Prosím, opravdu prosím …

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Elian
Příspěvky: 43
Registrován: 17. 2. 2007 16.56

Prosím, opravdu prosím …

Příspěvek od Elian »

od vás všech, kdo má chuť mi pomoct a kdo zná postavu Elian, o vyjádření k její hře. Rád bych znal vaše názory (jakékoliv) na moje hraní. Jsem označen opět jako creeper, já si ale myslím, že to tak není a že jsem změnil svůj způsob hry od začátku roku. Chtěl bych se fakt dozvědět, jestli to hraju tak špatně a jestli to nějakého hráče opravdu irituje. Jestli třeba moje hraní hobitky není nelogické. Přijímám všechny kritiky a nad každou se zamyslím. Nevím už, jak mám hrát, abych nebyl trnem v oku některým DMkům. Jenom pro informaci - Elian je hobitka, která má ráda dobrodružství a nebude nikdy pracovat celý život v Hobitíně na políčku. Díky za každý názor a nebudu se určitě snažit vám vaše názory vyvracet a polemizovat. Mně to dost pomůže.
.. chtěl mi něco ukázat .. mám ráda dárky *úsměv* .. potom si začal svlíkat kalhoty .. tak sem radši utekla .. bůhví co mi chtěl ukázat …
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím, opravdu prosím …

Příspěvek od kokosak »

Hmmm... Elian. Mám ji ve svém soukromém seznamu zařazenu na pozici "fajn se s ní hraje, málo ji vidim". Míjíme se většinou poměrně úspěšně, ale ten čas, co se potkáme u Svačinky bývá kvalitně strávený. Třeba u toho vysvětlování orgijí sem se fakt chlámal. Elian má specifický a nezaměnitelný charakter (což je víc, než se dá bohužel říct o dobré půlce postav na servru). Považuju ji rozhodně za přínosnou postavu.

Jinak i mě se dostalo od člena týmu dotazu, jestli mi není blbé, že Ez dělá to samé. Byly myšleny jeho časté návštěvy míst kde se dá ulovit.… no, něco narobit. Blbé mi to není. Hraju svou postavu tak, jak to uznám za vhodné. Osobně jsem toho názoru, že nikdo, ani jiný hráč, ani DS, DM či WB do hraní charakteru nemá právo zasahovat a hodnotit může jen stěží, vzhledem k tomu, že postavu vidí tak maximálně z jedoucího vlaku. "To, že někdo hraje jinak, neznamená, že hraje špatně". Ano, týká se to i toho, když někdo hraje jinak, než by se to líbilo.

BTW máme tu PRG, máme novou verzi modulu, můžeš se podívat co o tobě říká.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Ono mezi námi policajtovat je mnohem jednodušší, než nabídnout postavě alternativní činnost, že.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Ptáš se na názor, odpovím.

Pro mně se malá Eli nezměnila. Malá Eli = bojové výpravy. Já chápu, že tě kecací postava nebaví. Neber to jako nějakou nenávist či výtku, ale Serin s tebou nechodí právě proto, že je s tebou sice prima hra, ale taky věčný boj s někým. Vlastně ani nevím, co Eli dělá, když zrovinka nesbírá skalpy potvor. Co vím, tak chodívá na houbičky do močálů = probít se potvorami, párkrát doprovodila Serina k Dubu = probít se potvorami. Hledala cestu na druhý břeh banditů= probít se horami a potvorami. Hledala se Serinem cestu přes hory = probít se potvorami. Myslím, že byla na opékačce a na aukcích, to jsou ty řídké nebojové momenty její činnosti.

Serin není žádný andílek, možná také působí jako takový mlátič do všeho možného, ale samozřejmě ani já nechci sedět u svačinky a bádat nad nesmrtelností brouka. Navíc na sáhodlouhé pitvání podstaty žití nemá inteligenci. Ale rozdíl možná bude v tom, že občas dělá i něco jiného. Jde se pomodlit, zahraje na kytaru, jde na vlnu z oveček, nebo na dřevo a nepomlátí všechno pomlatitelné (teda až na ty hnusné zelené skřety, ale ti se nepočítají), nebo svítí dvě reálné hodiny Ezechielovi při kontrole plotů.

Snad ti to co jsem napsal pomůže. Je mi jako postavě i jako hráči úplně jedno, co Eli dělá. Jestli to směřuješ jako otázku, zda mi vadíš, tak vůbec ne, spíše naopak. Myslím že Serin má "Malou Eli" rád. Ale jestli se ptáš, jak ji vidím, tohle je má odpověď.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Já teda jelikož tet nemám možnost hrát (a pokud se v té době eli nějak změnila), tak nemám možnost to posoudit. Nicméně se Mel šla dycky ráda projít s Eli... a právě proto JÁJO, že se dycky něco dělo :biggrin: páč Mel měla taky ráda dobrodružství. Eli mě přišla dycky veselá a příjemná postava. Nicméně pokud máš pořád problémy s tim, že někdo říká, že creepíš a tak...skusil bych se byt tebou zamyslet nad nějakým životním (nebo krátkodobějším) cílem pro Eli...čeho chce dosáhnout...přece nechce do konce života mlátit skřetům do hlav, prát se s psiskama a masakrovat hordy banditů? Skus vymyslet třeba nějakou práci, která by eli naplňovala a i když se ti bude třeba zdát na eq neproveditelná, tak ji skus provést... Třeba soukromé očko...nebo měco jinýho, zrovna mě nic nenapadá. Víš co, postavit strom, splodit dům a zasadit syna :shades: Mno... tak vidim mou radu...
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Charakter Eli neznám...nicméně za dobu působení na EQ s různými postavami si Elian pamatuji jako postavu, která:
1) hledala někoho, kdo půjde na výpravu (něco vymlátit)
2) někoho kdo půjde zachránit půlku mrtvé výpravy (která něco "skoro" vymlátila)
3) někoho koho se šlo zachránit po (mrtvé) výpravě (která něco "skoro" vymlátila)

Prostě Eli je z mého pohledu postava s kterou se může počítat na výpravu. Tolik za mě. Tečka.

Osobně výpravy (jakkoli časté) neodsuzuji, pokud to hráče/postavu baví a nezasahuje tím do hry ostatním (a nemám pocit že bys to s Eli dělal). A hlavně si nevybavuji, že bys moje postavy OOC šikanoval, otravoval tellem, prasil metagame apod. což se nedá říct o "pár" jiných postavách. Takže co se mě týká - Carpe diem, Elian! :megalol: Carpe diem!!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Carpe diem, sed vita brevis est :)))
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Když už tu mluvíte o těch kaprech a o tom co jste slyšeli, tak já můžu potvrdit asi tak to co říkal KaTo: z doslechu vím jen o variantách - Elian s někým killí a buď to daj, nebo pak část oživí a shání pomoc pro zbytek.

jinak hmm "Per aspera ad astra."
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

KaTo píše:Charakter Eli neznám...nicméně za dobu působení na EQ s různými postavami si Elian pamatuji jako postavu, která:
1) hledala někoho, kdo půjde na výpravu (něco vymlátit)
2) někoho kdo půjde zachránit půlku mrtvé výpravy (která něco "skoro" vymlátila)
3) někoho koho se šlo zachránit po (mrtvé) výpravě (která něco "skoro" vymlátila)

Prostě Eli je z mého pohledu postava s kterou se může počítat na výpravu. Tolik za mě. Tečka.

Osobně výpravy (jakkoli časté) neodsuzuji, pokud to hráče/postavu baví a nezasahuje tím do hry ostatním (a nemám pocit že bys to s Eli dělal). A hlavně si nevybavuji, že bys moje postavy OOC šikanoval, otravoval tellem, prasil metagame apod. což se nedá říct o "pár" jiných postavách. Takže co se mě týká - Carpe diem, Elian! :megalol: Carpe diem!!
Mám stejný názor …..
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

S Elian jsem na žádné výpravě nebyl a potkával jsem ji spíše sporadicky.
Ale pro mě to byla jedna z těch uvěřitelnějších postav. Mnohem uvěřitelnější a plastičtější než mnoho, mnoho jiných postav. Ani nevím proč, možná že tolik nepřehrává.
Víc k tomu asi nemám co říct, samotnou jsem ji nikde krýpyt ani lůtit neviděl.
Jon píše:Carpe diem, sed vita brevis est :)))
tak krátký a svět je tak veliký :smile:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Rovnez souhlasim s Kato. :yes:
kokosak píše: Osobně jsem toho názoru, že nikdo, ani jiný hráč, ani DS, DM či WB do hraní charakteru nemá právo zasahovat a hodnotit může jen stěží, vzhledem k tomu, že postavu vidí tak maximálně z jedoucího vlaku.
Do hrani charakteru ne, ale do hry samotne ano.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

cybermisa píše:Rovnez souhlasim s Kato. :yes:
kokosak píše: Osobně jsem toho názoru, že nikdo, ani jiný hráč, ani DS, DM či WB do hraní charakteru nemá právo zasahovat a hodnotit může jen stěží, vzhledem k tomu, že postavu vidí tak maximálně z jedoucího vlaku.
Do hrani charakteru ne, ale do hry samotne ano.
.. nějak nechápu ten rozdíl. To nemyslím ironicky, bo tak nějak, ale vážně to nechápu. Pokud postavu baví pobíjet stovky skřetů a dělat to pořád... jaký je rozdíl v tom a v sezením U Sváči furt a furt a furt???
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Svača sa nevytoči a nevytiahne z armadou na Tirian :biggrin:
Because I'm Batman !!!
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

allekoo píše:Svača sa nevytoči a nevytiahne s armadou na Tirian :biggrin:
Because I'm Batman !!!
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Eli sice moc nepotkavam,ale prijde jako vesela,malinko trhla hobitka co ma rada dobrodruzu a jeji hra se mi libi.A ten cas co sme spolu stravili taky nebyl sama vyprava

Mimochodem,na strankach EQ je popis pulciku,a tahle veta mi presne sedne na Elian:"Když ale nějakého chytne "toulavá" tak je naopak jeho život je plný těch nejšílenějších dobrodružství" :smile:
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Ve hře vidim rád každou postavu a hráče, který neporušuje pravidla (která naštěstí pokrývají většinu věcí, který mi zkazej hru). Z mýho omezenýho pohledu patříš mezi neprasící hráče/postavy, takže OK.

Druhá věc je, že mě postava Eli skoro vůbec nebaví. Zajímavý na Eli a tobě mi přijde spíš to, že si na rozdíl od mnohých na nic nehraješ a bez pokryteckých úskoků prostě děláš, co tě baví. Tvoje postava není extrémním divadelním kouskem jako je na EQ zvykem a žádáno, ale působí spíš takovým přirozeným projevem - nevidím ani tak postavu jako hráče. Ty nehraješ divadlo, ale bojuješ. S tím ale na EQ budeš vždycky narážet, nezapadneš a budeš věčně "na okraji společnosti", protože EQ je více divadelní jeviště než bojiště a odfiltruje ty, kdo si to neuvědomí. Zvážil bych přechod na akčnější server nebo bych zkusil začít hrát kašpárka divadlo pro druhý, zamaskovat sebe jako hráče a postavě vtisknout vymyšlenej set charakterovejch vlastností, cílů apod. - třeba by tě to přece jen bavilo víc než boj, ale těžko říct.

Jinak si občas kladu otázku, proč DM proti postavám typu Eli bojujou v tělech bestií s následkem smrti postav a utrpení hráče (a DM?), a místo boje mu neukážou právě to divadlo, pro což jsou jako stvořeni a mají největší moc, možnosti, zkušenosti a talent to udělat. Bojovat umí docela i AI.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Nifredil
Příspěvky: 381
Registrován: 28. 4. 2007 12.16
Bydliště: Lesy... louky

Příspěvek od Nifredil »

Běžně sem nepíšu, ale zpětnou vazbu dám ráda.
Elien jsem několikrát potkala za postavu Mielle a vždy jsme si hezky "popovídali". Nikdy nezapomenu na výměny lízátek a vyprávění o sladkostech :megalol: .
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Panathian píše: Jinak si občas kladu otázku, proč DM proti postavám typu Eli bojujou v tělech bestií s následkem smrti postav a utrpení hráče (a DM?), a místo boje mu neukážou právě to divadlo, pro což jsou jako stvořeni a mají největší moc, možnosti, zkušenosti a talent to udělat. Bojovat umí docela i AI.
protože ničit je vždy snazší než tvořit.
Nikdo si to neberte osobně (a ani to není vůči nikomu mířeno), to je prostě fakt
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Ať už by Elian hrála sebešpatněji (což samozřejmě netvrdím, co jsem viděl se mi líbilo), ocenil bych hlavně snahu hráče o zlepšení - založením tohoto topicu ukázal, že má zájem o dobrou hru, jen potřebuje trochu "popostrčit" správným směrem...
Kraki Skengdrang
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Pamatuju si Eli z dřívější doby, teď už moc nehraji. Spíše výpravy někam, nikdy jsem nezaznamenal žádný příběh o Eli, či kde by Eli sehrála nějakou roli.
Zamčeno