohledu a myslím si, že i z pohledu jiných) jeho postavu zabil. Jako důvod napsal, že nemrtví se nemohou pohybovat na sluníčku, ale postava Vikctora není nemrtvý, což ovšem hráč napsal a tak Psanec se bránil tím, že zneužíval svoji sílu co dostal a také, že si na jeho hraní hráči stěžovali, ale jména neuvedl.
Tady máš pravdu, došlo zde k záměně a já se to dozvěděl dneska ráno. Dále ti hend musím odporovat.
1. DS si vedou denník
2. Piti bydlí ve stejném bytě a o tom Questu jsme se ten večer bavili a od samotné Piti, vzešlo několik stížností na hru Breta Browna u kterého došlo k zámeně. A já si ho spletl s Victorem.
Myslím si, že si ani na něj nikdo nestěžoval a Psanec tohle použil jen jako svoji obranu. Pochybuji, že by si na jeho hraní někdo mohl stěžovat a jak jsem už uvedl výše, tak dokonce se na něj objevila i hezká pochvala, jak to hezky zahrál. A i kdyby si na něj jeden hráč stěžoval, tak jsem doufal, že si to nejdřív ověří u více postav a že hnedka nebude dělat závěr kvůli jednomu nespokojenému jednotlivci.
1. Mysle si můžeš cokoliv, ale pravdu zde vím já a hráč/i co si stěžovali. Mohl bych tě odpálkovat s tím, že nemám potřebu ti nic dokazovat, ale aby jsi nemohl psát, že jsem arogantní a zneužívám svého postavení, tak ti napíšu, že hráči jsem napsal : napíšu hráčům postav, at sami posoudí, zdali ti napíšou co se jim líbylo a proč si na tebe stěžovali
A hráčům, jsem opravdu napsal, pokud se mu oni neozvali, pak je to na nich. Ale pokud mi někdo napíše, že ten a ten prasí a já si na něj pak došlápnu, tak mu hned řeknu kdo si stěžoal, aby mu mohl spílat a mstít se …
Navíc, jak Psanec napsal to, že svoji moc zneužívá, tak to je na velkém omylu. Ano, Victorova postava byla v jeskyni, ale to tu moc neměla a pak když projde zlobří pláně, kam stejně chodí dost postav si myslím, že to není nějaké zneužití, a že jen postava se cítí být mocná a dává to najevo.

Já mám jiné informace …
Pokud má PAO jiné, měl mi napsat a mohla o tom být řeč. Jenže místo toho raději píšeš ty a né on rovnou do Flame.
Taky nechápu, proč si Psanec nejdřív všechno neověří jak to vlastně je a hned jedná tlačítkem kill. To mě velmi zaráží a mrzí mě to. A to, že pak napíše, že si to s Pitikulí vyříká, podle mě taky není to ideální řešení, protože jak jsem psal, tak Q byl opravdu povedený a nikdo ničeho nezneužíval.
Stížnost která přišla byla od hráče/ů kterým věřím a proto jsem jednal. Zadalší, se to odehrávalo v Noci kolem půlnoci, tudíž na serberu už nikdo nebyl a já byl dost unavený. A než nechat někoho pobíhat po serveru, aby dělal problémy, raději to vyřeším hned, než pak uklízet bordel.
Ani bych sem nepsal, kdyby se tohle stalo poprvé, ale jak jsem si všiml za tu dobu, co hraji na Equilibrii, že se tohle u něj stává poměrně často.
Nevím jak dlouho na EQ hraješ, ale je tu skupina hráčů, co mě má rád a co mě nemá ráda. Ty co mě nemusí jsou hrlavně ti, kteří dělají bordel a nesou za to následky.
Myslím si, že hráči by se měli na Equilibrie bavit a relaxovat a DMka to samé, ale že se připojím na pět minut abych někoho zabil, nedat mu žádné odůvodnění a zase se odlogovat podle mě není ta správná volba.
Hráč odůvodnění dostal. Dokonce ho přijal. Zase tady nemáš informace a mluvíš za někoho jiného. Sám sobě podrážíš nohy a schazuješ se …
Jak se již psalo, tak se u některých výše postavených dostává pocit moci a právě se domnívám, že Psanec tohohle pocitu dosáhl.
Pokud by tohle byla pravda, pak bych se tu stebou nebavil a odmávl bych to, či bych ti napsal arogantní a pokrytecký text s odpovědí.

Ne, že by mi to vadilo, ale spíš mě to mrzí a někdy i doslova znechucuje jeho chování, které mi někdy připadá až arogantní. Taky mi přidá, že se z jeho strany k jistým hráčům tvoří (omlouvám se, ale nenapadlo mě zrovna jiné slovo) šikana, a že se jim snad snaží hru jen znechutit, což se mu po včerejšku taky povedlo.
Ten pocit můžeš mít. Pokud bych měl tendenci někoho šikanovat, poznal by to dost tvrdě. A jinak ano nemám tu několik hráčů v lásce, ale shodou okolností mezi ně PAO nepatří … A ti kteří mezi ně patří ignoruji a hru jim nekazím …
Jenže to ty zase nevíš, protože si nezjištujěš ty informace, kterýma se tupořád oháníš.
Když jsem se s hráčem bavil, tak říkal, že silně přemýšlí o tom, že by s Equilibrií seknul a já se mu ani nedivím, kdyby mi tohle někdo udělal, tak jsem opravdu také znechucený. Když jsem se to včera od hráče dozvěděl, tak mě to na jednu stranu naštvalo a na druhou mi to bylo líto, protože si myslím, že tohle nebylo rozhodně fér.
Bude škoda, když skončí to přiznám. Ale pokud jedná jen na základě momentálních emocí a ani si semnou nepromluví, pak je mi líto, ale nic proti tomu nemužu dělat.
Psanec taky napsal, že si bere od DMkování pauzu a tak nevím, proč se na pět minut zalogoval a někoho jen tak zabil… nevím jestli to bylo z nudy, bůh ví.
Protože mám sice pauzu, ale na serveru se požádek držet bude a pokud s tím máš problém, nehraj tu. S tímhle jsi mě naštval …
Proto bych rád apeloval na Psance, aby nám alespoň sem sdělil nějaký svůj názor proč to vlastně udělal, nebo že se jen spletl a že to zas dá dohromady.
Názor jsem ti napsal a napíšu ti nakonec ještě jednu věc.
Pokud máš tak velký problém semnou, nic ti nebrání se domluvit a dát si sra z a promluvit si o tom. Než tu rozjíždět flames a cucat si (ano dle mě to tak je) některé argumenty z prstu.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1082
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

pro Woodo: napsala jsem, že se nedivím hráči, a že tento incident budeme s psancem řešit jakmile dorazíme z práce, protože jsem informaci na ICQ dostala až ráno. A pokud si chce stěžovat, na psance, ať napíše Onyxovi, který má toto na starosti (protože je nad DM). Myslím, že vynášení informací, které tímto zahájil je zcela nevhodné. Chápu, že je z toho emocionálně zaujatý, přesto tu nejsme pro EQ 24/7 a trocha trpělivosti a čas na emocionální uklidnení všech stran by prospěla. Co se jí horké, je horké.

Prosím všechny zúčastněné, aby vyčkali, až situaci probereme v týmu.
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

George píše:
WooDoo píše:
To mi připomíná jednu situaci...
Jedna žena v Mithalliru potřebuje nutně pomoc, a protože jediná pomoc v tu chvíli je v Hagu, jeden nejmenovaný paladin jí chce pomoct a poběží pro lék do Hagu...v tu chvíli jeho hráč asi netuší že jeho postava ztratí 7k xp za to že běhá a nereaguje na svět...
chudák paladin... zdá se že ani paladin se nevyhne trestu za pomoc :biggrin:
"hoď kamenem, kdož by začal hrát s NPC do kterýho omylem ve spěchu narazil"
…..XP byly navráceny, ovšem až po tom, co hráč jehož postava potřebovala pomoc potvrdil, že je to tak jak to hráč paladina říkal.…
Nemusím ani podotýkat že hráče paladina to znechutilo, naštvalo, zaskočilo.…
No... jinak jako bych nic neřekl. :bigwink:
Úžasné …

1. hráč dostal postih. Za ne RP chování dle mě.
2. dostal proč o ně přišel.
3. hráč napsal proč tak činiíl
4. Dm si to potvrdilo
5. vrátilo hráči XP s omluvou

Pokud si tu hodláte tahat svoje bolístky, pak prosím ..
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

WooDoo píše:Pro labira:

Kamarád se zkoušel s Psancem o tom bavit, všechno mu vysvětloval a nikam to nevedlo. Psanec se odpojil a konec. Dále jsem to řešil s Pitikulí. Nebudu říkat na čem jsme se schodli a na čem ne, ale říkala, že se nediví, že to budu psát na forum... myslím si, že na to máme jako hráči právo a jak už jsem zmínil. Situaci, kdy Psanec daloby se říct bezdůvodně někoho zabije se už stala vcelku hodněkrát a vždy jsme se to pokoušeli řešit, ale bez úspěchu. Tobě jsem taky jednou napsal, ale bez odezvy (ale to už je vcelku dávno).

Proto se na mě nesmíš zlobit, když jsem to takhle napsal, protože mě to opravdu mrzí a vadí mi to, co se na Equilibrii někdy děje.
Budiž, tak jsi skončil u bodu 2. Ani jsi nepočkal na výsledek jednání v bodu 2. Přeskočil jsi 3 a 4 (proč to nevím) a místo toho jsi šel rozpoutat flames. Tolik fakta.

A teď moje čistě osobní domněnky (můžu se pochopitelně plést): Ty to nechceš řešit a vyřešit. Jinak bys napsal Onyxovi, napsal bys mě, nebo bys počkal až to Piti projedná s Psancem (24 hod čekat je moc?). Ani jsi to nezkusil a rovnou odsoudil že je ta snaha k ničemu. PAO věděl od dnešního rána po ICQ že je věc v řešení a pravděpodobně jsi to věděl i ty když jste si tak blízcí. Ty si chceš stěžovat a možná dostat politování (ne pro sebe to je jedno) nebo navodit atmosféru "zlý člen týmu si na tamtoho chudáka zasedl" nebo si tím polepšit u některý ostatních hráčů, nebo já nevím co. Pochopitelně se mohu plést ale tvoje jednání na mě prostě takhle působí. A i dojem je důležitý nemyslíš?

Takže se laskavě všichni řiďte tím co napsala Piti (hráči i DM). Až do té doby než to spolu proberou to tu zamykám. Pak to tu opět odemknu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno