Originalita trpaslíků

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Originalita trpaslíků

Příspěvek od Cenzanni »

Akira píše:no...dostala mě jedna věc a tou je takzvaný "trpaslík dle jednotné šablony". Asi nemám štěstí, ale ještě jsem nepotkal trpaslíka, který by za každým slovem nenadával, nevyhrožoval a podobný věci(sorry thareku)...škoda...možná, kdyby se objevil i odlišný trpaslík, který není uplně stejnej jako ostatní, stálo by za to i si s nima zahrát...(ps: zkuste hrát někdy něco originálního)
Imho není třeba za každou cenu hledat originalitu. Přesto bych řekl, že i u trpaslíků je - ať již originalita rasy, či jedinců. Hra za trpaslíka je myslím velice dobrý zážitek, jak jsem se o tom nedávno bavil s Alfrayem a také jak jsem psal do poděkování, opravdu mě to hezky zabavilo. Pro mě něco nevšedního, abych tak řekl. Raději zkusit, doporučil bych, než se hnedle takto ohánět :clover: :bigwink:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Alfray: není potřeba se k co píšeš tomu vyjadřovat...tebe se to netýká, nebo snad ano? nehlede k tomu, že v tuto chvíli si myslím, že nevíš o čem mluvíš...no to je jedno, nepíšu sem proto, abych se tady dohadoval s nějakým hráčem..pokud máš nějaký problém, nebo nutkání plést se do něčeho po čem ti vpravde moc není, napiš mi do PM...

Ikkie: vidím, že není možný vyjádřit svůj názor a pozastavení se...škoda...(btw. neboj kámo, mám za sebou spoustu let her za trpaslíky, v podstatě to byla má nejoblíbenější postav)..protože kromě thareka jsem se s žádným jiným charakterem trpaslíka nesetkal, proto píšu, že jsou pro me jako přes kopírák, na věci nezmení nic ani tvůj emotivní výlev...až si v klidu přečteš co jsem napsal a jak...a pak svuj příspevek...hmm..no..pokud v tomhle duchu chceš pokračovat, což já rozhodně ne...napsal jsem svuj názor jak se mi to jeví a jaký z toho mám subjektivní pocit....pak mužeš do PM

cenzanni: já nikdy netvrdil, že to někoho nemuže bavit, dokonce si myslím, že trpaslíky vzájemně to baví a že to jiste baví i někoho dalšího...avšak opět to nemění nic na tom, že je to pro mě stále stejné chování...a jsem rád, že se tady na foru můžu svobodně vyjádřit, aniž by mě někdo urážel či osočoval...
Naposledy upravil(a) Akira dne 8. 8. 2008 23.40, celkem upraveno 1 x.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

máte štěstí že nevim na co to tu navazuje, ba ne jedna věc je jistá trpaslíci navenek působí lehce podobně ne-li přímo stejně, ovšem každý charakter trpaslíka je jiný je však těžší ho poznat
tohle je můj názor
PODPIS
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Akira píše:...avšak opět to nemění nic na tom, že je to pro mě stále stejné chování...
Já bych to hodnotil jako positivum, tento jednotící prvek. Trpasličí svět na mne působí hezky uceleně, komplexně, uvěřitelně. Zatímco když potkávám "normální postavy", většina z nich se snaží být nečím odlišná. Jistě, jsme přeci jednotlivci, ať žije individualita! (krásná to scéna z Života Briana) Ale, a bude to možná znít jako klišé, nečiní nás tato touha po odlišnosti všechny stejnými? Popravdě, někdy mám problém zapamatovat si, která postava je čím zvláštní, plete se mi to. Na Equilibrijských stránkách se dočteme, jak se asi která rasa chová, jaké má zvyky a tak dále. A teď se podívejme na Desku, kde se prohání tolik výjimek potvrzujících pravidlo, že narazit na pravidlo samo je často větší oříšek. Což mi přijde škoda.

