Situace na EQ z pohledu hráče k DM

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Braenn píše:No nevím, pokud chcete na svátky něco vypínat, tak spíš forum než hru:)
Souhlas, alespoň nebudu pročítat forum a budu kreslit :yes:
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

1) Omlouvám se Niam, že jsem tak rychle vytáhl tu věc s "konkubínou v Tirianu", ještě k tomu, když jsem to špatně pochopil. Jsem jen rád, že jsem to pouze "vytáhl", aniž bych to komentoval - to bych se teď musel kát mnohem víc ;) I tak se omlouvám. Na to, co napsal CM: Ono někdy není snadné poznat, co je pravda a co ne... a hlavně, tady šlo skutečně o nepochopení, takže ještě jednou sry.
2) Proboha, nevypínejte EQ! Jak já tyhle věci nesnáším. Na serveru, kde dělám admina, jeden z programátorů server občas ze srandy vypne *oči v sloup* Přijde mi to opravdu hloupé a zbytečné. Navíc, co se tím získá? Myslím, že ti, co tu hrají, si uvědomují, co mají... a ti, co ne - tak těm to během vypnuté EQ nedojde. ;) Ovšem, vypnutí fór je něco jiného... (Poznámka na okraj: Já tu stejně přes svátky nebudu, takže mně osobně by to vlastně mohlo být jedno, ale tak...)
3) Ad "Labir vs "Croden, Pao a spol.": Musím říct, že tohle je velice zajímavý konflikt, který mám možnost nejen coby Crodenův brácha sledovat velice podrobně. A musím říct jednu věc - _obě strany_ už zaujaly vždy k té druhé straně tak zaujaté postoje, že se divím, že ještě vedete nějaké diskuse. Vždyť tak, jak k sobě přistupujete, to prostě _nejde_ - i ve chvílících, kdy se v textu jedné strany objeví něco, co by za normálních okolností racionálně ta druhá strana uznala, k žádnému uznání nedojde.
A tak bych k tomuhle jen řekl, že s tou sobeckostí to IMHO (to je, jen pro jistotu, dle mého _skromného_ názoru =P ;)) Labir poněkud přehnal (tj. použil silná slova), stejně ale tak to, co o situacích na EQ vykládá druhá strana, je dost přehnané. Takže bejt váma, mávnu nad tím rukou a už se "s těma druhejma" (nevím, jak to napsat tak, abych Labira neoznačoval plurálem, takže sry, chápete, co chci říct =P ;)) nebavím ;)
Protože takhle to nedělá nic jiného, než prohlubuje stávájící... skoro bych řekl zášť.

:clover:

(a to se vyhýbám grafickým smajlíkům! ;))
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

K celé předchozí debatě jediná poznámka - OMG!!!!!

A teď lehce OT...když vidím kam celý "klinč" hráči vs EQ dospěl. Nechápu proč se snažíte za každou cenu zůstat zakouslí na EQ, když vás pobyt na ní psychicky očividně drtí (flustrace, závist, beznaděj.…). Není pro vlastní klid lepší jít jinam? Platí to asi nejen pro Pao a spol...malý námět k zamyšlení - nechcete jít hrát na jiný NWN svět....nebo změnit zcela platformu - co jít na nějaký RP WoW server (škála emocí, funkční craft, raidy na povrchu i do dungů, buildování postavy, možnost soubojů i "vybíjení" nepřátelské frakce hordy/aliance, podpora GM). Když se na to podívám s přimhouřenýma očima - tolik se WoW od NWN zase neliší. Třeba Vám bude líp, Labirovi and company (=DM/DS) bude líp. Na EQ zbydou...eee...hráči, kteří vyhovují vedení a vizi světa WB, aniž by mu po ní (po něm) šlapali...?
P.S.
Mám informaci z druhé ruky (třeba to není tak růžové, jak mě to líčí), nicméně kámoš si na jednom RP (českém) WoWku lebedí (a pořád mě tam láká :megalol: ) a podle toho co mi líčí, se život tam od života na EQ tolik neliší. Možná, že by to mohlo sednout i vám. Reklama: Hadry obarvené jak se vám líbí, výbava jakou chete, GM masteři mírní, smrt skoro zadarmo (až na opravy :bigwink: )…
P.P.S.
Vycházím z premisy že HRA má člověka bavit, případně mu zvedat adrenalín a jitřit emoce (tedy pokud nehrajete pro něco jiného) IC ve HŘE. A ne ho štvát, deptat, flustrovat a zvedat adrenalín OOC na fóru, v hospodě apod. Carpe diem!
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:
A coz treba prestat drepet u compu, vyrazit si nekam ven, zasportovat, do kina, venovat se drahe polovicce, precist peknou knizku … studovat … pracovat … ? hmmm? :devil_2:
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

