Prosím, opravdu prosím …

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Dle mého názoru u tebe převahuje touha něco zabít, jít někam do dungu. Nevím co tě za tím pohání, zda touha poznat co nejvíce lokací na EQ. Nebo jen že tě baví boj samotný. Rpit jsem tě viděl velmi málo a to ještě z větší míry když si sháněl lidi na výpravu nebo lidi na záchranu výpravy jak zde už bylo řečeno. Nic proti tomu extra nemám, prostě tě to asi baví. Je to styl hraní na thalii nebo až na démonu. Mě s tím neotravuješ, jen je to možná škoda. Bud je zbytečný abys tu hrál a nebo zkus hrát více RP. Mám za to že na to určitě máš, páč když chceš hraješ pěkně. Být na tvém místě, možná bych pozměnil způsob vrhání tvé postavy do nebezpečenství. Protože když tě vidím výjmečně hrát tvou postavu ve městě a rpit, je to fajn a tvá postava je uvěřitelná, ale když vidím jak se vrhá po hlavě do smrtících dungů jenom proto že to baví tebe jako hráče, nepřijde mi tak. Z mého pohledu se tam vrhá docela zbytečně, bud mi důvody unikají a nebo jsou chabé až dokonce ooc. Přijde mi že nemáš s postavou vytyčené cíle a jen se ve světě plácáš. Ono kdybys chodil s postavou na výpravy a tvá postava měla nějaké cíle a šla si za nimi, nebo kdyby se snažila objevit nějaké tajemství na desce a šla po něm, hned by na tebe byl jiný pohled. Možná by bylo fajn kdyby si sedla do knihovny, přečetla pár knih a pak uspořádala výpravu kamsi. Equilibrie je tím výjmečná, má pěknou historii a je na ni mnoho pěkných míst kde se dá podívat, ale né jen typem... projít zabít, ale i tak, že budeš lovit záhady a odkrývat tajemství desky.
Na mnoho Dungů se dá naverbovat mnoho pěkných AQ. Nebo už jen to že půjdeš do dungu kvůli nějaké věci a v dungu budeš rpit, všimne si toho DM, tak ti může udělat docela příjemný Q plný akce... a ty můžeš něco objevit, zjistit a jít si za tím. Hlavní problém podle mě bude ale stejně v tom že Elian nemá vytyčený žádný cíl a její pud sebezáchovi je dosti malý.


// Je to jen můj názor a neznamená že je pravdivý. Chtěl si názor hráčů tak tady jest můj.
Bas
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Elian možná je označena za dobrodružný(creeperský typ),ale svoji hrou to vyrovnává.Hraje prostě svoji postavu,co má ráda dobrodružství a hodně se do své postavy vžívá,což jde vidět.Měl jsem pár situací abych to mohl posoudit a musím říct že se mi s hráčem Elian hraje opravdu dobře a na tu hru se těším.
Takže asi tak....creepí,protože je to dobrodružná postava,ale jinak je to velmi procitěné RP :smile:
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
hrusi
Příspěvky: 398
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Bas píše:...s hráčem Elian hraje opravdu dobře a na tu hru se těším.
Takže asi tak....creepí,protože je to dobrodružná postava,ale jinak je to velmi procitěné RP :smile:
:clover: Tohle můžu jen potvrdit...
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Dovolil bych si nesouhlasit s tím, co tady pár lidí říkalo - že El se dá ve městě potkat pouze shání-li lidičky do družiny na výpravu/záchranu/cokoliv. Osobně jsem s ní strávil více času mimo dungeony a ten čas pro mne osobně byl příjemně prožitý. Také tady někteří píší, že Eli není dost plastická, uvěřitelná. Něco takového sice kdokoliv může říct, ale zde položím otázku: Není snad možné ve skutečném světě potkat spoustu lidí, kteří jsou zvláštní až divní a jejichž životní příběhy se nám mohou zdát bizarní či smyšlené? A že je spousta důvodů jejího chování odvozena z hráčovy chuti a vůle? Vždyť všechny postavy odrážejí právě své hráče, jen má prostě každý jiný pohled na to, jak tu svoji hrát co nejlépe. Podle mého je Elian příjemná postava a hráči vůbec nic nevyčítám.
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Tedy, nezlobte se za můj názor, mně kupříkladu onen rys dobrodružné povahy přijde jen jako záminka (nebo výmluva) pro creeping. Stejně tak "záliba v boji" je pro mě záminkou pro vybíjení. "Záliba v rýžování a drahých kamenech" je "rp" výmluvou pro věčné rýžování... A vůbec, známe to, všechno se dá "okecat".

Možná jsem se špatně vyjádřil, nemířím tohle proti hráči Elian (jak už jsem řekl, co jsem viděl se mi líbilo), ale obecně. Snad mi rozumíte.

Prostě... vzácného jako šafránu :)
Kraki Skengdrang
Eolwyn
Příspěvky: 30
Registrován: 18. 4. 2007 18.24

Příspěvek od Eolwyn »

Můj názor na Elian je více než kladný.Musím teda říct že u Svačinky jsme spolu dlouho neposeděli ale když jsme spolu byli na výpravě nebylo to jen o zabíjení ale mezitím jsi vyplňovala hru pro mě skvělým hraním.A pokud si myslíte že Elian nevystupuje nebo se neobjevuje v žádném příběhu, možná se objeví.Zrovna něco píšu a i když tam sama Elian nehraje, tvoří důležitou součást příběhu.
Eolwyn-Hraničář ve službách Tirínského království
Elian
Příspěvky: 44
Registrován: 17. 2. 2007 16.56

Příspěvek od Elian »

Jenom bych možná upřesnil ….
Eli je pro dobrodružství něco objevovat, třeba najít nějaký poklad, ne pro zabíjení. Sama už prakticky nikam do nebezpečí nechodí (takhle to hraju asi 7 měsíců real oproti dřívějšku). Spíše jde s někým a plní roli "boostovače". Bohužel pokud se jde někam na výpravu, tak málokdy se můžeme vyhnout bojům a vzhledem k tomu, že přece jen něco umí, tak někdy, když je potřeba do boje zasáhne. Opravdu po tom zabíjení netouží ani Eli ani já :). I z hlediska OOC je zabíjení zbytečné, protože za to nejsou ani expy. A je to vlastně malá holka (byť se sklony k povaze kluka :)), která skutečně žádný životní cíl nemá. Je to hrané takto schválně, protože mi to k ní sedí. Pokud budu hrát nějakého rytíře nebo čaroděje, který bude chytrý a bude vůdčí typ, tak tam by cíl chyběl a bylo by to méně uvěřitelné.
V každém případě díky všem za odpovědi.
.. chtěl mi něco ukázat .. mám ráda dárky *úsměv* .. potom si začal svlíkat kalhoty .. tak sem radši utekla .. bůhví co mi chtěl ukázat …
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Včera jsem si vzpomněl ještě na jeden zážite, kdy nám Elianino "creepení" zachránilo prdel. Můj mág se svým kamarádem se vraceli z Hobitína a kousek před Tirem napadlo toho kamaráda že pobijou skřety. Nooo pobili jsme asi 2/3, ale už jsme byli dost v háji a najednou se zjevila jakási tajemná hobitka, zasmála se nám, kamaráda trochu vyboostila a utekla. Dneska jí můj mágus potkat tak jí děkuje :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Elian určitě patří (patřila) k postavám, od kterých není k masakru "čehokoliv" daleko. Zároveň ale patří k postavám, u kterých mě to nikdy netrápilo.

Často jsem ji potkával u Svačinky, pěkně pokecal a samozřejmě se vyptal na všechny zajímavosti a nemusel tak třebas do daného dungu jít sám.