Nechci nikoho odrazovat od bytí odlišným, pro mě za mě :smile: Jsem prostě rád, že Hag Hargolští trpaslíci jsou přesně takoví, jací jsou :yes:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

ToAkira: Ŕek bych že týká. Hrál jsem trpaslíka dlouho. A když tu kolem začneš prskat něco o čem ty víš prdlajs, tak mi to nedá a ozvu se.
A sciorp to řek hezky. Je dost těžký každýho trpaslíka poznat. Což tvoje elfka asi těžko zmůže, když se k jejich komunitě nepřiblíží ani na sto honů.
Naposledy upravil(a) Alfray dne 9. 8. 2008 0.01, celkem upraveno 1 x.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Promiň kamo, ale když se takhle pozastavuješ nad věcmi názory, které jsou postavené na hlavu, musíš počítat s následky v podobě flamu (ano, pozastavením každý vzniká). Už to u tebe pozoruju delší dobu a to nejen na fóru, že se kde komu posmíváš nebo ho poučuješ (viz třeba lama hunter), ale přitom na to nemáš, sorry.
Ale to je jedno, sam jsi to řekl- moc trpaslíků jsi tady nepotkal a přesto o nich prohlašuješ obecně nepravdy. A že jsi trpaslíka hrál není to samé, co hrát ho dlouhodobě tady.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Nakonec je to stejně jen o hře a tam se ukáže jak kdo umí. Takže konkrétně nějaký pozastavování a názory na hru jinejch... fajn - proč ne, ale asi by bylo lepší předvýst to - nejlíp zahrát, zvlášť pokud o sobě tvrdim jakej jsem na to dlouholetej expert.

Ve hře se každej rád poučí, pobaví a bude to mít daleko větší sílu než nějaký povídání na foru, který působí jako útok, nepodložená prázdná skořápka nebo řešení kravin.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Ikkie píše:Spousta elfů jim tady nesahá ani po kotníky, protože podle mě jsou to jen lidi s tim rozdílem, že mají špičaté uši.
přesně tak, jako kdyby se tenhle problém vžitých archetypů objevoval jen u trpaslíků.
Já až na vzácné vyjímky zatím potkal jen dva druhy elfů (nemyslím charakter, ale celkový dojem z jejich chování).
ťuťu ňuňu pošuk a nebo drsná, bezchybná elfka.
vyber si :buba:

A hobiti ("usměvavý zlodějíček"), a půlorkové ("já mocný, já házet skála!") a gnómové ("koumák; kapesní génius").
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Re: Originalita trpaslíků

Příspěvek od Jezura »

Akira píše:no...dostala mě jedna věc a tou je takzvaný "trpaslík dle jednotné šablony". Asi nemám štěstí, ale ještě jsem nepotkal trpaslíka, který by za každým slovem nenadával, nevyhrožoval a podobný věci(sorry thareku)...škoda...možná, kdyby se objevil i odlišný trpaslík, který není uplně stejnej jako ostatní, stálo by za to i si s nima zahrát...(ps: zkuste hrát někdy něco originálního)
:blink: Tedy opravdu nechápu na základě čeho chceš právě ty hodnotit trpaslíky, když jsi se k jejich komunitě vůbec nepřiblížil. Hraju na Eq trpaslíky od prvního dne jejího založení a s tvojí postavou jsem nikdy nepřišel do styku. Taky doporučuji k přečtení výsledky hráčských anket "Postava roku": viewtopic.php?t=2451 a viewtopic.php?t=1562. Trpaslíků tam myslím není málo.

Pokud se ti nelíbí hra někoho konkrétního, myslím, že nejlepší cesta je IC pomoci s hrou přímo jemu. Překvapit ho, ukázat mu, že nejzábavnější je procítěná, něčím vyjímečná postava apod. Podle tvých IC textů na fóru bych očekával, že bys to měl umět.
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Teď se ještě pro jistotu začněte navážet do elfů a všech ostatních... :bigwink:

Nechápu smysl té diskuze, záleží na hráči jak svou postavu zahraje a je to absolutně jeho věc. Třeba se ti trpaslíci můžou zdát podobní, ale to je na první pohled normální, osobnost poznáš až časem. A taky si myslím že je někdy lepší mít pár "normálních" postav než aby byl svět plný "vyjímek" , a to jsem taky zažil a není to nic pěkného :smile:
Hráč - Už nehraje
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Moje vyjádření:

Pokud někdo pěkně hraje, neporušuje pravidla a programově neznechucuje hru ostatním a navíc ještě baví sebe a ostatní tak druhý hráč (a potažmo ani DM) nemá žádné právo kritizovat jeho hru nebo styl hry. To dělají hráči zvaní "RP inkvizitoři" - ti zastávají pohled "ostatní hrají dobře jen pokud hrají v mém stylu a stylu co uznávám". RP inkvizitoři jsou pro svět stejným nebezpečím jako creepeři, harwestři, buguseři, ždímači, kolečkáři a podobně. Dovedou totiž svým přístupem spolehlivě vyvolat znechuzení hry u ostatních. Proto je házím do stejného pytle.

To co předvedl Akira je prakticky učebnicová ukázka jednání RP inkvizitora. Kritika jiných hráčů se kterými nehraje a jejichž hra je pěkná ale i jiném stylu než v jaký uznává on. Zrovna u něj mě to trochu překvapilo. Akiro potažmo Merline, pamatuješ si když na Alhambrii tobě všichni kecali do toho jak máš a nemáš hrát paladina i když jsi ho hrál pěkně a podle sebe? Příjemné co? Teď to děláš TY.

Další podobné narážky nebo dokonce útoky na hru jiných hráčů nehrajících podle gusta kohokoliv jiného nebudu trpět. Když se vám styl hry jiného hráče nelíbí tak s ním nehrajte a svoje "RP inkviziční moudra" si laskavě nechte pro sebe. Svět je na to velký dost a dost.

Poznámka pod čarou: Aby nedošlo k mýlce nebo chytání za slova. Text výše se netýká hráčů porušující pravidla, mehrajících pěkně (rozumněj RP) nebo těch jenž programově znechucují hru ostatních.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Labir: možná si to nepamatuješ uplně přesně, ale nekecali, protože jsem paladina nehrál. Na Alhambrii jsem měl vceméně jen 3 postavy a ani jedna z nich nebyla paladain, ale to je jedno. Labire, nejsi kapku útočnej s těmi "inkvizičními moudry"? Teď to konkrétně ty zbytečně hrotíš a stavíš někam, kde to nebylo...podle tebe, když někdo napíše svůj názor, je inkvizitor? V tom případě je jich plné forum a ty jsi vrchní inkvizitor... :bigwink:
edit: vlastne o..hrál jsem němou paladinku, ale jen chvíli...a do té mi rozhodně nikdo nekecal:), pak jsem hrál trpasličího barda, a černošského lovce...a DM …:D

To na co jsem poukázal a co tady uvádíš jako RP inkvizici a co ostatní zvedá ze židle je jedna věc. Zkusím ji popsat pomalu a jednoduše:

Těch několik trpaslíků, které jsem potkal (řekněme 10), se až na pár výjimek pro MĚ! chovalo naprosto stejně. Suma sumárum, jak to vychází mě, tak je charakteristika trpaslíků na EQ asi takováhle: Neurvalý, nekultivovaný, sprostý, arogantní.…(samozřejmě, že se může chovat jindy jinak, jenže já poukazuji na to jak je vidím já, protože můžu vycházet jen z toho co vidím). Nechci zabíhat do IC detailů. Vidím dokonce, že i jen to, že se nad tím pozastavím tak to vyvolává bouři nevole...možná by stačilo jen napsat to co napsal sciorp a bylo by...jeví se navenek stejní a mají i stejné způsoby chování, ale uvnitř komunity jsou to rozdílné charaktery. Ale kromě plivání jste to nikdo nenapsal...no co, už se tím netrapte. Pro mě je to uzavřená záležitost. Záležitost trpaslíků mě netrápí, spíš mi vehnala usmev do tváře reakce hráčů.

Co se týče přílišného odlišení. Na to je můj názor totožný. Nemám rád extrémy a přílišná originalita je naškodu.

Dál v této debatě je zbytečný pokračovat
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

No, teď malá odbočka. Akira není žádnej andílek, ráda provokuje, ráda dráždí, takže je možné, že právě proto se k ní chovají trpaslíci dost šablonovitě, je to elfka a ještě drzá. Vážně nemám pocit, že by byli braši "přes kopírák". Spíše bych si přiklonil k názoru, že jsou jediní jako komunita, kteří nejsou jen "velkými, malými, špicouchými atd. -lidmi"

EDIT: Ostraváka taky poznáš. I prážáka.. podle mluvy na sto honů, ale nejsou všichni stejní..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Jája CZE píše:No, teď malá odbočka. Akira není žádnej andílek, ráda provokuje, ráda dráždí, takže je možné, že právě proto se k ní chovají trpaslíci dost šablonovitě, je to elfka a ještě drzá. Vážně nemám pocit, že by byli braši "přes kopírák". Spíše bych si přiklonil k názoru, že jsou jediní jako komunita, kteří nejsou jen "velkými, malými, špicouchými atd. -lidmi"

EDIT: Ostraváka taky poznáš. I prážáka.. podle mluvy na sto honů, ale nejsou všichni stejní..
to se netýká vztahu akira-trpaslíci....to se týká i interakce mezi jinými...a pokud má někdo jiný pocit, fajn, je to jen dobře, já mám takovej pocit a vyjádřil jsem ho a jak jsem zjistil neměl jsem...:)
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Akira píše:….vyjádřil jsem ho a jak jsem zjistil neměl jsem...:)
Můj náhled na věc je, že nejde o to CO jsi udělal, ale JAK jsi to udělal. Tvůj první příspěvek (v tom prvním topicu) by se DAL označit jako výsměšný a konfrontační :bigwink: . A tak se nediv, když tady na EQ každýmu druhýmu místo myšlení hned bouchaj saze, že ti patřičně odpověděli... :megalol:
P.S. Taky bych tu raději viděl víc ELFů, než lidí se špičatýma ušima. Zaplať pánbu za trpaslíky...co jsou TRPASLICI...ono moc originality je ve světě SAMYCH originálů spíš na škodu.
Obrázek
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

kaTo: asi nejsem dost empatický a diplomatický..ale at to čtu pořád dokola..nevím kde je tady něco výsměšného???:

no...dostala mě jedna věc a tou je takzvaný "trpaslík dle jednotné šablony". Asi nemám štěstí, ale ještě jsem nepotkal trpaslíka, který by za každým slovem nenadával, nevyhrožoval a podobný věci(sorry thareku)...škoda...možná, kdyby se objevil i odlišný trpaslík, který není uplně stejnej jako ostatní, stálo by za to i si s nima zahrát...(ps: zkuste hrát někdy něco originálního)

poukazuji na to, že jsem neměl to štěstí, abych potkal jiného trpaslíka, než co jsem potkal...
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

bylo mi doporučeno, použít jinou formulaci toho co jsme původně napsal...tak to teda napíšu:

...dostala mě jedna věc a tou je takzvaný "trpaslík dle jednotné šablony". Asi nemám štěstí, ale ještě jsem nepotkal trpaslíka, který by za každým slovem nenadával, nevyhrožoval a podobný věci(sorry thareku)...škoda... kdyby se objevil i odlišný trpaslík, který není pro mě uplně stejnej jako ostatní
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Poprosím o uzamčení tohoto topicu:


To co jsem vyjadřoval byl čistě můj subjektivní pocit toho jak to na mě působí. Omlouvám se tímto všem trpaslíkům, že jsem se dotkl jejich způsobu chování. Bylo to směřováno pouze k těm se kterými jsme se setkal a ne s těmi co jsme se nesetkal. Proto jsem napsal, že jsem neměl to štěstí. Pokud jste si tento způsob hry vybrali, respektuju to. A to se týká i těch, které jsme potkal. Holt budu příště formulovat své "inkvizitorské moudra a komplexy " jiným způsobem. Diplomatičtěji a zdůrazním, že je to jen a jen můj názor, který ventiluji.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Napsal jsi to do topicu, který je určený pro řekněme "vtipné nebo jinak zajímavé scénky ze hry", tj. pro pozitivní věci. Takže tvá poznámka byla zřejmě hrubě ironická a měla si do někoho rýpnout. Takže, co kdybys místo omluv určených pro ostatní neidentifikovatelné skupině hráčů a urážek jiné neidentifikovatelné skupiny, radši rovnou komunikoval s těmi, kterým chceš snad pomoci zlepšit hru? Nebo jim lépe pomohl zlepšit hru IC, jak jsem ti už psal. Nebo máš nějaký jiný důvod, proč jsi to psal na fórum? Pokud ano, můžu vědět jaký?
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Akira píše:
Máš pravdu s tím že jsem si tě s tím paladinem spletl. To ano. V tom případě mi to i k tobě sedí.

Zbytek - nesnaž se to otočit na ruby, jednáš klasicky podle scénáře který jsem už několikrát viděl. Ale vyhovím ti a zamknu to tu. A tobě tímto dávám druhé varování.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno