Pomluvy Equilibrie

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Dobré dočíst dokonce a neupejpat se :)
http://thalie.pilsfree.net/forum/viewto … 9e7#p30280
Aneb PLACOS nePLACOS :))
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

George píše:Dobré dočíst dokonce a neupejpat se :)
http://thalie.pilsfree.net/forum/viewto … 9e7#p30280
Aneb PLACOS nePLACOS :))
Hm, je spíš smutný jak něco co docela dobře funguje a pomohlo to dodržování pravidel a celkovému zlepšení hry tak je "propagandou" vykresleno jako zrůdnost a já jako diktátor... No co jen mě to utvrzuje v mém mínění o Thalii a jejich lidech. Co taky čekat od těch co okopírují vaši tvorbu (třeba ze stránek) bez požádání a vydávají ji za svoji. Už pár lidem jsem povolil vzít si třeba ze stránek equilibrie co chtějí...jen za to že uvedou zdroj.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Croden
Příspěvky: 98
Registrován: 18. 9. 2006 17.17
Bydliště: Miltharský koš za smíšeným zbožím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croden »

labir píše:...něco co docela dobře funguje a pomohlo to dodržování pravidel a celkovému zlepšení hry...
Dost lidí kvůli placosu odešlo. Systémy jsou dobrý, ale všeho s mírou. A nevím jestli je ku prospěchu a zlepšení hry to, že odejde 5 lidí z 10 a zůstanou jen ty "lepší lidi co placos příjmou".

EDIT: A ať nejsem uplně OT, můj oblíbený animal:
http://www.youtube.com/watch?v=0yvHWyvexZA
Perzistentní fantasy online svět - sferie.wz.cz
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

No, já už začínám chápat, proč sem George dal odkaz na tu Diskuzi. Tohle je přeci topic "pro zasmání" :)
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1031
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Mně to přijde spíš k pláči :) Xenofobní příspěvky nejspíš dětí ze základní školy - tomu jsem se smál před pár lety, teď je to trapný jak automat na kondomy ve Vatikánu.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Croden píše:
labir píše:...něco co docela dobře funguje a pomohlo to dodržování pravidel a celkovému zlepšení hry...
Dost lidí kvůli placosu odešlo. Systémy jsou dobrý, ale všeho s mírou. A nevím jestli je ku prospěchu a zlepšení hry to, že odejde 5 lidí z 10 a zůstanou jen ty "lepší lidi co placos příjmou".

EDIT: A ať nejsem uplně OT, můj oblíbený animal:
http://www.youtube.com/watch?v=0yvHWyvexZA
Otázkou je proč. Protože za stávajícího nastavení prakticky nevidím nikoho koho by PLACOS neměl zajímat že by na něj dopadl. Jistě byla období kdy se to ladilo a proto to psalo podivné hlášky a údaje se mělily skokově, ale s tím se počítalo a proto taky byl zkušební provoz bez dopadů. A pokud někdo nezvládne nebo nechce hrát tak aniž by nepřišel s nastavením jak je teď do křížku tak je to s největší pravděpodobností asi proto že prostě nesplňuje požadavky na hru na Equilibrii.

Mimochodem abych vyvrátil tu šířenou fámu - PLACOS nikoho nenutí hrát tak aby seděl a hvězdičkoval nebo kecal - to je jen a pouze fáma, kdo chce tak tohle nemusí vůbec dělat a pokud hraje pěkně tak o PLACOS prakticky nikdy nezavadí.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

labir píše:A pokud někdo nezvládne nebo nechce hrát tak aniž by nepřišel s nastavením jak je teď do křížku tak je to s největší pravděpodobností asi proto že prostě nesplňuje požadavky na hru na Equilibrii.
Neříkej dvakrát.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

drake127 píše:
labir píše:A pokud někdo nezvládne nebo nechce hrát tak aniž by nepřišel s nastavením jak je teď do křížku tak je to s největší pravděpodobností asi proto že prostě nesplňuje požadavky na hru na Equilibrii.
Neříkej dvakrát.
Nechápu. Nikdo nic nehlásil o nějakém chybném nastavení ani jsem nic takového nepozoroval. Z mých pozorování vyplývá že PLACOS funguje přesně tak jak jsem chtěl. Pokud máte něco jiného tak to můžete napsat do chyb nebo připomínek.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

labir píše:A pokud někdo nezvládne nebo nechce hrát tak aniž by nepřišel s nastavením jak je teď do křížku tak je to s největší pravděpodobností asi proto že prostě nesplňuje požadavky na hru na Equilibrii.
No já měl 2x = lehce nadprůměrnou hru, ale stejně sem přestal.. nebylo to kvůli tomu, že bych nesplňoval požadavky...
Mno... a předtím jsem měl knihu jak zlepšit svou hru :) .. nemyslím, že se má hra zlepšila, spíš jen slýchávám stížnosti na to, že hráči píšou i *otevře dveře* apod. hádejte proč :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

George píše:
Mno... a předtím jsem měl knihu jak zlepšit svou hru :) .. nemyslím, že se má hra zlepšila, spíš jen slýchávám stížnosti na to, že hráči píšou i *otevře dveře* apod. hádejte proč :)
A úplně zbytečně protože s tímhle trikem PLACOS počítá a tak na to "přehvězdičkovávání" po chvíli přestane reagovat. Chyba je jinde - v hráčích co se snaží "ochcat" systém a ono to nefunguje, místo toho aby pěkně hráli a systém nechali systémem. Mimochodem zrovna tvoje postava měla ty výkyvy v době kdy se PLACOS ladil, proto byl taky ten restart PGR že. A přoč to neříct.. ty jsi byl jeden z těch kvůli kterým jsem PLACOS vyvíjel.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Sice se rozcházíme v názoru, co je to flames, ale jak myslíš.

Já PGR považuju za docela šikovný systém, jenže špatně uchopený. Také si udržuju jakýsi přehled o PGR jednotlivých hráčů (samozřejmě z doby, kdy běží na ostro) a jestli jsem něco zjistil, tak je to skutečnost, že souhrnné číslo neříká vůbec nic. Měl jsem tu čest sledovat hru postav s PGR -300 i +600 a kdybys mi je postavil vedle sebe, často bych nepoznal v jejich hře rozdíl. Naopak jedni z nejlepších nových hráčů, které jsem měl tu čest podlední týdny poznat, měli PGR také slušně v záporu.

Pak tu máme skupinku (do které se ve vší skromnosti řadím i já), která nic netěží/nesbírá/nezabíjí/nelootí, ale PGR jí nad nulu neroste. Takže nedělám ani nic pozitivního anebo to nedělám v dostatečném množství. Pak mi stačí vlézt na jeden DMQ a mám PGR v minusu (vezmu-li v potaz, že není na jediné výpravě problém zabít okolo 1000 bestií, kdo by se divil).

Ono kdyby PGR zůstala funkce jen "skrytého poradního hlasu", neřekl bych ani půl slova, ale navazovat přímo na PGR IC výhody považuju za nevhodné.

Nemám k dispozici podrobnou skladbu hráčova PGR, takže sotva můžu něco připomínkovat, snad vyjma výpočtu výsledné sumy, a navíc nemám důvod, když vytrvale opakuješ, že jsi se současným nastavením spokojený. Já nejsem a jestli má hráč PGR -250, vůbec nijak tím v mých očích neklesne.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Darmonlor
Příspěvky: 801
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

George píše:
labir píše:A pokud někdo nezvládne nebo nechce hrát tak aniž by nepřišel s nastavením jak je teď do křížku tak je to s největší pravděpodobností asi proto že prostě nesplňuje požadavky na hru na Equilibrii.
No já měl 2x = lehce nadprůměrnou hru, ale stejně sem přestal.. nebylo to kvůli tomu, že bych nesplňoval požadavky...
Mno... a předtím jsem měl knihu jak zlepšit svou hru :) .. nemyslím, že se má hra zlepšila, spíš jen slýchávám stížnosti na to, že hráči píšou i *otevře dveře* apod. hádejte proč :)
Protože je to blb? :D S PGR nemám (Doufám, je to kolem nuly, ale nevím na jakou stranu :blush: ) problém a tohle prostě nedělám. Dělám tedy něco špatně?
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Darmonlor píše:
George píše:
labir píše:A pokud někdo nezvládne nebo nechce hrát tak aniž by nepřišel s nastavením jak je teď do křížku tak je to s největší pravděpodobností asi proto že prostě nesplňuje požadavky na hru na Equilibrii.
No já měl 2x = lehce nadprůměrnou hru, ale stejně sem přestal.. nebylo to kvůli tomu, že bych nesplňoval požadavky...
Mno... a předtím jsem měl knihu jak zlepšit svou hru :) .. nemyslím, že se má hra zlepšila, spíš jen slýchávám stížnosti na to, že hráči píšou i *otevře dveře* apod. hádejte proč :)
Protože je to blb? :D S PGR nemám (Doufám, je to kolem nuly, ale nevím na jakou stranu :blush: ) problém a tohle prostě nedělám. Dělám tedy něco špatně?
A hraješ přesně jak ten druhej? Já to taky nepsal a měl sem hezký PGR, a nebylo to kolem nuly!
Jinak ten hráč to nemusí psát proto, že má špatný PGR, ale proto, že si ho chce vylepšit.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Hm... žorži, žorži :no: . Kdyby aspon tvé příspěvky o něčem byli, ale odjakživa jen rýpeš.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

labir píše:
George píše:
Mno... a předtím jsem měl knihu jak zlepšit svou hru :) .. nemyslím, že se má hra zlepšila, spíš jen slýchávám stížnosti na to, že hráči píšou i *otevře dveře* apod. hádejte proč :)
A úplně zbytečně protože s tímhle trikem PLACOS počítá a tak na to "přehvězdičkovávání" po chvíli přestane reagovat. Chyba je jinde - v hráčích co se snaží "ochcat" systém a ono to nefunguje, místo toho aby pěkně hráli a systém nechali systémem. Mimochodem zrovna tvoje postava měla ty výkyvy v době kdy se PLACOS ladil, proto byl taky ten restart PGR že. A přoč to neříct.. ty jsi byl jeden z těch kvůli kterým jsem PLACOS vyvíjel.
Ehm, ale já ten 2+ měl až po tom konečným restartu. :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

anurin píše:Hm... žorži, žorži :no: . Kdyby aspon tvé příspěvky o něčem byli, ale odjakživa jen rýpeš.
No, kdokoliv by tohle napsal, tak budu ticho, ale zrovna u tebe to sedí.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

drake127 píše:
Flames: nemyslím že by to tady byl už flames, ale myslím že se to do něj velmi rychle rozvine. Takže jsem to sem dal dopředu.

PGR: Problém je v tom, že většina hráčů se snaží hrát pěkně když ví že je někdo sleduje. Zmínky o tomhle máme na DM fóru i na Rádcovském fóru. A když si dotyčný myslí že jej nikdo nevidí tak dělá skutečně divy. DM tohle pozorují bohůmžel až příliš často. Kdybych to opakovaně neviděl a neslyšel tak taky neuvěřím. Ovšem PGR se mění stále a PLACOS nespí a hodnotí jej stále - pak vznikají tyhle případy "vypadá že hraje pěkně ale PGR má strašně nízko".

Pokud máš pocit že PGR při pobíjení potvor klesá moc rychle tak to je věc nastavení, popravdě jsi první kdo tohle napsal. Zkontroluji to.

George: psal jsem o výkyvech, tj. rychlých změnách nahoru a dolů a naopak, nikoliv o hodnotách.
Naposledy upravil(a) labir dne 12. 11. 2008 16.41, celkem upraveno 3 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

George píše:
anurin píše:Hm... žorži, žorži :no: . Kdyby aspon tvé příspěvky o něčem byli, ale odjakživa jen rýpeš.
No, kdokoliv by tohle napsal, tak budu ticho, ale zrovna u tebe to sedí.
Hm... jistěže. Mimochodem, kam tímhle směřuješ? Nepřijde ti to dost ubohé?
Firefox_
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 6. 2008 16.01
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firefox_ »

Já si myslím, že to Kokosák vysithl naprosto přesně
Kokosák na foru Thalie píše:Ste mě celkem zklamali. Na EQ foru kouknu na vodkaz, doufam že se něco zajimavýho dovim, nějakej ten fajn flejm... a nic. K těm systémum... nechápu, jak se k nim může vyjadřovat někdo, kdo je neokusil na vlastní kůži. K systémům na EQ:teplotní je uplně bezva, zvlášť z něj vyplívající nutnost mít více než jedno oblečení. Brnění jsou i v zminích variantách, detekuje se i to když je někdo ve vodě, tak ho šaty po chvíli před zimou přestanou chránit, některé lokace jsou obtížně přístupné nikoli kvuli potvoram/pastem, ale kvuli extrémním teplotám. PLACOSu jsem se upřímně řečeno trochu bál, ale zatím jesem na nic negativního nenarazil. Vyžaduje po hráčích určitý styl hry a pokud někdo jede styl Diablo, tak dostane varování, pomoc... a pokud jede dál, tak dočasný banánek. Musim říct, že i tohle zafungovalo celkem dobře a pár lidí to k RP donutilo. A automatické odhalování prasáren ve stylu "založim N postav, vysaju počáteční vybavení výtěžek naleju na main postavu" považuju taky za plus.

Jo, ještě bych dodal... jedna část PLACOSu mi původně přišla taky jako hodně špatnej nápad - omezení nárůstu bohatsvtí postavy. Není pro to žádný IC důvod a omezuje to volnost... teoreticky. V praxi jsem se ještě nesetkal s tím, abych dosáhl 50 % limitu. Kromě počátečního ladícího období, kdy stačilo pronajmout si trochu slušnější byt a člověk už měl po limitu bohatství :D
Raistlin-Popis
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Firefox_ píše:
Kokosák na foru Thalie píše:
Hezký. :yes:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno