DM

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

DM

Příspěvek od Tomyn »

nevím jestli to je prohřešek, ale já bych to tak bral, obviňuji všechny DM co tu jsou kromě Labira, protože ač vynikající DM tak je WB a vůbec programmer master ať už jen v NWN1...nebo víc

..píši zklamali jste mě všichni DM a i DS...

...nejde o mě, já na vás kašlu bavím se ve hře stále i bez vás, ale jsem zklamaný za jiné postavy které se dlouhodobě snaží o svůj cíl a vy na ně kašlete..nemluvím konkrétně ...stačí se zamyslet...

..dále mě DM štvete v tom že:

1) kde jsou malé questíky pro všechny hráče tak na 10min

2)proč si stále všímáte jen svých oblíbenců...třeba najdete nové

3)dobrý hráč vás nepotřebuje ale víte jakou uděláte radost když je to nečekané

4)kde vlastně jste.….existuje vůbec DM

já vás nepotřebuji, abych se bavil v tomto světě, ale bez vás mocných je to fakt na houby, teda pokud mě jen nevyrušíte v tom, že si sám jedu dungeon a nezabijete mě

dodatek: píši po kalbě myslete si o mě co chcete, ale já jsem tolerantní a chápající jedinec

a P.S. politika na EQ mě fakt štve vyděl jsem vaš ksychtíky na fotkách a nejste tak mocní nebo jak to chápete(tohle bylo i na hráče), a vaše debata na téma charisma: jsem tlustý kouřím a chlastám ale moje charisma je stejně kolem 14 na příštím srazu poznáte...teď jsem chtěl hodit smajlíka, ale seru na tej som Brumla bo nechám toho a omlouvám se všem, ale je to můj názo(Ryt)

zamyslete se kam se chcete na EQ ubírat milý DM a DS jestli jste tu pro hráče ...myslím pro všechny, nebo jen pro vyvolené skupenstvo, a podotýkám že o mě nejde, já DM mám, až dost (Labir a CM si mě všímali za poslední dobu dost(Labir jednou-na něj hodně s jeho vytížením) a CM třikrát za poslední měsíc)

pokud máte nějaký dotaz, co se nehodí na forum a třeba o koho konkrétně jde nebo potřebujete pomoc s questy bo nemáte nápady stačí mi napsat PM a rád pomůžu osvětlit situaci pokud i druhá zmíněná strana bude stát dále o DM podporu, teda pokud to nevzdala a neskončila NAVŽDY S "OTRAVOVÁNÍM" DM po kanálu družina a hraje si krásně i bez vás, akorát je to fakt o hodně težší

chtěl bych být DM abych poznal o čem to je, nebo aspoň DS, ale jak koukám tak poslední dobou je to jen o tom chápat ikonky a systémy hry než dávat radost všem hráčům, i těm novým, malým, krátce žijícím atd.

třeba kecám a asi i jo ale mě to tak přijde, jen teď doufám po tomhle že mě někdo z DM nedá PK jen tak až mě uvidí ve hře...

...podle mě ale správné DM kašle na zajeté družstva ve hře které se dokáží zabavit ale snaží se dostat do hry lidi, kteří se tam z ničeho nic objeví ...aŤ už nové postavy nebo nové postavy nových hráčů..greenhornů

mě osobně se nelíbí, že jsou tu postavy které mají výhody i když svět nějak zvlášť neobohacují a mají stále něco nového, jen kvůli osobní známosti třeba s Labirem nebo jeho moc blízkým kamarádem (týká se to už jen vyšší podpory DM jen díky tomu že se znají)

chápejte to co sem napsal jako kritiku tohoto světa hlavně OOC, vaše politika lidí co tu jen tak kecají a pomlouvají jiné a navzájem se štvete to mě fakt nudí(myšleno na DM i hráče)

já sám sem CM vymyslel jinou přezdívku CK to znamená CyberKokot a to jen proto že mě nechal zabít jako DM s tím že vím že on sám to chtěl vyřešit jinak a nechat mě žít akorát mu spadl PC ale proč to nenapravil, a já sjem se pak cejtil uplně na nic a proto jsem ho tak nazval, proto možná bylo na srazu k zaslechnutí CyberVocas, protože CM měl kritické období své namyšlenosti, ale to je o ničem na to sem už zapoměl, proto právě teď o tom mluvím :) (CM mě ublížil teda postavě jednou, ale třikrát nebo čtyřikrát mě udělal radost)

dodatek finální: buďte více upřímní a vy DM se víc snažte zaměřit na menší questíky nebo si určete kdo se o ty menší desetiminutové questíky bude starat, protože kolikrát míň je víc a to si uvědomte

upozornění: pokud jsem někoho urazil bylo to čistě umyslně a stojím si za tím, pokud někoho z tohoto článku bolí srdce mrzí mě to a pokud bude chtít rád mu ho pofoukám, teda pokud to budou takové krásné holky jako na srazu :)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Ať by tvůj přispěvek měl jakýkoli obsah, důležitá je i forma a věř mi, že urážkami si nepomůžeš ani na EQ, ani kdekoli jinde. Jsem přesvědčen o tom, že rozumně podané připomínky a návrhy na zlepšení budou brány v potaz, ale hněvivé výkřiky půjdou do koše.

Platí, že po požití bys neměl za volant, neměl bys ani za klávesnici. Doporučuji se na to příště vyspat.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
PAO_CZ
Příspěvky: 260
Registrován: 7. 1. 2008 20.07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAO_CZ »

At uz ti k tomu pomohlo cokoliv, cenim si opravdu tve odvahy vystoupit.
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

kokosak píše:
:yes:

To, že se nic viditelného neděje kolem určité postavy, neznamená, že se to neděje vůbec. Stačí se pozorně podívat do témat jako je poděkování nebo novinky a změny. Navíc, některých zpestření/zásahů DM/DS si hráči nemusí všimnout, prostě proto, že DM/DS prostě nestrhne pozornost na sebe (že tam je) a neruší tak hru.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 317
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Neviděl bych to tak tragicky. Tvůj tón je očividně ovlivněn množstvím zkonzumovaného alkoholu a tímto asi opravdu nikomu nepomůžeš. Jak se asi dozvíš ani DM tu nejsou pro někoho a podle mě toho stíhají celkem dost když hraje takovejch 30 postav. Questy hraji taky, což mohu doložit mnoha pokusy o IC komunikaci s tim ze sem dostal slusnou odpoved formu TELLU " jedu quest, nemam ted cas" a podobne, za další i moje postavy jsou do menších či větších záležitostí vnořovány. Pozornost DM proste nelze vynucovat, zijskej si ji dlouhodobou peknou hrou.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Škoda té formy ;)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

No.. tímhle si akorát ublížíš tomyne. Kokosák má pravdu... obsah kdyby měl jinou formu by měl docela pravdivou vypovídací hodnotu. I když sem tam bych něco vynechal. Říkám si jestli má smysl sem něco přispívak a vyjádřit se k situaci DM a nebo to nechat být u ledu tam kde to je.


Povím jen tohle. DM pondělky nefungují. S postavou mám mnoho cílů a skoro 3 měsíce píšu skoro deně do DM kanálů ( družina ) a bez odezvy. ( tři měsíce reality ). Tak nevim jestli mám u některých DM/DS zastavenou pozornost, nebo na to jdu špatně a mám na psat PM a domluvit se na hře, tak jako to dělají ostatní. Popřípadě na icq. To dělám ale dosti nerad a nechci to tak dělat, chci to nechat ve hře, protože mě jednou jedno DM/DS sprudilo, za to že to takhle nejde a nedělá se. O týden na to jsem se dozvěděl od nejmenovaného rádce, že se s tím DM/DS pravidelně domlouvá na hře. Babo raď :blink:

Edit: Ještě připíšu jednu malou drobnost. Ani se mi nelíbilo chlubení hráče, že to má s DM podporou lehčí jen protože má s DM/DS velmi dobrá a kladný vztah. Přišlo mi to jako nechutné vychloubání ( hele koukej, já ho znám, on zná mě a tak mi nadržuje.. to sem mám co?). Ono je dle mého více hráčů kteří si DM pozornost zaslouží.
Naposledy upravil(a) anurin dne 30. 11. 2008 12.19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Obsah moooc dobrej, forma naprd, leč nebuďme technici a řešme obsah, nikoliv formu. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

omlouvám se všem ale stojím si zatím a opravdu o mě nejde, akorát pravda forma byla psána v inteligenci 6 se slovníkem charisma 4

a jestli jsem někoho urazil, kor třeba tebe CM tak se omlouvám, ale chtěl jsem se prostě v té chvíli doznat ke všemu, nechtěl jsem do někoho nějak moc prudit nebo někoho naštvat, chtěl sem jen pročistit atmosféru jak jí cítím osobně zde na EQ, kdo mě trochu zná ví že nejsem nějaký zvlášť velký prudič a jsem tolerantní člověk

osobně jsem opravdu rád že EQ existuje a rád na ní hraji, ale kazí mi náladu, když má někdo výhodu a přitom nedosahuje kvalit hry jako někdo na koho opravdu DM kašle, možná i z osobní zášti nebo nesympatičnosti

já si nevynucuji pozornost DM o mě opravdu nejde

ohledně těhle záští...tady na EQ je to opravdu s lidmi, neříkám všemi takové kruté, asi jako jinde, je tu nevraživost a nesympatie, pomlouvání za zády, buďme k sobě více upřímní, tolerantní a chápavý a přiznejme i své chyby

ještě jednou omlouvám se za formu
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nalk píše:Obsah moooc dobrej, forma naprd, leč nebuďme technici a řešme obsah, nikoliv formu. :bigwink:
Nalk má pravdu, se svým slohovým nadáním jsem moc dobře pochopil Tomynův příspěvek a myslím, že má něco do sebe. Jinak.… Bas by mohl o DM podpoře povídat xD.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Croden
Příspěvky: 98
Registrován: 18. 9. 2006 17.17
Bydliště: Miltharský koš za smíšeným zbožím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croden »

Alespoň někdo kdo chce na Eq hrát a nebojí se vystoupit (a nemá zapotřebí lézt nějakému DM / DS / WB do řiťě).
Eq by byl supr svět kdyby nebylo těch DM. Společnost hráču to obohacuje, ale poslední dobou aktivita DM upadá (a to, že je 1 aktivní DM na 27 hráčů neberu jako aktivitu).
Oceňuji Labira, že vůbec dokázal rozjet takový svět "který funguje" -> skriptů a všeho je opravdu mnoho a tleskám, že "jen" s onyxem vše zvládnul. Rozhodně i tak mi příjde Labir poslední dobou paranoidní -> jak kdyby se každý snažil POŘÁD někdo obcházet systémy lebo je zneužívat.
Já osobně s DM nemám dobrou zkušenost a tak ani nemůžu tento příspěvěk ladit pozitivně (a ani nechci). Když jsem na Eq začínal (už 2 roky zpátky) sem pořádně ani tak neuměl hrát a i by se dalo říct, že sem prasil, dostal sem nálepku a i když sem se opravdu snažil, nebudoval nějaké PB postavy tak nálepka sundat nešla.
Už jen kolikrát s mou postavou byla DMkama hospoda zničena a pak "skvělým!" questem od piti Breta proměnila v zombii a tím postavu zničila (emm... proč vlastně? Jakžeto bylo IC vysvětleno. Dali jsme si do vodnice nějaké "svinstvo" ???) a pak místo toho aby to nechali bejt se v tom ostatní ještě rejpaly (a zničili další postavy a víc hráčů ještě naštvaly).
Mno. Mohl bych jak mě v dungeonu zabili DMka Xkrát lebo Xkrát vyhnaly (přizabili v nejlepším případě jen s chorobou) vyprávět, ale nač? Je to zbytečné. Doufám, že alespoň se DMka / DSka / Labir … zamyslí a né jen uraženě bez toho aniž by dokázaly příjmout kritiku tento příspěvek smaží.
Perzistentní fantasy online svět - sferie.wz.cz
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

A já stále netuším, o co vám jde? Že by něco na způsob staré dobré závisti?
Kraki Skengdrang
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Teď jsem si vybavil (díky Crodene) jednu věc od DM/DS k oné situaci s Q, který nakonec stejnak jak Breta, zabil Safiru a Viktora....už i tohle o něčem svědčí...co vím, tak po nezdařeném Q se s DM/DS a hráči ujednalo "nic se nestalo" (mám z důvěryhodných zdrojů), Q byl zrušen a i jeho celá struktura smazána z historie EQ … divil jsem se, že tzo vůbec jde...ale, slovo DM je slovo DM....natož, skoro půl roku potom se DM/DS rozhodlo neexistující Q znovu otevřít, rozebrat, zařídit soud, popravu.… a já se ptám: Jak je možné Q DMkem smazaný znovu DMkem oteřít???? každý an to už zapoměl, akorát to zkazilo atmosféru, nasr*lo hráče, vyprudilo apod.) ….

EDIT: je to sice delší záležitost, ale myslím, že tenhle přístup DM i trochu spadá do reakcí hráčů výše... pokud se mýlím, omlouvám se, nechci nikoho urazit
Naposledy upravil(a) Street_cz dne 30. 11. 2008 13.57, celkem upraveno 1 x.
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Jon píše:A já stále netuším, o co vám jde? Že by něco na způsob staré dobré závisti?
Jako bych měl pocit, že ty máš hezkou podporu DM :)
… Pokud ti na DM nic nevadí a máš je rád, tak se rozepiš... u tvýho příspěvku sem si instinktivně hned přimyslel na konec "Vždyť DM jsou skvělá!"
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Jon píše:A já stále netuším, o co vám jde? Že by něco na způsob staré dobré závisti?
skor im ide o rovnost šancí :bigwink:
Because I'm Batman !!!
Croden
Příspěvky: 98
Registrován: 18. 9. 2006 17.17
Bydliště: Miltharský koš za smíšeným zbožím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croden »

Jon píše:A já stále netuším, o co vám jde? Že by něco na způsob staré dobré závisti?
Ty se máš s DM podporou dobře viď?
Perzistentní fantasy online svět - sferie.wz.cz
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Croden píše:
Jon píše:A já stále netuším, o co vám jde? Že by něco na způsob staré dobré závisti?
Ty se máš s DM podporou dobře viď?
Tenhle tvůj způsob jednání je dost hloupej crodene.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1031
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Street_cz píše:Teď jsem si vybavil (díky Crodene) jednu věc od DM/DS k oné situaci s Q, který nakonec stejnak jak Breta, zabil Safiru a Viktora....už i tohle o něčem svědčí...co vím, tak po nezdařeném Q se s DM/DS a hráči ujednalo "nic se nestalo" (mám z důvěryhodných zdrojů), Q byl zrušen a i jeho celá struktura smazána z historie EQ … divil jsem se, že tzo vůbec jde...ale, slovo DM je slovo DM....natož, skoro půl roku potom se DM/DS rozhodlo neexistující Q znovu otevřít, rozebrat, zařídit soud, popravu.… a já se ptám: Jak je možné Q DMkem smazaný znovu DMkem oteřít???? každý an to už zapoměl, akorát to zkazilo atmosféru, nasr*lo hráče, vyprudilo apod.) ….
Nevím sice nic o tom, že by tato situace byla vymazána, jak říkáš z "historie EQ" (btw. co to vlastně je a kde to najdu?), ale zde musím dodat, že šlo zejména o aktivitu hráčů a jejich reakci na dění ve hře, aby to dotáhli tam, kam to dotáhli a kde už sami nebyli schopni jednat (tj. soud pod taktovkou DM).
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

anurin píše:
Croden píše:
Jon píše:A já stále netuším, o co vám jde? Že by něco na způsob staré dobré závisti?
Ty se máš s DM podporou dobře viď?
Tenhle tvůj způsob jednání je dost hloupej crodene.
Jen jinými slovy napsal to, co George...
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Ikkie píše:Nevím sice nic o tom, že by tato situace byla vymazána, jak říkáš z "historie EQ" (btw. co to vlastně je a kde to najdu?), ale zde musím dodat, že šlo zejména o aktivitu hráčů a jejich reakci na dění ve hře, aby to dotáhli tam, kam to dotáhli a kde už sami nebyli schopni jednat (tj. soud pod taktovkou DM).
Já proti tomu nic neměl....do doby, dokud mi hráči neřekli "já dostal zprávu do PM od DM že mám hrát, jako by se nic nestalo,...dost mě to naštvalo, když se to pak otevřelo.."
ale to je už OT, kdyžtak PM
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Zamčeno