Pokud by záleželo na mě (což nezáleží), nechal bych Elian na pokoji dokud nebude svým majetkem (který by fakticky nezískala, jen na takové jednání není stavěn systém lootu) či dokud nedonutí skřety si sehnat arciskřeta a zaútočit na Tirian.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

*svým majetkem ničit ekonomiku světa …

Edit: Nenávidím flames, moje příspěvky nedávají bez následné korektury smysl.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Bas
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Prostě bych řekl,že u Elian vůbec nevadí,že chodí "vyprášit skřetíkům kožichy"…..když už to někomu vadí,tak ona to vynahradí svoji hrou.Kdysi dávno jsme pokaždé po hře s ní chtěl psát do poděkování,ale pak jsem zjistil,že to nemá cenu.Hraje se mi s ní více než příjemně a má postava.…………..ta má na ni hodně kladný názor. :biggrin:
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Přidám sem ještě názor někoho kdo se tu už neukazuje. Můj názor hráč Elian zná, ale pro ostatní by nemusel být relevantní.

Kohen (potažmo Tonny) mi několikrát napsal že, jemu se líbí nejvíce hra právě Elian.
viewtopic.php?p=29709#29709

Jen malé info:

1) Majetek Elian se zhruba od začátku roku nezvyšuje.

2) PLACOS jí hodnotí průměrně či kladně a nikdy nedostala ani knížku: Jak zlepšit svou hru? - narozdíl od jiných... (Někteří, jak víme to stačili dotáhnout i na BAN.)


Podle toho co tu čtu sem nabyl dojmu, že Elian hodnotíte spíše kladněji či vám její hra nevadí...


I přesto si Elian vysloužila za "Creepení" speciální systémové omezení!
maliarda
Příspěvky: 279
Registrován: 24. 5. 2007 10.05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maliarda »

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli napsat nebo nenapsat..ale nedá mi to :)

Kdykoliv moje postava Elian uvidí, vždycky jí to vykouzlí na obličeji úsměv..a musím říct, že mě jako hráči taky.

Moje postavička (ačkoliv jí teď už tak často nepotkává) má k Elian hodně kladný vztah a vděčí jí za spoustu věcí.. ano, pokud se objeví Elian, téměř na 90% to znamená výpravu kamsi, kde nebude zrovna moc bezpečno, ale ne vždycky to je tak, že se bude jednat o zabíjení. Kolikrát to byly "jen" průzkumné nebo pozorovací výpravy, kouknout se někam.…
..a jak už tu bylo několikrát zmíněno..těch pěkně prokecaných večerů u Svačinky s mojí postavou taky nebylo málo

Myslím, že Elian je velmi pěkně zahraná hobitka.. a pokud se někdo na Desce bude ptát po veselé hobitce, která miluje koláče a čokoládové bondobny, každý ví, že jde o ní ;)
Rina
Donie
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím, opravdu prosím …

Příspěvek od The_Balrog »

Elian píše:od vás všech, kdo má chuť mi pomoct a kdo zná postavu Elian, o vyjádření k její hře. Rád bych znal vaše názory (jakékoliv) na moje hraní. Jsem označen opět jako creeper, já si ale myslím, že to tak není a že jsem změnil svůj způsob hry od začátku roku. Chtěl bych se fakt dozvědět, jestli to hraju tak špatně a jestli to nějakého hráče opravdu irituje. Jestli třeba moje hraní hobitky není nelogické. Přijímám všechny kritiky a nad každou se zamyslím. Nevím už, jak mám hrát, abych nebyl trnem v oku některým DMkům. Jenom pro informaci - Elian je hobitka, která má ráda dobrodružství a nebude nikdy pracovat celý život v Hobitíně na políčku. Díky za každý názor a nebudu se určitě snažit vám vaše názory vyvracet a polemizovat. Mně to dost pomůže.
Přicházím k tomuto tématu vcelku pozdě, tak budu dost často opakovat některé už řečené věty - za to se omlouvám : )

Elian mi od začátku přišla jako dost zvláštní postava, která ve městě hraje hodně příjemné rp, pak ale vyrazí do "divočiny" a pořád něco vybíjí. (A co jsem si všiml, tak vybíjení věnovala víc času, než následné relaxaci.)

Nutno ovšem říct, že Eli ve městě vždycky čekala na něco, k čemu se může připojit a začít hrát RP, sama neměla moc své iniciativy a když se chvíli nic nedělo, vypadalo to, že se hráč nudí. Potom, co jsi omezil výpravy po té lednové události a posedával jsi u svačinky víc, to bylo poznat ještě zřetelněji.

Z toho asi většina lidí zde usuzuje, že tvorbu postavy jsi prováděl stylem: "Udělám si hobitku."

A raplou hobitku hraješ fakt pěkně, všechny obvyklé věci, co hobiti mají, Eli má a jsou pěkně zahrané. Ale jinak skoro nic. Jak tu už několik lidí napsalo, charakter Elian nejspíš zkončil u definice "hobitka" a víc nemá. Odkážu na Anurinův příspěvek, k tvému oblíbenému stylu hraní sedí jeho rada moc pěkně. Musím říct, že s ním skoro bezvýhradně souhlasím a poradil bych ti, abys jeho nápady vyzkoušel.

A také musím upozornit na to, co psal před pár příspěvky Jon - může se zdát (a ostatně mně se to zdá), že právě ta "dobrodružná povaha" je jen jakousi "rp" výmluvou pro styl hry. A protože Elian se opravdu všude vrhá tak, že pozorovatel (například DM) si tohle podezření spíš potvrdí, než vyvrátí...

Nevidím Eli z pohledu DM, nevím, jak moc často na ty výpavy chodí, co všechno při nich dělá, jestli jsou i ty výpravy provázené opravdu pěkným RP, nebo jen nwn bojem a pobíháním, nevím, jestli výprava probíha stylem "jdem a zabíjíme a jdem a zabíjíme", nebo jestli se při ní něco řeší, hráči si při ní vytváří vlastní problémy a malé vedlejší autoquestíky. Výprava jde pojmout mnoha různými způsoby. Ale podle toho, co ti DM udělali, bych spíš soudil, že výprava probíhá stylem "sebereme se, jdeme tam, hurá, něco jsme našli, jdeme zpátky, výprava úspěšná".

Kdyby ty výpravy probíhaly jinak, asi by s tím tolik problémů nebylo.

Ale jak jsme už předeslal, tenhle poslední odhad je už jen moje hádání, které se může šeredně mýlit : )

OneHeart píše:protože ničit je vždy snazší než tvořit.
Nikdo si to neberte osobně (a ani to není vůči nikomu mířeno), to je prostě fakt
Přesně tak, proto jsou vždy DMka raději, když vidí postavu, která má cíl, vytváří zajímavé autoquesty a pokouší se bavit ostatní, než ty, které jen automaticky a bez další větší invence využívají jen to, co pro ně WB připravil a chodí neustále (s různou záminkou) jen na vraždící výpravy. (čili - "ničit") Víš? : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

eqileus píše:Přidám sem ještě názor někoho kdo se tu už neukazuje. Můj názor hráč Elian zná, ale pro ostatní by nemusel být relevantní.

Kohen (potažmo Tonny) mi několikrát napsal že, jemu se líbí nejvíce hra právě Elian.
viewtopic.php?p=29709#29709
[/b]
Ano je tomu tak, její hra je čímsi pro mě zajímavá a to velice. Nikdy se mi nestalo, že by pokazila jakoukoli zábavu, umí povznést ducha i bránici ostatním, ještě jsem jí neviděl mít s někým konflikt.
Výpravy s ní měly vždy šmrnc a jako z málo které postavy dámského pohlaví, které na serveru jsou z ní sálala v určitých okamžicích záhadná ženskost.
Přátelská, tvrdohlavá, pečující a chránící, občas úsměvně záškodnická, milá..

//Pojem zlatokopectví je jen jeden směr kterým se lze ubírat a pokud někoho baví jenom to je to asi dle mého názoru jeho výběr, když neomezuje, či neohrožuje hru ostatních (Jako na našich silnicích- neomezit, neohrozit, pobavit a tolerovat).
Za sebe osobně mi ale postava Elian přinesla mnoho krásných zážitků, na které rád vzpomínám, takže z mé strany je tento příspěvek spíše poděkování této postavě.//
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Elian ať už hraji za jakoukoliv postavu u mě dokáže vykouzlit úsměv na tváři, opravdu pod slovem hobitka si představím na desce vždy jen ji. Creepit jsem ji za tu dobu co hraji neviděl, jednou jsem sní byl v jezevčinách a to mě přišlo jako velice pěkný výlet :clover:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Nechtěl jsem sem psát, ale možná vnesu trochu světla do celé kauzy.

Z rozhodnutí několika DM bylo na zmíněné postavě a ještě jedné postavě vypnuto generování pokladů a lootu. Nic víc a nic méně.

A teď malilinkaté zamyšlení. Pokud dotyčné postavy hrají tak pěkně a jejich hráči se tím baví a na výpravy chodí ve skupinách pro zábavu tak to omezení prakticky není. Do té truhly se holt jako první podívá jiná postava a ta část potvůrek zabitých těmito postavami holt nebude mít loot. To je vše. Dle mého soudu tohle může hodně vadit pouze v případě, že dotyční hráči mají jako hlavní herní náplň a zábavu využívání právě toho co bylo vypnuto. A vypadá to že to asi vadí.

Jinak k alternativám a upozorněním - DM se snažili téměř real rok.

A závěrem: Ti hráči kterých se to týká mají teď možnost dokázat že jim nejde o ty poklady a o ten loot. A za čas až to bude zřejmé a pochopí, že se dá hrát i jinak, nevidím důvod proč jim to zase nezapnout.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Elian
Příspěvky: 44
Registrován: 17. 2. 2007 16.56

Příspěvek od Elian »

Hm, Labire, asi's mě nepochopil. Mně jde o princip, že jsem označen jako creeper a tomu se bráním. Bohužel mám z toho všeho pocit, že ne všichni se měří stejným metrem. Mám dojem, že u postavy Eli nebýt creeper znamená nechodit vůbec do žádných lokací, kde by mohla něco zabít.

Jinak děkuju všem hráčům za vyjádření. Určitě mi to pomohlo a budu se snažit co je pro mě únosné napravit.

Asi bych toto téma uzavřel.
.. chtěl mi něco ukázat .. mám ráda dárky *úsměv* .. potom si začal svlíkat kalhoty .. tak sem radši utekla .. bůhví co mi chtěl ukázat …
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Já postavu Elian prakticky neznám. Párkrát jsme se viděli, ale je to už docela dávno a na výpravě jsme spolu byli snad jednou (podívat se po původu jedné pohádky z knihovny). Nemohu tedy nic bližšího k té postavě říct.

Mám ale připomínku nebo spíš zamyšlení k tomu lootu (to slovo myslím docela přesně vystihuje o co jde) - kořist, lup, plenit, drancovat, loupit atd. Je to míněno nejen k Elian, ale i k ostatním, protože mám někdy pocit, že postavy/hráči trochu zapomínají co vlastně dělají.
Na co narážím ? Pro hráče je to jen kliknutí na mrtvolu nebo na kontejner (truhlu, hrob), jenže co dělá postava ? Postava přijde k čerstvě zabitému a začne ho šacovat, prohlížet kapsy a batoh, sundavat prsteny z prstů a náramky ze zápěstí. Nebo přojde k hrobu, vyhrabe ho/nebo otevře sarkofág a vypáčí zbraň z rukou dávno mrtvého (třebas i zlámety proklaté prsty, s kterými už nejde tak dobře hnout), vysvleče tu seschlou mrtvolu ho z jejího brnění a podbně. Stalo, že jsem byl s několika postavami u brouků v lesíku, a a po tom co jsme tam nad těmi těly truchlili a odříkávali modlitby na mrtvé se jedna postava sebrala a začala mrtvoly šacovat a obírat.

Není to problém, neříkám, že je to zle. Jen si myslím, že některé postavy by to nědělaly (z přesvědčení, z úcty k mrtvým nebo prostě proto, že je to pod jejich úroveň). Pokud to postavě nevadí, je to v pořádku, ale pokud ano... je opravdu tak těžké tam ty věci nechat ?
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Hehe, moje postava to dělá kvůli tomu tabelátor-artefaktu, co zbyde po mrtvolkách, když mají něco u sebe. Věci si nenechává. Ale jo, je někdy veselo sledovat ty fifleny, co osahávají zombie, jestli u sebe něco nemají.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Zamčeno