cybermisa píše:A coz treba prestat drepet u compu, vyrazit si nekam ven, zasportovat, do kina, venovat se drahe polovicce, precist peknou knizku … studovat … pracovat … ? hmmm? :devil_2:
To můžou dělat stejně (a spousta jich to i dělá), nicméně pokud už z nějakého důvodu chtějí hrát RP...není lepší hrát jinde :bigwink: :biggrin: , kde styl jejich hry nebude trnem v oku DM/DS/WB?
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:
cybermisa píše:A coz treba prestat drepet u compu, vyrazit si nekam ven, zasportovat, do kina, venovat se drahe polovicce, precist peknou knizku … studovat … pracovat … ? hmmm? :devil_2:
To můžou dělat stejně (a spousta jich to i dělá), nicméně pokud už z nějakého důvodu chtějí hrát RP...není lepší hrát jinde :bigwink: :biggrin: , kde styl jejich hry nebude trnem v oku DM/DS/WB?
Nepochopils, zkus reroll proti nizsimu DC :bigwink:
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

KaTo píše:K celé předchozí debatě jediná poznámka - OMG!!!!!

A teď lehce OT...když vidím kam celý "klinč" hráči vs EQ dospěl. Nechápu proč se snažíte za každou cenu zůstat zakouslí na EQ, když vás pobyt na ní psychicky očividně drtí (flustrace, závist, beznaděj.…). Není pro vlastní klid lepší jít jinam? Platí to asi nejen pro Pao a spol...malý námět k zamyšlení - nechcete jít hrát na jiný NWN svět....nebo změnit zcela platformu - co jít na nějaký RP WoW server (škála emocí, funkční craft, raidy na povrchu i do dungů, buildování postavy, možnost soubojů i "vybíjení" nepřátelské frakce hordy/aliance, podpora GM). Když se na to podívám s přimhouřenýma očima - tolik se WoW od NWN zase neliší. Třeba Vám bude líp, Labirovi and company (=DM/DS) bude líp. Na EQ zbydou...eee...hráči, kteří vyhovují vedení a vizi světa WB, aniž by mu po ní (po něm) šlapali...?
P.S.
Mám informaci z druhé ruky (třeba to není tak růžové, jak mě to líčí), nicméně kámoš si na jednom RP (českém) WoWku lebedí (a pořád mě tam láká :megalol: ) a podle toho co mi líčí, se život tam od života na EQ tolik neliší. Možná, že by to mohlo sednout i vám. Reklama: Hadry obarvené jak se vám líbí, výbava jakou chete, GM masteři mírní, smrt skoro zadarmo (až na opravy :bigwink: )…
P.P.S.
Vycházím z premisy že HRA má člověka bavit, případně mu zvedat adrenalín a jitřit emoce (tedy pokud nehrajete pro něco jiného) IC ve HŘE. A ne ho štvát, deptat, flustrovat a zvedat adrenalín OOC na fóru, v hospodě apod. Carpe diem!
nechápu, proč jmenuješ zrovna Pao a spol.… to že se tady, když už to tak řeknu, dohadujem neznamená že jsme na EQ zakouslí přes všechny tyhle nervy droucí debaty... právě naopak
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

Hele, když si to tak čtu, tak poslední články mi přijdou dots OT od toho podstatného proč tady tenhle topic je.

Já si osobně myslím, že DM/DS je na EQ opravdu moc málo, a proto se všichni obrací jen na pár vybraných jedinců. Přijde mi to tak docela dost vtipné, protože DMka se stěžují, že je pořád někdo něčím bombarduje, ale při tom je daloby se podle mě pomalu říct až nepřípustné naverbovat nějaké další jiné.

Labire, rád bych tě poprosil aby jsi to ještě zvážil a udělal nějaké zájemce třeba DSkem nebo nějakým DXkem. Mohlo by to být, že by byla třeba nějaká zkušební doba např. dva týndy nebo měsíc, to je jedno, ale kdyby svět obohacovali, tak proč ne a mohli by v tom jen pokračovat. Navíc by nebylo tolik věcí jen na jednoho a všechno by mohlo v pohodě klapat.

Alespoň by se tím vyřešil velký problém si myslím, ale je to jen můj názor. Jasně, prostě každej nemůže být DMko už hned z několika věcí, ale když se vezme do zkušební lhůty, tak proč to prostě nezkusit? A kdyby dělal problémy hnedka, tak by se vyhodil dřív, než by jeho lhůta vypršela.
Marvin Dall
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

wooDoo:

Řekl bych, že vidíš jen jednu stránku věci, a to jednání ve hře.

Dx před tím, než se vůbec může do hry dostat, musí nastudovat dosti informací o reáliích eq, o postavách, všech tajných spolcích a tak podobně (aby měl přehled o světě a neudělal chybu), o systémech a spoustě dalších tajných nastaveních. Všechno děsně delikátní ooc informace.

DMka se nevybírají tak pečlivě JEN proto, aby něco ve hřee nepokazili a byli nestranní a spravedliví (což je to, c ose dá zkušební dobou vyzkoušet, pak vyhodit a žádná škoda nebude). Ale ty věci, co se ti o Eq doví, to je věc druhá a mnohem závažnější strana mince.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

WooDoo píše:

Labire, rád bych tě poprosil aby jsi to ještě zvážil a udělal nějaké zájemce třeba DSkem nebo nějakým DXkem. Mohlo by to být, že by byla třeba nějaká zkušební doba např. dva týndy nebo měsíc, to je jedno, ale kdyby svět obohacovali, tak proč ne a mohli by v tom jen pokračovat. Navíc by nebylo tolik věcí jen na jednoho a všechno by mohlo v pohodě klapat.

Alespoň by se tím vyřešil velký problém si myslím, ale je to jen můj názor. Jasně, prostě každej nemůže být DMko už hned z několika věcí, ale když se vezme do zkušební lhůty, tak proč to prostě nezkusit? A kdyby dělal problémy hnedka, tak by se vyhodil dřív, než by jeho lhůta vypršela.
Opakuji asi po 1000-té. Není odkud brát. A z nastavených požadavků neslevím to by se pěkně vymstilo v budoucnu (a to DM zkušební dobu mají). Takže odpověď zní NE. Dostáváte jako hráči až až. Buďto se s tím co dostáváte (a podotýkám zcela zadarmo ačkoliv to stojí všechny členy nějaké prostředky) spokojíte, nebo pokud nespokojíte a chcete dál remcat tak si najděte jiný svět kde dostanete víc (což pochybuji že najdete). Zajímavé je že v tom info topicu "kolik byste byli ochotní platit za profi DM podporu" ti co nejvíc řvou o malém množství DM nejsou schopní nebo ochotní byť teoreticky nic obětovat.

Menší množství DM nevidím vůbec jako problém. Ten problém je jinde a to u nenažraných hráčů co chtějí víc a víc a nespokojí se s tou haldou co jim svět nabízí. A po 1001 - pro vysoce kvalitní, různorodou, dlouhodobou a obohacující hru na Equilibrii DM vůbec nepotřebujete. Když se bez toho stejně neobejdete tak to není problém světa nebo týmu, ale jen a jen váš. V podstatě nemáte ani právo od nás cokoliv požadovat - ani navýšení počtu natož navýšení služeb. To že se o tom vůbec bavíme je pouze benevolencí a ochotou týmu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Pro ilustraci sem zkopíruji svůj příspěvek z jiného topicu:
Jen technická vsuvka.

Jakékoliv příspěvky nebo dary neuvažuji zavést a v zásadě je odmítám a to z toho důvodu, protože bych se velmi nerad dočkal situace kdy by tohoto mohlo být zneužito (jako že bych se dočkal) např. poukazováním na příspěvky atd... Navíc je v EULA NWN přímo klauzule, jenž platbu za hru na platformě NWN a tuším i připojených činnostech zakazuje.

A pro ilustraci, a abyste si víc vážili toho co dostáváte - provoz Equilibrie stojí měsíčně cca 1.400,- Kč. Což činí ročně cca 16.800,- Kč. Připočteno poplatky za doménu a webhostingový rozšiřující balíček cca 1200,- a náklady na server rozpočítané na 3 roky dává cca sumu 25.000,- ročně. Do toho nepočítám strávený čas a vedlejší náklady to by to šlo do statisíců (pokud bych se místo EQ věnoval komerčním projektům - a nápady že mám).

Za tohle chci jedinou věc - pěkně hrajte, bavte se a spokojte se s tím co dostáváte. Chci tak moc?
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno